Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 45
2023-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:15:08.810700
72.7p
2
Maja Mörth
Gagnefs IF
2:28:00.887900
+12:52.77100
64.1p
3
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
2:32:05.912400
+16:57.101600
61.7p
4
Cecilia Oscarsson
Rembo IK
2:35:43.934200
+20:35.123400
59.8p
5
Sara Tuomaala
Vreta Skid o Mk
2:37:01.942000
+21:53.131200
59.1p
6
Ingela Kraft
Axa SC
2:37:09.942800
+22:01.132000
59.1p
7
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:38:30.950900
+23:22.140100
58.4p
8
Åsa Stigers
IFK Hedemora SK
2:38:38.951700
+23:30.140900
58.3p
9
Anna Hellström
Axa SC
2:40:11.961000
+25:03.150200
57.6p
10
Hedvig Lindqvist
IK Rex
2:42:53.977200
+27:45.166400
56.3p
11
Erica Didriksson
Karlslunds IF SF
2:51:53.1031200
+36:45.220400
52.5p
12
Sabine Herms
Ufk
2:56:00.1055900
+40:52.245100
50.9p
13
Kristina Elf
Norrbärke SK
2:59:55.1079400
+44:47.268600
49.5p
14
Helena Halvarsson
IFK Mora SK
3:00:13.1081200
+45:05.270400
49.4p
15
Johanna Tuuf
Stockholms RK
3:09:33.1137200
+54:25.326400
46.3p
16
Elin Ellström
Axa SC
3:09:42.1138100
+54:34.327300
46.3p
17
Emilie Tilstam
Bromma Vällingby SOK
3:12:16.1153500
+57:08.342700
45.5p
18
Johanna Bertell
Kimstad GOIF
3:14:13.1165200
+59:05.354400
44.9p
19
Hanna Sahlin
Söderhamns SK
3:14:49.1168800
+59:41.358000
44.8p
20
Yrsa Wiklund
Falköpings AIK SK
3:14:53.1169200
+59:45.358400
44.7p
21
Amanda Held
Skellefteå SK
3:18:51.1193000
+1:03:43.382200
43.6p
22
Marika Thörewik
IF Hallby SOK
3:19:09.1194800
+1:04:01.384000
43.5p
23
Joanna Tan
Axa SC
3:20:40.1203900
+1:05:32.393100
43.1p
24
Helena Olander
Wedevågs IF
3:35:53.1295200
+1:20:45.484400
39.4p
25
Maria Rindeskog
Falu IK
3:37:40.1305900
+1:22:32.495100
39.0p
26
Anna Winblad
Skogsluffarnas OK
3:38:40.1311900
+1:23:32.501100
38.8p
27
Cecilia Lundevall
Saab FF Järfälla
3:40:53.1325200
+1:25:45.514400
38.3p
28
Veronica Ekström
Pumpen SK
3:50:04.1380300
+1:34:56.569500
36.5p
29
Lena Holm
Haninge SOK
3:50:44.1384300
+1:35:36.573500
36.4p
30
Birgitta Ekström
Haninge SOK
3:54:19.1405800
+1:39:11.595000
35.7p
31
Carina Hammarstrand
FK Snapphanarna
3:57:26.1424500
+1:42:18.613700
35.1p
32
Karin Bäckstrand
Lidingö
4:12:50.1516900
+1:57:42.706100
32.6p
33
Monika Eriksson
Karlslunds IF SF
4:14:03.1524200
+1:58:55.713400
32.4p
34
Annika Ekström
Pumpen SK
4:17:16.1543500
+2:02:08.732700
31.9p
35
Eva-lotta Svensson
Västerås Skidklubb
4:19:13.1555200
+2:04:05.744400
31.6p
36
Malin Emmoth
Axa SC
4:42:06.1692500
+2:26:58.881700
28.7p
37
Paulina Cronholm
Axa SC
4:47:20.1723900
+2:32:12.913100
28.1p
38
Moa Jonsson
Axa SC
4:47:20.1723900
+2:32:12.913100
28.1p
39
Johanna Vikström
Nynäs IK
4:51:23.1748200
+2:36:15.937400
27.6p
40
Siv Naess
Tidaholm SOK Sisu
4:56:42.1780100
+2:41:34.969300
27.0p
41
Filippa Egervall
Axa SC
5:07:23.1844200
+2:52:15.1033400
26.0p
-
Jolijn Schraven
Axa SC
23:59:58.8639700
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:03:51.743000
82.4p
2
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:03:52.743100
+1
82.4p
3
Olof Persson
DPONLY Ski Club
2:03:52.743100
+1
82.4p
4
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
2:06:34.759300
+2:43.16200
79.8p
5
Joakim Thalin
IK Fryken
2:11:50.790900
+7:59.47800
75.3p
6
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:11:51.791000
+8:00.47900
75.2p
7
Magnus Jonsson
Broby GOIF
2:11:55.791400
+8:04.48300
75.2p
8
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
2:13:49.802800
+9:58.59700
73.7p
9
Tomas Lundin
Ufk
2:14:22.806100
+10:31.63000
73.2p
10
Andreas Hasselknippe
Föreningen Engelbrektsloppet
2:14:46.808500
+10:55.65400
72.9p
11
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:15:05.810400
+11:14.67300
72.7p
12
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
2:17:08.822700
+13:17.79600
71.2p
13
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:17:48.826700
+13:57.83600
70.7p
14
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
2:19:26.836500
+15:35.93400
69.5p
15
Magnus Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:19:41.838000
+15:50.94900
69.4p
16
Joel Larsson
Hägersta GF
2:19:49.838800
+15:58.95700
69.3p
17
Simon Markusson
IF Ski Team Skåne
2:19:50.838900
+15:59.95800
69.3p
18
Patrik Murray
Nacka Värmdö SK
2:20:16.841500
+16:25.98400
69.0p
19
Oliver Mitts
Västerås Skidklubb
2:20:26.842500
+16:35.99400
68.8p
20
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
