Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Fyrfasen 2
2010-01-03
Deltävling i
Tour de Fyrfasen 2010
<<< Tour de Fyrfasen 4
Tour de Fyrfasen 1 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3.5km
Längdskidor, Fristil
1
H 20
Johan Ilhamn
Östersunds SK
9:40.57900
79.6p
2
H 18
Elias Alvebro
Häggenås SK
9:51.59000
+11.1000
77.9p
3
H 20
Patrik Tallbom
Östersunds SK
9:52.59100
+12.1100
77.7p
4
H 18
Axel Svedlund
Norbergs SK
9:57.59600
+17.1600
77.0p
5
H 18
Jesper Arnesson
Idre SK
10:07.60600
+27.2600
75.5p
6
H 18
Oscar Kardin
Offerdals SK
10:15.61400
+35.3400
74.4p
7
H 18
Mattias Bångman
Offerdals SK
10:31.63000
+51.5000
72.2p
8
H 20
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
10:32.63100
+52.5100
72.1p
9
H 20
Daniel Karlsson
Östersunds SK
10:33.63200
+53.5200
71.9p
10
H 18
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
10:35.63400
+55.5400
71.7p
11
H 18
Victor Hallquist
Åsarna IK
10:37.63600
+57.5600
71.4p
11
H 20
Tobias Ryberg
Leksands SK
10:37.63600
+57.5600
71.4p
13
H 18
Nils Persson
Östersunds SK
10:42.64100
+1:02.6100
70.8p
14
H 18
Mattias Persson
Åsarna IK
10:52.65100
+1:12.7100
69.5p
15
H 20
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
11:02.66100
+1:22.8100
68.3p
16
D 20
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
11:04.66300
+1:24.8300
68.1p
16
H 18
Anton Svensson
Åsarna IK
11:04.66300
+1:24.8300
68.1p
18
D 20
Maria Nordström
Gävle SK
11:14.67300
+1:34.9300
67.0p
19
H 20
Jens Friberg
Östersunds SK
11:16.67500
+1:36.9500
66.7p
20
D 20
Ida Indahl
Camp Södergren SC
11:19.67800
+1:39.9800
66.4p
21
D 18
Jennifer Lindblom
Svegs IK
11:21.68000
+1:41.10000
66.2p
22
H 20
Emil Westlund
Vemdalens IF
11:22.68100
+1:42.10100
66.1p
23
H 18
Jonas Langman
Leksands SK
11:25.68400
+1:45.10400
65.7p
24
D 18
Louise Persson
Stockviks SF
11:33.69200
+1:53.11200
64.9p
25
H 18
Erik Strindlund
Östersunds SK
11:34.69300
+1:54.11300
64.8p
26
D 18
Evelina Bångman
Offerdals SK
11:56.71500
+2:16.13500
62.5p
27
D 20
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
11:59.71800
+2:19.13800
62.2p
28
D 20
Frida Hallquist
Åsarna IK
12:05.72400
+2:25.14400
61.6p
29
D 18
Sara Hallquist
Åsarna IK
12:16.73500
+2:36.15500
60.6p
30
D 18
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
12:28.74700
+2:48.16700
59.5p
31
D 20
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
12:39.75800
+2:59.17800
58.6p
32
D 18
Therese Moberg
Ånge SK
12:42.76100
+3:02.18100
58.3p
33
D 18
Madeleine Bohlin
Svegs IK
12:45.76400
+3:05.18400
58.0p
34
D 18
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
13:33.81200
+3:53.23200
54.2p
35
D 18
Josefin Dahlsten
Hede SK
13:43.82200
+4:03.24200
53.5p
3km
Längdskidor, Fristil
1
H 15
Edvard Sundman
IK Trissan
8:34.51300
2
H 16
Jens Burman
Åsarna IK
8:38.51700
+4.300
3
H 15
Olle Jonsson
Duveds IF
8:50.52900
+16.1500
4
H 16
Emil Svensson
Östersunds SK
8:51.53000
+17.1600
5
H 15
Hannes Stenström
Järpens SK
9:05.54400
+31.3000
6
H 16
August Nilsson
Brunflo IF
9:09.54800
+35.3400
7
H 15
Henrik Ottosson
Åsarna IK
9:11.55000
+37.3600
8
H 15
Marcus Stenberg
Svegs IK
9:13.55200
+39.3800
9
H 15
Torben Svensson
Järpens SK
9:20.55900
+46.4500
10
D 16
Isabelle Persson
Stockviks SF
9:32.57100
+58.5700
11
H 16
Erik Andersson
Häggenås SK
9:43.58200
+1:09.6800
12
H 15
Fredrik Karlsson
Stockviks SF
9:51.59000
+1:17.7600
12
H 15
Mattias Eriksson
Stöde IF
9:51.59000
+1:17.7600
14
H 16
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
9:52.59100
+1:18.7700
15
D 15
Hedda Bångman
Offerdals SK
9:55.59400
+1:21.8000
16
D 16
Linnéa Björn
Norbergs SK
9:56.59500
+1:22.8100
17
D 16
Lina Kardin
Offerdals SK
