Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2022-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:53:40.681900
83.2p
2
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:53:49.682800
+9.800
83.0p
3
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:26.692500
+1:46.10500
81.5p
4
H 21
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:56:08.696700
+2:28.14700
80.9p
5
H 40
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
1:59:29.716840
+5:49.34840
78.0p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
6
H 21
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
2:00:01.720030
+6:21.38030
77.5p
7
H 21
Andreas Lundh
Halmstads Skidklubb
2:00:18.721700
+6:38.39700
77.3p
8
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
2:03:47.742630
+10:07.60630
74.5p
9
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:03:52.743150
+10:12.61150
74.5p
10
H 21
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:05:59.755800
+12:19.73800
72.9p
11
H 21
Johan Kastensson
Eksjö SOK
2:06:03.756270
+12:23.74270
72.8p
12
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
2:08:26.770560
+14:46.88560
71.1p
13
H 21
John Kumlin
IK Ymer
2:08:56.773590
+15:16.91590
70.8p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
14
H 21
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
2:11:06.786520
+17:26.104520
69.3p
15
H 21
Alexander Lundh
Halmstads Skidklubb
2:11:23.788280
+17:43.106280
69.1p
16
H 40
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:11:32.789120
+17:52.107120
69.0p
17
H 21
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:11:39.789890
+17:59.107890
69.0p
18
H 50
Jakub Cvach
Hindås SK
2:12:22.794160
+18:42.112160
68.5p
19
H 60
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:12:23.794210
+18:43.112210
68.5p
20
H 21
Per Tikkanen
Alvesta SOK
2:12:25.794450
+18:45.112450
68.5p
21
H 40
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:13:26.800510
+19:46.118510
67.8p
22
H 21
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
2:13:32.801130
+19:52.119130
67.8p
23
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:13:41.802040
+20:01.120040
67.7p
24
H 21
John Gustavsson
Hestra IF
2:14:47.808680
+21:07.126680
67.0p
25
H 21
Johan Hugoh
Hindås SK
2:17:04.822310
+23:24.140310
65.6p
26
H 50
Ove Helgee
Alstermo IF
2:17:17.823660
+23:37.141660
65.5p
27
H 21
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
2:17:18.823780
+23:38.141780
65.5p
28
H 21
Erik Woxlin
IK Stern
2:17:55.827480
+24:15.145480
65.1p
29
H 21
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:17:59.827800
+24:19.145800
65.1p
30
H 21
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:18:59.833860
+25:19.151860
64.5p
31
H 21
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
2:19:40.837980
+26:00.155980
64.1p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
32
H 21
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:20:53.845210
+27:13.163210
63.4p
33
H 40
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:22:47.856610
+29:07.174610
62.4p
34
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:23:21.860010
+29:41.178010
62.1p
35
H 21
Andreas Svensson
OSI/Team Norgeshus
2:23:29.860800
+29:49.178800
62.0p
36
H 40
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:25:08.870740
+31:28.188740
