Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:59:28.716700
79.9p
2
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:59:46.718510
+18.1710
79.7p
3
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:00:40.723920
+1:12.7120
78.9p
4
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:02:21.734030
+2:53.17230
77.5p
5
Thomas Persson
Tranemo IF
2:02:26.734540
+2:58.17740
77.4p
6
Niklas Johnasson
City Wolfs SC
2:02:27.734600
+2:59.17800
77.4p
7
Sven Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:02:59.737820
+3:31.21020
77.0p
8
Eivind Lande
Magnor Ul
2:03:02.738170
+3:34.21370
77.0p
9
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:07:12.763120
+7:44.46320
73.8p
10
Robert Stein
Grebo Smk
2:08:02.768150
+8:34.51350
73.2p
11
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:09:09.774870
+9:41.58070
72.4p
12
Arne Gunnar Ellevold
Bjerke IL
2:12:06.792550
+12:38.75750
70.4p
13
Jonas Melin
Malungs IF
2:12:25.794480
+12:57.77680
70.2p
14
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
2:12:27.794640
+12:59.77840
70.1p
15
Martin Eriksson
Lima IF
2:13:02.798160
+13:34.81360
69.8p
16
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
2:13:04.798310
+13:36.81510
69.7p
17
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:14:48.808740
+15:20.91940
68.6p
18
John Andre Wilhelmsen
Austmarka IL
2:15:24.812340
+15:56.95540
68.2p
19
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:15:32.813170
+16:04.96370
68.2p
20
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:16:12.817170
+16:44.100370
67.7p
21
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:16:39.819810
+17:11.103010
67.5p
22
Håvard Krogstad
Ørje IL
2:17:20.823930
+17:52.107130
67.1p
23
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:18:17.829640
+18:49.112840
66.5p
24
Erik Karlsson
Tanums IF
2:19:44.838330
+20:16.121530
65.6p
25
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:19:53.839260
+20:25.122460
65.6p
26
Jens Thorild
FK Herkules
2:20:08.840770
+20:40.123970
65.4p
27
Tomas Olsson
Hagfors SF
2:20:33.843280
+21:05.126480
65.2p
28
Simon Tärnlön
OK Nackhe
2:20:52.845150
+21:24.128350
65.0p
29
Jesper Lundström
Omx Technology
2:22:30.854910
+23:02.138110
64.1p
30
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:22:55.857460
+23:27.140660
63.8p
31
Christian Arvidsson
IK Trasten
2:23:46.862530
+24:18.145730
63.4p
32
Simon Lewerentz
Källbottens IK
2:23:48.862720
+24:20.145920
63.4p
33
Niklas Magnusson
Gävle SK
2:24:09.864840
+24:41.148040
63.2p
34
Stefan Karlsson
Björklinge SOK
2:24:26.866580
+24:58.149780
63.0p
35
Magnus Kjellberg
Åsarna IK
2:24:30.866960
+25:02.150160
63.0p
36
Jonas Hagberg
SOK 68
2:24:56.869510
+25:28.152710
62.8p
37
Peter Warlich
Linköpings SK
2:26:51.881090
+27:23.164290
61.8p
38
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:27:50.886950
+28:22.170150
61.3p
39
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:28:45.892440
+29:17.175640
60.8p
40
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:35.897420
+30:07.180620
60.4p
41
Joakim Hero
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:30:04.900300
+30:36.183500
60.2p
42
Patrik Olsson
Säffle SK
2:30:05.900420
+30:37.183620
60.2p
43
Stefan Larsson
Malmö FK
2:31:58.911720
+32:30.194920
59.3p
44
Per Westlund
Dalregementets IF
2:32:15.913490
