Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Distans
2018-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:38.141770
89.1p
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:41.142020
+2.150
89.0p
3
Johan Herbert
IFK Mora SK
24:12.145180
+34.3310
87.0p
4
Simon Åstot
IFK Umeå
24:14.145300
+35.3430
87.0p
5
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
24:33.147210
+54.5340
85.8p
6
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
24:35.147420
+56.5550
85.7p
7
Anton Laine
Kalix SK
24:36.147530
+57.5660
85.7p
8
Simon Karlsson
IFK Umeå
24:37.147630
+58.5760
85.6p
9
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:46.148520
+1:07.6650
85.1p
10
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:50.148960
+1:11.7090
84.9p
11
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
24:57.149620
+1:18.7750
84.5p
12
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
25:00.149930
+1:21.8060
84.3p
13
Oskar Årebäck
Bolidens SK
25:01.150070
+1:23.8200
84.2p
14
Jesper Persson
Åsarna IK
25:03.150200
+1:24.8330
84.2p
15
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
25:04.150320
+1:25.8450
84.1p
16
Erik Granström
Strömnäs GIF
25:09.150880
+1:31.9010
83.8p
17
Martin Mickels
Bålsta SK
25:22.152120
+1:43.10250
83.1p
18
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
25:25.152490
+1:47.10620
82.9p
19
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
25:26.152550
+1:47.10680
82.9p
20
Joel Andersson
IFK Mora SK
25:27.152610
+1:48.10740
82.8p
21
Albin Johansson
Sätra IF
25:27.152630
+1:48.10760
82.8p
22
Emrik Nordgren
IFK Umeå
25:37.153650
+1:58.11780
82.3p
23
Filip Öberg
Kalix SK
25:42.154100
+2:03.12230
82.0p
24
William Karlsson
IFK Mora SK
25:43.154230
+2:04.12360
82.0p
25
Andreas Karlsson
Kalix SK
25:45.154410
+2:06.12540
81.9p
26
Erik Engelin
Offerdals SK
25:45.154440
+2:06.12570
81.9p
27
Linus Nygren
Ulricehamns IF
25:56.155580
+2:18.13710
81.3p
28
Emil Talsi
Åsarna IK
25:59.155830
+2:20.13960
81.1p
29
Alfred Nilsson
Filipstads SF
26:00.155970
+2:22.14100
81.1p
30
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
26:12.157100
+2:33.15230
80.5p
31
Emil Hagström
Garphyttans IF
26:18.157750
+2:39.15880
80.2p
32
Emil Logård
Rehns BK
26:22.158180
+2:44.16310
79.9p
33
Petter Dahl
IF Strategen
26:25.158440
+2:46.16570
79.8p
34
William Schultz
IFK Umeå
26:36.159530
+2:57.17660
79.3p
35
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
26:37.159660
+2:58.17790
79.2p
36
Adam Westman
Hudiksvalls IF
26:46.160590
+3:08.18720
78.8p
37
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
26:49.160840
+3:10.18970
78.6p
38
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
26:53.161220
+3:14.19350
78.5p
39
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:03.162280
+3:25.20410
77.9p
40
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
27:06.162570
+3:28.20700
77.8p
41
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
27:10.162910
+3:31.21040
77.6p
42
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
27:10.162940
+3:31.21070
77.6p
43
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
27:12.163120
+3:33.21250
77.5p
44
Henrik Millestu
Utrikes SK
27:12.163150
+3:33.21280
77.5p
45
Linus Nilsson
IFK Umeå
27:15.163470
+3:37.21600
77.4p
46
Adam Boman
Tranemo IF
27:18.163700
+3:39.21830
77.3p
47
Filip Kyrö
Högbo GIF
27:24.164360
+3:45.22490
77.0p
48
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
27:25.164430
+3:46.22560
76.9p
49
Axel Svingstedt
Stockviks SF
27:27.164610
+3:48.22740
76.9p
50
Nick Berg
Orsa SK
27:28.164790
+3:50.22920
76.8p
51
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
27:30.164980
+3:52.23110
76.7p
52
Sven Leander
Åsarna IK
27:45.166440
+4:06.24570
76.0p
53
Arvid Larsson
IFK Umeå
27:46.166580
+4:08.24710
75.9p
54
Max Andersson
Domnarvets GOIF
27:50.166900
+4:11.25030
75.8p
55
Axel Åslund
Hedesunda IF
28:08.168780
+4:30.26910
75.0p
56
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
28:16.169560
+4:37.27690
74.6p
57
Adrian Lundberg
SK Bore
28:28.170700
+4:49.28830
74.1p
58
Kasper Wiken
Åsarna IK
29:08.174780
+5:30.32910
72.4p
59
Jon Zachrisson
Svegs IK
29:37.177680
+5:59.35810
71.2p
60
Edwin Franzen
IFK Mora SK
29:39.177890
+6:01.36020
71.2p
61
William Westerlund
Byske SK
29:42.178100
+6:03.36230
71.1p
62
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
30:07.180600
+6:28.38730
70.1p
63
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
30:09.180880
+6:31.39010
70.0p
64
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
30:27.182600
+6:48.40730
69.3p
-
Gösta Malmström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Anton Swedberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)