Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:33:06.558550
86.8p
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
1:37:54.587370
+4:48.28720
83.2p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:38:10.588930
+5:03.30280
83.0p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:39:02.594150
+5:56.35500
82.4p
5
Elina Rönnlund
IFK Umeå
1:39:02.594180
+5:56.35530
82.4p
6
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
1:40:22.602110
+7:15.43460
81.4p
7
Emma Wikén
Åsarna IK
1:41:59.611800
+8:52.53150
80.3p
8
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:42:03.612280
+8:57.53630
80.3p
9
Emma Ribom
Piteå Elit SK
1:42:17.613600
+9:10.54950
80.1p
10
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:42:19.613800
+9:12.55150
80.1p
11
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:44:53.629200
+11:46.70550
78.5p
12
Ida Dahl
IFK Mora SK
1:45:34.633360
+12:28.74710
78.0p
13
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
1:46:41.640020
+13:34.81370
77.3p
14
Frida Erkers
IFK Mora SK
1:47:47.646610
+14:40.87960
76.6p
15
Lotte Lie
Skatval Skilag
1:48:34.651380
+15:28.92730
76.2p
16
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:48:45.652420
+15:38.93770
76.1p
17
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:48:57.653690
+15:51.95040
75.9p
18
Julie Myhre
Byåsen IL Team Veidekke Midt Norge
1:49:04.654320
+15:57.95670
75.9p
19
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:49:48.658770
+16:42.100120
75.4p
20
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:50:47.664630
+17:40.105980
74.9p
21
Johanna Skottheim
Sälens IF
1:51:05.666430
+17:58.107780
74.7p
22
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:52:35.675460
+19:29.116810
73.8p
23
Mathilda Björn
Östersunds SK
1:53:35.681420
+20:28.122770
73.3p
24
Johanna Åström
Lucksta IF
1:54:02.684170
+20:56.125520
73.0p
25
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:55:15.691440
+22:08.132790
72.4p
26
Sara Wadman
IFK Mora SK
1:55:39.693810
+22:32.135160
72.1p
27
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
1:55:57.695660
+22:51.137010
72.0p
28
Maria Jonasson
Östersunds SK
1:59:23.716210
+26:16.157560
70.2p
29
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
1:59:23.716290
+26:17.157640
70.2p
30
Cajsa Grape
IFK Mora SK
2:00:04.720350
+26:58.161700
69.8p
31
Silje Glötheim
Röros IL
2:04:17.745650
+31:11.187000
67.8p
32
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
2:05:04.750370
+31:58.191720
67.4p
33
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
2:05:50.754970
+32:44.196320
67.0p
34
Ida Hallquist
Åsarna IK
2:12:50.796970
+39:44.238320
63.9p
35
Elin Karlsson
OK Borgen
2:17:50.826910
+44:43.268260
61.9p
36
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
2:26:41.880040
+53:34.321390
58.6p
H 21
35km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Björn Sandström
Piteå Elit SK
1:24:30.506980
94.0p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:24:33.507260
+2.180
94.0p
3
Petter Engdahl
Östersunds SK
1:24:33.507270
+2.190
94.0p
4
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:24:37.507600
+6.520
93.9p
5
Jens Burman
Åsarna IK
1:25:32.513170
+1:01.6090
93.1p
6
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:26:13.517220
+1:42.10140
92.5p
7
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
1:26:51.521010
+2:20.13930
91.9p
8
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:26:57.521690
+2:27.14610
91.8p
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
1:27:01.522070
+2:30.14990
91.8p
10
Lars Nelson
Åsarna IK
1:27:41.526090
+3:11.19010
91.2p
11
Robin Norum
IFK Umeå
1:27:47.526670
+3:16.19590
91.1p
12
Sindre Grönflaten
Fjellørnen IL
1:27:55.527480
+3:25.20400
91.0p
13
Gustav Nordström
Borås SK
1:28:17.529640
+3:46.22560
90.7p
14
Oeystein Ulekleiv
Dombås IL
1:29:04.534360
+4:33.27280
90.0p
15
Johan Häggström
Piteå Elit SK