61.1p
37
H 40
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:25:34.873320
+31:54.191320
60.9p
38
H 21
Petter Larsson
Vaggeryds SOK
2:27:25.884460
+33:45.202460
60.0p
39
H 21
Filip Gunnarsson
Ätrans IF
2:29:19.895830
+35:39.213830
59.1p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
40
H 21
Karl Rydberg
OSI/Team Norgeshus
2:30:25.902400
+36:45.220400
58.5p
41
H 21
André Olofsson
Trollhättans SOK
2:32:41.916000
+39:01.234000
57.5p
42
H 50
Thomas Hellenberg
Stenkyrka IF
2:32:55.917440
+39:15.235440
57.4p
43
H 21
Alexander Axelsson
IF Hallby SOK
2:33:38.921770
+39:58.239770
57.1p
44
H 40
Markus Petré
IK Nocout.se
2:34:05.924490
+40:25.242490
56.9p
45
H 60
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:34:12.925100
+40:32.243100
56.8p
46
H 40
Per Thunberg
OK Vivill
2:35:12.931160
+41:32.249160
56.4p
47
H 21
Elias Thunberg
OK Vivill
2:35:30.932950
+41:50.250950
56.2p
48
H 21
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:35:39.933840
+41:59.251840
56.2p
49
H 50
Roger Petersson
Ruda IF
2:36:19.937840
+42:39.255840
55.9p
50
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:37:46.946570
+44:06.264570
55.3p
51
H 40
Johakim Nylander
IF Rigor
2:39:40.957990
+46:00.275990
54.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
52
H 21
Albin Kornbeck
Gamleby OK
2:40:03.960230
+46:23.278230
54.3p
53
H 40
Anders Martin
SOK Viljan
2:41:53.971270
+48:13.289270
53.6p
54
H 50
Per Svensson
IF Ski Team Skåne
2:43:33.981250
+49:53.299250
52.9p
55
H 21
Calle Ydregården
Ölmstads IS
2:43:50.982970
+50:10.300970
52.8p
56
H 50
Roland Turesson
FK Friskus Varberg
2:44:08.984740
+50:28.302740
52.7p
57
H 40
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:44:35.987430
+50:55.305430
52.5p
58
H 40
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:46:17.997680
+52:37.315680
51.9p
59
H 50
Ove Lillestöl
Hestra IF
2:46:19.997840
+52:39.315840
51.9p
60
H 40
Markus Fridén
IK Ymer
2:46:21.998060
+52:41.316060
51.9p
61
H 40
Magnus Thörewik
Hovslätts IK
2:47:48.1006720
+54:08.324720
51.4p
62
H 21
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
2:47:59.1007870
+54:19.325870
51.3p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
63
H 40
Anders Hinn
Colting Borssén Triathlonklubb
2:51:45.1030400
+58:05.348400
50.0p
64
H 21
Elias Östlin
Skiklubben
2:52:49.1036840
+59:09.354840
49.6p
65
H/D 21 Motion
Mårten Ärlig
Axa SC
2:54:41.1048060
+1:01:01.366060
49.0p
66
H 70
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:54:50.1048910
+1:01:10.366910
48.9p
67
H/D 21 Motion
Marcus Ragnhem
Axa SC
2:54:54.1049340
+1:01:14.367340
48.9p
68
H 21
Per Södergren
Hestra IF
2:54:59.1049800
+1:01:19.367800
48.9p
69
H 40
Peter Johansson
Dalsjöfors GOIF
2:56:49.1060820
+1:03:09.378820
48.3p
70
H 50
Mikael Bokerud
IF Rigor
2:57:53.1067210
+1:04:13.385210
47.9p
71
D 21
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
2:58:19.1069850
+1:04:39.387850
47.8p
72
H 21
Eric Klein
Landsbro IF SK
2:58:19.1069870
+1:04:39.387870
47.8p
73
H 40
Joacim Ahlebro
IF Hallby SOK
2:59:27.1076680
+1:05:47.394680
47.4p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
74
H 21
Alexander Jonsson
Alvesta SOK
3:01:42.1090170
+1:08:02.408170
46.8p
75
H/D 21 Motion
Tommy Malmborg
Axa SC
3:02:36.1095520
+1:08:56.413520
46.5p
76
H 50
Klas Adolfsson