10:02.60100
+1:28.8700
18
D 15
Julia Johansson
Duveds IF
10:19.61800
+1:45.10400
19
D 16
Matilda Andersson
Häggenås SK
10:22.62100
+1:48.10700
20
D 15
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
10:29.62800
+1:55.11400
21
H 15
Emil Persson
Östersunds SK
10:34.63300
+2:00.11900
22
D 16
Ida Jonsson
Duveds IF
10:36.63500
+2:02.12100
23
H 15
Pontus Millestu
Utrikes SK
10:38.63700
+2:04.12300
23
D 16
Moa Lönneborg
Östersunds SK
10:38.63700
+2:04.12300
25
D 15
Johanna Bergman
Svegs IK
10:55.65400
+2:21.14000
25
D 15
Frida Andersson
Östersunds SK
10:55.65400
+2:21.14000
27
D 15
Lina Fastesson
Östersunds SK
11:10.66900
+2:36.15500
28
H 15
Jon Westerlund
Club Vemdalen 73
11:45.70400
+3:11.19000
29
D 15
Emma Åsberg
Duveds IF
12:06.72500
+3:32.21100
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Fristil
1
H 14
Elias Dahl
Offerdals SK
7:21.44000
2
H 14
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
7:42.46100
+21.2000
3
H 13
Marcus Alvebro
Häggenås SK
7:57.47600
+36.3500
4
H 14
Linus Sjölander
Stöde IF
7:58.47700
+37.3600
5
H 13
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:02.48100
+41.4000
6
H 13
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
8:03.48200
+42.4100
7
D 14
Sara Östling
Svegs IK
8:08.48700
+47.4600
8
H 14
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
8:11.49000
+50.4900
9
H 13
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
8:12.49100
+51.5000
10
H 14
Carl Larsson
Järpens SK
8:16.49500
+55.5400
11
H 14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
8:24.50300
+1:03.6200
11
D 13
Emma Backén
Svegs IK
8:24.50300
+1:03.6200
13
H 13
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
8:28.50700
+1:07.6600
14
D 14
Mathilda Björn
Norbergs SK
8:30.50900
+1:09.6800
15
D 14
Ida Ö Solli
Röros IL
8:34.51300
+1:13.7200
16
D 13
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
8:41.52000
+1:20.7900
17
D 13
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:45.52400
+1:24.8300
18
D 14
Maria Jonasson
Östersunds SK
8:54.53300
+1:33.9200
19
H 13
Emil Sellsve
Järpens SK
9:01.54000
+1:40.9900
20
D 13
Wilma Jönsson
Östersunds SK
9:06.54500
+1:45.10400
21
H 13
Felix Meyer
Duveds IF
9:25.56400
+2:04.12300
22
D 13
Karianne Holden
Röros IL
9:31.57000
+2:10.12900
23
D 13
Ellionore Bäckman
Hede SK
9:36.57500
+2:15.13400
24
D 14
Line Svegare Dalen
Brunflo IF
9:59.59800
+2:38.15700
25
H 13
John Leander
Åsarna IK
10:06.60500
+2:45.16400
26
D 13
Frida Hallquist
Åsarna IK
10:11.61000
+2:50.16900
27
D 13
Ilona Lusth
Åsarna IK
10:17.61600
+2:56.17500
28
H 13
Joel Hessling
Utrikes SK
10:23.62200
+3:02.18100
29
H 13
Göran Larsson
Svegs IK
10:24.62300
+3:03.18200
30
D 13
Emma Thalin
Svegs IK
10:29.62800
+3:08.18700
31
D 14
Hanna Carlström
Svegs IK
10:47.64600
+3:26.20500
32
D 13
Linn Kvarnström
Hede SK
10:51.65000
+3:30.20900
33
D 13
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
10:58.65700
+3:37.21600
34
D 13
Elina Hammar
Hede SK
14:44.88300
+7:23.44200
1.5km
Längdskidor, Fristil
1
D 12
Josefina Sundman
IK Trissan
6:01.36000
2
H 12
Arvid Jonsson
Duveds IF
6:10.36900
+9.800
3
D 12
Alicia Persson
Stockviks SF
6:17.37600
+16.1500
4
H 11
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
6:31.39000
+30.2900
5
H 12
Hampus Millestu
Utrikes SK
6:51.41000
+50.4900
6
H 12
Carl Rotvold
Åsarna IK
6:53.41200
+52.5100
7
D 12
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
7:00.41900
+59.5800
8
H 12
Anton Hammargård
Svegs IK
7:06.42500
+1:05.6400
9
H 12
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
7:11.43000
+1:10.6900
10
D 12
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:13.43200