1:30:07.540680
+5:37.33600
89.1p
16
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:30:11.541030
+5:40.33950
89.1p
17
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:30:13.541230
+5:42.34150
89.1p
18
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:30:14.541330
+5:43.34250
89.0p
19
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:30:18.541790
+5:48.34710
89.0p
20
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
1:31:22.548150
+6:51.41070
88.1p
21
Simon Hallström
Idre SK
1:31:23.548220
+6:52.41140
88.1p
22
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:31:34.549340
+7:03.42260
88.0p
23
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:32:06.552590
+7:36.45510
87.5p
24
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:32:09.552890
+7:39.45810
87.5p
25
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:32:10.552950
+7:39.45870
87.5p
26
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:32:11.553040
+7:40.45960
87.5p
27
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
1:32:15.553450
+7:44.46370
87.4p
28
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
1:32:19.553810
+7:48.46730
87.4p
29
Clement Mailler
LA Bressaude
1:32:39.555880
+8:09.48800
87.1p
30
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:32:53.557240
+8:22.50160
86.9p
31
Max Novak
Offerdals SK
1:33:17.559630
+8:46.52550
86.6p
32
Marcus Ruus
Åsarna IK
1:33:21.560020
+8:50.52940
86.6p
33
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:33:24.560310
+8:53.53230
86.5p
34
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
1:33:27.560660
+8:56.53580
86.5p
35
Nils Persson
Östersunds SK
1:33:31.561050
+9:00.53970
86.4p
36
Jo Svinsås
IK Rindals-Troll
1:33:31.561060
+9:00.53980
86.4p
37
Even Northug
Strindheim IL
1:33:32.561130
+9:01.54050
86.4p
38
Marcus Grate
IFK Umeå
1:33:41.562090
+9:11.55010
86.3p
39
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
1:33:54.563360
+9:23.56280
86.1p
40
Erik Silfver
IFK Umeå
1:34:05.564440
+9:34.57360
86.0p
41
Erik HUSBY
Skaun IL
1:34:06.564570
+9:35.57490
86.0p
42
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:34:15.565470
+9:44.58390
85.9p
43
Aasmund Kjøllmoen Steien
Norway
1:34:23.566240
+9:52.59160
85.8p
44
Adam Gillman
Garphyttans IF
1:34:29.566830
+9:58.59750
85.7p
45
John Leander
Åsarna IK
1:34:34.567320
+10:03.60240
85.6p
46
Jonathan Engström
Borås SK
1:34:36.567510
+10:05.60430
85.6p
47
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:34:45.568480
+10:15.61400
85.5p
48
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:34:50.568900
+10:19.61820
85.4p
49
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:34:54.569380
+10:24.62300
85.4p
50
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:35:13.571220
+10:42.64140
85.1p
51
Daniel Södersten
Orsa SK
1:35:17.571620
+10:46.64540
85.1p
52
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:35:30.572930
+10:59.65850
84.9p
53
Pontus Hermansson
SK Bore
1:35:37.573680
+11:07.66600
84.8p
54
Erling Flataker
Hommelvik IL
1:35:47.574630
+11:16.67550
84.7p
55
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:35:58.575700
+11:27.68620
84.6p
56
Andrei Lamov
Älvdalens IF SK
1:36:55.581480
+12:25.74400
83.9p
57
Viktor Axelsson
Borås SK
1:36:56.581550
+12:25.74470
83.9p
58
Christofer Eriksson
Försvarets Sk
1:37:01.582080
+12:31.75000
83.8p
59
Gabriel Strid
IFK Mora SK
1:37:42.586160
+13:11.79080
83.3p
60
Kristoffer Langoeien Skjelvik
Os IL
1:37:59.587840
+13:28.80760
83.1p
61
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
1:38:23.590220
+13:52.83140
82.8p
62
Fabian Alraun
FISCHER racing team
1:38:36.591590
+14:06.84510
82.7p
63
William Westerlund
Falu IK
1:38:48.592760
+14:17.85680
82.5p
64
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
1:39:05.594450
+14:34.87370
82.3p
65
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:39:08.594750
+14:37.87670
82.3p
66