Borås SK
3:02:42.1096110
+1:09:02.414110
46.5p
77
H 21
Ingvar Jónsson
Hestra IF
3:03:01.1098070
+1:09:21.416070
46.4p
78
D 40
Jenny Sandh
IK Nocout.se
3:03:04.1098350
+1:09:24.416350
46.3p
79
H/D 21 Motion
Pontus Palmqvist
FK Friskus Varberg
3:03:49.1102830
+1:10:09.420830
46.1p
80
H 21
Markus Holgersson
Landskrona Ski Club
3:04:08.1104750
+1:10:28.422750
46.0p
81
H 40
Andreas Larsson
OK Nackhe
3:05:11.1111000
+1:11:31.429000
45.7p
82
H/D 21 Motion
Ulrika Ärlig
Axa SC
3:06:42.1120100
+1:13:02.438100
45.3p
83
D 21
Sofia Essenholm
Lidköpings VSK
3:07:19.1123860
+1:13:39.441860
45.1p
84
H 21
Joel Skyldeberg
Hestra IF
3:08:47.1132600
+1:15:07.450600
44.7p
85
H 50
Johan Hallengren
Axa SC
3:11:27.1148690
+1:17:47.466690
44.0p
86
H 50
Hans Egbert
Sya SK
3:11:40.1149980
+1:18:00.467980
43.9p
87
H/D 21 Motion
Staffan Lundholm
Perstorp AB IF
3:12:22.1154100
+1:18:42.472100
43.8p
88
H 50
Per Hansson
IF Ski Team Skåne
3:14:33.1167260
+1:20:53.485260
43.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
89
H 50
Erik Landergren
Stenkyrka IF
3:15:10.1170970
+1:21:30.488970
43.0p
90
H 40
Johan Moreau
IK Stern
3:16:31.1179040
+1:22:51.497040
42.7p
91
H/D 21 Motion
Björn Qvist
OK Gränsen
3:17:45.1186410
+1:24:05.504410
42.4p
92
H/D 21 Motion
Joel Magnusson
Team Gärdet
3:17:52.1187170
+1:24:12.505170
42.4p
93
H/D 21 Motion
Maria Sjödin
Hindås SK
3:18:29.1190870
+1:24:49.508870
42.2p
94
H/D 21 Motion
Matthias Eriksson Eriksson
Unlimited
3:19:45.1198400
+1:26:05.516400
41.9p
95
H 40
Peter Andersson
Sya SK
3:21:12.1207100
+1:27:32.525100
41.5p
96
H 50
Andrew Lawrenson
IF Hagen SK
3:26:04.1236300
+1:32:24.554300
40.4p
97
D 60
Susanne Dittmer
IK Hakarpspojkarna
3:28:15.1249400
+1:34:35.567400
39.9p
98
H 21
Jonas Lodin
Axa SC
3:28:17.1249630
+1:34:37.567630
39.9p
99
D 60
Marita Alm
Göteborgs SK
3:29:23.1256200
+1:35:43.574200
39.7p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
100
H 21
Axel Gunnarsson
Ätrans IF
3:30:05.1260420
+1:36:25.578420
39.5p
101
H/D 21 Motion
Oscar Lernstål
Axa SC
3:31:20.1267920
+1:37:40.585920
39.3p
102
H 21
Emil Blomberg
Mariestads FK
3:31:39.1269850
+1:37:59.587850
39.2p
103
H/D 21 Motion
Torbjörn Lernstål
Springtime
3:32:55.1277400
+1:39:15.595400
38.9p
104
H/D 21 Motion
Jacob Billvén
Jönköpings OK
3:34:52.1289100
+1:41:12.607100
38.5p
105
H/D 21 Motion
Albin Ullerås
Axa SC
3:34:52.1289130
+1:41:12.607130
38.5p
106
H 21
Daniel Elmersson
Gnosjö FK
3:36:50.1300990
+1:43:10.618990
38.1p
107
H 21
Albin Lindqvist
Mullsjö SOK
3:37:16.1303570
+1:43:36.621570
38.0p
108
H/D 21 Motion
Kristofer Snarberg
Axa SC
3:39:27.1316600
+1:45:47.634600
37.6p
109
H/D 21 Motion
Martina Berndtsson
IFK Helsingborg
3:40:29.1322810
+1:46:49.640810
37.4p
110
H 50
Stefan Andersson
Axa SC
3:41:35.1329480
+1:47:55.647480
37.2p
111
D 50
Anneli Blomgren
SOK Aneby
3:41:37.1329610
+1:47:57.647610
37.2p
112
H 40
Gustaf Hjertquist
IF Hallby SOK
3:41:54.1331330
+1:48:14.649330
37.1p
113
H 50
Krister Enger
Mullsjö SOK
3:43:24.1340320
+1:49:44.658320
36.9p
114
H 21
Simon Lundblad
Simlångsdalens IF
3:44:10.1344930
+1:50:30.662930
36.7p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
115
D 21
Evelina Elmersson
Gnosjö FK
3:45:32.1353140
+1:51:52.671140
36.5p
116
H 40
Filip Bergdahl
OK Alehof
3:45:39.1353840
+1:51:59.671840
36.5p
117
