Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hälsinglandssparbankdagen
2023-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Kalle Grahn-birve
Alnö SK
2:58.17700
2
H 15
Melker Jacobsson
Alnö SK
3:03.18200
+5.400
3
H 16
Erik Nordin
Lucksta IF
3:06.18500
+8.700
4
H 15
Samuel Henriksson
Tynderö IK
3:08.18700
+10.900
5
H 15
Maximus Stom
Lucksta IF
3:10.18900
+12.1100
6
H 16
Joel Lindqvist
Matfors SK
3:13.19200
+15.1400
7
D 16
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:14.19300
+16.1500
8
H 16
Jordan Blomqvist
Matfors SK
3:15.19400
+17.1600
9
H 16
Alex Andersson
Stockviks SF
3:20.19900
+22.2100
10
D 16
Molly Sandin
Stockviks SF
3:22.20100
+24.2300
11
H 15
Oskar Jansson
Stockviks SF
3:26.20500
+28.2700
11
H 15
Henning Nordvall
Matfors SK
3:26.20500
+28.2700
11
H 15
Leo Nordin
Vårby IK
3:26.20500
+28.2700
14
H 15
Albin Tuvesson
Stockviks SF
3:30.20900
+32.3100
14
H 16
Lars Persson
Bjuråkers GIF
3:30.20900
+32.3100
16
H 15
Samuel Matkala Nordlund
Alnö SK
3:42.22100
+44.4300
17
D 16
Klara Edström
Stockviks SF
3:48.22700
+50.4900
18
D 16
Lovisa Lilja
Matfors SK
3:49.22800
+51.5000
19
D 16
Enola Jonsson
Alnö SK
3:52.23100
+54.5300
20
D 16
Agnes Boström
Bergeforsens SK
3:59.23800
+1:01.6000
21
D 16
Amanda Karunarathna
Matfors SK
4:00.23900
+1:02.6100
22
H 16
Jonatan Walther
Matfors SK
23:59:58.8639700
23
H 15
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
23:59:59.8639800
0.8km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 14
Alice Bryngelsson
Vårby IK
2:23.14200
2
D 13
Freja Jacobsson
Alnö SK
2:28.14700
+5.400
2
H 14
Axel Danielsson
Stockviks SF
2:28.14700
+5.400
4
D 14
Alma Näsström
Vårby IK
2:29.14800
+6.500
5
H 14
Alexander Dufva
Stockviks SF
2:30.14900
+7.600
6
D 13
Mira Sandin
Stockviks SF
2:32.15100
+9.800
6
H 14
Edward Nässén
Matfors SK
2:32.15100
+9.800
6
H 14
Isak Norgren
Selånger SOK
2:32.15100
+9.800
9
H 13
Oliver Bergkvist
Matfors SK
2:39.15800
+16.1500
10
H 14
David Walther
Matfors SK
2:41.16000
+18.1700
11
H 12
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
2:45.16400
+22.2100
11
D 13
Lina Grahn-birve
Alnö SK
2:45.16400
+22.2100
11
H 13
Sixten Sjölund
Alnö SK
2:45.16400
+22.2100
14
D 14
Selma Åberg
Stockviks SF
2:49.16800
+26.2500
15
H 12
Olle Danielsson
Stockviks SF
2:52.17100
+29.2800
15
D 13
Alma Bergman
Kovlands IF
2:52.17100
+29.2800
15
D 13
Selma Nordensson
Lucksta IF
2:52.17100
+29.2800
18
H 13
Rasmus Sjöström
Alnö SK
2:54.17300
+31.3000
19
H 12
Jamie Blomqvist
Matfors SK
2:59.17800
+36.3500
19
D 13
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
2:59.17800
+36.3500
21
H 12
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