Martin Herbert
IFK Mora SK
1:39:29.596820
+14:58.89740
82.0p
67
Anton Persson
SK Bore
1:40:49.604800
+16:18.97720
81.1p
68
Johannes Ringsby
SK Bore
1:40:49.604860
+16:18.97780
81.1p
69
Sivert Grøtan Eriksen
Byåsen IL
1:42:33.615230
+18:02.108150
80.0p
70
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:42:39.615820
+18:08.108740
79.9p
71
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:57.629650
+20:26.122570
78.4p
72
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:44:59.629870
+20:28.122790
78.4p
73
Erik Persson
IF Hallby SOK
1:45:18.631790
+20:48.124710
78.2p
74
Fredrik Riseth
Byåsen IL Team Veidekke Midt Norge
1:45:46.634530
+21:15.127450
77.9p
75
Johan Hundseth
Viplast AS
1:45:47.634610
+21:16.127530
77.9p
76
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:47:05.642430
+22:34.135350
77.1p
77
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:48:04.648370
+23:33.141290
76.5p
78
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
1:48:40.651940
+24:09.144860
76.1p
79
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:49:44.658350
+25:13.151270
75.5p
80
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:55:23.692290
+30:53.185210
72.3p
81
Anders Roos
Östersunds SK
1:57:06.702510
+32:35.195430
71.4p
82
Jordan ANDREWS
Storbritannien
2:04:43.748240
+40:12.241160
67.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
1:34:00.563910
76.1p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:34:27.566650
+27.2640
75.8p
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:34:50.568910
+50.4900
75.6p
4
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:35:54.575340
+1:54.11330
74.9p
5
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
1:35:54.575350
+1:54.11340
74.9p
6
Louise Lindström
Högbo GIF
1:36:32.579140
+2:32.15130
74.4p
7
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:40:07.600610
+6:07.36600
72.2p
8
Karolina Hedenström
Östersunds SK
1:40:08.600730
+6:08.36720
72.2p
9
Elsa Wallin
Högbo GIF
1:40:18.601700
+6:17.37690
72.1p
10
Wilma Björkman
IFK Mora SK
1:40:19.601890
+6:19.37880
72.1p
11
Nora Lignell
Lucksta IF
1:41:21.608010
+7:21.44000
71.4p
12
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:15.613400
+8:14.49390
70.9p
13
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
1:42:18.613710
+8:18.49700
70.9p
14
Olivia Lavén
Täby IS SK
1:42:31.615080
+8:31.51070
70.7p
15
Ella Georgsson
Högbo GIF
1:45:59.635820
+11:59.71810
68.8p
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
1:46:36.639550
+12:36.75540
68.4p
17
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
1:49:39.657800
+15:38.93790
66.8p
18
Emma Olsson
Vassunda IF
1:50:11.661010
+16:11.97000
66.5p
19
Tuva Persson
Tranemo IF
1:50:36.663510
+16:36.99500
66.3p
20
Eline Haugen Kleppa
Beitstad IL
1:51:02.666160
+17:02.102150
66.1p
21
Petra Forsman
Öje IF
1:51:09.666850
+17:09.102840
66.0p
22
Ida Lundgren
IFK Umeå
1:51:15.667470
+17:15.103460
65.9p
23
Signe Hofstad
Röros IL
1:54:04.684310
+20:04.120300
64.5p
24
Ida Wasell
Järpens SK
1:54:43.688260
+20:43.124250
64.2p
25
Moa Backlund
Högbo GIF
1:56:10.696990
+22:10.132980
63.5p
26
Sigrid Skei
Beitstad IL
1:56:11.697040
+22:11.133030
63.5p
27
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
1:57:34.705370
+23:34.141360
62.9p
28
Maja Eriksson
Högbo GIF
1:57:38.705760
+23:38.141750
62.8p
29
Engla Larsson
Hedesunda IF
1:57:55.707480
+23:55.143470
62.7p
30
Alva Sköld
Häverödals SK
1:58:07.708630
+24:07.144620
62.6p
31
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
2:00:41.724010
+26:41.160000
61.5p
32
Tilda Malmgren
Åsarna IK
2:04:25.746410
+30:25.182400
59.8p
33
Jenny Edin
Matfors SK
2:04:34.747390
+30:34.183380
59.8p
34
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:05:23.752230
+31:23.188220
59.4p
35
Linn Schogster
IFK Umeå
2:07:35.765470
+33:35.201460
58.5p
36
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
