Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup/NJC Falun 5/10km K
2020-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
29:57.179620
89.7p
2
H 20
Truls Gisselman
Rehns BK
30:43.184210
+45.4490
87.7p
3
H 18
Niko Anttola
Vinn
30:48.184720
+51.5000
87.5p
4
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
30:57.185670
+1:00.5950
87.1p
5
H 18
Preben Horven
Norway
30:59.185860
+1:02.6140
87.0p
6
H 18
Johannes Staune-Mittet
Norway
31:01.186030
+1:04.6310
86.9p
6
H 20
Emil Danielsson
Högbo GIF
31:01.186030
+1:04.6310
86.9p
8
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
31:03.186240
+1:06.6520
86.9p
9
H 18
Will Koch
Usa
31:10.186910
+1:12.7190
86.6p
10
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
31:12.187110
+1:14.7390
86.5p
11
H 18
Måns Skoglund
SWE
31:15.187420
+1:18.7700
86.4p
12
H 20
Georg Ersson
IF Strategen
31:16.187550
+1:19.7830
86.3p
13
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
31:18.187790
+1:21.8070
86.2p
14
H 18
Andreas Elvseth
Offerdals SK
31:22.188140
+1:25.8420
86.1p
15
H 18
Johan Lien Nordeng
Norway
31:27.188660
+1:30.8940
85.9p
16
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
31:29.188870
+1:32.9150
85.8p
17
H 20
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
31:36.189560
+1:39.9840
85.5p
18
H 18
Erik Larsson
SWE
31:37.189650
+1:40.9930
85.5p
19
H 18
Ola Spigset
Norway
31:40.189940
+1:43.10220
85.4p
20
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
31:42.190180
+1:45.10460
85.3p
21
H 20
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
31:43.190210
+1:45.10490
85.3p
22
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
31:45.190420
+1:48.10700
85.2p
23
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
31:49.190860
+1:52.11140
85.0p
24
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
31:50.190930
+1:53.11210
85.0p
25
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
31:53.191210
+1:55.11490
84.9p
26
H 18
Johannes Lønnestad Flåten
Norway
31:58.191710
+2:00.11990
84.7p
27
H 18
Jens Junes
IFK Umeå
32:04.192370
+2:07.12650
84.4p
28
H 18
Wally Magill
Usa
32:10.192910
+2:12.13190
84.2p
29
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
32:13.193230
+2:16.13510
84.1p
30
H 18
Brian Bushey
Usa
32:19.193840
+2:22.14120
83.9p
31
H 20
Jonathan Edman
IFK Umeå
32:19.193850
+2:22.14130
83.9p
32
H 18
Michael Earnhart
Usa
32:20.193920
+2:23.14200
83.8p
33
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
32:22.194150
+2:25.14430
83.7p
34
H 20
Joel Jänes
Stockviks SF
32:26.194510
+2:28.14790
83.6p
35
H 18
Ludvig Berg
SWE
32:26.194580
+2:29.14860
83.6p
36
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
32:27.194610
+2:29.14890
83.6p
37
H 18
Henrik Kvennås
Norway
32:29.194840
+2:32.15120
83.5p
38
H 18
Peter Hinds
Usa
32:30.194920
+2:33.15200
83.4p
39
H 18
Axel Werner
SWE
32:34.195310
+2:36.15590
83.3p
40
H 18
Jarkko Kukkonen
Vinn
32:35.195470
+2:38.15750
83.2p
41
H 18
Alexander Maurer
Usa
32:37.195620
+2:40.15900
83.2p
42
H 18
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
32:38.195700
+2:40.15980
83.2p
43
H 18
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
32:39.195800
+2:41.16080
83.1p
44
H 18
Eric Westberg
SK Bore
32:41.196080
+2:44.16360
83.0p
45
H 18
Isak Lundholm
Täfteå IK
32:43.196280
+2:46.16560
82.9p
46
H 20
Benjamin Terent
Rehns BK
32:50.196960
+2:53.17240
82.7p
47
H 18
Topias Kemppi
Vinn
32:54.197340
+2:57.17620
82.5p
48
H 18
Victor Berglund
Bodens SK
32:54.197380
+2:57.17660
82.5p
48
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
32:54.197380
+2:57.17660
82.5p
50
H 20
Alexander Melin
Sundbybergs IK
32:56.197540
+2:59.17820
82.5p
51
H 18
Anders Dahl
Alnö SK
32:56.197580
+2:59.17860
82.5p
52
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
33:01.198020
+3:04.18300