+1:12.7100
11
H 12
Felix Hill
Svegs IK
7:19.43800
+1:18.7700
12
D 12
Tilda Johansson
Undersåkers IF
7:22.44100
+1:21.8000
13
D 11
Ida Palmberg
Högbo GOIF
7:29.44800
+1:28.8700
14
H 12
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
7:37.45600
+1:36.9500
15
H 11
Samuel Björn
Norbergs SK
7:43.46200
+1:42.10100
15
D 12
Emma Pettersson
Nätra SK
7:43.46200
+1:42.10100
17
H 12
Oskar Forsgren
Fränsta IK
7:44.46300
+1:43.10200
18
D 11
Elin Backén
Svegs IK
7:46.46500
+1:45.10400
19
D 12
Emilia Eriksson
Åsarna IK
7:52.47100
+1:51.11000
20
D 11
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:54.47300
+1:53.11200
21
D 11
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:55.47400
+1:54.11300
22
H 11
Zackarias Björn
Norbergs SK
8:06.48500
+2:05.12400
23
D 11
Moa Larsson
Hede SK
8:18.49700
+2:17.13600
24
H 11
Pär Lindström
Fränsta IK
8:33.51200
+2:32.15100
24
D 12
Elina Grubb
Hede SK
8:33.51200
+2:32.15100
26
H 11
Oskar Ed
Järpens SK
8:36.51500
+2:35.15400
26
H 11
Jacob Nilsson
Vemdalens IF
8:36.51500
+2:35.15400
28
D 12
Allis Näs
Hede SK
8:58.53700
+2:57.17600
29
D 12
Emilia Stålhanske
Hede SK
9:04.54300
+3:03.18200
30
D 11
Wilma Norberg
Fränsta IK
9:09.54800
+3:08.18700
31
D 12
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
9:19.55800
+3:18.19700
32
D 12
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
9:31.57000
+3:30.20900
33
D 11
Ebba Modin
Hede SK
9:57.59600
+3:56.23500
34
H 11
Jakob Björns
Hede SK
10:18.61700
+4:17.25600
35
D 12
Erika Öhrnell
Åsarna IK
10:29.62800
+4:28.26700
36
D 11
Jennie Liljedahl
Hede SK
11:24.68300
+5:23.32200
1km
Längdskidor, Fristil
1
D 10
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
4:45.28400
2
H 10
Ossian Rosenberg
Duveds IF
5:02.30100
+17.1600
2
H 10
William Selander
Spikbodarnas IK
5:02.30100
+17.1600
4
H 10
Sven Leander
Åsarna IK
5:17.31600
+32.3100
5
H 10
Joel Sjölund Mattiasson
Östersunds SK
5:21.32000
+36.3500
6
H 10
Jesper Persson
Svegs IK
5:23.32200
+38.3700
7
H 10
Henrik Millestu
Utrikes SK
5:26.32500
+41.4000
7
H 10
Linus Berglund
Duveds IF
5:26.32500
+41.4000
9
D 10
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
5:36.33500
+51.5000
10
D 10
Anna Backman
Hede SK
5:40.33900
+55.5400
11
H 10
Rasmus Sjölander
Stöde IF
5:46.34500
+1:01.6000
12
D 10
Lovisa Kvarnström
Hede SK
5:57.35600
+1:12.7100
13
D 9
Tilde Bångman
Offerdals SK
6:05.36400
+1:20.7900
14
D 10
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
6:09.36800
+1:24.8300
15
D 9
Elin Busk
Svegs IK
6:10.36900
+1:25.8400
16
H 10
Hugo Grubb
Hede SK
6:12.37100
+1:27.8600
17
H 10
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
6:14.37300
+1:29.8800
18
D 10
Emma Jönsson
Östersunds SK
6:17.37600
+1:32.9100
19
D 10
Milly Näs
Hede SK
6:22.38100
+1:37.9600
20
D 9
Julia Hansson
Svegs IK
6:30.38900
+1:45.10400
21
D 10
Emilia Jonasson
Svegs IK
6:36.39500
+1:51.11000
22
D 10
Maja Malmgren
Ytterhogdals IK
6:44.40300
+1:59.11800
23
D 9
Agnes Stjerna
Utrikes SK
6:47.40600
+2:02.12100
24
D 10
Lisa Nilsson
Brunflo IF
6:54.41300
+2:09.12800
25
D 10
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
6:59.41800
+2:14.13300
26
H 10
Alexander Grubb
Hede SK
7:05.42400
+2:20.13900
27
D 10
Matida Österman
Svegs IK
7:17.43600
+2:32.15100
28
H 9
Anton Nilsson
Vemdalens IF
7:23.44200
+2:38.15700
29
D 9
Emma Lindström
Fränsta IK
7:49.46800
+3:04.18300
30
D 9
Liv Haugen
Ytterhogdals IK
8:08.48700
+3:23.20200
31
H 10
Alexander Lusth
Åsarna IK
9:09.54800
+4:24.26300
32
H 9
Elias Lingensjö
Vemdalens IF
9:13.55200
+4:28.26700
33
H 9
Olof Eriksson
Åsarna IK
9:59.59800
+5:14.31300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)