Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan fristil
2022-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
24:41.148000
84.1p
2
Bosse Lövgren
Falu IK
25:13.151260
+32.3160
81.9p
3
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
26:19.157840
+1:38.9740
77.7p
4
Elias Malm
Täfteå IK
26:49.160840
+2:08.12740
76.0p
5
Markus Almgren
IFK Mora SK
26:51.161080
+2:10.12980
75.8p
6
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
26:55.161490
+2:14.13390
75.6p
7
Edvin Högman
Ulricehamns IF
27:00.161980
+2:19.13880
75.3p
8
Kasper Olsen
Grava SK
27:16.163560
+2:35.15460
74.5p
9
Viktor Norberg
Falu IK
27:27.164630
+2:46.16530
73.9p
10
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
27:30.164930
+2:49.16830
73.7p
11
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
27:36.165540
+2:55.17440
73.4p
12
Melker Hendén
Ulricehamns IF
27:38.165720
+2:57.17620
73.3p
13
Albin Nyqvist
OK Landehof
27:43.166240
+3:02.18140
73.0p
14
Måns Olsen
Grava SK
27:43.166250
+3:02.18150
73.0p
15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
27:48.166700
+3:07.18600
72.8p
16
Filip Strand
Domnarvets GOIF
27:54.167350
+3:13.19250
72.4p
17
Hugo Ström
Dala-Järna IK
27:58.167700
+3:17.19600
72.2p
18
Alfons Wedin
Garphyttans IF
28:01.168040
+3:20.19940
72.1p
19
Ludvig Anderberg
IFK Mora SK
28:19.169830
+3:38.21730
71.2p
20
Leo Karlöf
Täby IS SK
28:20.169980
+3:39.21880
71.1p
21
Markus Melén
Falu IK
28:43.172290
+4:02.24190
69.9p
22
Harald Ekenberg
IK Stern
29:06.174590
+4:25.26490
68.8p
23
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
29:25.176480
+4:44.28380
68.0p
24
Alfred Derke
Sya SK
29:32.177170
+4:51.29070
67.6p
25
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
30:19.181870
+5:38.33770
65.6p
26
Elias Nyqvist
OK Landehof
30:21.182030
+5:40.33930
65.5p
27
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
30:42.184170
+6:01.36070
64.6p
28
Hugo Fryxell
Täby IS SK
30:42.184180
+6:01.36080
64.6p
29
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
30:53.185270
+6:12.37170
64.2p
30
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
31:15.187480
+6:34.39380
63.3p
31
Erik Callmer
Björnstorps IF
31:21.188000
+6:40.39900
63.1p
32
Pontus Östemar
Finspångs SOK
36:09.216880
+11:28.68780
53.4p