82.3p
53
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
33:01.198090
+3:04.18370
82.3p
54
H 18
Viktor Majbäck
SWE
33:05.198460
+3:08.18740
82.1p
55
H 20
Joel Ernstsson
Rehns BK
33:06.198590
+3:09.18870
82.1p
56
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
33:07.198630
+3:10.18910
82.1p
57
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
33:09.198850
+3:12.19130
82.0p
58
H 18
Theo Mattei
SWE
33:11.199060
+3:14.19340
81.9p
59
H 20
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
33:15.199410
+3:17.19690
81.8p
60
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
33:17.199640
+3:20.19920
81.7p
61
H 18
Mehis Udam
Estonia
33:18.199790
+3:21.20070
81.6p
62
H 18
Oliver Kinks
Estonia
33:22.200100
+3:24.20380
81.5p
63
H 20
John Hermansson
IFK Mora SK
33:23.200210
+3:25.20490
81.5p
64
H 18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
33:23.200270
+3:26.20550
81.5p
65
H 18
Ville Muhonen
Vinn
33:25.200420
+3:28.20700
81.4p
66
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
33:25.200470
+3:28.20750
81.4p
67
H 18
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
33:28.200700
+3:30.20980
81.3p
68
H 18
Albin Augustsson
Källbottens IK
33:28.200770
+3:31.21050
81.3p
69
H 20
Isidor Wiksten
Matfors SK
33:28.200790
+3:31.21070
81.3p
70
H 20
Linus Jonsson
Åsarna IK
33:31.201040
+3:34.21320
81.2p
71
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
33:32.201100
+3:34.21380
81.2p
72
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
33:34.201330
+3:37.21610
81.1p
73
H 20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
33:39.201880
+3:42.22160
80.9p
74
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
33:41.202020
+3:44.22300
80.9p
75
H 18
Rico Rohi
Estonia
33:44.202380
+3:47.22660
80.7p
76
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
33:45.202470
+3:48.22750
80.7p
77
H 18
Mark Markos Kehva
Estonia
33:48.202720
+3:51.23000
80.6p
78
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
33:49.202800
+3:51.23080
80.6p
79
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
33:52.203180
+3:55.23460
80.4p
80
H 18
Jussi Hyytiäinen
Vinn
33:53.203210
+3:55.23490
80.4p
81
H 20
Oskar Åslund
Östersunds SK
33:53.203260
+3:56.23540
80.4p
82
H 18
Albin Gezelius
IFK Mora SK
33:56.203530
+3:59.23810
80.3p
83
H 20
Love Kreij
IF Strategen
33:58.203790
+4:01.24070
80.2p
84
H 18
Loke Sköld
Häverödals SK
34:00.203930
+4:03.24210
80.2p
85
H 20
Viktor Svensk
Högbo GIF
34:00.203950
+4:03.24230
80.2p
86
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34:00.203980
+4:03.24260
80.2p
87
H 18
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
34:03.204270
+4:06.24550
80.1p
88
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
34:05.204480
+4:08.24760
80.0p
89
H 20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
34:06.204550
+4:09.24830
80.0p
90
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
34:07.204690
+4:10.24970
79.9p
91
H 18
Albin Blomberg
Rehns BK
34:12.205130
+4:15.25410
79.8p
92
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
34:15.205470
+4:18.25750
79.6p
93
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
34:17.205640
+4:20.25920
79.6p
94
H 20
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
34:18.205730
+4:21.26010
79.6p
95
H 18
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
34:19.205870
+4:22.26150
79.5p
96
H 18
Iiro Uusitalo
Vinn
34:20.205930
+4:23.26210
79.5p
97
H 20
Anton Karlsson
Tanums IF
34:20.205970
+4:23.26250
79.5p
98
H 20
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
34:22.206130
+4:25.26410
79.4p
99
H 18
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
34:25.206400
+4:27.26680
79.3p
100
H 18
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
34:25.206410
+4:27.26690
79.3p
101
