Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ReservRallarn 2018
2018-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:16:12.457161
83.2p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:16:13.457297
+1.36
83.2p
3
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:17:39.465829
+1:26.8568
81.2p
4
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:18:14.469335
+2:01.12074
80.4p
5
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:18:20.469914
+2:07.12653
80.3p
6
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:18:20.469997
+2:08.12736
80.2p
7
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:19:28.476772
+3:16.19511
78.8p
8
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:22:30.494933
+6:17.37672
75.1p
9
Elis Weslien
Nybro Ski
1:22:31.495058
+6:18.37797
75.0p
10
Kristian Olofsson
Hestra IF
1:22:39.495821
+6:26.38560
74.9p
11
Filip Johansson
Hestra IF
1:26:14.517373
+10:02.60112
71.0p
12
Johan Palmér
IK Vista
1:27:23.524279
+11:11.67018
69.8p
13
David Erixon
IF Hallby SOK
1:27:52.527144
+11:39.69883
69.3p
14
Lars Svensson
IF Hallby SOK
1:27:55.527467
+11:43.70206
69.3p
15
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
1:31:00.545927
+14:47.88666
66.3p
16
Erik Holmberg
IK Vista
1:31:50.550947
+15:37.93686
65.6p
17
Daniel Enesten
Hössna IF
1:33:03.558261
+16:51.101000
64.5p
18
Per Orestig
OK Gränsen
1:33:32.561141
+17:19.103880
64.1p
19
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
1:38:36.591582
+22:24.134321
60.1p
20
Björn Börjesson
Vänersborg
1:43:32.621181
+27:20.163920
56.6p
21
Jacob Arén
IF Hallby SOK
1:44:23.626238
+28:10.168977
56.1p
22
Andreas Johansson
IF Hallby SOK
1:49:16.655584
+33:04.198323
53.1p
23
Fabian Paldanius
Jönköping
1:58:19.709885
+42:07.252624
48.3p
24
Marcus Nero
Mullsjö SOK
2:05:19.751855
+49:06.294594
45.1p
25
Anton Pettersson
Mariestads FK
2:13:22.800149
+57:09.342888
42.0p
-
Edvin Wilson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Linus Wallden
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Henrik Alm
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Johan Kanto
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Axel Björkman
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Gustav Barkman
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Peter Arnesson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)