2:08:17.769640
+34:17.205630
58.3p
37
Ingrid Brørs
Beitstad IL
2:11:46.790530
+37:46.226520
56.9p
38
Louise Adolfsson
SK Bore
2:13:52.803130
+39:52.239120
56.1p
39
Julie Folden Estensen
Beitstad IL
2:17:10.822950
+43:10.258940
54.9p
40
Elizabeth Ireland
Storbritannien
2:19:35.837450
+45:35.273440
54.1p
41
Signe Svensson
Järpens SK
2:23:46.862520
+49:46.298510
52.7p
42
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
2:25:18.871780
+51:18.307770
52.2p
43
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
2:33:08.918770
+59:08.354760
49.8p
D 20
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
1:25:19.511890
82.5p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
1:29:34.537310
+4:14.25320
79.3p
3
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
1:32:03.552240
+6:43.40250
77.5p
4
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
1:32:13.553230
+6:53.41240
77.4p
5
Josefina Sundman
Åsarna IK
1:33:00.557950
+7:40.45960
76.8p
6
Kristina Axelsson
Sya SK
1:33:06.558520
+7:46.46530
76.8p
7
Alicia Persson
Stockviks SF
1:36:45.580430
+11:25.68440
74.3p
8
Linn Svahn
IFK Umeå
1:38:19.589820
+12:59.77830
73.3p
9
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
1:41:31.609050
+16:11.97060
71.3p
10
Vendela Blom
Stockviks SF
1:42:53.617290
+17:34.105300
70.5p
11
Johanna Andersson
IFK Mora SK
1:46:10.636940
+20:50.124950
68.7p
12
Ida Palmberg
Högbo GIF
1:46:10.636980
+20:50.124990
68.7p
13
Sandra Wiig
Stockviks SF
1:47:53.647280
+22:33.135290
67.7p
14
Madelene Melin
Malungs IF
1:50:11.661000
+24:51.149010
66.5p
15
Sanna Forsman
Öje IF
1:50:54.665380
+25:34.153390
66.1p
16
Ida Gustavsson
IFK Umeå
1:51:27.668630
+26:07.156640
65.8p
17
Maja Petersson
Vårby IK
1:52:45.676450
+27:25.164460
65.2p
18
Stine.lise Truu
Järpens SK
1:54:20.685940
+29:00.173950
64.4p
19
Toril Bakka Nygård
Meråker Vgs
1:58:23.710260
+33:03.198270
62.5p
20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
1:59:37.717600
+34:17.205610
61.9p
21
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
2:01:04.726350
+35:44.214360
61.3p
22
Hedda Berglund
Vårby IK
2:19:48.838730
+54:28.326740
54.0p
23
Sofia Berglund
IFK Mora SK
2:32:39.915810
+1:07:19.403820
49.9p
H 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
1:18:27.470610
88.4p
2
William Schultz
IFK Umeå
1:19:03.474290
+36.3580
87.9p
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
1:20:35.483450
+2:08.12740
86.5p
4
Joergen Solhaug Saeter
Os IL
1:22:33.495220
+4:06.24510
84.8p
5
Magnus F Moan
Röros IL
1:22:47.496660
+4:20.25950
84.6p
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:23:38.501750
+5:11.31040
83.9p
7
Georg Ersson
IF Strategen
1:25:21.512010
+6:54.41300
82.5p
8
Eirik Horten
Team Toyota Slettum Bil
1:25:55.515450
+7:28.44740
82.1p
9
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
1:27:16.523560
+8:49.52850
81.0p
10
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:28:03.528260
+9:36.57550
80.4p
11
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:28:12.529120
+9:45.58410
80.3p
12
Anton Ivarsson
Tullus Sg
1:28:22.530140
+9:55.59430
80.2p
13
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:28:22.530160
+9:55.59450
80.2p
14
Erik Engelin
Offerdals SK
1:29:05.534430
+10:38.63720
79.6p
15
Martin Mickels
Bålsta SK
1:31:13.547200
+12:45.76490
78.1p
16
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:31:20.547950
+12:53.77240
78.0p
17
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
1:31:20.547960
+12:53.77250
78.0p
18
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:31:40.549990
+13:13.79280
77.8p
19
Viktor Wiig
IF Strategen
1:31:43.550230
+13:16.79520
77.7p
20
Oskar Åslund
Östersunds SK
1:31:57.551690
+13:30.80980
77.6p
21
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:32:31.555070
+14:04.84360
77.2p
22
Benjamin Terent
Rehns BK
1:32:32.555140
+14:05.84430
77.1p
23
Samuel Oskarsson
SK Leksand
1:33:00.557930