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
34:27.206670
+4:30.26950
79.2p
102
H 18
Jon Oscarsson
Ås IF
34:28.206720
+4:30.27000
79.2p
103
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
34:29.206860
+4:32.27140
79.2p
104
H 18
Melker Nordgren
Falu IK
34:32.207130
+4:35.27410
79.1p
105
H 20
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
34:34.207320
+4:36.27600
79.0p
106
H 20
Emil Logård
Rehns BK
34:43.208240
+4:46.28520
78.7p
107
H 20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
34:44.208300
+4:46.28580
78.7p
108
H 20
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
34:52.209140
+4:55.29420
78.4p
109
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
34:53.209200
+4:55.29480
78.4p
110
H 20
David Sjöberg
Gimo IF SK
34:54.209380
+4:57.29660
78.3p
111
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
35:02.210100
+5:04.30380
78.1p
112
H 20
Viktor Wiig
IF Strategen
35:02.210160
+5:05.30440
78.1p
113
H 18
Erik Fransson
Borås SK
35:03.210200
+5:05.30480
78.1p
114
H 20
Martin Elmvall
Högbo GIF
35:05.210450
+5:08.30730
78.0p
115
H 18
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
35:09.210830
+5:12.31110
77.8p
116
H 20
Albin Lundqvist
Gillberga SK
35:13.211260
+5:16.31540
77.7p
117
H 18
David Melin
Gimo IF SK
35:14.211330
+5:17.31610
77.7p
118
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
35:18.211770
+5:21.32050
77.5p
119
H 18
Nils Sjöberg
OK Landehof
35:21.212010
+5:23.32290
77.5p
120
H 18
Axel Karlsson
Täby IS SK
35:22.212150
+5:25.32430
77.4p
121
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
35:25.212480
+5:28.32760
77.3p
122
H 20
Anton Mäkinen
Högbo GIF
35:27.212640
+5:30.32920
77.3p
123
H 20
William Selander
Östersunds SK
35:27.212690
+5:30.32970
77.2p
124
H 18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
35:31.213030
+5:34.33310
77.1p
125
H 18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
35:32.213130
+5:35.33410
77.1p
126
H 20
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
35:33.213210
+5:35.33490
77.1p
127
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
35:33.213280
+5:36.33560
77.0p
128
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
35:37.213640
+5:40.33920
76.9p
129
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
35:39.213860
+5:42.34140
76.9p
130
H 20
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
35:40.213970
+5:43.34250
76.8p
131
H 18
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
35:40.213990
+5:43.34270
76.8p
132
H 18
Axel Erixson
Grava SK
35:43.214230
+5:46.34510
76.7p
133
H 18
Paar Suursild
Estonia
35:44.214350
+5:47.34630
76.7p
134
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
35:45.214480
+5:48.34760
76.7p
135
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
35:48.214740
+5:51.35020
76.6p
136
H 18
Tor Vincent
Sätra IF
35:48.214770
+5:51.35050
76.6p
137
H 18
Hendrik Peterson
Estonia
35:49.214830
+5:52.35110
76.6p
138
H 20
Ask Abrahamsson
IK Stern
35:49.214850
+5:52.35130
76.5p
139
H 20
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
35:53.215240
+5:56.35520
76.4p
140
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
35:54.215390
+5:57.35670
76.4p
141
H 18
Victor Berglund
Duveds IF
36:01.216090
+6:04.36370
76.2p
142
H 18
Seth Gustafsson
Grava SK
36:02.216180
+6:05.36460
76.1p
143
H 18
Leevi Vuorinen
Vinn
36:05.216490
+6:08.36770
76.0p
144
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
36:07.216660
+6:10.36940
76.0p
145
H 18
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
36:08.216790
+6:11.37070
75.9p
146
H 18
Emil Löfgren
Täfteå IK
36:09.216810
+6:11.37090
75.9p
147
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
36:10.216910
+6:12.37190
75.9p
148
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
36:14.217380
+6:17.37660
75.7p
149
