Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet 45
2023-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:03:51.743000
82.4p
2
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:03:52.743100
+1
82.4p
2
H 21
Olof Persson
DPONLY Ski Club
2:03:52.743100
+1
82.4p
4
H 21
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
2:06:34.759300
+2:43.16200
79.8p
5
H 21
Joakim Thalin
IK Fryken
2:11:50.790900
+7:59.47800
75.3p
6
H 21
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:11:51.791000
+8:00.47900
75.2p
7
H 21
Magnus Jonsson
Broby GOIF
2:11:55.791400
+8:04.48300
75.2p
8
H 21
Johan Jakobsson
XC Sthlm Ski Club
2:13:49.802800
+9:58.59700
73.7p
9
H 21
Tomas Lundin
Ufk
2:14:22.806100
+10:31.63000
73.2p
10
H 21
Andreas Hasselknippe
Föreningen Engelbrektsloppet
2:14:46.808500
+10:55.65400
72.9p
11
H 21
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:15:05.810400
+11:14.67300
72.7p
12
D 21
Linnea Johansson
Linköpings SK
2:15:08.810700
+11:17.67600
72.7p
13
H 21
Fredrik Olsson
Norrbärke SK
2:17:08.822700
+13:17.79600
71.2p
14
H 21
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:17:48.826700
+13:57.83600
70.7p
15
H 21
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
2:19:26.836500
+15:35.93400
69.5p
16
H 21
Magnus Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:19:41.838000
+15:50.94900
69.4p
17
H 21
Joel Larsson
Hägersta GF
2:19:49.838800
+15:58.95700
69.3p
18
H 21
Simon Markusson
IF Ski Team Skåne
2:19:50.838900
+15:59.95800
69.3p
19
H 21
Patrik Murray
Nacka Värmdö SK
2:20:16.841500
+16:25.98400
69.0p
20
H 21
Oliver Mitts
Västerås Skidklubb
2:20:26.842500
+16:35.99400
68.8p
21
H 21
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
2:20:51.845000
+17:00.101900
68.6p
22
H 21
Anders Örnhed
XC Sthlm Ski Club
2:21:20.847900
+17:29.104800
68.2p
23
H 21
Olov Clausen
Snö & Tö Skidklubb
2:21:22.848100
+17:31.105000
68.2p
24
H 21
Tobias Sjögren
IFK Hedemora SK
2:21:26.848500
+17:35.105400
68.2p
25
H 21
Erik Månsson
FK Göingarna
2:21:28.848700
+17:37.105600
68.2p
26
H 21
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:22:31.855000
+18:40.111900
67.5p
27
H 21
Alexander Göthlund Issjö
XC Sthlm Ski Club
2:22:36.855500
+18:45.112400
67.4p
27
H 21
Edvin Bergström
Axa SC
2:22:36.855500
+18:45.112400
67.4p
29
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
2:22:56.857500
+19:05.114400
67.2p
30
H 21
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:23:30.860900
+19:39.117800
66.8p
31
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:23:50.862900
+19:59.119800
66.6p
32
H 21
David Svensson
Falköpings AIK SK
2:24:18.865700
+20:27.122600
66.3p
33
H 21
Victor Hedfors
Fagersta Södra IK
2:24:36.867500
+20:45.124400
66.1p
34
H 21
Anders Westerlund
Snö & Tö Skidklubb
2:24:37.867600
+20:46.124500
66.1p
35
H 21
Lars Janlöv
IF Åland
2:24:40.867900
+20:49.124800
66.1p
36
H 21
Johan Sundblom
IF Åland
2:24:53.869200
+21:02.126100
65.9p
37
H 21
Kalle Knutsson
Vreta Skid o Mk
2:25:04.870300
+21:13.127200
65.8p
38
H 21
Adam Brangefält
Västerås Skidklubb
2:25:22.872100
+21:31.129000
65.6p
39
H 21
Magnus Hansson
JMs Personalförening
2:26:07.876600
+22:16.133500
65.2p
40
H 21
Per Pettersson
Hägersta GF
2:26:20.877900
+22:29.134800
65.0p
41
H 21
Joakim Larsson
Brottby SK
2:26:23.878200
+22:32.135100
65.0p
42
H 21
Björn Norberg
Hällbybrunns IF
2:26:29.878800
+22:38.135700
65.0p
43
H 21
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
2:26:51.881000
+23:00.137900
64.7p
44
H 21
Peter Kujanpää
Bålsta SK
2:27:16.883500
+23:25.140400
64.5p
45
D 21
Maja Mörth
Gagnefs IF
2:28:00.887900
+24:09.144800
64.1p
45
H 21
Stefan Karlsson
Berber IS
2:28:00.887900
+24:09.144800
64.1p
47
H 21
Martin Welin-Berger
Hammarby IF SF
2:28:02.888100
+24:11.145000
64.0p
48
H 21
Rickard Redendal
Järfälla SK
2:28:06.888500
+24:15.145400
64.0p
48
H/D 21 Motion
Magnus Persson
IF Thor
2:28:06.888500
+24:15.145400
64.0p
50
H 21
Ingar Mikkelsen
Funäsdalens IF
2:28:11.889000
+24:20.145900
63.9p
51
H 21
Joar Svartholm
OK Linné
2:28:59.893800
+25:08.150700
63.5p
52
H 21
Jonas Fyrqvist
IF Åland
2:29:08.894700
+25:17.151600
63.4p
53
H/D 21 Motion
Erik Björck
Axa SC
2:29:31.897000
+25:40.153900
63.2p
54
H 21
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:30:40.903900
+26:49.160800
62.5p
55
H 21
Fredrik Barkskog
Norrbärke SK
2:30:41.904000
+26:50.160900
62.5p
56
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:30:46.904500
+26:55.161400
62.5p
57
H 21
Johan Hagsten
Snö & Tö Skidklubb
2:30:47.904600
+26:56.161500
62.5p
58
H 21
Martin Belak
Axa SC
2:30:48.904700
+26:57.161600
62.4p
59
H 21
Göran Klinga
Snö & Tö Skidklubb
2:30:49.904800
+26:58.161700
62.4p
60
H 21
Niclas Viltelund
Sockertoppen IF
2:30:51.905000
+27:00.161900
62.4p
61
H 21
Markus Norling
Axa SC
2:31:12.907100
+27:21.164000
62.2p
62
H 21
Anders Ekman
Norbergs Ck
2:31:37.909600
+27:46.166500
62.0p
63
H 21
Per Kaijser-Sax
Axa SC
2:31:47.910600
+27:56.167500
61.9p
64
D 21
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
2:32:05.912400
+28:14.169300
61.7p
65
H 21
Mats-erik Larsson
