Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
1:24:30.506980
94.0p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:24:33.507260
+2.180
94.0p
3
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:24:33.507270
+2.190
94.0p
4
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:24:37.507600
+6.520
93.9p
5
Jens Burman
Åsarna IK
1:25:32.513170
+1:01.6090
93.1p
6
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:26:13.517220
+1:42.10140
92.5p
7
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:26:51.521010
+2:20.13930
91.9p
8
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:26:57.521690
+2:27.14610
91.8p
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:27:01.522070
+2:30.14990
91.8p
10
Lars Nelson
Åsarna IK
1:27:41.526090
+3:11.19010
91.2p
11
Robin Norum
IFK Umeå
1:27:47.526670
+3:16.19590
91.1p
12
Sindre Grönflaten
Fjellørnen IL
1:27:55.527480
+3:25.20400
91.0p
13
Gustav Nordström
Borås SK
1:28:17.529640
+3:46.22560
90.7p
14
Oeystein Ulekleiv
Dombås IL
1:29:04.534360
+4:33.27280
90.0p
15
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:30:07.540680
+5:37.33600
89.1p
16
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:30:11.541030
+5:40.33950
89.1p
17
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:30:13.541230
+5:42.34150
89.1p
18
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:30:14.541330
+5:43.34250
89.0p
19
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:30:18.541790
+5:48.34710
89.0p
20
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:31:22.548150
+6:51.41070
88.1p
21
Simon Hallström
Idre SK
1:31:23.548220
+6:52.41140
88.1p
22
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:31:34.549340
+7:03.42260
88.0p
23
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:32:06.552590
+7:36.45510
87.5p
24
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:32:09.552890
+7:39.45810
87.5p
25
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:32:10.552950
+7:39.45870
87.5p
26
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:32:11.553040
+7:40.45960
87.5p
27
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
1:32:15.553450
+7:44.46370
87.4p
28
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:32:19.553810
+7:48.46730
87.4p
29
Clement Mailler
LA Bressaude
1:32:39.555880
+8:09.48800
87.1p
30
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:32:53.557240
+8:22.50160
86.9p
31
Max Novak
Offerdals SK
1:33:17.559630
+8:46.52550
86.6p
32
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:33:21.560020
+8:50.52940
86.6p
33
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:33:24.560310
+8:53.53230
86.5p
34
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1:33:27.560660
+8:56.53580
86.5p
35
Nils Persson
Östersunds SK
1:33:31.561050
+9:00.53970
86.4p
36
Jo Svinsås
IK Rindals-Troll
1:33:31.561060
+9:00.53980
86.4p
37
Even Northug
Strindheim IL
1:33:32.561130
+9:01.54050
86.4p
38
Marcus Grate
IFK Umeå
1:33:41.562090
+9:11.55010
86.3p
39
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
1:33:54.563360
+9:23.56280
86.1p
40
Erik Silfver
IFK Umeå
1:34:05.564440
+9:34.57360
86.0p
41
Erik HUSBY
Skaun IL
1:34:06.564570
+9:35.57490
86.0p
42
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:34:15.565470
+9:44.58390
85.9p
43
Aasmund Kjøllmoen Steien
Norway
1:34:23.566240
+9:52.59160
85.8p
44
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:34:29.566830
+9:58.59750
85.7p
45
John Leander
Åsarna IK
1:34:34.567320
+10:03.60240
85.6p
46
Jonathan Engström
Borås SK
1:34:36.567510
+10:05.60430
85.6p
47
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:34:45.568480
+10:15.61400
85.5p
48
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:34:50.568900
+10:19.61820
85.4p
49
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:34:54.569380
+10:24.62300
85.4p
50
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:35:13.571220
+10:42.64140
85.1p
51
Daniel Södersten
Orsa SK
1:35:17.571620
+10:46.64540
85.1p
52
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:35:30.572930
+10:59.65850
84.9p
53
Pontus Hermansson
SK Bore
1:35:37.573680
+11:07.66600
84.8p
54
Erling Flataker
Hommelvik IL
1:35:47.574630
+11:16.67550
84.7p
55
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:35:58.575700
+11:27.68620
84.6p
56
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
1:36:55.581480
+12:25.74400
83.9p
57
Viktor Axelsson
Borås SK
1:36:56.581550
+12:25.74470
83.9p
58
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
1:37:01.582080
+12:31.75000
83.8p
59
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:37:42.586160
+13:11.79080
83.3p
60
Kristoffer Langoeien Skjelvik
Os IL
1:37:59.587840
+13:28.80760
83.1p
61
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
1:38:23.590220
+13:52.83140
82.8p
62
Fabian Alraun
FISCHER racing team
1:38:36.591590
+14:06.84510
82.7p
63
William Westerlund
Falu IK
1:38:48.592760
+14:17.85680
82.5p
64
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
1:39:05.594450
+14:34.87370
82.3p
65
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:39:08.594750
+14:37.87670
82.3p
66
Martin Herbert
IFK Mora SK
1:39:29.596820
+14:58.89740
82.0p
67
Anton Persson
SK Bore
1:40:49.604800
+16:18.97720
81.1p
68
Johannes Ringsby
SK Bore
1:40:49.604860
+16:18.97780
81.1p
69
Sivert Grøtan Eriksen
Byåsen IL
1:42:33.615230
+18:02.108150
80.0p
70
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:42:39.615820
+18:08.108740
79.9p
71
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:57.629650
+20:26.122570
78.4p
72
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:59.629870
+20:28.122790
78.4p
73
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:45:18.631790
+20:48.124710
78.2p
74
Fredrik Riseth
Byåsen IL Team Veidekke Midt Norge
1:45:46.634530
+21:15.127450
77.9p
75
Johan Hundseth
Viplast AS
1:45:47.634610
+21:16.127530
77.9p
76
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:47:05.642430
+22:34.135350
77.1p
77
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:48:04.648370
+23:33.141290
76.5p
78
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:48:40.651940
+24:09.144860
76.1p
79
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:49:44.658350
+25:13.151270
75.5p
80
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:55:23.692290
+30:53.185210
72.3p
81
Anders Roos
Östersunds SK
1:57:06.702510
+32:35.195430
71.4p
82
Jordan ANDREWS
Storbritannien
2:04:43.748240
+40:12.241160
67.6p