2:20:51.845000
+17:00.101900
68.6p
21
Anders Örnhed
XC Sthlm Ski Club
2:21:20.847900
+17:29.104800
68.2p
22
Olov Clausen
Snö & Tö Skidklubb
2:21:22.848100
+17:31.105000
68.2p
23
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
2:21:26.848500
+17:35.105400
68.2p
24
Erik Månsson
FK Göingarna
2:21:28.848700
+17:37.105600
68.2p
25
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:22:31.855000
+18:40.111900
67.5p
26
Alexander Göthlund Issjö
XC Sthlm Ski Club
2:22:36.855500
+18:45.112400
67.4p
27
Edvin Bergström
Axa SC
2:22:36.855500
+18:45.112400
67.4p
28
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:22:56.857500
+19:05.114400
67.2p
29
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:23:30.860900
+19:39.117800
66.8p
30
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:23:50.862900
+19:59.119800
66.6p
31
David Svensson
Falköpings AIK SK
2:24:18.865700
+20:27.122600
66.3p
32
Victor Hedfors
Fagersta Södra IK
2:24:36.867500
+20:45.124400
66.1p
33
Anders Westerlund
Snö & Tö Skidklubb
2:24:37.867600
+20:46.124500
66.1p
34
Lars Janlöv
IF Åland
2:24:40.867900
+20:49.124800
66.1p
35
Johan Sundblom
IF Åland
2:24:53.869200
+21:02.126100
65.9p
36
Kalle Knutsson
Vreta Skid o Mk
2:25:04.870300
+21:13.127200
65.8p
37
Adam Brangefält
Västerås Skidklubb
2:25:22.872100
+21:31.129000
65.6p
38
Magnus Hansson
JMs Personalförening
2:26:07.876600
+22:16.133500
65.2p
39
Per Pettersson
Hägersta GF
2:26:20.877900
+22:29.134800
65.0p
40
Joakim Larsson
Brottby SK
2:26:23.878200
+22:32.135100
65.0p
41
Björn Norberg
Hällbybrunns IF
2:26:29.878800
+22:38.135700
65.0p
42
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
2:26:51.881000
+23:00.137900
64.7p
43
Peter Kujanpää
Bålsta SK
2:27:16.883500
+23:25.140400
64.5p
44
Stefan Karlsson
Berber IS
2:28:00.887900
+24:09.144800
64.1p
45
Martin Welin-Berger
Hammarby IF SF
2:28:02.888100
+24:11.145000
64.0p
46
Rickard Redendal
Järfälla SK
2:28:06.888500
+24:15.145400
64.0p
47
Ingar Mikkelsen
Funäsdalens IF
2:28:11.889000
+24:20.145900
63.9p
48
Joar Svartholm
OK Linné
2:28:59.893800
+25:08.150700
63.5p
49
Jonas Fyrqvist
IF Åland
2:29:08.894700
+25:17.151600
63.4p
50
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:30:40.903900
+26:49.160800
62.5p
51
Fredrik Barkskog
Norrbärke SK
2:30:41.904000
+26:50.160900
62.5p
52
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:30:46.904500
+26:55.161400
62.5p
53
Johan Hagsten
Snö & Tö Skidklubb
2:30:47.904600
+26:56.161500
62.5p
54
Martin Belak
Axa SC
2:30:48.904700
+26:57.161600
62.4p
55
Göran Klinga
Snö & Tö Skidklubb
2:30:49.904800
+26:58.161700
62.4p
56
Niclas Viltelund
Sockertoppen IF
2:30:51.905000
+27:00.161900
62.4p
57
Markus Norling
Axa SC
2:31:12.907100
+27:21.164000
62.2p
58
Anders Ekman
Norbergs Ck
2:31:37.909600
+27:46.166500
62.0p
59
Per Kaijser-Sax
Axa SC
2:31:47.910600
+27:56.167500
61.9p
60
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:32:44.916300
+28:53.173200
61.4p
61
Kalle Widlert
Venjans AIK
2:33:37.921600
+29:46.178500
60.9p
62
Valentin Krehl
Föreningen Engelbrektsloppet
2:33:49.922800
+29:58.179700
60.8p
63
Fredrik Borgström
Avesta OK
2:33:54.923300
+30:03.180200
60.8p
64
Marco Kahelin
Västerås Skidklubb
2:34:37.927600
+30:46.184500
60.4p
65
Benny Johansson
Hägersta GF
2:34:43.928200
+30:52.185100
60.3p
66
Per Troedson
Storvreta IK
2:34:47.928600
+30:56.185500
60.3p
67
Marcus Berglund
Källbottens IK
2:34:51.929000
+31:00.185900
60.3p
68
Anders Sandström
Karlslunds IF SF
2:35:04.930300
+31:13.187200
60.1p
69
David Boija
Österfärnebo IF
2:35:06.930500
+31:15.187400
60.1p
70
Pontus Rosberg
Ufk
2:35:39.933800
+31:48.190700
59.8p
71
Lars Wahlberg
Rembo IK
2:35:41.934000
+31:50.190900
59.8p
72
Staffan Bråsjö
Nacka Värmdö SK
2:35:57.935600
+32:06.192500
59.7p
73
Thomas Berggren
Falu IK
2:36:07.936600
+32:16.193500
59.6p
74
Stefan Wahlström
Föreningen Engelbrektsloppet
2:36:09.936800
+32:18.193700
59.6p
75
Michael Thorén
Motala Aif SK
2:36:11.937000
+32:20.193900
59.6p
76
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:36:55.941400
+33:04.198300
59.2p
77
Mats Karlsson
Berber IS
2:37:00.941900
+33:09.198800
59.1p
78
Henrik Junno
Fagersta Södra IK
2:37:01.942000
+33:10.198900
59.1p
79
Erik Nord
Ställbergs IK
2:37:07.942600
+33:16.199500
59.1p
80
Peter Skogert
JMs Personalförening
2:37:10.942900
+33:19.199800
59.1p
81
Tommy Andersson
Stockholms RK
2:37:10.942900
+33:19.199800