H/D 21 Motion
Viktor Edstam
Team Gärdet
3:48:46.1372510
+1:55:06.690510
35.9p
118
H 21
Pontus Lindblad
Jönköpings OK
3:49:16.1375560
+1:55:36.693560
35.8p
119
H/D 21 Motion
Johanna Paulsson
IFK Helsingborg
3:49:32.1377120
+1:55:52.695120
35.8p
120
H 40
Emil Staxäng
OK Alehof
3:52:13.1393210
+1:58:33.711210
35.3p
121
H 50
Leif Tranell
Hestra IF
3:55:39.1413880
+2:01:59.731880
34.7p
122
H/D 21 Motion
Johan Stigsson
Ellos IF
3:55:40.1413930
+2:02:00.731930
34.7p
123
D 50
Anna Maria Karlsson
Dagnys
3:56:31.1419050
+2:02:51.737050
34.6p
124
H/D 21 Motion
Roger Bredberg
SOK Knallen
3:57:23.1424250
+2:03:43.742250
34.4p
125
H 50
Göran Nilsson
Stenkyrka IF
3:59:02.1434110
+2:05:22.752110
34.2p
126
D 21
Amanda Svensson
Ätrans IF
4:00:06.1440520
+2:06:26.758520
34.0p
127
H/D 21 Motion
Erik Claesson
Axa SC
4:01:01.1446010
+2:07:21.764010
33.8p
128
H/D 21 Motion
Daniel Graan
Msok
4:01:33.1449270
+2:07:53.767270
33.8p
129
H 40
Jakob Lundholm
IK Hakarpspojkarna
4:02:45.1456440
+2:09:05.774440
33.6p
130
H/D 21 Motion
Emil Andersson
Axa SC
4:03:04.1458380
+2:09:24.776380
33.5p
131
H/D 21 Motion
David Ekenmo
Eksjö SOK
4:03:21.1460040
+2:09:41.778040
33.5p
132
H 21
Johan Lindström
Linköpings SK
4:04:55.1469480
+2:11:15.787480
33.2p
133
D 60
Helén Thorstensson
IK Hakarpspojkarna
4:05:17.1471600
+2:11:37.789600
33.2p
134
H 21
Markus Karlander
Hestra IF
4:07:50.1486910
+2:14:10.804910
32.8p
135
H 40
Magnus Ståhl
Elmhults SC
4:08:37.1491660
+2:14:57.809660
32.7p
136
H 21
Måns Tranell
Hestra IF
4:09:46.1498550
+2:16:06.816550
32.5p
137
H/D 21 Motion
Daniel Svensson
IK Nocout.se
4:10:01.1500060
+2:16:21.818060
32.5p
138
H 50
Mats Rotting
IK Ymer
4:11:30.1508950
+2:17:50.826950
32.3p
139
H/D 21 Motion
Daniel Olsson
Borås SK
4:12:03.1512230
+2:18:23.830230
32.2p
140
H 21
Zakarias Liljemark
Sävar IK
4:13:28.1520760
+2:19:48.838760
32.0p
141
H 21
Hugo ALFREDSSON
Sävar IK
4:13:33.1521240
+2:19:53.839240
32.0p
142
H 21
Tobias Haraldsson
OK Gränsen
4:13:34.1521370
+2:19:54.839370
32.0p
143
H/D 21 Motion
Jonas Lindberg
Let’s GO
4:13:55.1523490
+2:20:15.841490
31.9p
144
H/D 21 Motion
Magnus Nilsson
Stigmännen Karlshamn OK
4:17:46.1546540
+2:24:06.864540
31.4p
145
H/D 21 Motion
Karl Petersson
IF Hallby SOK
4:22:47.1576630
+2:29:07.894630
30.7p
146
H 40
Pontus Nyström
Hestra IF
4:26:21.1598030
+2:32:41.916030
30.3p
147
H 40
Nielsen Steen
Hsok - Danmark
4:33:08.1638730
+2:39:28.956730
29.4p
148
H 50
Göran Magnusson
IF Ski Team Skåne
4:35:28.1652780
+2:41:48.970780
29.2p
149
H 50
Tomas Hammar
Sya SK
4:35:29.1652800
+2:41:49.970800
29.2p
150
H 60
Tomas Lindblad
Jönköpings OK
4:38:20.1669930
+2:44:40.987930
28.8p
151
H 21
Oscar Helmersen
No Club
4:38:32.1671170
+2:44:52.989170
28.8p
152
H/D 21 Motion
Emanuel Haglund
Axa SC
4:40:05.1680440
+2:46:25.998440
28.6p
153
D 21
Lisa Lindblad
Jönköpings OK
4:42:31.1695090
+2:48:51.1013090
28.4p
154
H/D 21 Motion
Tobias Ellbrant
IF Ski Team Skåne
4:49:56.1739530
+2:56:16.1057530
27.6p
155
H/D 21 Motion
Anneli Jacobsson
Onsala
4:51:16.1747550
+2:57:36.1065550
27.4p
156
H/D 21 Motion
Hanna Olsson
Axa SC
4:53:39.1761850
+2:59:59.1079850
27.2p
157
H/D 21 Motion
Anton Persson
IF Ski Team Skåne
5:01:34.1809350
+3:07:54.1127350
26.4p
158
D 21
Carolina Orrgårde
Axa SC
5:07:53.1847250
+3:14:13.1165250
25.8p
159
H/D 21 Motion