+32:47.196690
59.1p
45
Christer Grankvist
Kroppa IF
2:32:42.916160
+33:14.199360
58.9p
46
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:33:18.919750
+33:50.202950
58.6p
47
Olof Persson
Malungs IF
2:34:11.925060
+34:43.208260
58.2p
48
Per Magnusson
Strängnäs-Malmby OL
2:34:36.927540
+35:08.210740
58.0p
49
Henrik Johansson
OK Löftan
2:34:38.927740
+35:10.210940
58.0p
50
Rikard Swedberg
Stockholms-Polisens IF
2:35:01.930050
+35:33.213250
57.9p
51
Jan Evertsson
IK Trasten
2:35:04.930390
+35:36.213590
57.8p
52
Per Carlsson
Granbergsdals IF
2:37:16.943590
+37:48.226790
56.9p
53
Joakim Bellander
Strängnäs-Malmby OL
2:37:34.945300
+38:06.228500
56.7p
54
Björn Martinsson Eidsiva
Energi Norge
2:38:59.953880
+39:31.237080
56.1p
55
Christer Bengtsson
IK Uven
2:39:05.954460
+39:37.237660
56.1p
56
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:39:24.956340
+39:56.239540
55.9p
57
Peder Folmanis
Tranemo IF
2:40:11.961000
+40:43.244200
55.6p
58
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:40:29.962800
+41:01.246000
55.5p
59
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:42:03.972200
+42:35.255400
54.9p
60
Anders Hammer
Brännebrona SK
2:42:10.972970
+42:42.256170
54.8p
61
Henrik Hedberg
Kroppa IF
2:42:17.973630
+42:49.256830
54.8p
62
Dan Eigil Aurland
Norway
2:42:44.976330
+43:16.259530
54.6p
63
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:42:45.976460
+43:17.259660
54.6p
64
Christian Svenkerud
Braskegreidfoss
2:43:01.978060
+43:33.261260
54.5p
65
Andreas Blåeldh
Väsby SK
2:43:17.979680
+43:49.262880
54.4p
66
Patric Berling
OK Landehof
2:43:23.980230
+43:55.263430
54.3p
67
Michael Alamar
Gamleby OK
2:43:58.983720
+44:30.266920
54.1p
68
Lorand Erös
ASK Växjö
2:45:15.991450
+45:47.274650
53.6p
69
Jyrki Kuusivaara Thorén
Säffle SK
2:46:30.998910
+47:02.282110
53.1p
70
Oskar Sange
Fjärås AIK
2:46:47.1000670
+47:19.283870
53.0p
71
Ken Hakata
Spirit IF
2:46:52.1001120
+47:24.284320
53.0p
72
Christian Bengtsson
Borås GIF
2:46:59.1001820
+47:31.285020
52.9p
73
Jörgen Nilsson
Uis
2:47:01.1002090
+47:33.285290
52.9p
74
Henrik Törnqvist
Garphyttans IF
2:47:37.1005680
+48:09.288880
52.7p
75
Jimmy Gustafsson
Åmåls OK
2:47:41.1006060
+48:13.289260
52.7p
76
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:48:47.1012690
+49:19.295890
52.3p
77
Peter Gylderud
Gävle SK
2:48:52.1013130
+49:24.296330
52.2p
78
Karl Grimberg
Grums SK
2:49:04.1014390
+49:36.297590
52.2p
79
Magnus Bengtsson
Malungs IF
2:49:15.1015480
+49:47.298680
52.1p
80
Henrik Sandkvist
Gnosjö FK
2:49:46.1018520
+50:18.301720
51.9p
81
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
2:50:00.1019980
+50:32.303180
51.8p
82
Martin Andreasson
Sanne GF
2:50:02.1020140
+50:34.303340
51.8p
83
Jonas Annegård
Solna OK
2:50:33.1023230
+51:05.306430
51.6p
84
Per-Ola Nedstedt
Gnosjö FK
2:51:10.1026950
+51:42.310150
51.4p
85
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:51:43.1030240
+52:15.313440
51.2p
86
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:51:51.1031050
+52:23.314250
51.2p
87
Andreas Kling
Bullarens GOIF
2:52:08.1032700
+52:40.315900
51.1p
88
Henrik Kilman
Ulvsby IF
2:52:52.1037150
+53:24.320350
50.8p
89
Claes Larsson
Björneborgs SK
2:53:25.1040490
+53:57.323690
50.6p
90
Lars Andersson
Nyhammars IF
2:54:09.1044890
+54:41.328090
