Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skoklosterrullen
2019-09-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
51km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Holmberg
Lager 157
2:01:38.729700
83.1p
2
Emil Persson
Lager 157
2:02:57.737600
+1:19.7800
82.1p
3
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:06:09.756800
+4:31.27000
79.7p
4
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:06:35.759400
+4:57.29600
79.4p
5
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:07:10.762900
+5:32.33100
79.0p
6
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:07:41.766000
+6:03.36200
78.6p
7
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:11:19.787800
+9:41.58000
76.1p
8
Magnus Graas
OK Linné
2:11:20.787900
+9:42.58100
76.1p
8
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
2:11:20.787900
+9:42.58100
76.1p
10
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
2:11:25.788400
+9:47.58600
76.1p
11
Johan Myhr
Bravur Sports Club
2:14:27.806600
+12:49.76800
74.1p
11
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
2:14:27.806600
+12:49.76800
74.1p
13
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
2:17:50.826900
+16:12.97100
72.1p
14
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:17:54.827300
+16:16.97500
72.0p
15
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:17:59.827800
+16:21.98000
72.0p
16
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:18:01.828000
+16:23.98200
71.9p
17
Mikael Markstedt
Stockholms RK
2:20:25.842400
+18:47.112600
70.6p
18
David Holm
Turebergs IF
2:21:26.848500
+19:48.118700
70.0p
18
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:21:26.848500
+19:48.118700
70.0p
20
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
2:21:27.848600
+19:49.118800
70.0p
21
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:22:13.853200
+20:35.123400
69.6p
22
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:22:15.853400
+20:37.123600
69.5p
23
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:22:22.854100
+20:44.124300
69.5p
24
Johan Selander
Öregrunds IK
2:22:37.855600
+20:59.125800
69.3p
25
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
2:23:05.858400
+21:27.128600
69.1p
26
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:23:12.859100
+21:34.129300
69.0p
27
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:23:39.861800
+22:01.132000
68.8p
28
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
2:25:37.873600
+23:59.143800
67.7p
29
Peter Gustafsson
XC Sthlm Ski Club
2:27:38.885700
+26:00.155900
66.7p
30
Ulf Angelsiöö
Storvreta IK
2:28:14.889300
+26:36.159500
66.4p
31
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:28:23.890200
+26:45.160400
66.3p
32
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
2:30:14.901300
+28:36.171500
65.4p
33
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:30:55.905400
+29:17.175600
65.1p
34
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:31:32.909100
+29:54.179300
64.8p
35
Ola Backlund
Orsa SK
2:32:19.913800
+30:41.184000
64.4p
36
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:33:11.919000
+31:33.189200
64.0p
37
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:33:57.923600
+32:19.193800
63.7p
38
Robin Grenholm
N/A
2:36:27.938600
+34:49.208800
62.5p
39
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:37:04.942300
+35:26.212500
62.3p
40
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:40:02.960100
+38:24.230300
61.0p
41
Roger Olsson
N/A
2:40:14.961300
+38:36.231500
60.9p
42
Henrik Jonsson
Axa SC
2:42:20.973900
+40:42.244100
60.0p
43
Håkan Sandahl
Axa SC
2:42:25.974400
+40:47.244600
60.0p
44
Julius Hållstedt
Föreningen IKJ Haninge
2:43:10.978900
+41:32.249100
59.7p
45
Pontus Tillenius
Vattholma IF
2:43:24.980300
+41:46.250500
59.6p
46
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:43:50.982900
+42:12.253100
59.4p
47
Fredrik Pagmen
Axa SC
2:44:17.985600
+42:39.255800
59.2p
48
Viktor Johansson
N/A
2:48:07.1008600
+46:29.278800
57.7p
49
Jonas Wessel
Axa SC
2:51:40.1029900
+50:02.300100
56.4p
50
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:51:58.1031700
+50:20.301900
56.3p
51
Niklas Danielsson
Åsens SK
2:56:41.1060000
+55:03.330200
54.7p
52
Per Johansson
Sundbybergs IK
3:01:08.1086700
+59:30.356900
53.2p
53
Henrik Alveskog
Stockholms RK
3:01:49.1090800
+1:00:11.361000
53.0p
54
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
3:12:44.1156300
+1:11:06.426500
49.7p
55
Per Anders Ekberg
Axa SC
3:38:07.1308600
+1:36:29.578800
43.5p
-
Axel Strandell
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Anders Holmer
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Urban Johansson
Väsby SK
23:59:58.8639700
-
Daniel Jonsson
Pumpen SK
23:59:59.8639800
-
Henrik Elveskog
N/A
23:59:59.8639800
-
Ludvig Brunn
N/A
23:59:59.8639800
-
Tomas Wärnsberg
Jumkils IF
23:59:59.8639800
-
Dan Lundmark
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
Johan Ewetz
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-
Anders Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
23:59:59.8639800
-
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Jesper Lago
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Peter Öhman
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)