Paul Falkenstam
Msok
5:18:26.1910590
+3:24:46.1228590
24.9p
160
H 21
Henrik Nordström
IF Hagen SK
23:59:58.8639700
160
H 21
Daniel Dolff Blomberg
Axa SC
23:59:58.8639700
160
H 21
Johannes Rudolfsson
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
160
H 21
Alexander Thudeen
Sya SK
23:59:58.8639700
160
H 40
Andreas Petré
ASK Växjö
23:59:58.8639700
160
H 40
Johannes Juulsgaard
Danmark
23:59:58.8639700
160
H 40
Stefan Larsson
OK Nackhe
23:59:58.8639700
160
H 40
Martin Myssen
Danmark
23:59:58.8639700
160
H 40
Hans Sannholm
Borås SK
23:59:58.8639700
160
H 50
Dan Hökbring
IK Stern
23:59:58.8639700
160
H 50
Martin Brock
Din Skiklub
23:59:58.8639700
160
H 50
Lassen Böcher
Jannik Måløv Skiklub
23:59:58.8639700
160
H 50
Christian During
Väst Alpin SK
23:59:58.8639700
160
H 50
John Eriksson
IK Trasten
23:59:58.8639700
160
H 50
Måns Eriksson
Ronneby OK
23:59:58.8639700
160
H 50
Thomas Jönsson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
160
H 50
Anders Malm
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
160
H 50
Martin Nielsen
Rold Skov Skiklub
23:59:58.8639700
160
H 50
Mogens Nielsen
Rold Skov Skiklub
23:59:58.8639700
160
H 60
Magnus Millberg
Hestra SSK
23:59:58.8639700
160
H 60
Torbjörn Sund
Borås SK
23:59:58.8639700
160
H/D 21 Motion
Julia Ellbrant
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
160
H/D 21 Motion
Åsa Stenéus
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
160
H/D 21 Motion
Lisa Stoltz
Bybergs Idrottsklubben
23:59:58.8639700
184
D 21
Lina Lindqvist
No Club
23:59:59.8639800
184
H 21
Hampus Erndin
Nybro Ski
23:59:59.8639800
184
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
184
H 21
Emil Andersson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
184
H 21
Lars Dahlin
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
184
H 21
Aleksander Leesment
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
184
H 21
Johan Lindh
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
184
H 21
Jonas Lödén
Friskis & Svettis Malmö
23:59:59.8639800
184
H 21
Niclas Oscarsson
No Club
23:59:59.8639800
184
H 21
Mattias Sandstedt
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
184
H 21
Alex Sunesson
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
184
H 21
Björn Svernhage
IF Rigor
23:59:59.8639800
184
H 21
Aliaksei Sychou
No Club
23:59:59.8639800
184
D 40
Sofia Gylje Blank
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Tobias Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
184
H 40
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Björn Andersson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
184
H 40
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Fredrik Huss
Tetra Pak IF
23:59:59.8639800
184
H 40
Jeffrey Pritchard
No Club
23:59:59.8639800
184
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Ragnar Thulin
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Johan Törnblad
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
184
H 40
Fredrik Wetter
Team Wetter
23:59:59.8639800
184
D 50
Anna Falkenstam
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
184
D 50
Anette Johansson
Halmstad OK
23:59:59.8639800
184
D 50
Tuuli Saari
FK Herkules
23:59:59.8639800
184
D 50
Katja Schönbeck
ASK Växjö
23:59:59.8639800
184
H 50
Per Bertilsson
Msok