59.1p
82
Stefan Ehnvall
Axa SC
2:37:38.945700
+33:47.202600
58.8p
83
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:37:58.947700
+34:07.204600
58.7p
84
Sebastian Wiman
Snö & Tö Skidklubb
2:37:59.947800
+34:08.204700
58.7p
85
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:38:03.948200
+34:12.205100
58.6p
86
Patrick Elfqvist
Storsjömäklarna Sportklubb
2:38:19.949800
+34:28.206700
58.5p
87
Jonas Sundell
IK Hakarpspojkarna
2:38:32.951100
+34:41.208000
58.4p
88
Johan Schützer
Gillberga SK
2:38:37.951600
+34:46.208500
58.3p
89
Pär Samuelsson
Ufk
2:38:38.951700
+34:47.208600
58.3p
90
Patrik Tobiasson
Säters IF SK
2:39:43.958200
+35:52.215100
57.8p
91
Adam Jonsson
Valbo Aif
2:39:49.958800
+35:58.215700
57.8p
92
Jesper Bergström
Axa SC
2:40:11.961000
+36:20.217900
57.6p
93
Rickard Forsell
Norbergs SK
2:40:11.961000
+36:20.217900
57.6p
94
Peter Ericson
Arboga SK
2:40:21.962000
+36:30.218900
57.5p
95
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
2:41:02.966100
+37:11.223000
57.2p
96
Jakob Renvaktar
Leksand Snowb&freest Club
2:41:43.970200
+37:52.227100
56.9p
97
Jonathan Holmsved
Föreningen Engelbrektsloppet
2:41:44.970300
+37:53.227200
56.9p
98
Gustav Forslid
Axa SC
2:41:55.971400
+38:04.228300
56.8p
99
Per Lidestedt
Hammarby IF SF
2:41:58.971700
+38:07.228600
56.8p
100
Christoffer Kraft
Axa SC
2:42:27.974600
+38:36.231500
56.5p
101
Peter Lillbacka
Runacademy Idrottsförening
2:42:43.976200
+38:52.233100
56.4p
102
Manne Held
Skellefteå SK
2:43:00.977900
+39:09.234800
56.3p
103
Tom Sjögren
Gnosjö FK
2:43:23.980200
+39:32.237100
56.1p
104
Johan Anterud
Axa SC
2:45:23.992200
+41:32.249100
55.2p
105
Mikael Nordin
Rembo IK
2:45:43.994200
+41:52.251100
55.1p
106
Elias Norrby
Axa SC
2:45:55.995400
+42:04.252300
55.0p
107
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:46:19.997800
+42:28.254700
54.8p
108
Magnus Thörewik
IF Hallby SOK
2:47:10.1002900
+43:19.259800
54.4p
109
Robin Söderqvist
Axa SC
2:47:17.1003600
+43:26.260500
54.4p
110
Daniel Jenefeldt
Karlslunds IF SF
2:47:47.1006600
+43:56.263500
54.2p
111
Niklas Brate
Strängnäs-Malmby OL
2:48:33.1011200
+44:42.268100
53.9p
112
Samuel Lindström
Rembo IK
2:49:28.1016700
+45:37.273600
53.5p
113
Anders Eriksson
Ulriksbergs IK
2:49:56.1019500
+46:05.276400
53.3p
114
Patrik Flink
Enhörna IF
2:50:41.1024000
+46:50.280900
53.0p
115
Henrik Von Perner
Axa SC
2:51:23.1028200
+47:32.285100
52.7p
116
Johan Sandberg
Axa SC
2:51:44.1030300
+47:53.287200
52.6p
117
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
2:53:52.1043100
+50:01.300000
51.7p
118
Oscar Kihl
Axa SC
2:53:57.1043600
+50:06.300500
51.7p
119
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:55:05.1050400
+51:14.307300
51.3p
120
Kåre Karyd
Skuttunge SK
2:55:10.1050900
+51:19.307800
51.2p
121
Andreas Artursson
Pumpen SK
2:55:34.1053300
+51:43.310200
51.1p
122
Joakim Forsman
Söderbärke GOIF
2:55:34.1053300
+51:43.310200
51.1p
123
Harald Ottmer
Tormestorps IF
2:55:55.1055400
+52:04.312300
51.0p
124
Per Thörnqvist
Stockholms RK
2:55:56.1055500
+52:05.312400
50.9p
125
Pontus Ohlzon
Axa SC
2:56:34.1059300
+52:43.316200
50.7p
126
Esbjörn Lundevall
Axa SC
2:56:34.1059300
+52:43.316200
50.7p
127
Bolle Hellblom
Sundbybergs IK
2:57:18.1063700
+53:27.320600
50.4p
128
Erik Elveros
Nacka Värmdö SK
2:57:31.1065000
+53:40.321900
50.4p
129
Tomas Falk
Föreningen Engelbrektsloppet
2:57:33.1065200
+53:42.322100
50.4p
130
Jan-erik Östling
Storsjömäklarna Sportklubb
2:57:36.1065500
+53:45.322400
50.3p
131
Magnus Henrysson
Sundbybergs IK
2:57:54.1067300
+54:03.324200
50.2p
132
Linus Jöns
No Club
2:58:12.1069100
+54:21.326000
50.1p
133
Andreas Lundquist
IK Rex
2:58:25.1070400
+54:34.327300
50.0p
134
Mikael Stenelund
Stockholms RK
2:58:42.1072100
+54:51.329000
49.9p
135
Jan Ingrids
Källbottens IK
2:59:13.1075200
+55:22.332100
49.8p
136
Richard Johanson
Norbergs SK
2:59:35.1077400
+55:44.334300
49.6p
137
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:59:38.1077700
+55:47.334600
49.6p
138
Fredrik Nygren
Fjärdhundra SK
2:59:49.1078800
+55:58.335700
49.5p
139
Mikael Holmstedter
Axa SC
2:59:52.1079100
+56:01.336000
49.5p
140
Anders Burestig
Söders SOL Tyresö
3:00:00.1079900
+56:09.336800
49.5p
141
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:00:12.1081100
+56:21.338000
49.4p
142
Mikael Nilsson
No Club
3:00:15.1081400
+56:24.338300
49.4p
143
Fredrik Hammarqvist
Föreningen IKJ Haninge