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
36:17.217600
+6:19.37880
75.7p
150
H 20
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
36:19.217850
+6:22.38130
75.6p
151
H 20
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
36:20.217940
+6:23.38220
75.6p
152
H 18
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
36:20.217980
+6:23.38260
75.6p
153
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
36:32.219120
+6:34.39400
75.2p
154
H 18
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
36:37.219630
+6:40.39910
75.1p
155
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
36:38.219720
+6:40.40000
75.0p
156
H 18
Hjalmar Gedda
OK Landehof
36:39.219880
+6:42.40160
75.0p
157
H 20
Rasmus Rudberg
Sya SK
36:40.219910
+6:42.40190
75.0p
158
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
36:41.220070
+6:44.40350
74.9p
159
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
36:44.220340
+6:47.40620
74.8p
160
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
36:48.220700
+6:50.40980
74.7p
161
H 20
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
36:57.221650
+7:00.41930
74.4p
162
H 18
Arve Lignell
Lucksta IF
36:58.221760
+7:01.42040
74.4p
163
H 18
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
36:59.221890
+7:02.42170
74.4p
164
H 18
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
37:00.221960
+7:03.42240
74.3p
165
H 18
Joel Björnlinger
IK Vista
37:02.222150
+7:05.42430
74.3p
166
H 18
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
37:05.222450
+7:08.42730
74.2p
167
H 18
Leo Svahn
Östersunds SK
37:06.222560
+7:09.42840
74.2p
168
H 18
Harald Ekenberg
IK Stern
37:11.223080
+7:14.43360
74.0p
169
H 20
Per Jutterström
IFK Mora SK
37:14.223300
+7:16.43580
73.9p
170
H 18
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
37:14.223360
+7:17.43640
73.9p
171
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
37:19.223870
+7:22.44150
73.8p
172
H 18
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
37:20.223900
+7:22.44180
73.8p
173
H 18
Måns Olsen
Grava SK
37:20.223990
+7:23.44270
73.7p
174
H 18
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
37:29.224820
+7:31.45100
73.5p
175
H 20
Johannes Josefsson
Täby IS SK
37:30.224930
+7:33.45210
73.5p
176
H 18
Karl Rasmus Tiislar
Estonia
37:56.227540
+7:59.47820
72.7p
177
H 18
Adrian Skiöld
Borås SK
37:59.227830
+8:02.48110
72.6p
178
H 18
Karl-filip Köld
Medåkers IF
38:06.228540
+8:09.48820
72.4p
179
H 20
Anton Björk
Orsa SK
38:18.229740
+8:21.50020
72.1p
180
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
38:20.229940
+8:23.50220
72.0p
181
H 18
Anton Linden
Medåkers IF
38:22.230120
+8:24.50400
72.0p
182
H 20
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
38:22.230140
+8:25.50420
72.0p
183
H 20
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
38:23.230250
+8:26.50530
71.9p
184
H 18
Rando Teearu
Estonia
38:25.230420
+8:27.50700
71.9p
185
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
38:28.230730
+8:31.51010
71.8p
186
H 18
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
38:29.230850
+8:32.51130
71.8p
187
H 18
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
38:32.231140
+8:35.51420
71.7p
188
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
38:38.231780
+8:41.52060
71.5p
189
H 18
Karl Ramses Tiislar
Estonia
38:48.232740
+8:51.53020
71.3p
190
H 20
Fabian Csiky
Lycksele IF
38:52.233120
+8:54.53400
71.1p
191
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
38:54.233370
+8:57.53650
71.1p
192
H 18
Måns Sandmark
Gävle SK
39:02.234170
+9:05.54450
70.9p
193
H 18
Nils Schagerström
Garphyttans IF
39:05.234420
+9:07.54700
70.8p
194
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
39:18.235760
+9:21.56040
70.4p
195
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
