Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rågbergsrundan
2008-12-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
32:27.194620
84.0p
2
H 21
Martin Rosvall
Lycksele IF
33:12.199170
+45.4450
82.1p
3
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
33:34.201340
+1:07.6620
81.2p
4
H 21
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
33:43.202210
+1:15.7490
80.9p
5
H 21
Tor Larsson
Skellefteå SK
33:54.203390
+1:27.8670
80.4p
6
H 21
Robert Åström
Hägglunds IOFK
34:38.207750
+2:11.13030
78.7p
7
H 21
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
34:41.208020
+2:13.13300
78.6p
8
H 21
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
35:17.211680
+2:50.16960
77.3p
9
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
35:26.212570
+2:59.17850
76.9p
10
H 21
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
37:04.222360
+4:37.27640
73.6p
9km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 20
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
27:38.165700
2
H 20
Tomas Kapell
Vårby IK
28:09.168880
+31.3080
3
H 20
Niklas Eriksson
Vännäs SK
30:45.184480
+3:07.18680
6km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 18
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
16:49.100810
68.0p
2
H 18
Petter Hedman
IFK Umeå
17:19.103850
+30.2940
66.0p
3
H 18
Tobias Nilsson
IFK Umeå
17:58.107710
+1:08.6800
63.6p
4
H 18
Isak Landström
IFK Umeå
19:16.115590
+2:27.14680
59.3p
5
H 18
Per Gunnarsson
Lycksele IF
19:57.119660
+3:08.18750
57.3p
6
D 20
Vendela Eriksson
Husums IF SK
20:17.121690
+3:28.20780
56.3p
7
D 18
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
20:42.124100
+3:52.23190
55.2p
8
D 18
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
21:15.127430
+4:26.26520
53.8p
9
H 18
Stefan Nilsson
Nätra SK
21:20.127970
+4:31.27060
53.6p
10
D 21
Catrin Fjällström
Lycksele IF
21:30.128910
+4:40.28000
53.2p
11
D 18
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
21:49.130850
+5:00.29940
52.4p
12
D 18
Malin Fredriksson
Lycksele IF
22:11.133050
+5:22.32140
51.5p
13
D 21
Elisabeth Nyström
IFK Umeå
22:49.136880
+6:00.35970
50.1p
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 16
Johan Forsberg
Agnäs IK
14:31.87000
2
D 16
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
15:04.90300
+33.3200
3
H 40
John Eriksson
Norrfors IK
15:13.91240
+42.4140
60.6p
4
H 16
Alexander Engström
Nätra SK
15:31.93020
+1:00.5920
5
H 16
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
16:32.99110
+2:01.12010
6
D 16
Jonna Sundling
Tvärålund IF
16:34.99310
+2:03.12210
7
H 16
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
16:34.99320
+2:03.12220
8
H 40
Robert Engström
Nätra SK
16:57.101680
+2:26.14580
54.4p
9
H 60
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
17:20.103900
+2:49.16800
53.2p
10
H 40
Martin Lundberg
Fredrika IK
17:46.106500
+3:15.19400
51.9p
11
D 16
Moa Nordin
Bolidens SK
18:10.108910
+3:39.21810
12
D 16
Sofia Hörnblad
Hägglunds IOFK
18:27.110670
+3:56.23570
13
H 50
Bertil Wallrud
Agnäs IK
18:57.113630
+4:26.26530
48.7p
14
D 16
Madeleine Larsson
Vilhelmina IK
20:33.123210
+6:02.36110
15
H 60
Lars-Gustav Eriksson
Järvsjöby IF
21:18.127750
+6:47.40650
43.3p
16
D 16
Moa Lindberg
Robertsfors IK
23:09.138820
+8:38.51720
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 14
Björn Sandström
Täfteå IK
7:51.47000
2
H 14
Markus Fredriksson
Lycksele IF
7:59.47870
+8.770
3
H 14
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
8:52.53170
+1:01.6070
4
D 14
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
9:05.54420
+1:14.7320
5
D 14
Evelina Åström
Spöland Vännäs IF
9:06.54570
+1:15.7470
6
D 14
Ida Persson
Spöland Vännäs IF
9:06.54590
+1:15.7490
7
H 14
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
9:14.55370
+1:23.8270
8
H 14
Marcus Grate
Täfteå IK
9:18.55740
+1:27.8640
9
H 14
Jakob Löfdahl
Tvärålund IF
9:26.56500
+1:35.9400
10
H 14
Felix Edvinsson
Lycksele IF
9:30.56910
+1:39.9810
11
D 14
Linda Ström
Hägglunds IOFK
9:31.57010
+1:40.9910
12
D 14
Anna Mattson
Vindelns IF
9:47.58670
+1:56.11570
13
D 14
Hanna Lagerlöf
Agnäs IK
10:05.60400
+2:14.13300
14
D 14
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
10:17.61620
+2:26.14520
15
D 14
Hanna Forsberg
Bjurholms IF
10:21.62010
+2:30.14910
16
D 14
Amanda Torgrimsson
Junsele IF
10:30.62970
+2:39.15870
17
D 14
Sanna Engström
Nätra SK
10:39.63860
+2:48.16760
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)