Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna
2008-12-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
28:11.169000
87.6p
2
H 21
Anders Palmér
Ulricehamns IF
28:30.170900
+19.1800
86.3p
3
H 21
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
28:35.171400
+24.2300
86.0p
4
H 21
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
28:36.171500
+25.2400
85.9p
5
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
28:40.171900
+29.2800
85.7p
6
H 21
Andreas Svanebo
Stockviks SF
28:45.172400
+34.3300
85.4p
7
H 21
Martin Andersen
Norway
28:46.172500
+35.3400
85.3p
8
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
29:00.173900
+49.4800
84.4p
9
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
29:02.174100
+51.5000
84.3p
10
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
29:05.174400
+54.5300
84.1p
11
H 21
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
29:10.174900
+59.5800
83.7p
11
H 20
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
29:10.174900
+59.5800
83.7p
13
H 21
Erik Eriksson
IFK Mora SK
29:16.175500
+1:05.6400
83.4p
14
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
29:17.175600
+1:06.6500
83.3p
15
H 21
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
29:22.176100
+1:11.7000
83.0p
16
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
29:23.176200
+1:12.7100
82.9p
16
H 21
Magnus Myhr
Åsarna IK
29:23.176200
+1:12.7100
82.9p
18
H 20
Hans Jörgen Kvåle
IFK Mora SK
29:27.176600
+1:16.7500
82.7p
19
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
29:41.178000
+1:30.8900
81.8p
20
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
29:42.178100
+1:31.9000
81.8p
21
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
29:45.178400
+1:34.9300
81.6p
22
H 20
Oscar Quicklund
Östersunds SK
29:47.178600
+1:36.9500
81.5p
23
H 21
Erik Rost
Hudiksvalls IF
29:50.178900
+1:39.9800
81.3p
23
H 21
Henrik Karlsson
Idre SK
29:50.178900
+1:39.9800
81.3p
25
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
29:58.179700
+1:47.10600
80.8p
25
H 20
Johan Eriksson
Åsarna IK
29:58.179700
+1:47.10600
80.8p
27
H 21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
30:00.179900
+1:49.10800
80.7p
28
H 21
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
30:04.180300
+1:53.11200
80.5p
29
H 21
Johan Nyman
Stockviks SF
30:05.180400
+1:54.11300
80.4p
30
H 21
Gustav Hall
IFK Mora SK
30:10.180900
+1:59.11800
80.1p
31
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
30:17.181600
+2:06.12500
79.7p
31
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
30:17.181600
+2:06.12500
79.7p
33
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
30:23.182200
+2:12.13100
79.4p
34
H 20
Gustav Nordström
Gävle SK
30:28.182700
+2:17.13600
79.1p
34
H 20
Martin Liljemark
SK Bore
30:28.182700
+2:17.13600
79.1p
36
H 21
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
30:36.183500
+2:25.14400
78.7p
37
H 18
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
30:37.183600
+2:26.14500
78.6p
38
H 20
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
30:40.183900
+2:29.14800
78.4p
39
H 18
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
30:46.184500
+2:35.15400
78.1p
40
H 18
Daniel Svensson
IFK Mora SK
30:50.184900
+2:39.15800
77.9p
41
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
30:51.185000
+2:40.15900
77.8p
42
H 21
Daniel Nordebo
Bodens SK
30:57.185600
+2:46.16500
77.5p
43
H 20
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
31:00.185900
+2:49.16800
77.4p
44
H 21
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
31:01.186000
+2:50.16900
77.3p
45
H 20
Tom Impola
Domnarvets GOIF
31:03.186200