Ryda SK
2:32:44.916300
+28:53.173200
61.4p
66
H 21
Kalle Widlert
Venjans AIK
2:33:37.921600
+29:46.178500
60.9p
67
H 21
Valentin Krehl
Föreningen Engelbrektsloppet
2:33:49.922800
+29:58.179700
60.8p
68
H 21
Fredrik Borgström
Avesta OK
2:33:54.923300
+30:03.180200
60.8p
69
H 21
Marco Kahelin
Västerås Skidklubb
2:34:37.927600
+30:46.184500
60.4p
70
H 21
Benny Johansson
Hägersta GF
2:34:43.928200
+30:52.185100
60.3p
71
H 21
Per Troedson
Storvreta IK
2:34:47.928600
+30:56.185500
60.3p
72
H 21
Marcus Berglund
Källbottens IK
2:34:51.929000
+31:00.185900
60.3p
73
H 21
Anders Sandström
Karlslunds IF SF
2:35:04.930300
+31:13.187200
60.1p
74
H 21
David Boija
Österfärnebo IF
2:35:06.930500
+31:15.187400
60.1p
75
H 21
Pontus Rosberg
Ufk
2:35:39.933800
+31:48.190700
59.8p
76
H 21
Lars Wahlberg
Rembo IK
2:35:41.934000
+31:50.190900
59.8p
77
D 21
Cecilia Oscarsson
Rembo IK
2:35:43.934200
+31:52.191100
59.8p
78
H 21
Staffan Bråsjö
Nacka Värmdö SK
2:35:57.935600
+32:06.192500
59.7p
79
H 21
Thomas Berggren
Falu IK
2:36:07.936600
+32:16.193500
59.6p
80
H 21
Stefan Wahlström
Föreningen Engelbrektsloppet
2:36:09.936800
+32:18.193700
59.6p
81
H/D 21 Motion
Jesper Arnflo
No Club
2:36:10.936900
+32:19.193800
59.6p
82
H 21
Michael Thorén
Motala Aif SK
2:36:11.937000
+32:20.193900
59.6p
83
H 21
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:36:55.941400
+33:04.198300
59.2p
84
H 21
Mats Karlsson
Berber IS
2:37:00.941900
+33:09.198800
59.1p
85
D 21
Sara Tuomaala
Vreta Skid o Mk
2:37:01.942000
+33:10.198900
59.1p
85
H 21
Henrik Junno
Fagersta Södra IK
2:37:01.942000
+33:10.198900
59.1p
87
H 21
Erik Nord
Ställbergs IK
2:37:07.942600
+33:16.199500
59.1p
88
D 21
Ingela Kraft
Axa SC
2:37:09.942800
+33:18.199700
59.1p
89
H 21
Peter Skogert
JMs Personalförening
2:37:10.942900
+33:19.199800
59.1p
89
H 21
Tommy Andersson
Stockholms RK
2:37:10.942900
+33:19.199800
59.1p
91
H 21
Stefan Ehnvall
Axa SC
2:37:38.945700
+33:47.202600
58.8p
92
H 21
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:37:58.947700
+34:07.204600
58.7p
93
H 21
Sebastian Wiman
Snö & Tö Skidklubb
2:37:59.947800
+34:08.204700
58.7p
94
H 21
Samuel Rydberg
Norbergs OK
2:38:03.948200
+34:12.205100
58.6p
95
H/D 21 Motion
Mattias Holfve
Axa SC
2:38:18.949700
+34:27.206600
58.5p
96
H 21
Patrick Elfqvist
Storsjömäklarna Sportklubb
2:38:19.949800
+34:28.206700
58.5p
97
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:38:30.950900
+34:39.207800
58.4p
98
H 21
Jonas Sundell
IK Hakarpspojkarna
2:38:32.951100
+34:41.208000
58.4p
99
H 21
Johan Schützer
Gillberga SK
2:38:37.951600
+34:46.208500
58.3p
100
D 21
Åsa Stigers
IFK Hedemora SK
2:38:38.951700
+34:47.208600
58.3p
100
H 21
Pär Samuelsson
Ufk
2:38:38.951700
+34:47.208600
58.3p
102
H 21
Patrik Tobiasson
Säters IF SK
2:39:43.958200
+35:52.215100
57.8p
103
H 21
Adam Jonsson
Valbo Aif
2:39:49.958800
+35:58.215700
57.8p
104
D 21
Anna Hellström
Axa SC
2:40:11.961000
+36:20.217900
57.6p
104
H 21
Jesper Bergström
Axa SC
2:40:11.961000
+36:20.217900
57.6p
104
H 21
Rickard Forsell
Norbergs SK
2:40:11.961000
+36:20.217900
57.6p
107
H/D 21 Motion
Andreas Eriksson
Norrbärke SK
2:40:12.961100
+36:21.218000
57.6p
108
H 21
Peter Ericson
Arboga SK
2:40:21.962000
+36:30.218900
57.5p
109
H/D 21 Motion
Michael Hedström
Zinkgruvans IF
2:40:26.962500
+36:35.219400
57.5p
110
H 21
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
2:41:02.966100
+37:11.223000
57.2p
111
H/D 21 Motion
Mathias Karlsson
Berber IS
2:41:33.969200
+37:42.226100
56.9p
112
H 21
Jakob Renvaktar
Leksand Snowb&freest Club
2:41:43.970200
+37:52.227100
56.9p
113
H 21
Jonathan Holmsved
Föreningen Engelbrektsloppet
2:41:44.970300
+37:53.227200
56.9p
114
H 21
Gustav Forslid
Axa SC
2:41:55.971400
+38:04.228300
56.8p
115
H 21
Per Lidestedt
Hammarby IF SF
2:41:58.971700
+38:07.228600
56.8p
116
H 21
Christoffer Kraft
Axa SC
2:42:27.974600
+38:36.231500
56.5p
117
H 21
Peter Lillbacka
Runacademy Idrottsförening
2:42:43.976200
+38:52.233100
56.4p
118
D 21
Hedvig Lindqvist
IK Rex
2:42:53.977200
+39:02.234100
56.3p
119
H 21
Manne Held
Skellefteå SK
2:43:00.977900
+39:09.234800
56.3p
120
H/D 21 Motion
Måns Rosén
Axa SC
2:43:06.978500
+39:15.235400
56.2p
121
H 21
Tom Sjögren
Gnosjö FK
2:43:23.980200
+39:32.237100
56.1p
122
H/D 21 Motion
Tor Briseid
Axa SC
2:44:04.984300
+40:13.241200
55.8p
123
H/D 21 Motion
Theodor Berg
Axa SC
2:44:08.984700
+40:17.241600
55.8p
124
H 21
Johan Anterud
Axa SC
2:45:23.992200
+41:32.249100
55.2p
125
H 21
Mikael Nordin
Rembo IK
2:45:43.994200
+41:52.251100
55.1p
126
H 21
Elias Norrby
Axa SC
2:45:55.995400
+42:04.252300
55.0p
127
H 21
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:46:19.997800
+42:28.254700
54.8p
128
H 21
Magnus Thörewik
IF Hallby SOK
2:47:10.1002900
+43:19.259800
54.4p
129
H 21
Robin Söderqvist
Axa SC
2:47:17.1003600
+43:26.260500
54.4p
130
H/D 21 Motion
Hugo Bodinson
Axa SC
2:47:25.1004400
+43:34.261300
54.3p
131
H 21
Daniel Jenefeldt
Karlslunds IF SF
2:47:47.1006600
+43:56.263500
54.2p
132
H/D 21 Motion
Daniel Zettervall
Balingsta Cardio Club
2:47:58.1007700