3:01:00.1085900
+57:09.342800
49.1p
144
Erik Almséus
Vasaloppsklubben Hedemora
3:01:17.1087600
+57:26.344500
49.0p
145
Björn Bergh
Vassunda IF
3:04:42.1108100
+1:00:51.365000
47.9p
146
John Fellenius
Stockholm Långdistansklubb
3:05:09.1110800
+1:01:18.367700
47.7p
147
Jesper Lunding Johansson
Djurgårdens IF Alpinförening
3:05:24.1112300
+1:01:33.369200
47.6p
148
Tomas Brandvold
Axa SC
3:05:51.1115000
+1:02:00.371900
47.5p
149
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
3:08:15.1129400
+1:04:24.386300
46.7p
150
Mårten Källström
IFK Sala
3:08:18.1129700
+1:04:27.386600
46.7p
151
Tobias Pipars
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:08:38.1131700
+1:04:47.388600
46.6p
152
Niklas Henriksson
Heby Allmänna IF
3:09:00.1133900
+1:05:09.390800
46.5p
153
Jerry Bolin
Morgongåva SK
3:13:56.1163500
+1:10:05.420400
45.0p
154
Jimmy Svensson
Telia IoFF
3:14:00.1163900
+1:10:09.420800
45.0p
155
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
3:14:13.1165200
+1:10:22.422100
44.9p
156
Thijs Mertens
Föreningen Engelbrektsloppet
3:14:16.1165500
+1:10:25.422400
44.9p
157
Viktor Bergvall
Föreningen IKJ Haninge
3:14:35.1167400
+1:10:44.424300
44.8p
158
Isac Jacobsson
Föreningen IKJ Haninge
3:14:35.1167400
+1:10:44.424300
44.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
159
Jonny Eriksson
Järfälla SK
3:14:56.1169500
+1:11:05.426400
44.7p
160
Max Jonasson Blank
Stockholm Långdistansklubb
3:16:04.1176300
+1:12:13.433200
44.4p
161
Henning Ottmer
Torestorps IF
3:16:05.1176400
+1:12:14.433300
44.4p
162
Martin Linander
Axa SC
3:16:18.1177700
+1:12:27.434600
44.3p
163
Daniel Hätty
Axa SC
3:16:52.1181100
+1:13:01.438000
44.2p
164
Markus Andersson
Västerås Skidklubb
3:19:59.1199800
+1:16:08.456700
43.3p
165
Erik Gohde
Dalaporten OL
3:20:13.1201200
+1:16:22.458100
43.3p
166
Jan-Olav Boeriis
Fagersta Södra IK
3:22:17.1213600
+1:18:26.470500
42.7p
167
Johan Knall
Tunafors SK
3:23:32.1221100
+1:19:41.478000
42.4p
168
Thomas Gottlind
Södertälje Nykvarn OK
3:24:09.1224800
+1:20:18.481700
42.2p
169
Patrik Wirsenius
Strängnäs SK
3:25:17.1231600
+1:21:26.488500
41.9p
170
Patrik Deivall
Domnarvets GOIF
3:25:55.1235400
+1:22:04.492300
41.8p
171
Hannes Wikström
Jokkmokks SK
3:25:56.1235500
+1:22:05.492400
41.8p
172
Hendrik Deivall
Domnarvets GOIF
3:26:09.1236800
+1:22:18.493700
41.7p
173
Elvin Karlsson Andersson
Västerås Skidklubb
3:29:33.1257200
+1:25:42.514100
40.9p
174
Fredrik Bengtsson
Axa SC
3:32:08.1272700
+1:28:17.529600
40.3p
175
Adam Bassari
Axa SC
3:32:32.1275100
+1:28:41.532000
40.2p
176
Mikael Andersson Elfgren
No Club
3:33:14.1279300
+1:29:23.536200
40.0p
177
Kettil Johansson
Bjuråkers GOIF
3:35:15.1291400
+1:31:24.548300
39.6p
178
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
3:35:30.1292900
+1:31:39.549800
39.5p
179
Carl-johan Folke Langenskiöld
Stockholm Långdistansklubb
3:35:40.1293900
+1:31:49.550800
39.5p
180
Måns Johansson
Föreningen Engelbrektsloppet
3:38:30.1310900
+1:34:39.567800
38.8p
181
Patrik Johansson
IFK Sala
3:38:31.1311000
+1:34:40.567900
38.8p
182
Martin Öberg
Axa SC
3:38:40.1311900
+1:34:49.568800
38.8p
183
Jacob Wirsenius
Strängnäs SK
3:39:05.1314400
+1:35:14.571300
38.7p
184
Wilhelm Åkesson
Deloitte
3:41:53.1331200
+1:38:02.588100
38.1p
185
Christer Gustafsson
Västerfärnebo Allmänna IK
3:42:31.1335000
+1:38:40.591900
38.0p
186
Daniel Wennerström
Huddinge SK LF
3:44:24.1346300
+1:40:33.603200
37.6p
187
Ernst Aberger
Sya SK
3:45:10.1350900
+1:41:19.607800
37.4p
188
Joel Karlsson
Föreningen IKJ Haninge
3:47:26.1364500
+1:43:35.621400
37.0p
189
Emil Åkesson Möller
Lidingö Frilufsfrämjande
3:48:27.1370600
+1:44:36.627500
36.8p
190
Isac Björkman
Föreningen IKJ Haninge
3:49:55.1379400
+1:46:04.636300
36.5p
191
Lars Ericsson
Axa SC
4:11:28.1508700
+2:07:37.765600
32.8p
192
Kevin Malmgren
Axa SC
4:11:53.1511200
+2:08:02.768100
32.7p
193
Johan Eriksson
Karlslunds IF SF
4:13:15.1519400
+2:09:24.776300
32.5p
194
Oskar Markusson
Jokkmokks SK
4:25:21.1592000
+2:21:30.848900
30.8p
195
Andreas Danielsson
Axa SC
4:30:05.1620400
+2:26:14.877300
30.2p
196
Gustav Andersson
Snö & Tö Skidklubb
4:36:17.1657600
+2:32:26.914500
29.4p
197
William Scherrer
Västerås Skidklubb
4:37:24.1664300
+2:33:33.921200
29.2p
198
Anton Weihard
Axa SC
4:45:09.1710800
+2:41:18.967700
28.3p
199
Christoffer Elings-Pers
Vibyggerå SK
4:45:51.1715000
+2:42:00.971900
28.2p
200
Rainer Dörenberg
Föreningen Engelbrektsloppet