+2:52.17100
77.2p
46
H 21
Emil Lundström
Östersunds SK
31:06.186500
+2:55.17400
77.0p
46
H 20
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
31:06.186500
+2:55.17400
77.0p
48
H 21
Sandis Kemers
Latvia
31:11.187000
+3:00.17900
76.8p
49
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
31:12.187100
+3:01.18000
76.7p
49
H 21
Arvis Liepins
Latvia
31:12.187100
+3:01.18000
76.7p
51
H 18
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
31:13.187200
+3:02.18100
76.7p
52
H 20
Oskar Forsman
SK Bore
31:16.187500
+3:05.18400
76.5p
53
H 18
Simon Hallström
Idre SK
31:21.188000
+3:10.18900
76.2p
54
H 21
Olegs Maluhins
Latvia
31:22.188100
+3:11.19000
76.2p
55
H 21
Paul Murray
Falun Borlänge SK
31:23.188200
+3:12.19100
76.1p
56
H 18
Simon Sveder
Hällefors SK
31:27.188600
+3:16.19500
75.9p
57
H 18
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
31:33.189200
+3:22.20100
75.6p
58
H 18
Karl-Johan Westberg
Borås SK
31:36.189500
+3:25.20400
75.5p
59
H 20
Marcus Svelander
Åsarna IK
31:37.189600
+3:26.20500
75.4p
60
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
31:38.189700
+3:27.20600
75.4p
61
H 20
Emil Svensson
IFK Skövde SK
31:42.190100
+3:31.21000
75.2p
62
H 21
Ulrich Ghisler
Danmark
31:44.190300
+3:33.21200
75.1p
63
H 21
Kjell Arne Bange Johnsen
Norway
31:46.190500
+3:35.21400
75.0p
64
H 18
Bob Impola
Domnarvets GOIF
31:48.190700
+3:37.21600
74.9p
65
H 20
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
31:51.191000
+3:40.21900
74.7p
66
H 20
Daniel Olsson
Falu IK
31:58.191700
+3:47.22600
74.4p
67
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
32:08.192700
+3:57.23600
73.9p
68
H 21
Nils Fors
Åmotfors IF
32:11.193000
+4:00.23900
73.7p
69
H 20
Carl Olander
OK Landehof
32:17.193600
+4:06.24500
73.4p
70
H 21
Rinalds Kostjukovs
Latvia
32:20.193900
+4:09.24800
73.3p
71
H 18
Jack Impola
Domnarvets GOIF
32:23.194200
+4:12.25100
73.1p
72
H 20
Rikard Larsson
Näsvikens IK
32:26.194500
+4:15.25400
73.0p
73
H 20
Fredric Björk
Norbergs SK
32:32.195100
+4:21.26000
72.7p
73
H 21
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
32:32.195100
+4:21.26000
72.7p
75
H 20
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
32:38.195700
+4:27.26600
72.4p
76
H 20
Johan Sonesson
Gagnefs IF
32:39.195800
+4:28.26700
72.4p
77
H 18
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
32:44.196300
+4:33.27200
72.1p
78
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
32:45.196400
+4:34.27300
72.1p
79
H 18
Anton Sjökvist
Stora Tuna IK SK
32:47.196600
+4:36.27500
72.0p
80
H 18
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
32:51.197000
+4:40.27900
71.8p
80
H 21
Nauris Bikernieks
Latvia
32:51.197000
+4:40.27900
71.8p
82
H 18
Lasse Hulgaard
Danmark
33:08.198700
+4:57.29600
71.0p
82
H 18
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
33:08.198700
+4:57.29600
71.0p
84
H 18
Alfred Brodin
Falu IK
33:10.198900
+4:59.29800
70.9p
85
H 20
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
33:19.199800
+5:08.30700
70.5p
86
H 20
Jens Hulgaard
Danmark
33:29.200800
+5:18.31700
70.1p
87
H 21
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
33:32.201100
+5:21.32000
70.0p
88
H 20
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
33:33.201200
+5:22.32100
69.9p
89
H 18
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
33:36.201500
+5:25.32400
69.8p
90
H 21
Jams Teteris
Latvia
33:38.201700
+5:27.32600
69.7p
91
H 21
Björn Albinsson
Tanums IF
33:39.201800
+5:28.32700
69.7p
92
H 20
Kristian Dahlström
Åmåls OK
33:45.202400
+5:34.33300
69.4p
92
H 20
Torsten Kempe
Tynderö IK
33:45.202400
+5:34.33300
69.4p
94
H 20
Ronny Wedin
Norbergs SK
33:48.202700