+14:33.87220
76.8p
24
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
1:33:24.560370
+14:57.89660
76.5p
25
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
1:33:31.561010
+15:04.90300
76.5p
26
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:33:35.561430
+15:08.90720
76.4p
27
Henrik Millestu
Utrikes SK
1:33:40.561990
+15:13.91280
76.4p
28
Love Kreij
IF Strategen
1:33:47.562680
+15:20.91970
76.3p
29
Linus Jonsson
Årjängs IF
1:33:51.563070
+15:24.92360
76.2p
30
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:34:08.564710
+15:41.94000
76.0p
31
Sven Leander
Åsarna IK
1:35:03.570220
+16:36.99510
75.4p
32
William Fuglem
Utleira IL
1:36:13.577210
+17:46.106500
74.7p
33
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:36:58.581790
+18:31.111080
74.2p
34
Emil Logård
Rehns BK
1:37:03.582260
+18:36.111550
74.1p
35
Måns Jernberg
Lima IF
1:37:10.582930
+18:43.112220
74.0p
36
Filip Borgström
IF Strategen
1:37:10.582940
+18:43.112230
74.0p
37
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:37:53.587210
+19:26.116500
73.6p
38
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:38:24.590380
+19:57.119670
73.2p
39
Petter Dahl
IF Strategen
1:38:25.590400
+19:57.119690
73.2p
40
Mårten Gedda
OK Landehof
1:40:30.602970
+22:03.132260
71.9p
41
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
1:41:02.606140
+22:35.135430
71.6p
42
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:41:17.607690
+22:50.136980
71.5p
43
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:42:40.615900
+24:12.145190
70.7p
44
Jurgen Kukk
Tartu Skiclub
1:45:04.630350
+26:37.159640
69.3p
45
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
1:45:31.633080
+27:04.162370
69.0p
46
Bernt Emil Finserås Rognes
Utleira IL
1:45:55.635400
+27:27.164690
68.8p
47
William Selander
Östersunds SK
1:46:13.637260
+27:46.166550
68.6p
48
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:46:43.640280
+28:16.169570
68.4p
49
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:47:02.642150
+28:35.171440
68.2p
50
Julius Berg
Sunne SLF
1:47:51.647040
+29:24.176330
67.7p
51
Johan Lüning
Bålsta SK
1:48:58.653720
+30:31.183010
67.1p
52
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:49:05.654410
+30:38.183700
67.1p
53
Hampus Claesson
Öregrunds IK
1:49:29.656870
+31:02.186160
66.9p
54
Joseph Rosenfeld
Storbritannien
1:52:42.676120
+34:15.205410
65.2p
55
Lukas Höiby
OK Landehof
2:05:53.755260
+47:26.284550
59.2p
H 20
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:17:56.467510
88.9p
2
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:20:17.481680
+2:21.14070
86.8p
3
Magnus Norøy
Frol IL
1:20:20.481980
+2:24.14370
86.7p
4
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
1:21:12.487110
+3:16.19500
86.0p
5
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
1:21:47.490690
+3:51.23080
85.5p
6
Håvard Kne Galaaen
Röros IL
1:22:25.494410
+4:29.26800
84.9p
7
Geir Kristian Hoås
Lånke IL
1:22:35.495400
+4:38.27790
84.8p
8
Vegard Sivertsgård
Ålen IL
1:22:59.497850
+5:03.30240
84.5p
9
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
1:23:29.500810
+5:33.33200
84.0p
10
Jesper Andreasen
Halsø IL
1:23:57.503610
+6:01.36000
83.7p
11
Leo Johansson
Skillingaryds FK
1:23:59.503890
+6:03.36280
83.6p
12
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:24:50.508900
+6:53.41290
82.9p
13
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
1:24:53.509220
+6:57.41610
82.9p
14
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:25:02.510110
+7:06.42500
82.8p
15
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:25:08.510730
+7:12.43120
82.7p
16
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:25:34.513390
+7:38.45780
82.3p
17
Adam Westman
Hudiksvalls IF
1:25:41.514010
+7:45.46400
82.3p
18
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
1:26:11.517040
+8:15.49430
81.9p
19
Anton Elvseth
Lierne IL
1:26:18.517760