4:49:57.1739600
+2:46:06.996500
27.8p
-
Fredrik Möller
Lidingö Frilufsfrämjande
23:59:58.8639700
-
Jan Beinö
Trafikverket FF
23:59:58.8639700
-
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
H/D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Persson
IF Thor
2:28:06.888500
64.0p
2
Erik Björck
Axa SC
2:29:31.897000
+1:25.8400
63.2p
3
Jesper Arnflo
No Club
2:36:10.936900
+8:04.48300
59.6p
4
Mattias Holfve
Axa SC
2:38:18.949700
+10:12.61100
58.5p
5
Andreas Eriksson
Norrbärke SK
2:40:12.961100
+12:06.72500
57.6p
6
Michael Hedström
Zinkgruvans IF
2:40:26.962500
+12:20.73900
57.5p
7
Mathias Karlsson
Berber IS
2:41:33.969200
+13:27.80600
56.9p
8
Måns Rosén
Axa SC
2:43:06.978500
+15:00.89900
56.2p
9
Tor Briseid
Axa SC
2:44:04.984300
+15:58.95700
55.8p
10
Theodor Berg
Axa SC
2:44:08.984700
+16:02.96100
55.8p
11
Hugo Bodinson
Axa SC
2:47:25.1004400
+19:19.115800
54.3p
12
Daniel Zettervall
Balingsta Cardio Club
2:47:58.1007700
+19:52.119100
54.1p
13
Victor Björklund
IK Hakarpspojkarna
2:50:01.1020000
+21:55.131400
53.3p
14
Johan Saarela
Härnösands AK
2:50:20.1021900
+22:14.133300
53.1p
15
Jonas Jonsson
Korsnäs IF SK
2:50:46.1024500
+22:40.135900
53.0p
16
Emrik Jansson
Team Smiling
2:51:15.1027400
+23:09.138800
52.8p
17
Staffan Lundholm
Perstorp AB IF
2:51:38.1029700
+23:32.141100
52.6p
18
Bengt Hellman
No Club
2:51:51.1031000
+23:45.142400
52.5p
19
Eric Brinck
Korsnäs IF SK
2:51:55.1031400
+23:49.142800
52.5p
20
Mårten Granfors
IFK Mora SK
2:52:24.1034300
+24:18.145700
52.3p
21
Fredric Jansson
Kumla SF
2:52:57.1037600
+24:51.149000
52.1p
22
Magnus Bergman
Kumla SF
2:52:59.1037800
+24:53.149200
52.1p
23
Viljam Palosaari
Axa SC
2:53:19.1039800
+25:13.151200
51.9p
24
Henrik Granström
Västerås Skidklubb
2:53:30.1040900
+25:24.152300
51.9p
25
Rickard Paulsson
Finspångs SOK
2:53:51.1043000
+25:45.154400
51.7p
26
Johan Lönnqvist
Axa SC
2:53:59.1043800
+25:53.155200
51.7p
27
Malin Stach
No Club
2:54:08.1044700
+26:02.156100
51.6p
28
Anders Stach
No Club
2:54:14.1045300
+26:08.156700
51.6p
29
Erik Gunnarsson
No Club
2:54:58.1049700
+26:52.161100
51.3p
30
Anders Lindhe
Sundbybergs IK
2:55:01.1050000
+26:55.161400
51.3p
31
Andreas Movin
IFK Lidingö SOK
2:57:04.1062300
+28:58.173700
50.5p
32
Gustav Näsman
Haninge SOK
2:57:04.1062300
+28:58.173700
50.5p
33
Martin Mella
No Club
2:57:10.1062900
+29:04.174300
50.5p
34
Simon Jellvert
No Club
2:57:12.1063100
+29:06.174500
50.5p
35
Per Ahlstedt
Kimstad GOIF
2:58:23.1070200
+30:17.181600
50.0p
36
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
2:58:48.1072700
+30:42.184100
49.9p
37
Juha Ojala
Axa SC
2:59:43.1078200
+31:37.189600
49.6p
38
Alexander Arnheim
No Club
2:59:47.1078600
+31:41.190000
49.6p
39
Ronny Sandell
Västerås Skidklubb
3:00:01.1080000
+31:55.191400
49.5p
40
Robert Vitez
No Club
3:00:05.1080400
+31:59.191800
49.4p
41
Magnus Pettersson
IFK Sala
3:00:46.1084500
+32:40.195900
49.2p
42
Simon Douglas
XC Sthlm Ski Club
3:01:22.1088100
+33:16.199500
49.0p
43
Axel Camitz
Eds SK
3:01:29.1088800
+33:23.200200
49.0p
44
Erik Lyrvall
Korsnäs IF SK
3:01:33.1089200
+33:27.200600
48.9p
45
Per Broholm
IF Hagen SK
3:01:49.1090800
+33:43.202200
48.8p
46
Peter Isling
Föreningen IKJ Haninge
3:01:53.1091200
+33:47.202600
48.8p
47
Simon Hammarström
Axa SC
3:02:26.1094500
+34:20.205900
48.6p
48
Helena Hallgren
No Club
3:02:36.1095500
+34:30.206900
48.6p
49
Jörgen Pallhed
Garphyttans IF
3:02:39.1095800
+34:33.207200
48.6p
50
Linus Ravald
Ufk
3:03:02.1098100
+34:56.209500
48.4p
51
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
3:03:05.1098400
+34:59.209800
48.4p
52
Niklas Denkert
Näsvikens IK
3:03:09.1098800
+35:03.210200
48.4p
53
Adam Emanuelsson
No Club
3:03:41.1102000
+35:35.213400
48.2p
54
Sixten Björklund
Kkss
3:03:54.1103300
+35:48.214700
48.1p
55
Gustav Westerlund Ericsson
Stockholm IK
3:04:47.1108600
+36:41.220000
47.8p
56
Magdalena Fredriksson Bohm
Enhörna IF
3:04:56.1109500
+36:50.220900
47.8p
57
Jacob Fredholm
Mälarö SOK
3:05:03.1110200
+36:57.221600
47.8p
58
Michael Hedlund
No Club
3:05:46.1114500
+37:40.225900
47.5p
59
Fredrik Ehrnst
Lidingö Frilufsfrämjande
3:06:14.1117300
+38:08.228700
47.4p
60
Philip Daveby
Föreningen IKJ Haninge
3:06:39.1119800
+38:33.231200
47.2p
61
Andreas Pettersson
Föreningen IKJ Haninge
3:06:46.1120500
+38:40.231900
47.2p
62
Karl Eriksson
Berber IS
3:06:48.1120700
+38:42.232100
47.2p
63
Ravineet Singh
Stockholms RK
3:06:50.1120900