3:00.17900
+37.3600
22
D 12
Tilde Häggmark Ejerås
Alnö SK
3:04.18300
+41.4000
23
H 12
Tage Claesson
Bondsjöhöjdens IK
3:05.18400
+42.4100
23
H 14
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
3:05.18400
+42.4100
25
D 13
Linnea Jonsson
Alnö SK
3:06.18500
+43.4200
26
D 13
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
3:07.18600
+44.4300
26
H 14
Oskar Hjeltström
Matfors SK
3:07.18600
+44.4300
28
D 13
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
3:08.18700
+45.4400
29
H 12
Melker Thunberg
Stockviks SF
3:09.18800
+46.4500
30
D 12
Linnea Dufva
Stockviks SF
3:11.19000
+48.4700
30
H 12
Casper Frank
Alnö SK
3:11.19000
+48.4700
32
D 12
Moa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
3:12.19100
+49.4800
33
D 12
Agnes Dahlin
Kovlands IF
3:13.19200
+50.4900
33
D 13
Märta Ljungdahl
Matfors SK
3:13.19200
+50.4900
35
D 12
Molly Olsson
Stockviks SF
3:15.19400
+52.5100
36
D 14
Elsa Eriksson
Matfors SK
3:17.19600
+54.5300
37
H 12
Viggo Sällström
Selånger SOK
3:18.19700
+55.5400
38
D 12
Nike Eriksson
Hybo AIK
3:23.20200
+1:00.5900
39
D 11
Elvira Sjölund
Alnö SK
3:25.20400
+1:02.6100
39
D 12
Fanny Vikström
Stockviks SF
3:25.20400
+1:02.6100
41
D 11
Alice Strandell Andersson
Stockviks SF
3:26.20500
+1:03.6200
42
H 11
Casper Sjöström
Alnö SK
3:27.20600
+1:04.6300
43
D 11
Signe Nässén
Matfors SK
3:29.20800
+1:06.6500
44
D 11
Ellen Sandström
Alnö SK
3:35.21400
+1:12.7100
45
H 13
Ivar Hellgren
Alnö SK
3:36.21500
+1:13.7200
46
H 12
Alvar Pettersson
Stockviks SF
3:37.21600
+1:14.7300
47
D 13
Sandra Karunarathna
Matfors SK
3:41.22000
+1:18.7700
48
H 11
Olle Eriksson
Matfors SK
3:52.23100
+1:29.8800
49
D 11
Agnes Grönqvist
Stockviks SF
3:54.23300
+1:31.9000
50
H 11
Alexander Engman
Alnö SK
3:56.23500
+1:33.9200
51
H 11
Lloyd Davies
Matfors SK
4:00.23900
+1:37.9600
52
D 11
Emilia Näslund Keil
Matfors SK
4:01.24000
+1:38.9700
53
D 11
Alicia Carlson
Kovlands IF
4:07.24600
+1:44.10300
54
H 11
Elias Roos
Matfors SK
4:10.24900
+1:47.10600
55
H 13
Cedric Holmbom
Matfors SK
4:11.25000
+1:48.10700
56
H 11
Harald Erixon
Lucksta IF
4:23.26200
+2:00.11900
57
H 12
Jonas Edholm Kvist
Kovlands IF
4:38.27700
+2:15.13400
58
D 11
Ayla Wiklund
Matfors SK
23:59:59.8639800
58
D 12
Alde-marie Hofberg
Matfors SK
23:59:59.8639800
58
H 12
Arvid Styf
Vårby IK
23:59:59.8639800
58
D 14
Signe Lundahl
Matfors SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
0.6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 10
Sixten Öhlén
Kovlands IF
2:30.14900
2
H 10
Viktor Hellsberg
Stockviks SF
2:42.16100
+12.1100
3
H 10
Malte Höglund
Matfors SK
2:49.16800
+19.1800
4