+44:07.264600
54.1p
133
H 21
Niklas Brate
Strängnäs-Malmby OL
2:48:33.1011200
+44:42.268100
53.9p
134
H 21
Samuel Lindström
Rembo IK
2:49:28.1016700
+45:37.273600
53.5p
135
H 21
Anders Eriksson
Ulriksbergs IK
2:49:56.1019500
+46:05.276400
53.3p
136
H/D 21 Motion
Victor Björklund
IK Hakarpspojkarna
2:50:01.1020000
+46:10.276900
53.3p
137
H/D 21 Motion
Johan Saarela
Härnösands AK
2:50:20.1021900
+46:29.278800
53.1p
138
H 21
Patrik Flink
Enhörna IF
2:50:41.1024000
+46:50.280900
53.0p
139
H/D 21 Motion
Jonas Jonsson
Korsnäs IF SK
2:50:46.1024500
+46:55.281400
53.0p
140
H/D 21 Motion
Emrik Jansson
Team Smiling
2:51:15.1027400
+47:24.284300
52.8p
141
H 21
Henrik Von Perner
Axa SC
2:51:23.1028200
+47:32.285100
52.7p
142
H/D 21 Motion
Staffan Lundholm
Perstorp AB IF
2:51:38.1029700
+47:47.286600
52.6p
143
H 21
Johan Sandberg
Axa SC
2:51:44.1030300
+47:53.287200
52.6p
144
H/D 21 Motion
Bengt Hellman
No Club
2:51:51.1031000
+48:00.287900
52.5p
145
D 21
Erica Didriksson
Karlslunds IF SF
2:51:53.1031200
+48:02.288100
52.5p
146
H/D 21 Motion
Eric Brinck
Korsnäs IF SK
2:51:55.1031400
+48:04.288300
52.5p
147
H/D 21 Motion
Mårten Granfors
IFK Mora SK
2:52:24.1034300
+48:33.291200
52.3p
148
H/D 21 Motion
Fredric Jansson
Kumla SF
2:52:57.1037600
+49:06.294500
52.1p
149
H/D 21 Motion
Magnus Bergman
Kumla SF
2:52:59.1037800
+49:08.294700
52.1p
150
H/D 21 Motion
Viljam Palosaari
Axa SC
2:53:19.1039800
+49:28.296700
51.9p
151
H/D 21 Motion
Henrik Granström
Västerås Skidklubb
2:53:30.1040900
+49:39.297800
51.9p
152
H/D 21 Motion
Rickard Paulsson
Finspångs SOK
2:53:51.1043000
+50:00.299900
51.7p
153
H 21
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
2:53:52.1043100
+50:01.300000
51.7p
154
H 21
Oscar Kihl
Axa SC
2:53:57.1043600
+50:06.300500
51.7p
155
H/D 21 Motion
Johan Lönnqvist
Axa SC
2:53:59.1043800
+50:08.300700
51.7p
156
H/D 21 Motion
Malin Stach
No Club
2:54:08.1044700
+50:17.301600
51.6p
157
H/D 21 Motion
Anders Stach
No Club
2:54:14.1045300
+50:23.302200
51.6p
158
H/D 21 Motion
Erik Gunnarsson
No Club
2:54:58.1049700
+51:07.306600
51.3p
159
H/D 21 Motion
Anders Lindhe
Sundbybergs IK
2:55:01.1050000
+51:10.306900
51.3p
160
H 21
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:55:05.1050400
+51:14.307300
51.3p
161
H 21
Kåre Karyd
Skuttunge SK
2:55:10.1050900
+51:19.307800
51.2p
162
H 21
Andreas Artursson
Pumpen SK
2:55:34.1053300
+51:43.310200
51.1p
162
H 21
Joakim Forsman
Söderbärke GOIF
2:55:34.1053300
+51:43.310200
51.1p
164
H 21
Harald Ottmer
Tormestorps IF
2:55:55.1055400
+52:04.312300
51.0p
165
H 21
Per Thörnqvist
Stockholms RK
2:55:56.1055500
+52:05.312400
50.9p
166
D 21
Sabine Herms
Ufk
2:56:00.1055900
+52:09.312800
50.9p
167
H 21
Pontus Ohlzon
Axa SC
2:56:34.1059300
+52:43.316200
50.7p
167
H 21
Esbjörn Lundevall
Axa SC
2:56:34.1059300
+52:43.316200
50.7p
169
H/D 21 Motion
Andreas Movin
IFK Lidingö SOK
2:57:04.1062300
+53:13.319200
50.5p
169
H/D 21 Motion
Gustav Näsman
Haninge SOK
2:57:04.1062300
+53:13.319200
50.5p
171
H/D 21 Motion
Martin Mella
No Club
2:57:10.1062900
+53:19.319800
50.5p
172
H/D 21 Motion
Simon Jellvert
No Club
2:57:12.1063100
+53:21.320000
50.5p
173
H 21
Bolle Hellblom
Sundbybergs IK
2:57:18.1063700
+53:27.320600
50.4p
174
H 21
Erik Elveros
Nacka Värmdö SK
2:57:31.1065000
+53:40.321900
50.4p
175
H 21
Tomas Falk
Föreningen Engelbrektsloppet
2:57:33.1065200
+53:42.322100
50.4p
176
H 21
Jan-erik Östling
Storsjömäklarna Sportklubb
2:57:36.1065500
+53:45.322400
50.3p
177
H 21
Magnus Henrysson
Sundbybergs IK
2:57:54.1067300
+54:03.324200
50.2p
178
H 21
Linus Jöns
No Club
2:58:12.1069100
+54:21.326000
50.1p
179
H/D 21 Motion
Per Ahlstedt
Kimstad GOIF
2:58:23.1070200
+54:32.327100
50.0p
180
H 21
Andreas Lundquist
IK Rex
2:58:25.1070400
+54:34.327300
50.0p
181
H 21
Mikael Stenelund
Stockholms RK
2:58:42.1072100
+54:51.329000
49.9p
182
H/D 21 Motion
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
2:58:48.1072700
+54:57.329600
49.9p
183
H 21
Jan Ingrids
Källbottens IK
2:59:13.1075200
+55:22.332100
49.8p
184
H 21
Richard Johanson
Norbergs SK
2:59:35.1077400
+55:44.334300
49.6p
185
H 21
Gunnar Klingberg
Karbennings GOIF
2:59:38.1077700
+55:47.334600
49.6p
186
H/D 21 Motion
Juha Ojala
Axa SC
2:59:43.1078200
+55:52.335100
49.6p
187
H/D 21 Motion
Alexander Arnheim
No Club
2:59:47.1078600
+55:56.335500
49.6p
188
H 21
Fredrik Nygren
Fjärdhundra SK
2:59:49.1078800
+55:58.335700
49.5p
189
H 21
Mikael Holmstedter
Axa SC
2:59:52.1079100
+56:01.336000
49.5p
190
D 21
Kristina Elf
Norrbärke SK
2:59:55.1079400
+56:04.336300
49.5p
191
H 21
Anders Burestig
Söders SOL Tyresö
3:00:00.1079900
+56:09.336800
49.5p
192
H/D 21 Motion
Ronny Sandell
Västerås Skidklubb
3:00:01.1080000
+56:10.336900
49.5p
193
H/D 21 Motion
Robert Vitez
No Club
3:00:05.1080400
+56:14.337300
49.4p
194
H 21
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:00:12.1081100
+56:21.338000
49.4p
195
D 21
Helena Halvarsson
IFK Mora SK
3:00:13.1081200
+56:22.338100
49.4p
196
H 21
Mikael Nilsson
No Club
3:00:15.1081400
+56:24.338300
49.4p
197
H/D 21 Motion
Magnus Pettersson