+38:44.232300
47.2p
64
Mathias Gisslén
No Club
3:06:55.1121400
+38:49.232800
47.2p
65
Christer Åkerblom
Saab AKTIV
3:07:04.1122300
+38:58.233700
47.1p
66
Stefan Andersson-Berglund
Tunafors SK
3:08:42.1132100
+40:36.243500
46.6p
67
Claes Hielte
Saltsjöbadens SLK
3:08:56.1133500
+40:50.244900
46.5p
68
Janne Johansson
Storviks IF
3:09:34.1137300
+41:28.248700
46.3p
69
Christian Johansson
Karlslunds IF SF
3:09:53.1139200
+41:47.250600
46.2p
70
Peter Wahlström
Hunneberg Sport Och Motionsklubb
3:10:09.1140800
+42:03.252200
46.1p
71
Jan Lindström
Källbottens IK
3:10:14.1141300
+42:08.252700
46.1p
72
Josef Hultvall
Bålsta SK
3:10:40.1143900
+42:34.255300
46.0p
73
Alexander Skogsmark
Axa SC
3:11:08.1146700
+43:02.258100
45.8p
74
Torbjörn Jonsson
Valbo Aif
3:11:16.1147500
+43:10.258900
45.8p
75
Carl Sundberg
No Club
3:11:26.1148500
+43:20.259900
45.8p
76
Karolina Carlefalk
Huddinge SK LF
3:11:29.1148800
+43:23.260200
45.7p
77
Ola Littorin
No Club
3:11:50.1150900
+43:44.262300
45.6p
78
Henrik Nyhus
Norge
3:12:20.1153900
+44:14.265300
45.5p
79
Anders Törnell
Tunafors SK
3:13:02.1158100
+44:56.269500
45.3p
80
Kennet Fredriksson
Ufk
3:13:05.1158400
+44:59.269800
45.3p
81
Andreas Öhrman
Garphyttans IF
3:13:17.1159600
+45:11.271000
45.2p
82
Johan Hansson
Evertsbergs SK
3:13:18.1159700
+45:12.271100
45.2p
83
Amanda Thorin
Axa SC
3:13:20.1159900
+45:14.271300
45.2p
84
Emil Björklund
Axa SC
3:14:12.1165100
+46:06.276500
44.9p
85
Anders Sunesson
No Club
3:14:41.1168000
+46:35.279400
44.8p
86
Olov Gohde
Dalaporten OL
3:15:16.1171500
+47:10.282900
44.6p
87
Lukas Thell
No Club
3:15:24.1172300
+47:18.283700
44.6p
88
Robert Celsing
Seb IF
3:15:44.1174300
+47:38.285700
44.5p
89
Lotta Haraldsson
Motala Aif SK
3:16:34.1179300
+48:28.290700
44.3p
90
Vilda Forsén
Team Smiling
3:16:41.1180000
+48:35.291400
44.2p
91
Martin Sjöberg
Axa SC
3:16:55.1181400
+48:49.292800
44.2p
92
Anton Jacobson
Axa SC
3:17:16.1183500
+49:10.294900
44.1p
93
Erika Brömses
Källbottens IK
3:17:20.1183900
+49:14.295300
44.0p
94
Jöran Rydberg
No Club
3:17:57.1187600
+49:51.299000
43.9p
95
Jimmie Eriksson
Västerås Skidklubb
3:18:00.1187900
+49:54.299300
43.9p
96
Anders Brandt
Åf SK
3:19:14.1195300
+51:08.306700
43.5p
97
Petter Pehrson
Axa SC
3:19:40.1197900
+51:34.309300
43.4p
98
Astrid Littorin
Axa SC
3:19:47.1198600
+51:41.310000
43.4p
99
Johan Berggren
No Club
3:19:57.1199600
+51:51.311000
43.3p
100
Anton Persson
Nacka Värmdö SK
3:20:23.1202200
+52:17.313600
43.2p
101
Lovisa Amelin
Axa SC
3:20:36.1203500
+52:30.314900
43.2p
102
Rasmus Isetoft
Tunafors SK
3:20:42.1204100
+52:36.315500
43.1p
103
Robert Åkerström
IK Hakarpspojkarna
3:20:43.1204200
+52:37.315600
43.1p
104
Peter Jacobsson
No Club
3:21:01.1206000
+52:55.317400
43.0p
105
Marcus Wahlström
IFK Skövde SK
3:21:33.1209200
+53:27.320600
42.9p
106
Jonas Kårelid
Korsnäs IF SK
3:21:50.1210900
+53:44.322300
42.8p
107
Elin Hervan
Huddinge SK LF
3:21:53.1211200
+53:47.322600
42.8p
108
Håkan Terelius
Stockholm City Triathlon
3:22:36.1215500
+54:30.326900
42.6p
109
Johan Lindelof
Bjurholms IF
3:22:43.1216200
+54:37.327600
42.6p
110
Mikael Forsberg
Bjurholms IF
3:22:45.1216400
+54:39.327800
42.6p
111
Patrik Råneby
Axa SC
3:23:34.1221300
+55:28.332700
42.4p
112
Oscar Persson
Axa SC
3:23:47.1222600
+55:41.334000
42.3p
113
Ulrika Jonsson
Valbo Aif
3:24:15.1225400
+56:09.336800
42.2p
114
Lennart Söderström
Axa SC
3:25:12.1231100
+57:06.342500
42.0p
115
Ylva Stach
No Club
3:25:12.1231100
+57:06.342500
42.0p
116
David Wester
No Club
3:25:24.1232300
+57:18.343700
41.9p
117
Signe Magnussen
Axa SC
3:25:34.1233300
+57:28.344700
41.9p
118
Eli Westerlund
No Club
3:25:43.1234200
+57:37.345600
41.8p
119
Samuel Artmark
Berber IS
3:25:53.1235200
+57:47.346600
41.8p
120
Peter Zeil
Axa SC
3:26:06.1236500
+58:00.347900
41.7p
121
Erik Vedin
Norbergs OK
3:26:26.1238500
+58:20.349900
41.6p
122
Simon Daveby
Deloitte
3:26:35.1239400
+58:29.350800
41.6p
123
Fredrik Donn
Söderköpings SK
3:26:42.1240100
+58:36.351500
41.6p
124
Joel Holmsten
Enköpings Aif
3:27:01.1242000
+58:55.353400
41.5p
125
Arvid Al-saffar
No Club
3:27:07.1242600
+59:01.354000
41.5p
126
Pär Lindqvist
IK Rex
3:27:11.1243000
+59:05.354400
41.5p
127
Anna Åkerlund
Sundbybergs IK
3:27:11.1243000
+59:05.354400
41.5p
128
Rasmus Ärnsved
No Club
3:27:12.1243100
+59:06.354500
41.5p
129
Karl Sederholm
Ålberga GOIF
3:27:15.1243400
+59:09.354800
41.4p
130
Thomas Wallman
