Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 14
3.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
9:33.57200
2
Lina Rydén
Dalarna
9:42.58100
+9.800
3
Malin Oskarsson
Dalarna
9:47.58600
+14.1300
4
Erika Lavén
Stockholm
9:50.58900
+17.1600
5
Molly Furunäs
Dalarna
9:58.59700
+25.2400
6
Evelina Crüsell
Västerbotten
10:03.60200
+30.2900
7
Matilda Bandefur
Dalarna
10:04.60300
+31.3000
8
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
10:15.61400
+42.4100
9
Alva Isaksson
Norrbotten
10:17.61600
+44.4300
10
Ida Garfvè
Dalarna
10:21.62000
+48.4700
11
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
10:22.62100
+49.4800
12
Tilde Josefsson
Stockholm
10:25.62400
+52.5100
13
Tuva Lundin
Medelpad
10:26.62500
+53.5200
14
Sara Henriksson
Medelpad
10:28.62700
+55.5400
15
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
10:31.63000
+58.5700
15
Elin Björklind
Västmanland
10:31.63000
+58.5700
17
Astrid Kolberg
Värmland
10:33.63200
+1:00.5900
17
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
10:33.63200
+1:00.5900
19
Kerstin Åberg
Stockholm
10:34.63300
+1:01.6000
19
Lisa Larsson
Norrbotten
10:34.63300
+1:01.6000
19
Ida Rosjö
Småland
10:34.63300
+1:01.6000
22
Yrla Abrahamsson
Göteborg
10:37.63600
+1:04.6300
22
Ella Turesson
Norrbotten
10:37.63600
+1:04.6300
24
Ida Abrahamson
Västergötland
10:41.64000
+1:08.6700
25
Greta Lind
Stockholm
10:43.64200
+1:10.6900
26
HIlma Claesson
Stockholm
10:47.64600
+1:14.7300
27
Leia Bjursell
Västerbotten
10:54.65300
+1:21.8000
27
Amanda Johansson
Västergötland
10:54.65300
+1:21.8000
29
Belle Spets
Ångermanland
10:55.65400
+1:22.8100
30
Emmi Nyberg
Uppland
10:57.65600
+1:24.8300
31
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
10:59.65800
+1:26.8500
31
Elsa Gustafsson
Stockholm
10:59.65800
+1:26.8500
31
Moa Hansson
Gästrikland
10:59.65800
+1:26.8500
34
Ella Burman
Västerbotten
11:01.66000
+1:28.8700
35
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
11:02.66100
+1:29.8800
36
Alma Olsson
Örebro Län
11:03.66200
+1:30.8900
36
Wilma Nilsson
Ångermanland
11:03.66200
+1:30.8900
38
Ellen Holm
Östergötland
11:10.66900
+1:37.9600
39
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
11:11.67000
+1:38.9700
39
Ronja Bjursell
Västerbotten
11:11.67000
+1:38.9700
41
Elsa Granholm
Medelpad
11:12.67100
+1:39.9800
42
Nora Westerlund
Ångermanland
11:16.67500
+1:43.10200
42
Tilda Thudèn
Östergötland
11:16.67500
+1:43.10200
44
Maja Wallberg
Ångermanland
11:17.67600
+1:44.10300
45
Emilia Johansson
Ångermanland
11:20.67900
+1:47.10600
46
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
11:25.68400
+1:52.11100
47
MY Werner
Göteborg
11:27.68600
+1:54.11300
47
Alva Dahlin
Medelpad
11:27.68600
+1:54.11300
49
Nanna Grönborg
Medelpad
11:28.68700
+1:55.11400
50
Ylva Sandström
Medelpad
11:30.68900
+1:57.11600
51
Ninni Einarsson
Värmland
11:32.69100
+1:59.11800
52
Ella Johansson
Norrbotten
11:34.69300
+2:01.12000
52
Vera Edvardsson
Stockholm
11:34.69300
+2:01.12000
54
Nora Engström
Västerbotten
11:36.69500
+2:03.12200
55
Emma Bengtsson
Västergötland
11:43.70200
+2:10.12900
55
Vilja Björklund
Gästrikland
11:43.70200
+2:10.12900
57
Vilma Larsson
Örebro Län
11:44.70300
+2:11.13000
58
Louise Hallander
Östergötland
11:49.70800
+2:16.13500
59
Ingrid Åstot
Västerbotten
11:50.70900
+2:17.13600
59
Linda Hedlund
Norrbotten
11:50.70900
+2:17.13600
61
Signe Schagerström
Örebro Län
11:51.71000
+2:18.13700
62
Felicia Abelsson
Småland
11:52.71100
+2:19.13800
63
Stina Karlsson
Västergötland
11:54.71300
+2:21.14000
64
Emilia Eriksson
Västergötland
11:56.71500
+2:23.14200
65
Klara Forslund
Medelpad
11:57.71600
+2:24.14300
66
Klara Danielsson
Norrbotten
11:58.71700
+2:25.14400
67
Wilma Lundqvist
Västerbotten
11:59.71800
+2:26.14500
68
Thea Flogård
Göteborg
12:00.71900
+2:27.14600
69
Brule Gundale
Västerbotten
12:02.72100
+2:29.14800
69
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
12:02.72100
+2:29.14800
71
Klara Kivijärvi
Norrbotten
12:03.72200
+2:30.14900
72
Alva Adill
Uppland
12:16.73500
+2:43.16200
73
Linnea Berglund
Norrbotten
12:18.73700
+2:45.16400
74
Ebba Andersson
Medelpad
12:21.74000
+2:48.16700
75
Linnea Nordström
Uppland
12:26.74500
+2:53.17200
75
Linnea Hedin
Värmland
12:26.74500
+2:53.17200
77
Tilda Sahlberg
Hälsingland
12:27.74600
+2:54.17300
78
Elsa Larsson
Stockholm
12:38.75700
+3:05.18400
79
Elvira Bylund
Hälsingland
12:41.76000
+3:08.18700
80
Klara Skåninger
Stockholm
12:45.76400
+3:12.19100
81
Kristina Vestman
Ångermanland
12:58.77700
+3:25.20400
82
Agnes Nilsson
Norrbotten
13:02.78100
+3:29.20800
83
Amanda Fredriksson
Uppland
13:10.78900
+3:37.21600
84
Wilma Bohm
Göteborg
13:13.79200
+3:40.21900
85
Melke Björkman
Göteborg
13:22.80100
+3:49.22800
86
Emma Johansson
Medelpad
13:28.80700
+3:55.23400
87
Moa Ingvarsson
Västmanland
13:45.82400
+4:12.25100
88
Frida Jansson
Uppland
13:53.83200
+4:20.25900
89
Wilma Åkebring
Medelpad
14:05.84400
+4:32.27100
90
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
14:38.87700
+5:05.30400
91
Dorothea Petersson
Uppland
15:38.93700
+6:05.36400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)