IFK Sala
3:00:46.1084500
+56:55.341400
49.2p
198
H 21
Fredrik Hammarqvist
Föreningen IKJ Haninge
3:01:00.1085900
+57:09.342800
49.1p
199
H 21
Erik Almséus
Vasaloppsklubben Hedemora
3:01:17.1087600
+57:26.344500
49.0p
200
H/D 21 Motion
Simon Douglas
XC Sthlm Ski Club
3:01:22.1088100
+57:31.345000
49.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H/D 21 Motion
Axel Camitz
Eds SK
3:01:29.1088800
+57:38.345700
49.0p
202
H/D 21 Motion
Erik Lyrvall
Korsnäs IF SK
3:01:33.1089200
+57:42.346100
48.9p
203
H/D 21 Motion
Per Broholm
IF Hagen SK
3:01:49.1090800
+57:58.347700
48.8p
204
H/D 21 Motion
Peter Isling
Föreningen IKJ Haninge
3:01:53.1091200
+58:02.348100
48.8p
205
H/D 21 Motion
Simon Hammarström
Axa SC
3:02:26.1094500
+58:35.351400
48.6p
206
H/D 21 Motion
Helena Hallgren
No Club
3:02:36.1095500
+58:45.352400
48.6p
207
H/D 21 Motion
Jörgen Pallhed
Garphyttans IF
3:02:39.1095800
+58:48.352700
48.6p
208
H/D 21 Motion
Linus Ravald
Ufk
3:03:02.1098100
+59:11.355000
48.4p
209
H/D 21 Motion
Cecilia Skånstad
Sundbybergs IK
3:03:05.1098400
+59:14.355300
48.4p
210
H/D 21 Motion
Niklas Denkert
Näsvikens IK
3:03:09.1098800
+59:18.355700
48.4p
211
H/D 21 Motion
Adam Emanuelsson
No Club
3:03:41.1102000
+59:50.358900
48.2p
212
H/D 21 Motion
Sixten Björklund
Kkss
3:03:54.1103300
+1:00:03.360200
48.1p
213
H 21
Björn Bergh
Vassunda IF
3:04:42.1108100
+1:00:51.365000
47.9p
214
H/D 21 Motion
Gustav Westerlund Ericsson
Stockholm IK
3:04:47.1108600
+1:00:56.365500
47.8p
215
H/D 21 Motion
Magdalena Fredriksson Bohm
Enhörna IF
3:04:56.1109500
+1:01:05.366400
47.8p
216
H/D 21 Motion
Jacob Fredholm
Mälarö SOK
3:05:03.1110200
+1:01:12.367100
47.8p
217
H 21
John Fellenius
Stockholm Långdistansklubb
3:05:09.1110800
+1:01:18.367700
47.7p
218
H 21
Jesper Lunding Johansson
Djurgårdens IF Alpinförening
3:05:24.1112300
+1:01:33.369200
47.6p
219
H/D 21 Motion
Michael Hedlund
No Club
3:05:46.1114500
+1:01:55.371400
47.5p
220
H 21
Tomas Brandvold
Axa SC
3:05:51.1115000
+1:02:00.371900
47.5p
221
H/D 21 Motion
Fredrik Ehrnst
Lidingö Frilufsfrämjande
3:06:14.1117300
+1:02:23.374200
47.4p
222
H/D 21 Motion
Philip Daveby
Föreningen IKJ Haninge
3:06:39.1119800
+1:02:48.376700
47.2p
223
H/D 21 Motion
Andreas Pettersson
Föreningen IKJ Haninge
3:06:46.1120500
+1:02:55.377400
47.2p
224
H/D 21 Motion
Karl Eriksson
Berber IS
3:06:48.1120700
+1:02:57.377600
47.2p
225
H/D 21 Motion
Ravineet Singh
Stockholms RK
3:06:50.1120900
+1:02:59.377800
47.2p
226
H/D 21 Motion
Mathias Gisslén
No Club
3:06:55.1121400
+1:03:04.378300
47.2p
227
H/D 21 Motion
Christer Åkerblom
Saab AKTIV
3:07:04.1122300
+1:03:13.379200
47.1p
228
H 21
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
3:08:15.1129400
+1:04:24.386300
46.7p
229
H 21
Mårten Källström
IFK Sala
3:08:18.1129700
+1:04:27.386600
46.7p
230
H 21
Tobias Pipars
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:08:38.1131700
+1:04:47.388600
46.6p
231
H/D 21 Motion
Stefan Andersson-Berglund
Tunafors SK
3:08:42.1132100
+1:04:51.389000
46.6p
232
H/D 21 Motion
Claes Hielte
Saltsjöbadens SLK
3:08:56.1133500
+1:05:05.390400
46.5p
233
H 21
Niklas Henriksson
Heby Allmänna IF
3:09:00.1133900
+1:05:09.390800
46.5p
234
D 21
Johanna Tuuf
Stockholms RK
3:09:33.1137200
+1:05:42.394100
46.3p
235
H/D 21 Motion
Janne Johansson
Storviks IF
3:09:34.1137300
+1:05:43.394200
46.3p
236
D 21
Elin Ellström
Axa SC
3:09:42.1138100
+1:05:51.395000
46.3p
237
H/D 21 Motion
Christian Johansson
Karlslunds IF SF
3:09:53.1139200
+1:06:02.396100
46.2p
238
H/D 21 Motion
Peter Wahlström
Hunneberg Sport Och Motionsklubb
3:10:09.1140800
+1:06:18.397700
46.1p
239
H/D 21 Motion
Jan Lindström
Källbottens IK
3:10:14.1141300
+1:06:23.398200
46.1p
240
H/D 21 Motion
Josef Hultvall
Bålsta SK
3:10:40.1143900
+1:06:49.400800
46.0p
241
H/D 21 Motion
Alexander Skogsmark
Axa SC
3:11:08.1146700
+1:07:17.403600
45.8p
242
H/D 21 Motion
Torbjörn Jonsson
Valbo Aif
3:11:16.1147500
+1:07:25.404400
45.8p
243
H/D 21 Motion
Carl Sundberg
No Club
3:11:26.1148500
+1:07:35.405400
45.8p
244
H/D 21 Motion
Karolina Carlefalk
Huddinge SK LF
3:11:29.1148800
+1:07:38.405700
45.7p
245
H/D 21 Motion
Ola Littorin
No Club
3:11:50.1150900
+1:07:59.407800
45.6p
246
D 21
Emilie Tilstam
Bromma Vällingby SOK
3:12:16.1153500
+1:08:25.410400
45.5p
247
H/D 21 Motion
Henrik Nyhus
Norge
3:12:20.1153900
+1:08:29.410800
45.5p
248
H/D 21 Motion
Anders Törnell
Tunafors SK
3:13:02.1158100
+1:09:11.415000
45.3p
249
H/D 21 Motion
Kennet Fredriksson
Ufk
3:13:05.1158400
+1:09:14.415300
45.3p
250
H/D 21 Motion
Andreas Öhrman
Garphyttans IF
3:13:17.1159600
+1:09:26.416500
45.2p
251
H/D 21 Motion
Johan Hansson
Evertsbergs SK
3:13:18.1159700
+1:09:27.416600
45.2p
252
H/D 21 Motion
Amanda Thorin
Axa SC
3:13:20.1159900
+1:09:29.416800
45.2p
253
H 21
Jerry Bolin
Morgongåva SK
3:13:56.1163500
+1:10:05.420400
45.0p
254
H 21
Jimmy Svensson
Telia IoFF
3:14:00.1163900
+1:10:09.420800
45.0p
255
H/D 21 Motion
Emil Björklund
Axa SC
3:14:12.1165100
+1:10:21.422000
44.9p
256
D 21
Johanna Bertell
Kimstad GOIF
3:14:13.1165200
+1:10:22.422100