Sollentuna Slalomklubb
3:27:17.1243600
+59:11.355000
41.4p
131
Lars Johnsson
Västerås Slalomklubb
3:27:22.1244100
+59:16.355500
41.4p
132
Christian Andersson
No Club
3:27:48.1246700
+59:42.358100
41.3p
133
Jens Olofsson
No Club
3:27:57.1247600
+59:51.359000
41.3p
134
Daniel Mattias Petersson
No Club
3:28:08.1248700
+1:00:02.360100
41.2p
135
Jacob Jaldeland
Axa SC
3:28:14.1249300
+1:00:08.360700
41.2p
136
Henrik Ivarsson
Malungs IF
3:28:18.1249700
+1:00:12.361100
41.2p
137
David Lidestedt
Axa SC
3:28:30.1250900
+1:00:24.362300
41.1p
138
Emma Folkesson
No Club
3:28:48.1252700
+1:00:42.364100
41.1p
139
Marie Cederberg
IFK Sala
3:28:48.1252700
+1:00:42.364100
41.1p
140
Kristian Mangs
Föreningen Engelbrektsloppet
3:28:58.1253700
+1:00:52.365100
41.0p
141
Tor-björn Åstrand
Huddinge SK LF
3:29:09.1254800
+1:01:03.366200
41.0p
142
Oskar Lundqvist
Axa SC
3:29:10.1254900
+1:01:04.366300
41.0p
143
Tobias Mangs
Axa SC
3:29:13.1255200
+1:01:07.366600
41.0p
144
Isaac Bonnier
No Club
3:29:16.1255500
+1:01:10.366900
40.9p
145
Danne Stattin
Stockholms RK
3:29:30.1256900
+1:01:24.368300
40.9p
146
Calle Bouvin
IFK Sala
3:29:53.1259200
+1:01:47.370600
40.8p
147
Kristoffer Linder
Nacka Värmdö SK
3:30:00.1259900
+1:01:54.371300
40.8p
148
Joakim Odlund
Axa SC
3:30:03.1260200
+1:01:57.371600
40.8p
149
Jan Kläre
Zinkgruvans IF
3:31:07.1266600
+1:03:01.378000
40.5p
150
Jonas Holfve Brändström
Axa SC
3:31:12.1267100
+1:03:06.378500
40.5p
151
Michaela Forster
Mälarö SOK
3:31:26.1268500
+1:03:20.379900
40.4p
152
Niklas Stach
No Club
3:31:44.1270300
+1:03:38.381700
40.4p
153
Matilda Vikberg
Axa SC
3:31:53.1271200
+1:03:47.382600
40.3p
154
Christoffer Möller
Axa SC
3:32:22.1274100
+1:04:16.385500
40.2p
155
Frida Olander
No Club
3:32:29.1274800
+1:04:23.386200
40.2p
156
Claes Hedin
Axa SC
3:32:47.1276600
+1:04:41.388000
40.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
157
Anders Morsing
Himmeta IF
3:33:25.1280400
+1:05:19.391800
40.0p
158
Lars Eriksson
Saab FF Järfälla
3:33:34.1281300
+1:05:28.392700
39.9p
159
Lejla Numanovic
Gävle SK
3:33:40.1281900
+1:05:34.393300
39.9p
160
Douglas Goderik
Axa SC
3:33:51.1283000
+1:05:45.394400
39.9p
161
Katarina Bonetti
Axa SC
3:33:57.1283600
+1:05:51.395000
39.9p
162
Per Vindehav
Axa SC
3:33:59.1283800
+1:05:53.395200
39.8p
163
Stefan Åhlén
No Club
3:34:57.1289600
+1:06:51.401000
39.6p
164
Malkolm Wester
Axa SC
3:34:58.1289700
+1:06:52.401100
39.6p
165
Anton Valtinat
Hjärnarps Gh OL
3:35:59.1295800
+1:07:53.407200
39.4p
166
Ludvig Björkstedt
No Club
3:36:01.1296000
+1:07:55.407400
39.4p
167
Fredrik Björkstedt
No Club
3:36:05.1296400
+1:07:59.407800
39.4p
168
Olov Söderström
Axa SC
3:36:07.1296600
+1:08:01.408000
39.4p
169
Johan Fremling
Stora Tuna IK SK
3:36:38.1299700
+1:08:32.411100
39.2p
170
Bengt Holmström
Axa SC
3:37:08.1302700
+1:09:02.414100
39.1p
171
Peter Hedenström
Axa SC
3:37:09.1302800
+1:09:03.414200
39.1p
172
Arvid Bygge
Ärna IF Uppsala Garnison
3:37:13.1303200
+1:09:07.414600
39.1p
173
Per Friberg
Axa SC
3:37:23.1304200
+1:09:17.415600
39.1p
174
Lukas Björklund
Axa SC
3:37:34.1305300
+1:09:28.416700
39.0p
175
Erik Otterheim
Axa SC
3:38:27.1310600
+1:10:21.422000
38.8p
176
Peter Sandström
No Club
3:38:29.1310800
+1:10:23.422200
38.8p
177
John-erik Bentlöv
Sätra IF
3:38:51.1313000
+1:10:45.424400
38.8p
178
Thorben Meijer
No Club
3:39:07.1314600
+1:11:01.426000
38.7p
179
Eric Wachtmeister
No Club
3:39:31.1317000
+1:11:25.428400
38.6p
180
Christian Vogelgsang
Trosabygdens OK
3:39:38.1317700
+1:11:32.429100
38.6p
181
Sjoerd Verborg
No Club
3:39:42.1318100
+1:11:36.429500
38.6p
182
Olle Lood
No Club
3:40:05.1320400
+1:11:59.431800
38.5p
183
Gunilla Moberg
Norbergs SK
3:40:07.1320600
+1:12:01.432000
38.5p
184
Magnus Hård AF Segerestad
Axa SC
3:40:44.1324300
+1:12:38.435700
38.4p
185
Carl Sandqvist
Västerås Skidklubb
3:40:53.1325200
+1:12:47.436600
38.3p
186
Daniel Strobl
No Club
3:41:09.1326800
+1:13:03.438200
38.3p
187
Jonas Carlsson
Storvreta IK
3:41:14.1327300
+1:13:08.438700
38.3p
188
Micael Mathsson
Norbergs OK
3:41:16.1327500
+1:13:10.438900
38.2p
189
Amanda Folkebrant
No Club
3:41:16.1327500
+1:13:10.438900
38.2p
190
Anna Mattsson
No Club
3:41:16.1327500
+1:13:10.438900
38.2p
191
Christian Sköld
IK Hakarpspojkarna
3:41:29.1328800
+1:13:23.440200
38.2p
192
Charlotta Enghag
No Club
3:41:41.1330000
+1:13:35.441400
38.2p
193
Henrik Nygren
No Club
3:42:02.1332100
+1:13:56.443500
38.1p
