Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
VOLKSWAGEN, SCANDIC CUP 17/2
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Svahn
IFK Umeå
29:19.175810
77.2p
2
Louise Lindström
Högbo GIF
29:47.178680
+28.2770
75.9p
3
Stine.lise Truu
Estonia
30:15.181430
+56.5520
74.6p
4
Ida Palmberg
Högbo GIF
30:16.181530
+57.5620
74.6p
5
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
30:24.182330
+1:05.6420
74.2p
6
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
30:43.184250
+1:24.8340
73.3p
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
30:44.184370
+1:25.8460
73.3p
8
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
30:46.184520
+1:27.8610
73.2p
9
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
30:58.185780
+1:39.9870
72.7p
10
Maria Novak
Offerdals SK
31:02.186100
+1:42.10190
72.5p
11
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
31:07.186630
+1:48.10720
72.3p
12
Alicia Jansson
Filipstads SF
31:07.186650
+1:48.10740
72.3p
13
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
31:26.188550
+2:07.12640
71.5p
14
Shilo Rousseau
Canada
31:32.189100
+2:12.13190
71.3p
15
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
31:32.189180
+2:13.13270
71.2p
16
Emma Olsson
Vassunda IF
31:33.189200
+2:13.13290
71.2p
17
Elin Schagerström
Garphyttans IF
31:33.189240
+2:14.13330
71.2p
18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
31:38.189740
+2:19.13830
71.0p
19
Alice Hellström
Stockviks SF
31:41.190050
+2:22.14140
70.9p
20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
31:52.191170
+2:33.15260
70.4p
21
Karolina Hedenström
Östersunds SK
31:53.191200
+2:33.15290
70.4p
22
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
31:54.191320
+2:35.15410
70.4p
23
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
31:56.191530
+2:37.15620
70.3p
24
Sara Thyni
Kalix SK
31:57.191660
+2:38.15750
70.2p
25
Judith Dolleris
IFK Mora SK
32:01.192080
+2:42.16170
70.0p
26
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
32:02.192120
+2:43.16210
70.0p
27
Karin Pettersson
IFK Mora SK
32:02.192160
+2:43.16250
70.0p
28
Frida Olofsson
Vårby IK
32:09.192870
+2:50.16960
69.7p
29
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
32:21.194030
+3:02.18120
69.3p
30
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
32:44.196330
+3:25.20420
68.4p
31
Maja Petersson
Vårby IK
32:46.196510
+3:27.20600
68.3p
32
Ida Eriksson
Malungs IF
33:13.199230
+3:54.23320
67.3p
33
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
33:25.200430
+4:06.24520
66.9p
34
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
33:29.200890
+4:10.24980
66.7p
35
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
33:55.203420
+4:36.27510
65.8p
36
Elin Blomberg
Lycksele IF
33:56.203530
+4:37.27620
65.7p
37
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
34:00.203900
+4:40.27990
65.6p
38
Felicia Konradsson
Lycksele IF
34:13.205220
+4:54.29310
65.1p
39
Anja Svedholm
Östersunds SK
34:13.205230
+4:54.29320
65.1p
40
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
34:26.206580
+5:07.30670
64.7p
41
Anna Herbert
IFK Mora SK
35:56.215520
+6:37.39610
61.8p
42
Emma Gustafsson
Bodens SK
36:16.217570
+6:57.41660
61.1p
43
Emma Wilkenson
Gävle SK
36:27.218680
+7:08.42770
60.8p
44
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
38:18.229770
+8:59.53860
57.6p
45
Nora Nordlund
Hudiksvalls IF
39:05.234490
+9:46.58580
56.4p
-
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
23:59:58.8639700
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Johanna Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)