39:33.237230
+9:36.57510
70.0p
196
H 18
Filip Andersson
Garphyttans IF
40:11.241030
+10:14.61310
69.0p
197
H 20
Erik Backlund
Äspereds IF
40:22.242150
+10:25.62430
68.8p
198
H 18
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
40:43.244270
+10:46.64550
68.2p
199
H 18
Elias Pedersen
Åsarna IK
40:48.244780
+10:51.65060
68.1p
200
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
41:02.246120
+11:04.66400
67.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 18
Linus Sörlin
Offerdals SK
41:16.247520
+11:18.67800
67.4p
202
H 18
Anton Henriksson
Rehns BK
41:23.248260
+11:26.68540
67.2p
203
H 18
Lukas Karlberg
IK Rex
42:06.252580
+12:09.72860
66.2p
204
H 18
Steve Vahi
Estonia
23:59:58.8639700
204
H 18
Aron Ott
Estonia
23:59:58.8639700
204
H 18
Birk Blomqvist
Rehns BK
23:59:58.8639700
204
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
204
H 18
Kalle Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
204
H 18
Albin Källiden
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
204
H 18
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
204
H 18
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
204
H 18
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:58.8639700
204
H 18
Carl Nilsson
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
204
H 18
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
204
H 18
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
204
H 20
Jackson Hofer
Falu IK
23:59:58.8639700
204
H 20
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:58.8639700
204
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
204
H 20
Eric Carlsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
204
H 20
Filip Borgström
IF Strategen
23:59:58.8639700
204
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
222
H 18
Albin Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
222
H 18
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
222
H 18
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
222
H 18
Erik Bryne
Sunne SLF
23:59:59.8639800
222
H 18
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
222
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
23:59:59.8639800
222
H 20
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
222
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 18
Tove Eriksson
Stockviks SF
20:12.121170
76.2p
2
D 18
Tuva Anine Brusveen-jensen
Norway
20:24.122300
+11.1030
75.7p
3
D 18
Emma Kirkeberg Mørk
Norway
20:37.123670
+25.2400
75.1p
4
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
20:45.124470
+33.3200
74.7p
5
D 18
Ingerid Vadder
Norway
20:51.125040
+38.3770
74.4p
6
D 18
Hanna Lundberg
SWE
20:59.125810
+46.4540
74.1p
7
D 18
Marte Mikkelsplass
Norway
21:12.127160
+59.5890
73.5p
8
D 18
Tuva Johnsen
Norway
21:25.128400
+1:12.7130
72.9p
9
D 18
Elisa Mattila
Vinn
21:39.129840
+1:26.8570
72.3p
9
D 18
Ava Thurston
Usa
21:39.129840
+1:26.8570
72.3p
11
D 18
Elin Henriksson
Skellefteå SK
21:41.130060
+1:28.8790
72.2p
12
D 18
Aino Pihlava
Vinn
21:47.130620
+1:34.9350
71.9p
13
D 20
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
21:49.130800
+1:36.9530
71.9p
14
D 20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
21:52.131150
+1:39.9880
71.7p
15
D 18
Frida Haugskott
Norway
21:56.131590
+1:44.10320
71.5p
16
D 18
Saga Fältenhag
SWE
21:57.131600
+1:44.10330
71.5p
17
D 18
Maija Tiainen
Vinn
21:57.131660
+1:44.10390
71.5p
18
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
22:03.132290
+1:51.11020
71.2p
19
D 18
Elin Forsgren
Vårby IK
22:04.132300
+1:51.11030
71.2p
20
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
22:08.132770
+1:56.11500
71.0p
21
D 18
Lisa Ingesson
SWE
22:09.132890
+1:57.11620
71.0p
22
D 18
Haley Brewster
Usa
22:10.132920
+1:57.11650
71.0p
23
D 18
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