+5:37.33600
69.3p
95
H 18
Jesper Arnesson
Idre SK
33:55.203400
+5:44.34300
69.0p
96
H 21
Thobias Berggren
Hällefors SK
34:00.203900
+5:49.34800
68.8p
97
H 18
Vytautas Strolia
Luleå Tekniska Universitet
34:02.204100
+5:51.35000
68.7p
98
H 20
Alexander Westberg
Borås SK
34:15.205400
+6:04.36300
68.1p
99
H 18
Erik Simberg
SK Bore
34:16.205500
+6:05.36400
68.1p
100
H 18
Axel Svedlund
Norbergs SK
34:25.206400
+6:14.37300
67.7p
101
H 20
Emil Lindström
SK Bore
34:27.206600
+6:16.37500
67.6p
102
H 21
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
34:28.206700
+6:17.37600
67.6p
103
H 18
Tobias Ryberg
Leksands SK
34:33.207200
+6:22.38100
67.4p
104
H 20
Mattias Argårds
IFK Mora SK
34:42.208100
+6:31.39000
67.0p
105
H 18
Viktor Hansson
Garphyttans IF
34:49.208800
+6:38.39700
66.7p
105
H 21
Ronalds Vovers
Latvia
34:49.208800
+6:38.39700
66.7p
107
H 18
Johan Montén
Domnarvets GOIF
34:54.209300
+6:43.40200
66.5p
108
H 20
Joel Hultin
Garphyttans IF
34:58.209700
+6:47.40600
66.4p
108
H 20
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
34:58.209700
+6:47.40600
66.4p
110
H 20
Andreas Åhman
Gävle SK
35:11.211000
+7:00.41900
65.9p
111
H 18
Andre Larsson
Svegs IK
36:01.216000
+7:50.46900
64.0p
112
H 20
Emil Lagergren
Tynderö IK
36:32.219100
+8:21.50000
62.9p
113
H 18
Ruslanas Nikitinas
Luleå Tekniska Universitet
36:34.219300
+8:23.50200
62.8p
114
H 18
Anton Svensson
Åsarna IK
36:59.221800
+8:48.52700
61.9p
115
H 20
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
37:17.223600
+9:06.54500
61.3p
116
H 21
Guntars Namsons
Latvia
38:27.230600
+10:16.61500
59.0p
117
H 18
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
38:39.231800
+10:28.62700
58.7p
118
H 18
Jonas Langman
Bålsta SK
39:19.235800
+11:08.66700
57.4p
119
H 18
Anders Sveder
Hällefors SK
42:23.254200
+14:12.85100
52.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
15:23.92200
77.6p
2
D 20
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
15:49.94800
+26.2500
74.6p
3
D 21
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
15:52.95100
+29.2800
74.3p
4
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
15:54.95300
+31.3000
74.1p
5
D 20
Hanna Falk
Ulricehamns IF
16:23.98200
+1:00.5900
71.1p
6
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
16:26.98500
+1:03.6200
70.8p
7
D 21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
16:29.98800
+1:06.6500
70.5p
8
D 20
Emma Wikén
Åsarna IK
16:37.99600
+1:14.7300
69.7p
9
D 21
Hanna Seppas
Eksjö SOK
16:39.99800
+1:16.7500
69.6p
10
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
16:44.100300
+1:21.8000
69.1p
11
D 21
Sandra Haglund
Åsarna IK
16:48.100700
+1:25.8400
68.7p
12
D 21
Ingunn Weltzien
Norway
16:51.101000
+1:28.8700
68.4p
13
D 21
Nina Lintzén
Årsunda IF
17:01.102000
+1:38.9700
67.5p
14
D 18
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
17:02.102100
+1:39.9800
67.4p
15
D 21
Fanny Welle Strand Horn
Norway
17:09.102800
+1:46.10500
66.8p
16
D 21
Emma Eriksson
Eksjö SOK
17:10.102900
+1:47.10600
66.7p
17
D 21
Anna Nordgren
Orsa SK
17:15.103400
+1:52.11100
66.3p
18
D 18
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
17:24.104300
+2:01.12000
65.5p
18
D 18
Britt Granrud Torshaug
Norway
17:24.104300
+2:01.12000
65.5p
20
D 18
Lina Hultin
Garphyttans IF
17:27.104600
+2:04.12300
65.3p
20
D 20
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
17:27.104600
+2:04.12300
65.3p
22
D 18
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
17:28.104700
+2:05.12400
65.2p
23
D 18
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
17:30.104900
+2:07.12600
65.0p
23
D 20
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