50.4p
91
Roger Johansson
IF Saab
2:56:11.1057010
+56:43.340210
49.7p
92
Håkan Olsson
Årsunda IF
2:56:42.1060140
+57:14.343340
49.5p
93
Roger Andersson
Gillberga SK
2:57:15.1063440
+57:47.346640
49.3p
94
Magnus Bornäs
Sundbybergs IK
2:57:25.1064450
+57:57.347650
49.3p
95
Peter Alberius
Täby IS SK
2:57:41.1066080
+58:13.349280
49.2p
96
Peder Egnell
Boo IF
2:58:25.1070490
+58:57.353690
49.0p
97
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:58:34.1071310
+59:06.354510
48.9p
98
Mikael Palmqvist
IK Stern
2:59:44.1078380
+1:00:16.361580
48.5p
99
Tomas Gutke
Uddevalla SK
2:59:49.1078840
+1:00:21.362040
48.5p
100
Dennis Hettema
Åmåls OK
2:59:57.1079630
+1:00:29.362830
48.5p
101
Peter Engblom
Peab Fritid
3:00:31.1083090
+1:01:03.366290
48.3p
102
Emil Beer
Hammarby IF SF
3:02:12.1093100
+1:02:44.376300
47.8p
103
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:02:57.1097650
+1:03:29.380850
47.5p
104
Terje Svensson
Säffle SK
3:03:51.1103050
+1:04:23.386250
47.3p
105
Jens Lundqvist
Athletic Viking SK
3:04:04.1104370
+1:04:36.387570
47.2p
106
Mattias Lundin
Nacka Värmdö SK
3:04:15.1105470
+1:04:47.388670
47.1p
107
Anders Carlsson
Istrums SK
3:05:21.1112040
+1:05:53.395240
46.8p
108
Marcus Hansander
Ericsson Kista SK
3:05:29.1112850
+1:06:01.396050
46.8p
109
Asgeir Thoroddsen
IK Stern
3:05:38.1113720
+1:06:10.396920
46.7p
110
Magnus Andersson
SK Granan
3:05:52.1115100
+1:06:24.398300
46.7p
111
Jesper Lindberg
Helsingborgs SOK
3:06:07.1116610
+1:06:39.399810
46.6p
112
Lars Halses
Malungs IF
3:07:24.1124370
+1:07:56.407570
46.2p
113
Kristian Höglind
Göteborgs SK
3:07:28.1124780
+1:08:00.407980
46.2p
114
Jan Sarnet
Björneborgs SK
3:08:33.1131250
+1:09:05.414450
45.9p
115
Pontus Jonsson
Malmö FK
3:08:36.1131540
+1:09:08.414740
45.9p
116
Andreas Hellberg
IK Stern
3:08:40.1131900
+1:09:12.415100
45.9p
117
Joakim Agås
Räddningsskolans IF
3:08:56.1133580
+1:09:28.416780
45.8p
118
Joakim Landström
Åshammars IK
3:09:38.1137740
+1:10:10.420940
45.6p
119
Markus Pudas
Svappavaara Aif
3:09:47.1138660
+1:10:19.421860
45.6p
120
Peter Thysell
Turebergs IF
3:10:28.1142740
+1:11:00.425940
45.4p
121
Per Gustafsson
Hällbybrunns IF
3:10:39.1143860
+1:11:11.427060
45.3p
122
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:11:09.1146810
+1:11:41.430010
45.2p
123
Hans Ljunggren
Överlida IK
3:11:39.1149860
+1:12:11.433060
45.0p
124
Anders Johansson
Karlslunds IF SF
3:12:01.1152070
+1:12:33.435270
44.9p
125
Lars Wärolin
Grava SK
3:12:04.1152380
+1:12:36.435580
44.9p
126
Johannes Wingborg
Länsförsäkringar IF
3:13:47.1162640
+1:14:19.445840
44.5p
127
Fredrik Danielsson
Sya SK
3:13:52.1163150
+1:14:24.446350
44.4p
128
Magnus Bucht
Boo IF
3:14:15.1165430
+1:14:47.448630
44.3p
129
Anders Hellström
Hammarby IF SF
3:14:15.1165490
+1:14:47.448690
44.3p
130
Mathias Nilsson
Hindås SK
3:15:51.1175040
+1:16:23.458240
43.9p
131
Håkan Sörman
Tidaholm SOK Sisu
3:15:54.1175320
+1:16:26.458520
43.9p
132
Björn Flink
Åshammars IK
3:16:27.1178620
+1:16:59.461820
43.8p
133
Morten Gamborg Nielsen
Lima IF
3:17:17.1183690
+1:17:49.466890
43.6p
134
Per-Ola Jansson
Tidaholm SOK Sisu
3:19:14.1195340
+1:19:46.478540
43.1p
135
Ola Bill
Helsingborgs SOK
3:20:45.1204430
+1:21:17.487630
42.7p
136
Niss Jonas Carlsson
Falu IK
3:20:55.1205410
+1:21:27.488610
42.7p
137
Magnus Hoff