44.9p
256
H 21
Ulf Eriksson
IFK Mora SK
3:14:13.1165200
+1:10:22.422100
44.9p
258
H 21
Thijs Mertens
Föreningen Engelbrektsloppet
3:14:16.1165500
+1:10:25.422400
44.9p
259
H 21
Viktor Bergvall
Föreningen IKJ Haninge
3:14:35.1167400
+1:10:44.424300
44.8p
259
H 21
Isac Jacobsson
Föreningen IKJ Haninge
3:14:35.1167400
+1:10:44.424300
44.8p
261
H/D 21 Motion
Anders Sunesson
No Club
3:14:41.1168000
+1:10:50.424900
44.8p
262
D 21
Hanna Sahlin
Söderhamns SK
3:14:49.1168800
+1:10:58.425700
44.8p
263
D 21
Yrsa Wiklund
Falköpings AIK SK
3:14:53.1169200
+1:11:02.426100
44.7p
264
H 21
Jonny Eriksson
Järfälla SK
3:14:56.1169500
+1:11:05.426400
44.7p
265
H/D 21 Motion
Olov Gohde
Dalaporten OL
3:15:16.1171500
+1:11:25.428400
44.6p
266
H/D 21 Motion
Lukas Thell
No Club
3:15:24.1172300
+1:11:33.429200
44.6p
267
H/D 21 Motion
Robert Celsing
Seb IF
3:15:44.1174300
+1:11:53.431200
44.5p
268
H 21
Max Jonasson Blank
Stockholm Långdistansklubb
3:16:04.1176300
+1:12:13.433200
44.4p
269
H 21
Henning Ottmer
Torestorps IF
3:16:05.1176400
+1:12:14.433300
44.4p
270
H 21
Martin Linander
Axa SC
3:16:18.1177700
+1:12:27.434600
44.3p
271
H/D 21 Motion
Lotta Haraldsson
Motala Aif SK
3:16:34.1179300
+1:12:43.436200
44.3p
272
H/D 21 Motion
Vilda Forsén
Team Smiling
3:16:41.1180000
+1:12:50.436900
44.2p
273
H 21
Daniel Hätty
Axa SC
3:16:52.1181100
+1:13:01.438000
44.2p
274
H/D 21 Motion
Martin Sjöberg
Axa SC
3:16:55.1181400
+1:13:04.438300
44.2p
275
H/D 21 Motion
Anton Jacobson
Axa SC
3:17:16.1183500
+1:13:25.440400
44.1p
276
H/D 21 Motion
Erika Brömses
Källbottens IK
3:17:20.1183900
+1:13:29.440800
44.0p
277
H/D 21 Motion
Jöran Rydberg
No Club
3:17:57.1187600
+1:14:06.444500
43.9p
278
H/D 21 Motion
Jimmie Eriksson
Västerås Skidklubb
3:18:00.1187900
+1:14:09.444800
43.9p
279
D 21
Amanda Held
Skellefteå SK
3:18:51.1193000
+1:15:00.449900
43.6p
280
D 21
Marika Thörewik
IF Hallby SOK
3:19:09.1194800
+1:15:18.451700
43.5p
281
H/D 21 Motion
Anders Brandt
Åf SK
3:19:14.1195300
+1:15:23.452200
43.5p
282
H/D 21 Motion
Petter Pehrson
Axa SC
3:19:40.1197900
+1:15:49.454800
43.4p
283
H/D 21 Motion
Astrid Littorin
Axa SC
3:19:47.1198600
+1:15:56.455500
43.4p
284
H/D 21 Motion
Johan Berggren
No Club
3:19:57.1199600
+1:16:06.456500
43.3p
285
H 21
Markus Andersson
Västerås Skidklubb
3:19:59.1199800
+1:16:08.456700
43.3p
286
H 21
Erik Gohde
Dalaporten OL
3:20:13.1201200
+1:16:22.458100
43.3p
287
H/D 21 Motion
Anton Persson
Nacka Värmdö SK
3:20:23.1202200
+1:16:32.459100
43.2p
288
H/D 21 Motion
Lovisa Amelin
Axa SC
3:20:36.1203500
+1:16:45.460400
43.2p
289
D 21
Joanna Tan
Axa SC
3:20:40.1203900
+1:16:49.460800
43.1p
290
H/D 21 Motion
Rasmus Isetoft
Tunafors SK
3:20:42.1204100
+1:16:51.461000
43.1p
291
H/D 21 Motion
Robert Åkerström
IK Hakarpspojkarna
3:20:43.1204200
+1:16:52.461100
43.1p
292
H/D 21 Motion
Peter Jacobsson
No Club
3:21:01.1206000
+1:17:10.462900
43.0p
293
H/D 21 Motion
Marcus Wahlström
IFK Skövde SK
3:21:33.1209200
+1:17:42.466100
42.9p
294
H/D 21 Motion
Jonas Kårelid
Korsnäs IF SK
3:21:50.1210900
+1:17:59.467800
42.8p
295
H/D 21 Motion
Elin Hervan
Huddinge SK LF
3:21:53.1211200
+1:18:02.468100
42.8p
296
H 21
Jan-Olav Boeriis
Fagersta Södra IK
3:22:17.1213600
+1:18:26.470500
42.7p
297
H/D 21 Motion
Håkan Terelius
Stockholm City Triathlon
3:22:36.1215500
+1:18:45.472400
42.6p
298
H/D 21 Motion
Johan Lindelof
Bjurholms IF
3:22:43.1216200
+1:18:52.473100
42.6p
299
H/D 21 Motion
Mikael Forsberg
Bjurholms IF
3:22:45.1216400
+1:18:54.473300
42.6p
300
H 21
Johan Knall
Tunafors SK
3:23:32.1221100
+1:19:41.478000
42.4p
301
H/D 21 Motion
Patrik Råneby
Axa SC
3:23:34.1221300
+1:19:43.478200
42.4p
302
H/D 21 Motion
Oscar Persson
Axa SC
3:23:47.1222600
+1:19:56.479500
42.3p
303
H 21
Thomas Gottlind
Södertälje Nykvarn OK
3:24:09.1224800
+1:20:18.481700
42.2p
304
H/D 21 Motion
Ulrika Jonsson
Valbo Aif
3:24:15.1225400
+1:20:24.482300
42.2p
305
H/D 21 Motion
Lennart Söderström
Axa SC
3:25:12.1231100
+1:21:21.488000
42.0p
305
H/D 21 Motion
Ylva Stach
No Club
3:25:12.1231100
+1:21:21.488000
42.0p
307
H 21
Patrik Wirsenius
Strängnäs SK
3:25:17.1231600
+1:21:26.488500
41.9p
308
H/D 21 Motion
David Wester
No Club
3:25:24.1232300
+1:21:33.489200
41.9p
309
H/D 21 Motion
Signe Magnussen
Axa SC
3:25:34.1233300
+1:21:43.490200
41.9p
310
H/D 21 Motion
Eli Westerlund
No Club
3:25:43.1234200
+1:21:52.491100
41.8p
311
H/D 21 Motion
Samuel Artmark
Berber IS
3:25:53.1235200
+1:22:02.492100
41.8p
312
H 21
Patrik Deivall
Domnarvets GOIF
3:25:55.1235400
+1:22:04.492300
41.8p
313
H 21
Hannes Wikström
Jokkmokks SK
3:25:56.1235500
+1:22:05.492400
41.8p
314
H/D 21 Motion
Peter Zeil
Axa SC
3:26:06.1236500
+1:22:15.493400
41.7p
315
H 21
Hendrik Deivall
Domnarvets GOIF
3:26:09.1236800
+1:22:18.493700
41.7p
316
H/D 21 Motion
Erik Vedin
Norbergs OK
3:26:26.1238500
+1:22:35.495400
41.6p
317
H/D 21 Motion
Simon Daveby
Deloitte
3:26:35.1239400
+1:22:44.496300
41.6p
318
H/D 21 Motion
Fredrik Donn
Söderköpings SK
3:26:42.1240100
+1:22:51.497000
41.6p
319
H/D 21 Motion
Joel Holmsten
Enköpings Aif
3:27:01.1242000