17:30.104900
+2:07.12600
65.0p
25
D 18
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
17:33.105200
+2:10.12900
64.8p
26
D 21
Emilia Forsman
SK Bore
17:37.105600
+2:14.13300
64.5p
26
D 20
Amanda Mattsson
Stockviks SF
17:37.105600
+2:14.13300
64.5p
28
D 20
Malin Eriksson
Söderala AIK
17:38.105700
+2:15.13400
64.4p
29
D 18
Malin Eriksson
Tierps IF
17:52.107100
+2:29.14800
63.3p
29
D 20
Ingrida Ardisauskaite
Luleå Tekniska Universitet
17:52.107100
+2:29.14800
63.3p
29
D 20
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
17:52.107100
+2:29.14800
63.3p
32
D 18
Malin Nilsson
Malungs IF
17:55.107400
+2:32.15100
63.0p
33
D 18
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:58.107700
+2:35.15400
62.8p
34
D 18
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
18:06.108500
+2:43.16200
62.2p
35
D 20
Malin Hansson
IFK Mora SK
18:08.108700
+2:45.16400
62.0p
36
D 20
Kristina Lycke
Malungs IF
18:10.108900
+2:47.16600
61.9p
37
D 20
Katja Schwartz
Åsarna IK
18:19.109800
+2:56.17500
61.2p
38
D 20
Martina Wegscheider
IFK Mora SK
18:25.110400
+3:02.18100
60.8p
39
D 20
Lisa K Svensson
Åsarna IK
18:26.110500
+3:03.18200
60.7p
40
D 21
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
18:40.111900
+3:17.19600
59.7p
41
D 18
Alicia Kallin
IFK Mora SK
18:45.112400
+3:22.20100
59.4p
41
D 18
Maria Bois
Malungs IF
18:45.112400
+3:22.20100
59.4p
43
D 20
Emelie Stark
Nordingrå SK
18:47.112600
+3:24.20300
59.2p
44
D 20
Malin Bragner
Frövi IK
19:00.113900
+3:37.21600
58.3p
45
D 18
Louise Myrberg
Ramsjö SK
19:07.114600
+3:44.22300
57.9p
45
D 20
Alexandra Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
19:07.114600
+3:44.22300
57.9p
47
D 18
Maria Nordström
Gävle SK
19:08.114700
+3:45.22400
57.8p
48
D 18
Erika Oskarsson
Östersunds SK
19:11.115000
+3:48.22700
57.6p
48
D 20
Malin Landerdahl
Hägersta GF
19:11.115000
+3:48.22700
57.6p
50
D 18
Cajsa Grape
IFK Mora SK
19:17.115600
+3:54.23300
57.2p
50
D 18
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
19:17.115600
+3:54.23300
57.2p
52
D 20
Moa Ullén
Hammerdal IF
19:23.116200
+4:00.23900
56.9p
53
D 18
Frida Källberg
Tynderö IK
19:25.116400
+4:02.24100
56.7p
54
D 18
Moa Forsberg
IFK Mora SK
19:26.116500
+4:03.24200
56.7p
55
D 20
Jevgenija Kolga
Luleå Tekniska Universitet
19:27.116600
+4:04.24300
56.6p
56
D 18
Monica Wiklund
Ramsjö SK
19:30.116900
+4:07.24600
56.4p
57
D 21
Maria Malmin
Orsa SK
19:35.117400
+4:12.25100
56.1p
58
D 20
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
19:42.118100
+4:19.25800
55.7p
59
D 18
Therese Berggren
Hällefors SK
19:59.119800
+4:36.27500
54.7p
60
D 18
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
20:04.120300
+4:41.28000
54.4p
61
D 18
Ninni Hedberg
Norbergs SK
20:12.121100
+4:49.28800
53.9p
62
D 18
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
20:43.124200
+5:20.31900
52.2p
63
D 18
Frida Erkers
Leksands SK
20:50.124900
+5:27.32600
51.8p
64
D 18
Donata Dindaite
Luleå Tekniska Universitet
21:33.129200
+6:10.36900
49.7p
65
D 18
Evelina Vilcinskaite
Luleå Tekniska Universitet
21:47.130600
+6:24.38300
49.0p
4km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 15
Håvard Tolga Nymoen
IL Nor
11:11.67000
2
H 16
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
11:12.67100
+1
3
H 15
Bård Østvang
IL Nor
11:55.71400
+44.4300
4
H 16
Gustav Larsson
Näsvikens IK
11:58.71700
+47.4600
5
H 16
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
12:02.72100
+51.5000
6
H 15
Anders Rendalen Thorshaug Granrud
IL Nor
12:19.73800
+1:08.6700
7
H 16
Pierre Ohlson
Filipstads SF
12:24.74300
+1:13.7200
7
D 16
Julia Svan
Vansbro AIK SK
12:24.74300
+1:13.7200
9
H 15
Oliver Sugaren
