Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idretävlingarna
2010-12-04
Deltävling i
Särna Hedlunds Minnescup
<<< Särnatävlingarna
Särnatävlingarna >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Håkan Emilsson
Offerdals SK
22:14.133370
81.0p
2
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
22:18.133720
+3.250
80.8p
3
Jincai Shang
China
22:23.134260
+8.790
80.4p
4
Pierre Ohlson
Filipstads SF
22:24.134340
+9.870
80.4p
5
Jens Burman
Åsarna IK
22:41.136090
+27.2620
79.3p
6
Elias Alvebro
Häggenås SK
22:44.136320
+29.2850
79.2p
7
Anton Hedlund
Åshammars IK
22:53.137200
+38.3730
78.6p
8
Torgny Palm
Dala-Järna IK
23:30.140990
+1:16.7520
76.4p
9
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:36.141560
+1:21.8090
76.1p
10
Emil Svensson
Åsarna IK
23:45.142430
+1:30.8960
75.6p
11
Viktor Forsblom
Falu IK
24:03.144250
+1:48.10780
74.6p
12
Joakim Eriksson
Tierps IF
24:17.145630
+2:02.12160
73.8p
13
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
24:45.148410
+2:30.14940
72.4p
14
Simon Fors
Domnarvets GOIF
24:50.148900
+2:35.15430
72.2p
15
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
25:13.151270
+2:59.17800
71.0p
16
Jimmy Seger
Boo IF
25:20.151930
+3:05.18460
70.6p
17
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
25:27.152630
+3:12.19160
70.3p
18
Emil Svensson
Marhults SOFK
26:10.156920
+3:55.23450
68.3p
19
Viktor Ranerfors
Rembo IK
26:11.157060
+3:56.23590
68.2p
20
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
26:41.160090
+4:27.26620
66.9p
21
Gunnar Birgisson
Island
26:46.160590
+4:32.27120
66.7p
22
Måns Sunesson
Sellnäs IF
27:23.164290
+5:09.30820
65.1p
23
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
27:51.167090
+5:37.33620
64.0p
24
Björn Svensson
OK Landehof
28:25.170430
+6:10.36960
62.7p
25
Måns Karlsson
Filipstads SF
29:22.176130
+7:07.42660
60.6p
-
Audrius Sakenas
Lithuania
23:59:57.8639600
-
-
Mindaugas Bakula
Lithuania
23:59:57.8639600
-
-
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nilsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Emil Frykberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andrew Young
Storbritannien
21:18.127720
84.8p
2
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
21:27.128630
+9.810
84.1p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
21:29.128820
+11.1000
84.0p
4
Simon Hallström
Idre SK
21:43.130270
+25.2450
83.0p
5
Arvid Forss
Åsarna IK
22:00.131920
+42.4100
81.9p
6
Callum Smith
Storbritannien
22:06.132530
+48.4710
81.5p
7
Simon Sveder
Högbo GOIF
22:19.133880
+1:01.6060
80.7p
8
Niklas Persson
Falu IK
22:25.134460
+1:07.6640
80.3p
9
Simon Persson
Lucksta IF
22:25.134480
+1:07.6660
80.3p
10
Lasse Hulgaard
Danmark
22:32.135120
+1:14.7300
79.9p
11
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
22:36.135510
+1:17.7690
79.7p
12
Oscar Persson
SK Bore
22:36.135570
+1:18.7750
79.6p
13
Mathias Jonasson
Östersunds SK
22:42.136180
+1:24.8360
79.2p
14
Jack Impola
Malungs IF
22:44.136300
+1:25.8480
79.2p
15
Bob Impola
Malungs IF
22:45.136400
+1:26.8580
79.1p
16
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
22:56.137510
+1:37.9690
78.4p
17
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:58.137760
+1:40.9940
78.3p
18
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
23:00.137940
+1:42.10120
78.2p
19
Andreas Grann
Sunne SLF
23:04.138390
+1:46.10570
77.9p
20
Emil Persson
SK Bore
23:06.138520
+1:48.10700
77.8p
21
Per Sandberg
Filipstads SF
23:09.138860
+1:51.11040
77.6p
22
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
23:10.138920
+1:52.11100
77.6p
23
Jesper Nyström
Falu IK
23:14.139320
+1:56.11500
77.4p
24
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
23:17.139660
+1:59.11840
77.2p
25
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
23:30.140900
+2:11.13080
76.5p
26
Andre Larsson
Svegs IK
23:41.142040
+2:23.14220
75.8p
27
Jonas Langman
Leksands SK
24:15.145410
+2:56.17590
74.0p
28
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
24:28.146770
+3:10.18950
73.2p
29
Viktor Hansson
Garphyttans IF
24:32.147190
+3:14.19370
73.0p
30
Linus Karlsson
Filipstads SF
24:56.149510
+3:37.21690
71.8p
31
Tobias Ryberg
Leksands SK
25:18.151780
+4:00.23960
70.7p
32
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