+1:23:10.498900
41.5p
320
H/D 21 Motion
Arvid Al-saffar
No Club
3:27:07.1242600
+1:23:16.499500
41.5p
321
H/D 21 Motion
Pär Lindqvist
IK Rex
3:27:11.1243000
+1:23:20.499900
41.5p
321
H/D 21 Motion
Anna Åkerlund
Sundbybergs IK
3:27:11.1243000
+1:23:20.499900
41.5p
323
H/D 21 Motion
Rasmus Ärnsved
No Club
3:27:12.1243100
+1:23:21.500000
41.5p
324
H/D 21 Motion
Karl Sederholm
Ålberga GOIF
3:27:15.1243400
+1:23:24.500300
41.4p
325
H/D 21 Motion
Thomas Wallman
Sollentuna Slalomklubb
3:27:17.1243600
+1:23:26.500500
41.4p
326
H/D 21 Motion
Lars Johnsson
Västerås Slalomklubb
3:27:22.1244100
+1:23:31.501000
41.4p
327
H/D 21 Motion
Christian Andersson
No Club
3:27:48.1246700
+1:23:57.503600
41.3p
328
H/D 21 Motion
Jens Olofsson
No Club
3:27:57.1247600
+1:24:06.504500
41.3p
329
H/D 21 Motion
Daniel Mattias Petersson
No Club
3:28:08.1248700
+1:24:17.505600
41.2p
330
H/D 21 Motion
Jacob Jaldeland
Axa SC
3:28:14.1249300
+1:24:23.506200
41.2p
331
H/D 21 Motion
Henrik Ivarsson
Malungs IF
3:28:18.1249700
+1:24:27.506600
41.2p
332
H/D 21 Motion
David Lidestedt
Axa SC
3:28:30.1250900
+1:24:39.507800
41.1p
333
H/D 21 Motion
Emma Folkesson
No Club
3:28:48.1252700
+1:24:57.509600
41.1p
333
H/D 21 Motion
Marie Cederberg
IFK Sala
3:28:48.1252700
+1:24:57.509600
41.1p
335
H/D 21 Motion
Kristian Mangs
Föreningen Engelbrektsloppet
3:28:58.1253700
+1:25:07.510600
41.0p
336
H/D 21 Motion
Tor-björn Åstrand
Huddinge SK LF
3:29:09.1254800
+1:25:18.511700
41.0p
337
H/D 21 Motion
Oskar Lundqvist
Axa SC
3:29:10.1254900
+1:25:19.511800
41.0p
338
H/D 21 Motion
Tobias Mangs
Axa SC
3:29:13.1255200
+1:25:22.512100
41.0p
339
H/D 21 Motion
Isaac Bonnier
No Club
3:29:16.1255500
+1:25:25.512400
40.9p
340
H/D 21 Motion
Danne Stattin
Stockholms RK
3:29:30.1256900
+1:25:39.513800
40.9p
341
H 21
Elvin Karlsson Andersson
Västerås Skidklubb
3:29:33.1257200
+1:25:42.514100
40.9p
342
H/D 21 Motion
Calle Bouvin
IFK Sala
3:29:53.1259200
+1:26:02.516100
40.8p
343
H/D 21 Motion
Kristoffer Linder
Nacka Värmdö SK
3:30:00.1259900
+1:26:09.516800
40.8p
344
H/D 21 Motion
Joakim Odlund
Axa SC
3:30:03.1260200
+1:26:12.517100
40.8p
345
H/D 21 Motion
Jan Kläre
Zinkgruvans IF
3:31:07.1266600
+1:27:16.523500
40.5p
346
H/D 21 Motion
Jonas Holfve Brändström
Axa SC
3:31:12.1267100
+1:27:21.524000
40.5p
347
H/D 21 Motion
Michaela Forster
Mälarö SOK
3:31:26.1268500
+1:27:35.525400
40.4p
348
H/D 21 Motion
Niklas Stach
No Club
3:31:44.1270300
+1:27:53.527200
40.4p
349
H/D 21 Motion
Matilda Vikberg
Axa SC
3:31:53.1271200
+1:28:02.528100
40.3p
350
H 21
Fredrik Bengtsson
Axa SC
3:32:08.1272700
+1:28:17.529600
40.3p
351
H/D 21 Motion
Christoffer Möller
Axa SC
3:32:22.1274100
+1:28:31.531000
40.2p
352
H/D 21 Motion
Frida Olander
No Club
3:32:29.1274800
+1:28:38.531700
40.2p
353
H 21
Adam Bassari
Axa SC
3:32:32.1275100
+1:28:41.532000
40.2p
354
H/D 21 Motion
Claes Hedin
Axa SC
3:32:47.1276600
+1:28:56.533500
40.1p
355
H 21
Mikael Andersson Elfgren
No Club
3:33:14.1279300
+1:29:23.536200
40.0p
356
H/D 21 Motion
Anders Morsing
Himmeta IF
3:33:25.1280400
+1:29:34.537300
40.0p
357
H/D 21 Motion
Lars Eriksson
Saab FF Järfälla
3:33:34.1281300
+1:29:43.538200
39.9p
358
H/D 21 Motion
Lejla Numanovic
Gävle SK
3:33:40.1281900
+1:29:49.538800
39.9p
359
H/D 21 Motion
Douglas Goderik
Axa SC
3:33:51.1283000
+1:30:00.539900
39.9p
360
H/D 21 Motion
Katarina Bonetti
Axa SC
3:33:57.1283600
+1:30:06.540500
39.9p
361
H/D 21 Motion
Per Vindehav
Axa SC
3:33:59.1283800
+1:30:08.540700
39.8p
362
H/D 21 Motion
Stefan Åhlén
No Club
3:34:57.1289600
+1:31:06.546500
39.6p
363
H/D 21 Motion
Malkolm Wester
Axa SC
3:34:58.1289700
+1:31:07.546600
39.6p
364
H 21
Kettil Johansson
Bjuråkers GOIF
3:35:15.1291400
+1:31:24.548300
39.6p
365
H 21
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
3:35:30.1292900
+1:31:39.549800
39.5p
366
H 21
Carl-johan Folke Langenskiöld
Stockholm Långdistansklubb
3:35:40.1293900
+1:31:49.550800
39.5p
367
D 21
Helena Olander
Wedevågs IF
3:35:53.1295200
+1:32:02.552100
39.4p
368
H/D 21 Motion
Anton Valtinat
Hjärnarps Gh OL
3:35:59.1295800
+1:32:08.552700
39.4p
369
H/D 21 Motion
Ludvig Björkstedt
No Club
3:36:01.1296000
+1:32:10.552900
39.4p
370
H/D 21 Motion
Fredrik Björkstedt
No Club
3:36:05.1296400
+1:32:14.553300
39.4p
371
H/D 21 Motion
Olov Söderström
Axa SC
3:36:07.1296600
+1:32:16.553500
39.4p
372
H/D 21 Motion
Johan Fremling
Stora Tuna IK SK
3:36:38.1299700
+1:32:47.556600
39.2p
373
H/D 21 Motion
Bengt Holmström
Axa SC
3:37:08.1302700
+1:33:17.559600
39.1p
374
H/D 21 Motion
Peter Hedenström
Axa SC
3:37:09.1302800
+1:33:18.559700
39.1p
375
H/D 21 Motion
Arvid Bygge
Ärna IF Uppsala Garnison
3:37:13.1303200
+1:33:22.560100
39.1p
376
H/D 21 Motion
Per Friberg
Axa SC
3:37:23.1304200
+1:33:32.561100
39.1p
377
H/D 21 Motion
Lukas Björklund
Axa SC
3:37:34.1305300
+1:33:43.562200
39.0p
378
D 21
Maria Rindeskog
Falu IK
3:37:40.1305900
+1:33:49.562800
39.0p
379
H/D 21 Motion
Erik Otterheim
Axa SC
3:38:27.1310600
+1:34:36.567500
38.8p
380
H/D 21 Motion
Peter Sandström
No Club
3:38:29.1310800
+1:34:38.567700
38.8p
381
H 21