22:11.133060
+1:58.11790
70.9p
23
D 18
Nina Seemann
Usa
22:11.133060
+1:58.11790
70.9p
25
D 18
Sanni Räisänen
Vinn
22:12.133170
+2:00.11900
70.9p
26
D 20
Sofie Mohn
Norway
22:13.133200
+2:00.11930
70.8p
27
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
22:14.133370
+2:02.12100
70.8p
28
D 20
Tilda Östberg
IFK Mora SK
22:19.133880
+2:07.12610
70.6p
29
D 18
Frida Poromaa
Åsarna IK
22:22.134100
+2:09.12830
70.5p
30
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
22:25.134400
+2:12.13130
70.4p
31
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
22:27.134610
+2:14.13340
70.3p
32
D 18
Tove Karlsson
SWE
22:32.135180
+2:20.13910
70.0p
33
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
22:38.135740
+2:25.14470
69.8p
34
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
22:39.135880
+2:27.14610
69.7p
35
D 18
Amanda Pallin
Alnö SK
22:41.136020
+2:28.14750
69.7p
36
D 18
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
22:42.136120
+2:29.14850
69.7p
37
D 18
Iida Vuollet
Vinn
22:42.136140
+2:29.14870
69.6p
37
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
22:42.136140
+2:29.14870
69.6p
39
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
22:43.136200
+2:30.14930
69.6p
40
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
22:43.136290
+2:31.15020
69.6p
41
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
22:46.136540
+2:33.15270
69.5p
42
D 20
Ida Lundgren
IFK Umeå
22:50.136930
+2:37.15660
69.3p
43
D 18
Annie Mccolgan
Usa
22:51.137060
+2:38.15790
69.3p
44
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
22:54.137350
+2:41.16080
69.2p
45
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
22:57.137640
+2:44.16370
69.0p
46
D 18
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
22:58.137730
+2:45.16460
69.0p
47
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
22:58.137740
+2:45.16470
69.0p
48
D 18
Lina Björk
IFK Skövde SK
22:59.137870
+2:47.16600
69.0p
49
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
23:01.138030
+2:48.16760
68.9p
50
D 18
Garvee Tobin
Usa
23:03.138200
+2:50.16930
68.8p
51
D 18
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
23:03.138270
+2:51.17000
68.8p
52
D 20
Ida Wasell
Järpens SK
23:06.138580
+2:54.17310
68.7p
53
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:07.138690
+2:55.17420
68.6p
54
D 20
Elsa Wallin
Högbo GIF
23:14.139300
+3:01.18030
68.4p
55
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:14.139310
+3:01.18040
68.4p
56
D 18
Ebba Karlsson
SWE
23:16.139500
+3:03.18230
68.3p
57
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
23:16.139560
+3:03.18290
68.3p
58
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
23:19.139820
+3:06.18550
68.2p
59
D 18
Alva Björk
Orsa SK
23:19.139850
+3:06.18580
68.2p
60
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
23:22.140100
+3:09.18830
68.1p
61
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
23:27.140650
+3:14.19380
67.9p
62
D 20
Maja Årebäck
Bolidens SK
23:28.140770
+3:16.19500
67.8p
63
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
23:28.140790
+3:16.19520
67.8p
64
D 20
Olivia Lavén
Täby IS SK
23:30.140920
+3:17.19650
67.8p
65
D 18
Josefin Lindström
Högbo GIF
23:34.141350
+3:21.20080
67.6p
66
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
23:36.141510
+3:23.20240
67.5p
67
D 18
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
23:36.141550
+3:23.20280
67.5p
68
D 18
Alice Widholm
Lidköpings VSK
23:39.141870
+3:27.20600
67.4p
69
D 18
Maggie Druckenmiller
Usa
23:43.142200
+3:30.20930
67.3p
70
D 18
Tindra Österberg
Ås IF
23:43.142250
+3:30.20980
67.3p
71
D 20
Tuva Persson
Borås SK
23:44.142300
+3:31.21030
67.2p
72
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
23:44.142390
+3:32.21120
67.2p
72
