Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna
2010-12-04
Deltävling i
Särna Hedlunds Minnescup
<<< Särnatävlingarna
Särnatävlingarna >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
21:12.127160
85.2p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
21:16.127500
+3.240
84.9p
3
Erik Andersson
Malungs IF
21:18.127710
+5.450
84.8p
4
Martti Himma
Estonia
21:23.128230
+10.970
84.4p
5
Jan Barton
Czech Republic
21:24.128310
+11.1050
84.4p
6
Martin Andersen
Norway
21:34.129360
+22.2100
83.6p
7
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:42.130170
+30.2910
83.1p
8
Markus Jönsson
Tranemo IF
21:45.130420
+32.3160
82.9p
9
Darko Damjanovski
Makedonien
21:47.130690
+35.3430
82.7p
10
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
21:49.130880
+37.3620
82.6p
11
Priit Talves
Estonia
21:55.131400
+42.4140
82.3p
12
Johan Granath
IF Hallby SOK
22:10.132910
+57.5650
81.3p
13
Jonas Thor Olsen
Danmark
22:25.134420
+1:12.7160
80.3p
14
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
22:26.134520
+1:13.7260
80.3p
15
Oscar Lund
IF Hallby SOK
22:29.134810
+1:16.7550
80.1p
16
Jakob Börjesson
Sälens IF
22:29.134840
+1:16.7580
80.1p
17
Kristian Wulff
Danmark
22:29.134880
+1:17.7620
80.0p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
22:38.135730
+1:25.8470
79.5p
19
Zhihui Li
China
22:44.136310
+1:31.9050
79.2p
20
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
22:53.137220
+1:40.9960
78.6p
21
Alexander Standen
Storbritannien
22:57.137640
+1:44.10380
78.4p
22
Emil Ekman
IF Hallby SOK
23:02.138160
+1:50.10900
78.0p
23
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
23:24.140390
+2:12.13130
76.7p
24
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
23:29.140840
+2:16.13580
76.5p
25
Andre Mets
Estonia
23:32.141130
+2:19.13870
76.3p
26
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:32.141190
+2:20.13930
76.3p
27
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:35.141490
+2:23.14230
76.1p
28
Brynjar Leo Kristinsson
Island
23:42.142120
+2:29.14860
75.8p
29
Simon James Platt
Storbritannien
23:47.142650
+2:34.15390
75.5p
30
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59.143840
+2:46.16580
74.8p
31
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
24:00.143920
+2:47.16660
74.8p
32
Gjorgji Icoski
Makedonien
24:05.144480
+2:53.17220
74.5p
33
Andri Steindorsson
Island
24:08.144730
+2:55.17470
74.3p
34
Henrik Alm
Idre SK
24:12.145140
+2:59.17880
74.1p
35
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
24:17.145680
+3:05.18420
73.8p
36
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
24:30.146990
+3:18.19730
73.1p
37
Peter James Barron
Irland
24:31.147040
+3:18.19780
73.1p
38
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
25:05.150450
+3:52.23190
71.4p
39
Joel Hultin
Garphyttans IF
25:19.151870
+4:07.24610
70.7p
40
Leandro Ribela
Brazil
25:27.152690
+4:15.25430
70.3p
41
Sote Andreski
Makedonien
25:33.153290
+4:21.26030
70.0p
42
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
25:43.154230
+4:30.26970
69.5p
43
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
26:14.157310
+5:01.30050
68.1p
44
Jesper Brofjärd
Borås GIF
27:08.162720
+5:55.35460
65.8p
45
Leandro Lutz
Brazil
28:34.171310
+7:21.44050
62.3p
-
Kristjan Oolo
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Enrico Martins
Brazil
23:59:58.8639700
-
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Martin Polach
Czech Republic
23:59:59.8639800
-
-
Björn Gund
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-