25:40.153930
+4:22.26110
69.7p
33
Pontus Nordström
Östervåla IF
26:55.161410
+5:36.33590
66.3p
34
Vytautas Strolia
Lithuania
30:27.182650
+9:09.54830
58.3p
35
Lukas Jakeliunas
Luleå Tekniska Universitet
31:51.191030
+10:33.63210
55.7p
-
Jesper Arnesson
Idre SK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Elffors
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Frost
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
21:12.127160
85.2p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
21:16.127500
+3.240
84.9p
3
Erik Andersson
Malungs IF
21:18.127710
+5.450
84.8p
4
Martti Himma
Estonia
21:23.128230
+10.970
84.4p
5
Jan Barton
Czech Republic
21:24.128310
+11.1050
84.4p
6
Martin Andersen
Norway
21:34.129360
+22.2100
83.6p
7
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:42.130170
+30.2910
83.1p
8
Markus Jönsson
Tranemo IF
21:45.130420
+32.3160
82.9p
9
Darko Damjanovski
Makedonien
21:47.130690
+35.3430
82.7p
10
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
21:49.130880
+37.3620
82.6p
11
Priit Talves
Estonia
21:55.131400
+42.4140
82.3p
12
Johan Granath
IF Hallby SOK
22:10.132910
+57.5650
81.3p
13
Jonas Thor Olsen
Danmark
22:25.134420
+1:12.7160
80.3p
14
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
22:26.134520
+1:13.7260
80.3p
15
Oscar Lund
IF Hallby SOK
22:29.134810
+1:16.7550
80.1p
16
Jakob Börjesson
Sälens IF
22:29.134840
+1:16.7580
80.1p
17
Kristian Wulff
Danmark
22:29.134880
+1:17.7620
80.0p
18
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
22:38.135730
+1:25.8470
79.5p
19
Zhihui Li
China
22:44.136310
+1:31.9050
79.2p
20
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
22:53.137220
+1:40.9960
78.6p
21
Alexander Standen
Storbritannien
22:57.137640
+1:44.10380
78.4p
22
Emil Ekman
IF Hallby SOK
23:02.138160
+1:50.10900
78.0p
23
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
23:24.140390
+2:12.13130
76.7p
24
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
23:29.140840
+2:16.13580
76.5p
25
Andre Mets
Estonia
23:32.141130
+2:19.13870
76.3p
26
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:32.141190
+2:20.13930
76.3p
27
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:35.141490
+2:23.14230
76.1p
28
Brynjar Leo Kristinsson
Island
23:42.142120
+2:29.14860
75.8p
29
Simon James Platt
Storbritannien
23:47.142650
+2:34.15390
75.5p
30
Mattias Argårds
IFK Mora SK
23:59.143840
+2:46.16580
74.8p
31
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
24:00.143920
+2:47.16660
74.8p
32
Gjorgji Icoski
Makedonien
24:05.144480
+2:53.17220
74.5p
33
Andri Steindorsson
Island
24:08.144730
+2:55.17470
74.3p
34
Henrik Alm
Idre SK
24:12.145140
+2:59.17880
74.1p
35
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
24:17.145680
+3:05.18420
73.8p
36
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
24:30.146990
+3:18.19730
73.1p
37
Peter James Barron
Irland
24:31.147040
+3:18.19780
73.1p
38
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
25:05.150450
+3:52.23190
71.4p
39
Joel Hultin
Garphyttans IF
25:19.151870
+4:07.24610
70.7p
40
Leandro Ribela
Brazil
25:27.152690
+4:15.25430
70.3p
41
Sote Andreski
Makedonien
25:33.153290
+4:21.26030
70.0p
42
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
25:43.154230
+4:30.26970
69.5p
43
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
26:14.157310
+5:01.30050
68.1p
44
Jesper Brofjärd
Borås GIF
27:08.162720
+5:55.35460
65.8p
45
Leandro Lutz
Brazil
28:34.171310
+7:21.44050
62.3p
-
Kristjan Oolo
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Enrico Martins
Brazil
23:59:58.8639700
-
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Martin Polach
Czech Republic
23:59:59.8639800
-
-
Björn Gund
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
15:03.90280
71.5p
2
Stina Nilsson
Malungs IF
15:10.90980
+7.600
70.9p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
15:17.91650
+13.1270
70.4p
4
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
15:37.93630
+33.3250
68.9p
5
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:45.94420
+41.4040
68.3p
6
Ingrida Ardisauskaite
Lithuania
15:49.94830
+45.4450
68.0p
7
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:50.94930
+46.4550
67.9p
8
Emma Gustafson
Offerdals SK
15:53.95260