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:44.142390
+3:32.21120
67.2p
74
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
23:45.142460
+3:32.21190
67.2p
75
D 20
Elin Schagerström
Garphyttans IF
23:45.142470
+3:33.21200
67.2p
76
D 18
Brita Peerna
Estonia
23:45.142480
+3:33.21210
67.2p
77
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
23:53.143230
+3:40.21960
66.9p
78
D 18
Maja Heikki
Sälens IF
23:55.143470
+3:43.22200
66.8p
79
D 18
Saara Mattila
Vinn
23:57.143670
+3:45.22400
66.7p
80
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
23:58.143760
+3:45.22490
66.7p
81
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
23:59.143880
+3:47.22610
66.7p
82
D 18
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
24:03.144210
+3:50.22940
66.5p
83
D 18
Hannah Forsman
Högbo GIF
24:05.144460
+3:52.23190
66.4p
84
D 18
Moa Hedman
Högbo GIF
24:06.144540
+3:53.23270
66.4p
85
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
24:07.144600
+3:54.23330
66.4p
86
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
24:13.145260
+4:00.23990
66.2p
87
D 18
Emma Lindberg
IFK Mora SK
24:15.145480
+4:03.24210
66.1p
88
D 18
Elina Franzén
Borås SK
24:16.145520
+4:03.24250
66.1p
89
D 18
Alma Nordström
Vassunda IF
24:16.145580
+4:04.24310
66.0p
90
D 18
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
24:24.146380
+4:12.25110
65.8p
91
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
24:25.146460
+4:12.25190
65.7p
91
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
24:25.146460
+4:12.25190
65.7p
93
D 20
Moa Backlund
Högbo GIF
24:26.146570
+4:14.25300
65.7p
94
D 18
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
24:26.146580
+4:14.25310
65.7p
95
D 20
Wilma Björkman
IFK Mora SK
24:29.146800
+4:16.25530
65.6p
96
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
24:31.147000
+4:18.25730
65.5p
97
D 20
Nora Lignell
Lucksta IF
24:31.147040
+4:18.25770
65.5p
98
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
24:44.148380
+4:32.27110
65.0p
99
D 18
Tilda Ström
Dala-Järna IK
24:45.148420
+4:32.27150
65.0p
100
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
24:45.148470
+4:33.27200
65.0p
101
D 18
Andra Aavik
Estonia
24:46.148530
+4:33.27260
65.0p
102
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
24:47.148610
+4:34.27340
65.0p
103
D 18
Linda-louise Köld
Medåkers IF
24:49.148890
+4:37.27620
64.9p
104
D 20
Julia Jonsson
Jättendals IF
24:51.149050
+4:38.27780
64.8p
105
D 18
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
24:52.149170
+4:40.27900
64.8p
106
D 18
Eva-maria Saar
Estonia
24:54.149330
+4:41.28060
64.7p
107
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
24:56.149580
+4:44.28310
64.6p
108
D 18
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
24:56.149590
+4:44.28320
64.6p
109
D 18
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
24:58.149780
+4:46.28510
64.6p
110
D 18
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
25:01.150030
+4:48.28760
64.5p
111
D 18
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
25:03.150250
+4:50.28980
64.4p
112
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
25:07.150620
+4:54.29350
64.3p
113
D 20
Kerstin Näslund
SK Bore
25:08.150700
+4:55.29430
64.2p
114
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
25:08.150730
+4:55.29460
64.2p
115
D 18
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
25:10.150990
+4:58.29720
64.1p
116
D 18
Anni Jalakas
Estonia
25:13.151290
+5:01.30020
64.0p
117
D 18
Aiki Jalakas
Estonia
25:14.151360
+5:01.30090
64.0p
118
D 20
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
25:19.151850
+5:06.30580
63.8p
119
D 18
Sandra Didvig
Estonia
25:26.152570
+5:14.31300
63.6p
120
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
25:27.152650
+5:14.31380
63.6p
121
D 18