IL Nor
12:26.74500
+1:15.7400
10
D 16
Stina Nilsson
Malungs IF
12:29.74800
+1:18.7700
10
H 15
Viktor Eriksson
Domnarvets GOIF
12:29.74800
+1:18.7700
12
H 14
Vebjørn Strypet
IL Nor
12:35.75400
+1:24.8300
13
H 15
Viktor Ranerfors
Rembo IK
12:36.75500
+1:25.8400
13
H 15
Måns Sunesson
Sellnäs IF
12:36.75500
+1:25.8400
15
H 16
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
12:42.76100
+1:31.9000
16
D 16
Maja Solbakken
Engerdal IL
12:43.76200
+1:32.9100
17
D 15
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:48.76700
+1:37.9600
17
D 15
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
12:48.76700
+1:37.9600
19
H 16
Mindaugas Bakula
Luleå Tekniska Universitet
12:52.77100
+1:41.10000
19
D 16
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
12:52.77100
+1:41.10000
21
H 14
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
13:02.78100
+1:51.11000
21
H 15
Viktor Svedlund
Norbergs SK
13:02.78100
+1:51.11000
23
H 14
Mats Hases
IFK Hedemora SK
13:08.78700
+1:57.11600
24
H 15
Lukas Jakeliunas
Luleå Tekniska Universitet
13:16.79500
+2:05.12400
25
D 16
Emma Dahlgren
Filipstads SF
13:18.79700
+2:07.12600
26
H 14
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
13:19.79800
+2:08.12700
27
H 14
Eddie Edström
Alnö SK
13:22.80100
+2:11.13000
27
D 16
Kristin Marte Kant
IL Nor
13:22.80100
+2:11.13000
29
H 14
William Nybjörk
Alnö SK
13:32.81100
+2:21.14000
30
D 16
Jennifer Lindblom
Svegs IK
13:35.81400
+2:24.14300
31
H 15
Leo Larsen
Sundbybergs IK
13:40.81900
+2:29.14800
32
H 15
Anders M Urset
IL Nor
13:41.82000
+2:30.14900
33
H 15
Gustav Wuopio
Norbergs SK
13:43.82200
+2:32.15100
33
D 15
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
13:43.82200
+2:32.15100
35
D 14
Anna Emilie Kant
Hernes IL
13:46.82500
+2:35.15400
36
H 14
Jaunius Drusys
Luleå Tekniska Universitet
13:55.83400
+2:44.16300
37
H 15
Aleksandr Sukov
Luleå Tekniska Universitet
14:00.83900
+2:49.16800
38
D 15
Kotryna Vapsvaite
Luleå Tekniska Universitet
14:02.84100
+2:51.17000
39
D 14
Emma Rusth
Alnö SK
14:06.84500
+2:55.17400
40
H 15
Jonathan Höjlind
IFK Mora SK
14:10.84900
+2:59.17800
41
D 14
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
14:18.85700
+3:07.18600
42
H 15
Måns Karlsson
Filipstads SF
14:19.85800
+3:08.18700
43
H 14
Magnus Ekblom
Hudiksvalls IF
14:23.86200
+3:12.19100
44
D 14
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
14:27.86600
+3:16.19500
45
D 15
Ida Nilsson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:28.86700
+3:17.19600
46
D 14
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:29.86800
+3:18.19700
47
D 15
Samanta Kolosovaite
Luleå Tekniska Universitet
14:35.87400
+3:24.20300
48
D 14
Sanna Lindblom
Svegs IK
14:42.88100
+3:31.21000
49
D 16
Sofia Rylander
IFK Mora SK
14:43.88200
+3:32.21100
50
H 14
Linus Eriksson
IK Jarl Rättvik
14:50.88900
+3:39.21800
51
D 15
Linnea Eriksson
Rembo IK
14:51.89000
+3:40.21900
51
D 14
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:51.89000
+3:40.21900
53
H 14
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
14:57.89600
+3:46.22500
54
D 16
Madeleine Bohlin
Svegs IK
15:03.90200
+3:52.23100
55
D 16
Anna Gunnars
IFK Mora SK
15:17.91600
+4:06.24500
56
D 15
Greta Janonyte
Luleå Tekniska Universitet
15:24.92300
+4:13.25200
57
H 14
Mikkel Solbakken
Sørskogsbygda IL
15:25.92400
+4:14.25300
58
D 14
Simona Bukovskyte
Luleå Tekniska Universitet
15:32.93100
+4:21.26000
59
D 14
Johanna Bergman
Svegs IK
15:33.93200
+4:22.26100
60
D 16
Karin Bergman
Svegs IK
15:34.93300
+4:23.26200
61
D 14
Kristina Kazlauskaite
Luleå Tekniska Universitet
15:53.95200
+4:42.28100
62
D 15
Julia Källberg
Tynderö IK
16:24.98300