Boxholm-Ekeby SK
3:21:14.1207310
+1:21:46.490510
42.6p
138
Ulrik Olsson
Friskis och Svettis
3:21:43.1210200
+1:22:15.493400
42.5p
139
Fredrik Asplund
Mariefreds SOK
3:22:36.1215550
+1:23:08.498750
42.2p
140
Magnus Ekberg
Hammarby IF SF
3:22:49.1216890
+1:23:21.500090
42.2p
141
Daniel Damm
Storviks IF
3:23:15.1219410
+1:23:47.502610
42.1p
142
Anders Johansen
Vissefjärda GOIF
3:24:00.1223900
+1:24:32.507100
41.9p
143
Niklas Adolfsson
Hindås SK
3:25:41.1234020
+1:26:13.517220
41.5p
144
Stefan Pantzare
Göteborg Energi IF
3:25:41.1234060
+1:26:13.517260
41.5p
145
Magnus Svahn
Brandsbols SK
3:26:39.1239870
+1:27:11.523070
41.3p
146
Tomas Jonsson
IFK Västerås SK
3:28:52.1253120
+1:29:24.536320
40.8p
147
Mats Tell
Götenehus FF
3:32:28.1274700
+1:33:00.557900
40.0p
148
Björn Lerudsmoen
Norway
3:33:06.1278560
+1:33:38.561760
39.9p
149
Jens Nordstrand
OK Grane
3:33:18.1279760
+1:33:50.562960
39.8p
150
Thobias Olsson
Domnarvets GOIF
3:33:32.1281120
+1:34:04.564320
39.8p
151
Johan Staff
Mälarö SOK
3:33:38.1281700
+1:34:10.564900
39.8p
152
Anders Bexenius
Rejlers IF
3:34:34.1287340
+1:35:06.570540
39.6p
153
Markus Birgersson
OK Vallonerna
3:34:36.1287510
+1:35:08.570710
39.6p
154
Fredrik Waern
Åmåls OK
3:35:35.1293450
+1:36:07.576650
39.3p
155
Andreas Lindberg
Vissefjärda GOIF
3:39:13.1315240
+1:39:45.598440
38.6p
156
Daniel Modéus
Boo IF
3:39:22.1316130
+1:39:54.599330
38.6p
157
Claes Måhlén
Seb IF
3:41:07.1326610
+1:41:39.609810
38.2p
158
Jörgen Johansson
Brandsbols SK
3:41:32.1329100
+1:42:04.612300
38.2p
159
Thomas Jon Christiansen
København SK
3:41:59.1331870
+1:42:31.615070
38.1p
160
Erik Fredman
Ellos IF
3:43:27.1340600
+1:43:59.623800
37.8p
161
Niklas Johansson
Överlida IK
3:44:13.1345250
+1:44:45.628450
37.6p
162
Fredrik Bergman
Ibm-Klubben
3:44:17.1345670
+1:44:49.628870
37.6p
163
Roger Andersson
Malungs IF
3:47:11.1363060
+1:47:43.646260
37.1p
164
Stefan Regén
Hässleby SOK
3:48:14.1369370
+1:48:46.652570
36.9p
165
Ola Geide
Boo IF
3:48:49.1372860
+1:49:21.656060
36.8p
166
Adam Hollstensson
Malungs IF
3:50:23.1382210
+1:50:55.665410
36.5p
167
Mikael Ronge
Turebergs IF
3:56:45.1420480
+1:57:17.703680
35.4p
168
Henrik Unosson
OK Gläntan
3:58:36.1431560
+1:59:08.714760
35.1p
169
Björn Alfredsson
Lerums SOK
4:03:04.1458310
+2:03:36.741510
34.4p
170
Tommy Waszkiewicz
Gamleby OK
4:07:56.1487500
+2:08:28.770700
33.6p
171
Tomas Häggblad
IFK Västerås SK
4:09:47.1498660
+2:10:19.781860
33.3p
172
Mattias Isebrink
Clas Ohlson IF
4:09:54.1499360
+2:10:26.782560
33.3p
173
Ola Lindqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
4:10:46.1504500
+2:11:18.787700
33.2p
174
Gunnar Strand
Älvsjö AIK SOK
4:11:03.1506290
+2:11:35.789490
33.1p
175
Lars Sandberg
Johanneshov IF
4:15:36.1533550
+2:16:08.816750
32.5p
176
Christoffer Håkansson
Falu IK
4:18:42.1552170
+2:19:14.835370
32.1p
177
Henrik Olofsson
Sisu Forshaga SK
4:18:46.1552590
+2:19:18.835790
32.0p
178
Magnus Zetterberg
Hindås SK
4:22:42.1576120
+2:23:14.859320
31.5p
179
Asgeir Torfason
Island
4:27:52.1607160
+2:28:24.890360
30.8p
180
Morten Karlsson
Team Ove Skår
4:28:22.1610170
+2:28:54.893370
30.8p
181
Johan Strömberg
Tväråbäcks IK
4:35:04.1650360
+2:35:36.933560
29.9p
182
Joakim Palmér
Falu IK
4:35:04.1650370
+2:35:36.933570
29.9p
183
Joel Sobovich
IK Uven
4:36:52.1661110
+2:37:24.944310
29.7p