Hilda Lingman
Rehns BK
25:28.152790
+5:16.31520
63.5p
122
D 18
Minna Johansson
Östersunds SK
25:31.153060
+5:18.31790
63.4p
123
D 18
Ebba Englund
Bergeforsens SK
25:32.153110
+5:19.31840
63.4p
124
D 20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
25:37.153660
+5:24.32390
63.2p
125
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
25:39.153870
+5:27.32600
63.2p
126
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
25:40.153900
+5:27.32630
63.2p
127
D 18
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
25:40.153920
+5:27.32650
63.2p
128
D 18
Laura Laan
Estonia
25:43.154210
+5:30.32940
63.1p
129
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
25:45.154440
+5:32.33170
63.0p
130
D 18
Katlin Kukk
Estonia
25:45.154450
+5:32.33180
63.0p
131
D 20
Gabriella Thors
Malungs IF
25:50.154940
+5:37.33670
62.8p
132
D 18
Mari Merli Utsal
Estonia
25:55.155470
+5:43.34200
62.6p
133
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
25:56.155560
+5:43.34290
62.6p
134
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
25:58.155750
+5:45.34480
62.6p
135
D 20
Maja Eriksson
Högbo GIF
26:08.156730
+5:55.35460
62.2p
136
D 18
Julia Bosell
Falu IK
26:15.157400
+6:02.36130
62.0p
137
D 20
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
26:19.157840
+6:06.36570
61.9p
138
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
26:21.158050
+6:08.36780
61.8p
139
D 20
Jenny Edin
Matfors SK
26:23.158230
+6:10.36960
61.8p
140
D 18
Evelina Nilsson
IFK Umeå
26:30.158970
+6:18.37700
61.5p
141
D 18
Anja Stolpe
Filipstads SF
26:33.159220
+6:20.37950
61.4p
142
D 18
Sofia Redman
Östersunds SK
26:36.159510
+6:23.38240
61.4p
143
D 18
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
26:47.160660
+6:34.39390
61.0p
144
D 18
Alice Vretblom
IFK Umeå
26:57.161620
+6:44.40350
60.7p
145
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
26:58.161730
+6:45.40460
60.7p
146
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
27:00.161920
+6:47.40650
60.6p
147
D 18
Emma Roberta Rajando
Estonia
27:02.162190
+6:50.40920
60.5p
148
D 18
Amanda Olsson
Åmåls OK
27:05.162440
+6:52.41170
60.5p
149
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
27:15.163450
+7:02.42180
60.2p
150
D 20
Signe Svensson
Järpens SK
27:25.164420
+7:12.43150
59.9p
151
D 20
Alva Andreasson
IK Fryken
27:33.165210
+7:20.43940
59.6p
152
D 18
Klara Torshage
Vårby IK
27:37.165610
+7:24.44340
59.5p
153
D 18
Sanna Sundström
Hägglunds Ski Team SK
27:44.166380
+7:32.45110
59.3p
154
D 20
Paige Lembke
Sundbybergs IK
27:48.166770
+7:36.45500
59.2p
155
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
28:25.170410
+8:12.49140
58.1p
156
D 20
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
28:37.171620
+8:24.50350
57.8p
157
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
28:39.171850
+8:26.50580
57.7p
158
D 18
Saga Norberg
Ersnäs IF
28:51.173040
+8:38.51770
57.4p
159
D 18
Stina Nilsson
Rembo IK
28:54.173360
+8:41.52090
57.3p
160
D 18
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
29:45.178440
+9:32.57170
56.0p
161
D 18
Stina Gustafsson
Garphyttans IF
35:48.214730
+15:35.93460
47.9p
162
D 18
Lisa Eriksson
SWE
23:59:58.8639700
162
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
162
D 18
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
162
D 18
Kirke Jamnes
Estonia
23:59:58.8639700
162
D 18
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
23:59:58.8639700
162
D 20
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
23:59:58.8639700
162
D 20
Karin Pettersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
169
D 20
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
169
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
169
D 20
Amanda Hedström
IK Fryken
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)