+5:13.31200
63
D 14
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
16:34.99300
+5:23.32200
2km
Längdskidor, Klassisk stil
1
H 13
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
6:38.39700
2
D 13
Sara Wadman
IFK Mora SK
6:48.40700
+10.900
3
H 13
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
6:51.41000
+13.1200
3
H 12
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
6:51.41000
+13.1200
5
D 12
Emma Backén
Svegs IK
6:53.41200
+15.1400
6
H 13
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
6:55.41400
+17.1600
7
H 13
Walter Bjernulf
IK Jarl Rättvik
6:59.41800
+21.2000
8
H 12
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:03.42200
+25.2400
9
D 13
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
7:06.42500
+28.2700
10
D 13
Sara Östling
Svegs IK
7:07.42600
+29.2800
11
H 11
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
7:14.43300
+36.3500
12
D 11
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:23.44200
+45.4400
13
H 13
August Spik
Leksands SK
7:24.44300
+46.4500
13
D 13
Marit Østvang
Tolga IL
7:24.44300
+46.4500
15
H 12
Alexander Niininen
Sågmyra SK
7:36.45500
+58.5700
16
H 12
David Larsson
Näsvikens IK
7:40.45900
+1:02.6100
16
H 12
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
7:40.45900
+1:02.6100
18
H 13
Jonas Solbakken
SK Nor
7:43.46200
+1:05.6400
19
H 12
Göran Larsson
Svegs IK
7:47.46600
+1:09.6800
20
H 13
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
7:55.47400
+1:17.7600
21
H 11
Hågen Solbakken
Sørskogsbygda IL
8:00.47900
+1:22.8100
22
D 12
Nora Johansson
IK Jarl Rättvik
8:05.48400
+1:27.8600
23
H 12
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
8:10.48900
+1:32.9100
24
D 12
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
8:11.49000
+1:33.9200
24
D 11
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
8:11.49000
+1:33.9200
26
H 11
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
8:22.50100
+1:44.10300
27
H 11
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:35.51400
+1:57.11600
28
D 12
Moa Forsberg
Zinkgruvans IF
8:37.51600
+1:59.11800
29
D 11
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
8:39.51800
+2:01.12000
30
H 11
Lukas Spik
Leksands SK
8:49.52800
+2:11.13000
31
D 13
Lovisa Lyttbacka Kling
IFK Hedemora SK
8:54.53300
+2:16.13500
32
H 11
Andreas Gløtvold
SK Nor
8:56.53500
+2:18.13700
33
H 12
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
8:57.53600
+2:19.13800
34
H 13
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
9:02.54100
+2:24.14300
35
D 11
Tova Olsson
Sågmyra SK
9:04.54300
+2:26.14500
36
D 11
Ida Melén
Filipstads SF
9:08.54700
+2:30.14900
37
D 11
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
9:16.55500
+2:38.15700
38
D 12
Maja Olsson
IK Jarl Rättvik
9:18.55700
+2:40.15900
39
D 11
Erika Duhlbo
IFK Mora SK
9:45.58400
+3:07.18600
40
D 11
Julia Larsson
Domnarvets GOIF
9:46.58500
+3:08.18700
41
H 12
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
9:52.59100
+3:14.19300
42
D 11
Malin Liimatainen
Zinkgruvans IF
10:28.62700
+3:50.22900
43
D 11
Elin Olsson
IK Jarl Rättvik
10:55.65400
+4:17.25600
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Klassisk stil
1
D 9
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
4:59.29800
2
D 9
Ella Olsson
Sågmyra SK
5:09.30800
+10.900
3
H 9
Erling Sundet
SK Nor
5:19.31800
+20.1900
4
H 9
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
5:36.33500
+37.3600
5
H 9
Simon Gløtvold
Engerdal IL
5:40.33900
+41.4000
6
D 9
Elin Törnkvist
IFK Mora SK
6:29.38800
+1:30.8900
7
D 9
Lovisa Arfs
IFK Hedemora SK
7:08.42700
+2:09.12800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)