Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tidaholmsloppet
2018-09-08
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2018
<<< Rollsborundan
Billingen Rollerski, backrace >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
47km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:40:56.605500
82.4p
2
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:40:57.605600
+1
82.4p
3
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:40:59.605800
+3.200
82.4p
4
H 40
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
1:41:02.606100
+6.500
82.4p
5
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:41:34.609300
+38.3700
81.9p
6
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:46:11.637000
+5:15.31400
78.4p
6
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:46:11.637000
+5:15.31400
78.4p
8
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
1:50:56.665500
+10:00.59900
75.0p
9
H 40
David Ranfalk
IK Stern
1:51:04.666300
+10:08.60700
74.9p
10
H 50
Kent Eriksson
Borås SK
1:54:58.689700
+14:02.84100
72.4p
11
H 40
Johan Käll
Borås GIF
1:54:59.689800
+14:03.84200
72.4p
12
H 50
Bengt Bern
FK Herkules
1:55:04.690300
+14:08.84700
72.3p
13
H 40
Martin Danklint
Tranemo IF
1:55:09.690800
+14:13.85200
72.3p
14
H 50
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
1:58:25.710400
+17:29.104800
70.3p
15
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
2:00:58.725700
+20:02.120100
68.8p
16
H 40
Anders Soovik
Göteborgs SK
2:07:45.766400
+26:49.160800
65.1p
17
D 21
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
2:21:58.851700
+41:02.246100
58.6p
18
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
2:22:46.856500
+41:50.250900
58.3p
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Kaj Nironen
Skövde
1:09:25.416400
73.2p
2
H 21
Leif Eklund
IFK Skövde SK
1:14:14.445300
+4:49.28800
68.5p
3
H 21
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:17:17.463600
+7:52.47100
65.8p
4
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:20:29.482800
+11:04.66300
63.2p
5
H 21
Patrik Hylander
Högaborgs Athleter
1:30:59.545800
+21:34.129300
55.9p
6
H 21
Björn Gudbrandsen
No Club
1:47:48.646700
+38:23.230200
47.2p
7
H 21
Johan Andersson
Skövde
1:49:42.658100
+40:17.241600
46.3p
8
H 21
Marie Andersson
Skövde
2:34:02.924100
+1:24:37.507600
33.0p
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:10:27.422600
67.0p
2
H 70
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:14:09.444800
+3:42.22100
63.7p
3
H 70
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:14:12.445100
+3:45.22400
63.6p
4
H 60
Sören Skålberg
Göteborgs SK
1:14:22.446100
+3:55.23400
63.5p
5
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
1:17:18.463700
+6:51.41000
61.1p