+8:22.50150
81.8p
20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:26:35.519430
+8:39.51820
81.5p
21
Kristian Fodstad Karlsen
Strandbygda IL
1:27:07.522630
+9:11.55020
81.1p
22
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:27:26.524590
+9:30.56980
80.9p
23
Emil Talsi
Åsarna IK
1:28:00.527990
+10:04.60380
80.4p
24
Adam Persson
IF Hallby SOK
1:28:02.528110
+10:06.60500
80.4p
25
Martin Øyen Tøraasen
Team Toyota Slettum Bil
1:28:02.528180
+10:06.60570
80.4p
26
Sigurd Leren
Tolga IL
1:28:09.528850
+10:13.61240
80.3p
27
Johan Herbert
IFK Mora SK
1:28:13.529210
+10:17.61600
80.3p
28
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
1:28:39.531890
+10:43.64280
80.0p
29
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:28:51.533010
+10:55.65400
79.8p
30
Martin Julian Buvarp
Byåsen IL
1:30:19.541840
+12:23.74230
78.7p
31
Vegard Stjern
Hommelvik IL
1:30:52.545170
+12:56.77560
78.3p
32
Jørn Troøyen
Byåsen IL
1:32:30.554950
+14:34.87340
77.2p
33
Ola N Aas
Röros IL
1:33:10.558960
+15:14.91350
76.7p
34
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
1:34:59.569890
+17:03.102280
75.5p
35
Hampus Millestu
Utrikes SK
1:36:33.579270
+18:37.111660
74.4p
36
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:37:39.585800
+19:42.118190
73.7p
37
Emil Rudh
Tullus Sg
1:38:54.593340
+20:58.125730
72.9p
38
Fredrik Brørs
Beitstad IL
1:39:42.598130
+21:46.130520
72.4p
39
Bjørnar Holm
Tørn IL
1:39:44.598380
+21:48.130770
72.4p
40
Elis Berg
Sunne SLF
1:39:49.598880
+21:53.131270
72.4p
41
Ole Jacob Forsmo
Halsø IL
1:41:03.606240
+23:07.138630
71.6p
42
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:41:08.606710
+23:12.139100
71.6p
43
Zackarias Björn
Rembo IK
1:42:38.615780
+24:42.148170
70.7p
44
Hans Kristian Holmbro
Søndre Høland Idretts og Ungdomslag
1:44:04.624320
+26:08.156710
69.8p
45
Albin Persson
Tranemo IF
1:44:08.624740
+26:12.157130
69.8p
46
Edvin Nordström
Brottby SK
1:47:18.643740
+29:22.176130
68.0p
47
Edward Rodge
Storbritannien
1:47:21.644040
+29:25.176430
68.0p
48
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:50:48.664710
+32:52.197100
66.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Christina Rawald
Ås IF
1:49:36.657500
66.8p
2
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
1:55:37.693600
+6:01.36000
63.8p
3
Karin Ekholm
IK Jarl Rättvik
1:55:49.694800
+6:13.37200
63.7p
4
Holly Rees-lay
Storbritannien
2:03:02.738100
+13:26.80500
60.4p
5
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
2:04:11.745000
+14:35.87400
59.9p
6
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
2:07:10.762900
+17:34.105300
58.7p
7
Lotta Melin
Malungs IF
2:09:13.775200
+19:37.117600
57.9p
8
Åsa Zachrisson
Järpens SK
2:09:44.778300
+20:08.120700
57.7p
9
Sippie Truu
Estonia
2:11:49.790800
+22:13.133200
56.9p
10
Monika Wounder
Alnö Race Team
2:13:03.798200
+23:27.140600
56.4p
11
Sarah Thorén
Funäsdalens IF
2:13:07.798600
+23:31.141000
56.4p
12
Ingela Rydesäter
Rehns BK
2:13:22.800100
+23:46.142500
56.3p
13
Jana Novak
Offerdals SK
2:15:55.815400
+26:19.157800
55.4p
14
Maria Danvind
Sollefteå Skidor IF
2:17:07.822600
+27:31.165000
54.9p
15
Johanna Silfver
SWE
2:17:40.825900
+28:04.168300
54.7p
16
Ilona Lusth
SWE
2:17:55.827400
+28:19.169800
54.7p
17
Helena Åkerlind
Lofsdalens SK
2:19:01.834000
+29:25.176400
54.3p
18
Maria Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:19:14.835300
+29:38.177700
54.2p
19
Lina Åslund
Hedesunda IF
2:21:02.846100
+31:26.188500
53.6p
20
Emma Lundstedt
SWE
2:21:17.847600
+31:41.190000
53.5p
21
BJÖRKLUND Ebba
SWE
2:22:28.854700
+32:52.197100
53.1p
22
Jenny Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:23:31.861000
+33:55.203400
52.8p
23
Irene Larsson
Matfors SK
2:34:52.929100
+45:16.271500
49.3p
24
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
2:35:52.935100
+46:16.277500
49.0p
25
Pia Richardsson
Östersunds SK
2:39:15.955400