194
Axel Kullmann
Athletic Club Salt Lake
3:42:07.1332600
+1:14:01.444000
38.1p
195
Linus Ståhl
Axa SC
3:42:13.1333200
+1:14:07.444600
38.0p
196
Jenny Berglin
No Club
3:42:15.1333400
+1:14:09.444800
38.0p
197
Vera Werner
No Club
3:42:29.1334800
+1:14:23.446200
38.0p
198
Mikaela Höglund
No Club
3:42:35.1335400
+1:14:29.446800
38.0p
199
Sylvester Czarnecki
No Club
3:42:38.1335700
+1:14:32.447100
38.0p
200
Ulrika Sjöwall
No Club
3:43:12.1339100
+1:15:06.450500
37.8p
201
Linus Hellberg
No Club
3:43:26.1340500
+1:15:20.451900
37.8p
202
Oscar Bengtsson
Axa SC
3:43:28.1340700
+1:15:22.452100
37.8p
203
Caroline Berndtson
Vattenfall IF Stockholm
3:43:52.1343100
+1:15:46.454500
37.7p
204
Anders Wickman
Fagersta Södra IK
3:43:59.1343800
+1:15:53.455200
37.7p
205
Robert Karlsson
Västerås Skidklubb
3:44:09.1344800
+1:16:03.456200
37.7p
206
Anna-mari Koskela-lundén
Nacka Värmdö SK
3:44:20.1345900
+1:16:14.457300
37.6p
207
Patrik Lunden
Nacka Värmdö SK
3:44:21.1346000
+1:16:15.457400
37.6p
208
Sven Wigertz
Axa SC
3:44:33.1347200
+1:16:27.458600
37.6p
209
Robert Andersson
No Club
3:44:43.1348200
+1:16:37.459600
37.5p
210
Johan Ulfves
Hallstahammars SK SOFK
3:45:05.1350400
+1:16:59.461800
37.5p
211
Jürgen Heilbock
No Club
3:45:25.1352400
+1:17:19.463800
37.4p
212
Daniel Eklund
Axa SC
3:45:31.1353000
+1:17:25.464400
37.4p
213
Peter Hedström
Axa SC
3:45:38.1353700
+1:17:32.465100
37.4p
214
Margaretha Wibeck
Sundbybergs IK
3:45:49.1354800
+1:17:43.466200
37.3p
215
Timothy Hoffmann
No Club
3:46:09.1356800
+1:18:03.468200
37.2p
216
Mikael Frick
No Club
3:46:16.1357500
+1:18:10.468900
37.2p
217
Emma Axelsson
Axa SC
3:46:18.1357700
+1:18:12.469100
37.2p
218
Thomas Dahl
Axa SC
3:46:25.1358400
+1:18:19.469800
37.2p
219
Lovisa Forss
Ställbergs IK
3:46:48.1360700
+1:18:42.472100
37.1p
220
Lotta Lindgren
Ställbergs IK
3:46:51.1361000
+1:18:45.472400
37.1p
221
Lovisa Wigertz
Axa SC
3:47:00.1361900
+1:18:54.473300
37.1p
222
Tobias Pettersson
Ställbergs IK
3:47:05.1362400
+1:18:59.473800
37.1p
223
Martin Fornander
Axa SC
3:47:10.1362900
+1:19:04.474300
37.0p
224
Jonas Hagvåg
Västerås Skidklubb
3:47:28.1364700
+1:19:22.476100
37.0p
225
Krister Fredriksson
Hammarby IF SF
3:47:30.1364900
+1:19:24.476300
37.0p
226
Morgan Pihl
Axa SC
3:47:34.1365300
+1:19:28.476700
37.0p
227
BO Sjökvist
IK Stern
3:47:42.1366100
+1:19:36.477500
36.9p
228
Tora Philp
Stockholm City Triathlon
3:48:39.1371800
+1:20:33.483200
36.8p
229
Markus Byström
Axa SC
3:48:49.1372800
+1:20:43.484200
36.7p
230
Anna Palm
No Club
3:48:52.1373100
+1:20:46.484500
36.7p
231
Julia Kim-klingberg
Frövi IK
3:49:08.1374700
+1:21:02.486100
36.7p
232
Catrin Carlsson
Fjärdhundra SK
3:49:11.1375000
+1:21:05.486400
36.7p
233
Eleonor Ahlstedt
Kimstad GOIF
3:49:18.1375700
+1:21:12.487100
36.6p
234
Karin Sandqvist
Västerås Skidklubb
3:49:58.1379700
+1:21:52.491100
36.5p
235
Charlotta Åman
No Club
3:50:02.1380100
+1:21:56.491500
36.5p
236
Gustav Tiedtke
Axa SC
3:50:05.1380400
+1:21:59.491800
36.5p
237
Anders Wassberg
IFK Lindesberg
3:50:18.1381700
+1:22:12.493100
36.4p
238
Daniel Jäderblom
Fjärdhundra SK
3:50:37.1383600
+1:22:31.495000
36.4p
239
Matilda Jäderblom
Fjärdhundra SK
3:50:38.1383700
+1:22:32.495100
36.4p
240
Andreas Kron
Hunneberg Sport Och Motionsklubb
3:50:53.1385200
+1:22:47.496600
36.3p
241
Signe Scharffetter
Team Powerwoman Athletic Club
3:51:02.1386100
+1:22:56.497500
36.3p
242
Markus Sundström
No Club
3:51:07.1386600
+1:23:01.498000
36.3p
243
Annelie Lennberg
No Club
3:51:24.1388300
+1:23:18.499700
36.2p
244
Maja Sehlberg
Axa SC
3:51:28.1388700
+1:23:22.500100
36.2p
245
Carina Åkerström
Domnarvets GOIF
3:51:31.1389000
+1:23:25.500400
36.2p
246
Simon Runsten
No Club
3:51:34.1389300
+1:23:28.500700
36.2p
247
Daniel Persson
Laxå Orienteringsklubb
3:51:57.1391600
+1:23:51.503000
36.1p
248
Per-ola Rasmussen
No Club
3:52:48.1396700
+1:24:42.508100
36.0p
249
Håkan Lundberg
No Club
3:53:09.1398800
+1:25:03.510200
35.9p
250
Helena Martinsson Appelgren
Axa SC
3:53:10.1398900
+1:25:04.510300
35.9p
251
Ida Leden
Axa SC
3:53:21.1400000
+1:25:15.511400
35.9p
252
Marius Frydenlund
No Club
3:53:55.1403400
+1:25:49.514800
35.8p
253
Simon Seidal
No Club
3:54:11.1405000
+1:26:05.516400
35.7p
254
Niklas Lövgren
Axa SC
3:54:12.1405100
+1:26:06.516500
35.7p
255
Jerker Hellström Thorsell
XC Sthlm Ski Club
3:54:16.1405500
+1:26:10.516900
35.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]