Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan jaktstart
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
Edvin Håkansson
Sunne SLF
7:27.44630
2
Olle Johansson
IK Stern
7:29.44880
+2.150
3
Einar Blomberg
Rehns BK
7:49.46860
+22.2130
4
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
7:54.47330
+27.2600
5
Teodor Westman
IFK Umeå
8:00.47970
+33.3240
6
Theodor Andersson
Lycksele IF
8:27.50640
+1:00.5910
7
Isak Unger
Falu IK
8:28.50720
+1:00.5990
8
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
8:56.53580
+1:29.8850
9
William Derke
Sya SK
8:57.53630
+1:29.8900
10
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
9:11.55060
+1:44.10330
11
Elias Eklund
IK Rex
9:21.56090
+1:54.11360
12
Anton Thermaenius
Täby IS SK
9:30.56910
+2:02.12180
13
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
9:40.57990
+2:13.13260
14
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
9:44.58330
+2:16.13600
15
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
9:49.58860
+2:22.14130
16
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
9:53.59250
+2:26.14520
17
Malte Dag Åkerlund
Sälens IF
10:19.61850
+2:52.17120
18
Elias Landh
Falu IK
10:25.62440
+2:58.17710
19
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
10:32.63130
+3:04.18400
20
Vilgot Elofsson
Korsnäs IF SK
10:32.63170
+3:05.18440
21
Sigge Löfgren
Falu IK
10:33.63210
+3:05.18480
22
Edvin Lindberg
Kungsgårdens SK
10:53.65240
+3:26.20510
23
Melker Zetterström
Orsa SK
11:16.67540
+3:49.22810
24
Emil Thorpman
Åmåls OK
11:36.69540
+4:09.24810
25
Klas Eriksson
Sunne SLF
11:42.70170
+4:15.25440
26
Rasmus Wedholm
Falu IK
11:59.71830
+4:31.27100
27
Viktor Gustafsson
Linköpings SK
12:03.72200
+4:35.27470
28
Hugo Lundgren
Tunafors SK
12:15.73400
+4:47.28670
29
Aaron Gunnarsson
Brovallens IF
12:22.74190
+4:55.29460
30
Oscar Gustavsson
Filipstads SF
12:26.74500
+4:58.29770
31
Lowe Ekström
Grava SK
12:32.75170
+5:05.30440
32
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
12:45.76460
+5:18.31730
33
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
12:57.77610
+5:29.32880
34
Oskar Werner
IK Stern
14:05.84470
+6:38.39740
35
Erik Söderström
Malungs IF
14:18.85780
+6:51.41050