+49.4880
67.7p
9
Julia Dahl
Sya SK
16:24.98330
+1:20.7950
65.5p
10
Josefin Nilsson
Filipstads SF
16:33.99290
+1:30.8910
64.8p
11
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
16:40.99910
+1:36.9530
64.4p
12
Madeleine Bohlin
Svegs IK
16:43.100240
+1:39.9860
64.2p
13
Moa Wikberg
Grava SK
16:46.100500
+1:42.10120
64.0p
14
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
16:46.100590
+1:43.10210
64.0p
15
Isabelle Persson
Stockviks SF
17:07.102620
+2:03.12240
62.6p
16
Emma Dahlgren
Filipstads SF
17:07.102660
+2:03.12280
62.6p
17
Therese Axelsson
SK Bore
17:18.103720
+2:14.13340
62.0p
18
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
17:41.106090
+2:38.15710
60.5p
19
Emma Ivarsson
Årsunda IF
17:51.107010
+2:47.16630
60.0p
20
Frida Persson
Eksjö SOK
17:52.107180
+2:49.16800
59.9p
21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
18:00.107980
+2:57.17600
59.4p
22
Sofie Svensson
IK Vista
18:07.108610
+3:03.18230
59.1p
23
Isabella Dannberg
Storviks IF
18:11.109050
+3:07.18670
58.8p
24
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
18:21.110040
+3:17.19660
58.3p
25
Rebecka Dannberg
Storviks IF
18:36.111510
+3:32.21130
57.5p
26
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:43.112200
+3:39.21820
57.1p
27
Ulrika Axelsson
Sya SK
18:45.112480
+3:42.22100
57.0p
28
Anna Gunnars
IFK Mora SK
19:25.116440
+4:21.26060
55.0p
-
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Kristin Persson
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Elin Blick
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Samanta Kolosovaite
Lithuania
23:59:59.8639800
-
-
Sara Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Xin Li
China
14:42.88100
73.3p
2
Maria Nordström
Gävle SK
15:16.91510
+34.3310
70.5p
3
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
15:24.92390
+42.4190
69.8p
4
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:43.94250
+1:01.6050
68.4p
5
Marika Sundin
Delsbo IF
15:59.95830
+1:17.7630
67.2p
6
Bente Rost
Edsbyns SK
16:09.96810
+1:27.8610
66.5p
7
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16:14.97360
+1:32.9160
66.1p
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:17.97610
+1:35.9410
66.0p
9
Cajsa Grape
IFK Mora SK
16:20.97960
+1:38.9760
65.7p
10
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:31.99000
+1:49.10800
65.0p
11
Maria Bois
Malungs IF
16:38.99740
+1:56.11540
64.5p
12
Julia Jansson
Månkarbo IF
16:50.100950
+2:08.12750
63.7p
13
Louise Persson
Stockviks SF
16:56.101500
+2:14.13300
63.4p
14
Malin Eriksson
Tierps IF
16:57.101660
+2:15.13460
63.3p
15
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
16:58.101720
+2:16.13520
63.2p
16
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
17:33.105230
+2:51.17030
61.0p
17
Jenny Landström
Malungs IF
17:40.105990
+2:58.17790
60.6p
18
Rosana Kiroska
Makedonien
18:06.108560
+3:24.20360
59.1p
19
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:14.109370
+3:32.21170
58.7p
20
Alicia Kallin
IFK Mora SK
18:26.110500
+3:44.22300
58.1p
21
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
19:01.114050
+4:19.25850
56.2p
22
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
19:05.114470
+4:23.26270
56.0p
-
Berit Sandnes
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Malin Nilsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Dahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Li Hongxue
China
14:25.86420
74.8p
2
Yuanyuan Liu
China
14:45.88430
+20.1910
73.1p
3
Rosamund Musgrave
Storbritannien
14:54.89300
+28.2780
72.3p
4
Yingcui e
China
15:16.91550
+51.5030
70.5p
5
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
15:42.94100
+1:16.7580
68.5p
6
Ulrica Persson
Sunne SLF
15:43.94280
+1:18.7760
68.4p
7
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
15:48.94720
+1:23.8200
68.0p
8
Piret Pormeister
Estonia
15:48.94750
+1:23.8230
68.0p
9
Heidi Raju
Estonia
15:52.95130
+1:27.8610
67.7p
10
Kristel Laurson
Estonia
16:02.96150
+1:37.9630
67.0p
11
Mirlene Picin
Brazil
17:01.102090
+2:36.15570
63.0p
12
Anna Nordgren
Orsa SK
17:15.103460
+2:50.16940
62.1p
13
Sarah Young
Storbritannien
18:01.108020
+3:36.21500
59.4p
-
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Eli Gjermundshaug Pedersen
Norway
23:59:59.8639800
-