+49:39.297800
48.1p
26
Thea Braneby
Sunne SLF
2:41:53.971200
+52:17.313600
47.4p
27
Maria Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
2:47:05.1002400
+57:29.344800
46.0p
28
Erika Klockar
SWE
2:48:59.1013800
+59:23.356200
45.6p
29
Camilla Ingerhed
Tullus Sg
2:49:27.1016600
+59:51.359000
45.4p
30
Ester Olofsson
Ås IF
2:50:58.1025700
+1:01:22.368100
45.1p
31
Marit Haugen
Norway
2:57:01.1062000
+1:07:25.404400
43.7p
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Morten Hegle Svendsen
Norway
1:31:02.546100
78.2p
2
Ola Ravald
Ås IF
1:31:10.546900
+8.700
78.1p
3
Fredrik Hansson
Åre Björnen Skidcenter
1:31:32.549100
+30.2900
77.9p
4
Ove Feragen
Norway
1:31:42.550100
+40.3900
77.7p
5
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
1:32:47.556600
+1:45.10400
77.0p
6
Axel Jonsson
Duveds IF
1:35:08.570700
+4:06.24500
75.4p
7
Magnus Oscarsson
Ås IF
1:36:30.578900
+5:28.32700
74.5p
8
Erik Bergman
IFK Mora SK
1:37:57.587600
+6:55.41400
73.5p
9
Sebastian Olsson
SK Bore
1:38:38.591700
+7:36.45500
73.1p
10
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:39:55.599400
+8:53.53200
72.3p
11
Arnt Egil Brørs
Norway
1:40:00.599900
+8:58.53700
72.3p
12
Gustav Sundström
Berber IS
1:40:28.602700
+9:26.56500
72.0p
13
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:40:44.604300
+9:42.58100
71.8p
14
ulf bernhardsson
Östersunds SK
1:41:05.606400
+10:03.60200
71.6p
15
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:41:39.609800
+10:37.63600
71.3p
16
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:41:55.611400
+10:53.65200
71.1p
17
Mattias Ström
Dala-Järna IK
1:42:22.614100
+11:20.67900
70.8p
18
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:42:35.615400
+11:33.69200
70.7p
19
Per Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:43:41.622000
+12:39.75800
70.1p
20
Lars Göran Dahl
SWE
1:43:56.623500
+12:54.77300
69.9p
21
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:18.625700
+13:16.79500
69.7p
22
Niklas Sundelin
Östersunds SK
1:45:31.633000
+14:29.86800
69.0p
23
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
1:45:34.633300
+14:32.87100
69.0p
24
Lukas Deininger
Switzerland
1:45:52.635100
+14:50.88900
68.8p
25
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:45:53.635200
+14:51.89000
68.8p
26
Håkan Degselius
Svegs IK
1:45:58.635700
+14:56.89500
68.8p
27
Martin Melander
Alnö Race Team
1:46:19.637800
+15:17.91600
68.6p
28
Björn Rentzhog
SWE
1:47:04.642300
+16:02.96100
68.2p
29
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
1:48:09.648800
+17:07.102600
67.6p
30
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:49:28.656700
+18:26.110500
66.9p
31
Johan Miller
Alnö Race Team
1:49:32.657100
+18:30.110900
66.8p
32
Per Ullberg
Funäsdalens IF
1:49:47.658600
+18:45.112400
66.7p
33
Björn Larsson
Sveaskogs IF
1:49:51.659000
+18:49.112800
66.7p
34
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
1:50:33.663200
+19:31.117000
66.3p
35
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
1:50:37.663600
+19:35.117400
66.3p
36
Jan Östlund
Högbo GIF
1:50:45.664400
+19:43.118200
66.2p
37
Johan Sandström
SWE
1:51:09.666800
+20:07.120600
66.0p
38
Björn Jonsson
Duveds IF
1:51:25.668400
+20:23.122200
65.9p
39
Tomas Bredberg
IFK Mora SK
1:51:27.668600
+20:25.122400
65.9p
40
Anders Rennermalm
Lima IF
1:51:41.670000
+20:39.123800
65.7p
41
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:52:26.674500
+21:24.128300
65.4p
42
Olof Rentzhog
Frösö IF
1:52:33.675200
+21:31.129000
65.3p
43
Björn Blomgren
Östersunds SK
1:53:15.679400
+22:13.133200
64.9p
44
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
1:53:55.683400
+22:53.137200
64.6p
45
Johans Widenberg
Saléns IF
1:54:24.686300
+23:22.140100
64.4p
46
Anders Hermansson
SWE
1:54:33.687200
+23:31.141000
64.3p
47
Nicholas Lundkvist
Östersunds SK
1:54:48.688700
+23:46.142500
64.2p
48
Oscar Stenhammar
SWE
1:55:01.690000