Måns Johansson
Föreningen Engelbrektsloppet
3:38:30.1310900
+1:34:39.567800
38.8p
382
H 21
Patrik Johansson
IFK Sala
3:38:31.1311000
+1:34:40.567900
38.8p
383
D 21
Anna Winblad
Skogsluffarnas OK
3:38:40.1311900
+1:34:49.568800
38.8p
383
H 21
Martin Öberg
Axa SC
3:38:40.1311900
+1:34:49.568800
38.8p
385
H/D 21 Motion
John-erik Bentlöv
Sätra IF
3:38:51.1313000
+1:35:00.569900
38.8p
386
H 21
Jacob Wirsenius
Strängnäs SK
3:39:05.1314400
+1:35:14.571300
38.7p
387
H/D 21 Motion
Thorben Meijer
No Club
3:39:07.1314600
+1:35:16.571500
38.7p
388
H/D 21 Motion
Eric Wachtmeister
No Club
3:39:31.1317000
+1:35:40.573900
38.6p
389
H/D 21 Motion
Christian Vogelgsang
Trosabygdens OK
3:39:38.1317700
+1:35:47.574600
38.6p
390
H/D 21 Motion
Sjoerd Verborg
No Club
3:39:42.1318100
+1:35:51.575000
38.6p
391
H/D 21 Motion
Olle Lood
No Club
3:40:05.1320400
+1:36:14.577300
38.5p
392
H/D 21 Motion
Gunilla Moberg
Norbergs SK
3:40:07.1320600
+1:36:16.577500
38.5p
393
H/D 21 Motion
Magnus Hård AF Segerestad
Axa SC
3:40:44.1324300
+1:36:53.581200
38.4p
394
D 21
Cecilia Lundevall
Saab FF Järfälla
3:40:53.1325200
+1:37:02.582100
38.3p
394
H/D 21 Motion
Carl Sandqvist
Västerås Skidklubb
3:40:53.1325200
+1:37:02.582100
38.3p
396
H/D 21 Motion
Daniel Strobl
No Club
3:41:09.1326800
+1:37:18.583700
38.3p
397
H/D 21 Motion
Jonas Carlsson
Storvreta IK
3:41:14.1327300
+1:37:23.584200
38.3p
398
H/D 21 Motion
Micael Mathsson
Norbergs OK
3:41:16.1327500
+1:37:25.584400
38.2p
398
H/D 21 Motion
Amanda Folkebrant
No Club
3:41:16.1327500
+1:37:25.584400
38.2p
398
H/D 21 Motion
Anna Mattsson
No Club
3:41:16.1327500
+1:37:25.584400
38.2p
401
H/D 21 Motion
Christian Sköld
IK Hakarpspojkarna
3:41:29.1328800
+1:37:38.585700
38.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H/D 21 Motion
Charlotta Enghag
No Club
3:41:41.1330000
+1:37:50.586900
38.2p
403
H 21
Wilhelm Åkesson
Deloitte
3:41:53.1331200
+1:38:02.588100
38.1p
404
H/D 21 Motion
Henrik Nygren
No Club
3:42:02.1332100
+1:38:11.589000
38.1p
405
H/D 21 Motion
Axel Kullmann
Athletic Club Salt Lake
3:42:07.1332600
+1:38:16.589500
38.1p
406
H/D 21 Motion
Linus Ståhl
Axa SC
3:42:13.1333200
+1:38:22.590100
38.0p
407
H/D 21 Motion
Jenny Berglin
No Club
3:42:15.1333400
+1:38:24.590300
38.0p
408
H/D 21 Motion
Vera Werner
No Club
3:42:29.1334800
+1:38:38.591700
38.0p
409
H 21
Christer Gustafsson
Västerfärnebo Allmänna IK
3:42:31.1335000
+1:38:40.591900
38.0p
410
H/D 21 Motion
Mikaela Höglund
No Club
3:42:35.1335400
+1:38:44.592300
38.0p
411
H/D 21 Motion
Sylvester Czarnecki
No Club
3:42:38.1335700
+1:38:47.592600
38.0p
412
H/D 21 Motion
Ulrika Sjöwall
No Club
3:43:12.1339100
+1:39:21.596000
37.8p
413
H/D 21 Motion
Linus Hellberg
No Club
3:43:26.1340500
+1:39:35.597400
37.8p
414
H/D 21 Motion
Oscar Bengtsson
Axa SC
3:43:28.1340700
+1:39:37.597600
37.8p
415
H/D 21 Motion
Caroline Berndtson
Vattenfall IF Stockholm
3:43:52.1343100
+1:40:01.600000
37.7p
416
H/D 21 Motion
Anders Wickman
Fagersta Södra IK
3:43:59.1343800
+1:40:08.600700
37.7p
417
H/D 21 Motion
Robert Karlsson
Västerås Skidklubb
3:44:09.1344800
+1:40:18.601700
37.7p
418
H/D 21 Motion
Anna-mari Koskela-lundén
Nacka Värmdö SK
3:44:20.1345900
+1:40:29.602800
37.6p
419
H/D 21 Motion
Patrik Lunden
Nacka Värmdö SK
3:44:21.1346000
+1:40:30.602900
37.6p
420
H 21
Daniel Wennerström
Huddinge SK LF
3:44:24.1346300
+1:40:33.603200
37.6p
421
H/D 21 Motion
Sven Wigertz
Axa SC
3:44:33.1347200
+1:40:42.604100
37.6p
422
H/D 21 Motion
Robert Andersson
No Club
3:44:43.1348200
+1:40:52.605100
37.5p
423
H/D 21 Motion
Johan Ulfves
Hallstahammars SK SOFK
3:45:05.1350400
+1:41:14.607300
37.5p
424
H 21
Ernst Aberger
Sya SK
3:45:10.1350900
+1:41:19.607800
37.4p
425
H/D 21 Motion
Jürgen Heilbock
No Club
3:45:25.1352400
+1:41:34.609300
37.4p
426
H/D 21 Motion
Daniel Eklund
Axa SC
3:45:31.1353000
+1:41:40.609900
37.4p
427
H/D 21 Motion
Peter Hedström
Axa SC
3:45:38.1353700
+1:41:47.610600
37.4p
428
H/D 21 Motion
Margaretha Wibeck
Sundbybergs IK
3:45:49.1354800
+1:41:58.611700
37.3p
429
H/D 21 Motion
Timothy Hoffmann
No Club
3:46:09.1356800
+1:42:18.613700
37.2p
430
H/D 21 Motion
Mikael Frick
No Club
3:46:16.1357500
+1:42:25.614400
37.2p
431
H/D 21 Motion
Emma Axelsson
Axa SC
3:46:18.1357700
+1:42:27.614600
37.2p
432
H/D 21 Motion
Thomas Dahl
Axa SC
3:46:25.1358400
+1:42:34.615300
37.2p
433
H/D 21 Motion
Lovisa Forss
Ställbergs IK
3:46:48.1360700
+1:42:57.617600
37.1p
434
H/D 21 Motion
Lotta Lindgren
Ställbergs IK
3:46:51.1361000
+1:43:00.617900
37.1p
435
H/D 21 Motion
Lovisa Wigertz
Axa SC
3:47:00.1361900
+1:43:09.618800
37.1p
436
H/D 21 Motion
Tobias Pettersson
Ställbergs IK
3:47:05.1362400
+1:43:14.619300
37.1p
437
H/D 21 Motion
Martin Fornander
Axa SC
3:47:10.1362900
+1:43:19.619800
37.0p
438
H 21
Joel Karlsson
Föreningen IKJ Haninge
3:47:26.1364500
+1:43:35.621400
37.0p
439
H/D 21 Motion
Jonas Hagvåg
Västerås Skidklubb
3:47:28.1364700
+1:43:37.621600
37.0p
440
H/D 21 Motion
Krister Fredriksson
Hammarby IF SF
3:47:30.1364900
+1:43:39.621800
37.0p
441
H/D 21 Motion
Morgan Pihl
Axa SC
3:47:34.1365300