D 10
Ebba Bryngelsson
Vårby IK
2:50.16900
+20.1900
5
D 9
Jennifer Ondrasek
Alnö SK
2:52.17100
+22.2100
5
H 9
Vilgot Arnesson Snell
Matfors SK
2:52.17100
+22.2100
7
D 10
Sigrid Dahlberg
Stockviks SF
2:56.17500
+26.2500
8
H 9
Herman Thunberg
Stockviks SF
2:59.17800
+29.2800
9
D 10
Ottilia Edlund
Kovlands IF
3:00.17900
+30.2900
10
H 9
Olle Sellström
Selånger SOK
3:03.18200
+33.3200
11
H 9
Eskil Henriksson
Matfors SK
3:07.18600
+37.3600
12
H 9
Hugo Engman
Alnö SK
3:08.18700
+38.3700
13
H 10
Erik Sandström
Alnö SK
3:09.18800
+39.3800
14
H 9
Elian Denkert
Matfors SK
3:13.19200
+43.4200
14
D 10
Agnes Wörlén
Matfors SK
3:13.19200
+43.4200
14
D 10
Elly Frank
Alnö SK
3:13.19200
+43.4200
17
D 9
Hilma Norgren
Selånger SOK
3:14.19300
+44.4300
18
H 9
Nils Nordensson
Lucksta IF
3:16.19500
+46.4500
19
D 10
Hedda Claesson
Bondsjöhöjdens IK
3:17.19600
+47.4600
20
D 9
Irma Bergman
Kovlands IF
3:18.19700
+48.4700
20
H 10
Kevin Dahlgren
Matfors SK
3:18.19700
+48.4700
22
D 10
Ellie Larsson
Matfors SK
3:19.19800
+49.4800
23
D 9
Signe Olsson
Stockviks SF
3:23.20200
+53.5200
23
H 9
Maximillian Jansson
Matfors SK
3:23.20200
+53.5200
25
H 10
Kalle Åkerlund
Kovlands IF
3:26.20500
+56.5500
26
D 9
Olivia Ejerås
Alnö SK
3:32.21100
+1:02.6100
27
D 9
Molly Dahlgren
Matfors SK
3:33.21200
+1:03.6200
28
D 10
Vilma Uppling
Matfors SK
3:34.21300
+1:04.6300
29
D 10
Malva Ludvigsson
Matfors SK
3:36.21500
+1:06.6500
30
D 9
Vilhelmina Noborn
Stockviks SF
3:41.22000
+1:11.7000
31
H 9
Sam Åman
Selånger SOK
3:44.22300
+1:14.7300
32
D 10
Léa Dorlencourt
Matfors SK
3:45.22400
+1:15.7400
33
H 10
Viktor Engberg
Matfors SK
3:47.22600
+1:17.7600
34
H 9
Eskil Lundahl
Matfors SK
3:49.22800
+1:19.7800
35
D 9
Kerstin Pettersson
Stockviks SF
3:56.23500
+1:26.8500
36
D 9
Ella Degerbo
Matfors SK
4:02.24100
+1:32.9100
36
D 10
Hanna Falk
Matfors SK
4:02.24100
+1:32.9100
38
D 10
Lovis Erixon
Lucksta IF
4:05.24400
+1:35.9400
39
H 10
Casper Holm
Matfors SK
4:07.24600
+1:37.9600
40
H 10
Leo Hester Åsberg
Matfors SK
4:11.25000
+1:41.10000
41
D 10
Elise Hansson
Alnö SK
4:16.25500
+1:46.10500
42
D 9
Ebba Åsander
Matfors SK
4:24.26300
+1:54.11300
42
H 9
Aaden Carlson
Kovlands IF
4:24.26300
+1:54.11300
44
D 9
Emilia Näsström Eriksson
Matfors SK
4:26.26500
+1:56.11500
44
H 9
Tyr Lindvall
Matfors SK
4:26.26500
+1:56.11500
46
D 10
Tilde Falk
Matfors SK
4:27.26600
+1:57.11600
47
D 9
Stina Thompson
Matfors SK
4:34.27300
+2:04.12300
48
D 9
Ellen Åsander
Matfors SK
5:04.30300
+2:34.15300
49
H 9
Elliott Tornestedt Engberg
Matfors SK
5:43.34200
+3:13.19200
50
H 10
Melker Dalberg
Matfors SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)