+23:59.143800
64.1p
49
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
1:55:10.690900
+24:08.144700
64.0p
50
Håkan Melin
Sundbybergs IK
1:55:33.693200
+24:31.147000
63.8p
51
Anders Rindborg
IFK Falun
1:55:36.693500
+24:34.147300
63.8p
52
Mats Jonsson
Duveds IF
1:55:46.694500
+24:44.148300
63.7p
53
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
1:55:48.694700
+24:46.148500
63.7p
54
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
1:55:54.695300
+24:52.149100
63.7p
55
Börje Samuelsson
Östersunds SK
1:55:56.695500
+24:54.149300
63.6p
56
Peter Ståhl
Gävle SK
1:56:22.698100
+25:20.151900
63.4p
57
Martin Ingesson
Edsbyns SK
1:57:38.705700
+26:36.159500
62.8p
58
Jan Jacob Verdenius
Norway
1:58:02.708100
+27:00.161900
62.7p
59
Samuel Nilsson
Trafikverkets FF
1:58:19.709800
+27:17.163600
62.5p
60
Jonas Persson
Trönö IK
1:58:24.710300
+27:22.164100
62.5p
61
Jan Olof Nilsson
Funäsdalens IF
1:58:31.711000
+27:29.164800
62.4p
62
Per Hård AF Segerstad
Västerås Skidklubb
2:00:20.721900
+29:18.175700
61.6p
63
Mattias Myhr
SWE
2:00:28.722700
+29:26.176500
61.6p
64
Lennart Wasell
Järpens SK
2:00:37.723600
+29:35.177400
61.5p
65
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:00:38.723700
+29:36.177500
61.5p
66
Oliver Olsson
Uddevalla IS
2:00:42.724100
+29:40.177900
61.5p
67
Björn Israelsson
Kälens SK
2:00:54.725300
+29:52.179100
61.4p
68
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:00:54.725300
+29:52.179100
61.4p
69
Andreas Gårdstam
IK Stern
2:01:15.727400
+30:13.181200
61.2p
70
Emil Dahl
SWE
2:01:40.729900
+30:38.183700
61.0p
71
Peter Eklöv
Östersunds SK
2:02:01.732000
+30:59.185800
60.9p
72
Åke Jansson
Näldens IF
2:02:29.734800
+31:27.188600
60.7p
73
Andreas Lundiin
Järpens SK
2:03:25.740400
+32:23.194200
60.3p
74
Olle Skoglund
Hudiksvalls IF
2:04:47.748600
+33:45.202400
59.7p
75
Petter Hillborg
Gävle SK
2:04:52.749100
+33:50.202900
59.7p
76
Markus Lund
SWE
2:05:05.750400
+34:03.204200
59.6p
77
Mathias Franzen
Idre SK
2:05:29.752800
+34:27.206600
59.4p
78
Nils-olov Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:05:56.755500
+34:54.209300
59.2p
79
Svante Rusck
Rävdun SK
2:07:41.766000
+36:39.219800
58.5p
80
Fredrik Johansson
No Club
2:08:20.769900
+37:18.223700
58.2p
81
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:10:49.784800
+39:47.238600
57.3p
82
Johan Johansson
SWE
2:10:56.785500
+39:54.239300
57.2p
83
Sven Kleppa
Norway
2:12:49.796800
+41:47.250600
56.5p
84
Lars Stengårds
Lima IF
2:12:54.797300
+41:52.251100
56.5p
85
Gustaf Moberg
Östersunds SK
2:13:00.797900
+41:58.251700
56.4p
86
Bengt T C Collberg
Östersund
2:13:07.798600
+42:05.252400
56.4p
87
Olle Hulteberg
Grava SK
2:16:51.821000
+45:49.274800
55.0p
88
Max Rindborg
IFK Falun
2:17:03.822200
+46:01.276000
55.0p
89
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
2:17:22.824100
+46:20.277900
54.8p
90
Ali Hamadani
Falu IK
2:18:43.832200
+47:41.286000
54.4p
91
Björn Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
2:19:34.837300
+48:32.291100
54.1p
92
Jimmy Hägglund
Sollefteå Skidor IF
2:22:52.857100
+51:50.310900
53.0p
93
Mathias Haglund
SWE
2:27:34.885300
+56:32.339100
51.5p
94
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
2:27:50.886900
+56:48.340700
51.4p
95
Per Levinson
SWE
2:27:54.887300
+56:52.341100
51.4p
96
Andre Nordström
Ås IF
2:27:57.887600
+56:55.341400
51.3p
97
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:35:58.935700
+1:04:56.389500
49.0p
98
Lars Thorssell
SWE
2:36:13.937200
+1:05:11.391000
48.9p
99
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:45:42.994100
+1:14:40.447900
46.4p
100
Andreas Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
2:49:49.1018800
+1:18:47.472600
45.4p
101
Björn Olofsson
SWE
2:58:21.1070000
+1:27:19.523800
43.4p
102
Bosse Olsson
Söderhamns SK
3:02:52.1097100
+1:31:50.550900
42.4p
103
Johan Hedman
SWE
3:33:03.1278200
+2:02:01.732000
36.9p