23:59:59.8639800
184
H 50
Magnus Karlsson
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
184
H 50
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
184
H 50
Per-Erik Lennartsson
Hjobygdens OK
23:59:59.8639800
184
H 50
Magnus Lövgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
184
H 50
Håkan Ulvenhag
Nybro Ski
23:59:59.8639800
184
D 60
Solvig Zander
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
184
H 60
Jan Svernhage
IF Rigor
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Anton Agerdal
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Marcus Ambré
Växjö
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Therese Barje
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Pär Björklund
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Cathrine Boklund
Axa SC
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Marcin FIJOLEK
Gränums IF
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Sam Florin
Eriksson Unlimited
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Elias Hultberg
Ingen klubb
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Hampus Johansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Selma Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Peter Kylänperä
Aurobay
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Oskar Olsson
SK Tranan
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Daniel Ottehall
Nässjö SF
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Martin Ottehall
Nässjö SF
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Sören Persson
Axa SC
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Marcelo Salazar Frez
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Markus Spetz
OK Gränsen
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Jakob Steinstö
Redvägs SK
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Anna Svensson
Ingen klubb
23:59:59.8639800
184
H/D 21 Motion
Anders Urheim
Dalsjöfors GOIF
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Kasper Vemdal
Mullsjö SOK
1:19:38.477780
62.3p
2
H/D 21 Motion
Johan Ulander
No Club
1:27:35.525410
+7:56.47530
56.6p
3
H/D 21 Motion
Tilda Sundkvist
OK Gränsen
1:35:54.575340
+16:15.97460
51.7p
4
H/D 21 Motion
Pär Sundkvist
OK Gränsen
1:35:55.575460
+16:16.97580
51.7p
5
H/D 21 Motion
Anna Sandberg
Försvarets Sk
1:43:58.623700
+24:19.145820
47.7p
6
H/D 21 Motion
Per Sund
SOK Knallen
1:56:01.696040
+36:22.218160
42.8p
7
H/D 21 Motion
Andreas Häll
Tisdagsklubben
2:03:27.740680
+43:49.262800
40.2p
8
H/D 21 Motion
Helena Johansson
No Club
2:06:21.758030
+46:42.280150
39.3p
9
H/D 21 Motion
Marie Fransson
Ulricehamns OK
2:08:11.769020
+48:32.291140
38.7p
10
H/D 21 Motion
Emil Grabow
Hvetlanda SK
2:22:10.852940
+1:02:31.375060
34.9p
11
H/D 21 Motion
Carljohan Sund
No Club
2:34:07.924690
+1:14:29.446810
32.2p
12
H/D 21 Motion
Sara Ulander
IK Stern
2:36:45.940480
+1:17:06.462600
31.6p
13
H/D 21 Motion
Jannis Gauci
No Club
2:54:11.1045080
+1:34:32.567200
28.5p
14
H/D 21 Motion
Daniel Lind
cyklaförungcancer2022
23:59:58.8639700
14
H/D 21 Motion
Johanna Hallsten
Hälle IF
23:59:58.8639700
14
H/D 21 Motion
Ida Mårtensson
Högsäters SK
23:59:58.8639700
14
H/D 21 Motion
Linnea Hallsten
Dals Södra Ffi
23:59:58.8639700
18
H/D 21 Motion
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)