+1:43:43.622200
37.0p
442
H/D 21 Motion
BO Sjökvist
IK Stern
3:47:42.1366100
+1:43:51.623000
36.9p
443
H 21
Emil Åkesson Möller
Lidingö Frilufsfrämjande
3:48:27.1370600
+1:44:36.627500
36.8p
444
H/D 21 Motion
Tora Philp
Stockholm City Triathlon
3:48:39.1371800
+1:44:48.628700
36.8p
445
H/D 21 Motion
Markus Byström
Axa SC
3:48:49.1372800
+1:44:58.629700
36.7p
446
H/D 21 Motion
Anna Palm
No Club
3:48:52.1373100
+1:45:01.630000
36.7p
447
H/D 21 Motion
Julia Kim-klingberg
Frövi IK
3:49:08.1374700
+1:45:17.631600
36.7p
448
H/D 21 Motion
Catrin Carlsson
Fjärdhundra SK
3:49:11.1375000
+1:45:20.631900
36.7p
449
H/D 21 Motion
Eleonor Ahlstedt
Kimstad GOIF
3:49:18.1375700
+1:45:27.632600
36.6p
450
H 21
Isac Björkman
Föreningen IKJ Haninge
3:49:55.1379400
+1:46:04.636300
36.5p
451
H/D 21 Motion
Karin Sandqvist
Västerås Skidklubb
3:49:58.1379700
+1:46:07.636600
36.5p
452
H/D 21 Motion
Charlotta Åman
No Club
3:50:02.1380100
+1:46:11.637000
36.5p
453
D 21
Veronica Ekström
Pumpen SK
3:50:04.1380300
+1:46:13.637200
36.5p
454
H/D 21 Motion
Gustav Tiedtke
Axa SC
3:50:05.1380400
+1:46:14.637300
36.5p
455
H/D 21 Motion
Anders Wassberg
IFK Lindesberg
3:50:18.1381700
+1:46:27.638600
36.4p
456
H/D 21 Motion
Daniel Jäderblom
Fjärdhundra SK
3:50:37.1383600
+1:46:46.640500
36.4p
457
H/D 21 Motion
Matilda Jäderblom
Fjärdhundra SK
3:50:38.1383700
+1:46:47.640600
36.4p
458
D 21
Lena Holm
Haninge SOK
3:50:44.1384300
+1:46:53.641200
36.4p
459
H/D 21 Motion
Andreas Kron
Hunneberg Sport Och Motionsklubb
3:50:53.1385200
+1:47:02.642100
36.3p
460
H/D 21 Motion
Signe Scharffetter
Team Powerwoman Athletic Club
3:51:02.1386100
+1:47:11.643000
36.3p
461
H/D 21 Motion
Markus Sundström
No Club
3:51:07.1386600
+1:47:16.643500
36.3p
462
H/D 21 Motion
Annelie Lennberg
No Club
3:51:24.1388300
+1:47:33.645200
36.2p
463
H/D 21 Motion
Maja Sehlberg
Axa SC
3:51:28.1388700
+1:47:37.645600
36.2p
464
H/D 21 Motion
Carina Åkerström
Domnarvets GOIF
3:51:31.1389000
+1:47:40.645900
36.2p
465
H/D 21 Motion
Simon Runsten
No Club
3:51:34.1389300
+1:47:43.646200
36.2p
466
H/D 21 Motion
Daniel Persson
Laxå Orienteringsklubb
3:51:57.1391600
+1:48:06.648500
36.1p
467
H/D 21 Motion
Per-ola Rasmussen
No Club
3:52:48.1396700
+1:48:57.653600
36.0p
468
H/D 21 Motion
Håkan Lundberg
No Club
3:53:09.1398800
+1:49:18.655700
35.9p
469
H/D 21 Motion
Helena Martinsson Appelgren
Axa SC
3:53:10.1398900
+1:49:19.655800
35.9p
470
H/D 21 Motion
Ida Leden
Axa SC
3:53:21.1400000
+1:49:30.656900
35.9p
471
H/D 21 Motion
Marius Frydenlund
No Club
3:53:55.1403400
+1:50:04.660300
35.8p
472
H/D 21 Motion
Simon Seidal
No Club
3:54:11.1405000
+1:50:20.661900
35.7p
473
H/D 21 Motion
Niklas Lövgren
Axa SC
3:54:12.1405100
+1:50:21.662000
35.7p
474
H/D 21 Motion
Jerker Hellström Thorsell
XC Sthlm Ski Club
3:54:16.1405500
+1:50:25.662400
35.7p
475
D 21
Birgitta Ekström
Haninge SOK
3:54:19.1405800
+1:50:28.662700
35.7p
476
H/D 21 Motion
Roine Schölin
Vindrarps SK
3:54:25.1406400
+1:50:34.663300
35.7p
476
H/D 21 Motion
Ronja Olsson
No Club
3:54:25.1406400
+1:50:34.663300
35.7p
478
H/D 21 Motion
Cecilia Håkansson
Vindrarps SK
3:54:26.1406500
+1:50:35.663400
35.7p
479
H/D 21 Motion
BO Hesselgren
Föreningen Engelbrektsloppet
3:55:00.1409900
+1:51:09.666800
35.6p
480
H/D 21 Motion
Daniel Ekström
Sportsklubben Herd
3:55:39.1413800
+1:51:48.670700
35.4p
481
H/D 21 Motion
Jens Brokopp
Axa SC
3:55:55.1415400
+1:52:04.672300
35.4p
482
H/D 21 Motion
Jan Höglund
No Club
3:56:23.1418200
+1:52:32.675100
35.3p
483
H/D 21 Motion
Magnus Johansson
Berber IS
3:56:36.1419500
+1:52:45.676400
35.3p
484
H/D 21 Motion
Daniel Mannerström
Tenhults SOK
3:56:51.1421000
+1:53:00.677900
35.2p
485
H/D 21 Motion
Eva-marie Henrysson
Bålsta SK
3:56:53.1421200
+1:53:02.678100
35.2p
486
H/D 21 Motion
Jenny Eriksson
Sätra IF
3:56:55.1421400
+1:53:04.678300
35.2p
487
H/D 21 Motion
Camilla Eriksson
Axa SC
3:56:58.1421700
+1:53:07.678600
35.2p
488
H/D 21 Motion
Johan Morén
No Club
3:57:00.1421900
+1:53:09.678800
35.2p
489
H/D 21 Motion
Mikael Lundberg
No Club
3:57:12.1423100
+1:53:21.680000
35.2p
490
D 21
Carina Hammarstrand
FK Snapphanarna
3:57:26.1424500
+1:53:35.681400
35.1p
491
H/D 21 Motion
Michael Danilov
Saltsjöbadens SLK
3:57:28.1424700
+1:53:37.681600
35.1p
492
H/D 21 Motion
Jens Hagström
Föreningen Engelbrektsloppet
3:57:35.1425400
+1:53:44.682300
35.1p
493
H/D 21 Motion
Peter Margelius
No Club
3:57:36.1425500
+1:53:45.682400
35.1p
494
H/D 21 Motion
Mikael Sundström
Årsta
3:57:39.1425800
+1:53:48.682700
35.1p
495
H/D 21 Motion
Linnéa Tielinen
Evertsbergs SK
3:57:46.1426500
+1:53:55.683400
35.1p
496
H/D 21 Motion
Elsa Liljeholm
K3 IF
3:57:54.1427300
+1:54:03.684200
35.0p
497
H/D 21 Motion
Linda Hyttsten
Sundborns GOIF
3:57:57.1427600
+1:54:06.684500
35.0p
498
H/D 21 Motion
Emma Nilsson Tengstrand
Lidingö Triathlon
3:59:10.1434900
+1:55:19.691800
34.8p
499
H/D 21 Motion
Sara Nilsson Tengstrand
No Club
3:59:12.1435100
+1:55:21.692000
34.8p
500
H/D 21 Motion
Anders Eriksson
Mullhyttans IF
3:59:24.1436300
+1:55:33.693200
34.8p
Visar resultat 1 till 500 av 692[
1
2
]