Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1169[
1
2
3
]
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:59:28.716700
79.9p
2
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:59:46.718510
+18.1710
79.7p
3
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:00:40.723920
+1:12.7120
78.9p
4
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:02:21.734030
+2:53.17230
77.5p
5
Thomas Persson
Tranemo IF
2:02:26.734540
+2:58.17740
77.4p
6
Niklas Johnasson
City Wolfs SC
2:02:27.734600
+2:59.17800
77.4p
7
Sven Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:02:59.737820
+3:31.21020
77.0p
8
Eivind Lande
Magnor Ul
2:03:02.738170
+3:34.21370
77.0p
9
Staffan Sandberg
OK Alehof
2:07:12.763120
+7:44.46320
73.8p
10
Robert Stein
Grebo Smk
2:08:02.768150
+8:34.51350
73.2p
11
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:09:09.774870
+9:41.58070
72.4p
12
Arne Gunnar Ellevold
Bjerke IL
2:12:06.792550
+12:38.75750
70.4p
13
Jonas Melin
Malungs IF
2:12:25.794480
+12:57.77680
70.2p
14
Magnus Andreasson
Göteborgs Polismäns IF
2:12:27.794640
+12:59.77840
70.1p
15
Martin Eriksson
Lima IF
2:13:02.798160
+13:34.81360
69.8p
16
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
2:13:04.798310
+13:36.81510
69.7p
17
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:14:48.808740
+15:20.91940
68.6p
18
John Andre Wilhelmsen
Austmarka IL
2:15:24.812340
+15:56.95540
68.2p
19
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:15:32.813170
+16:04.96370
68.2p
20
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:16:12.817170
+16:44.100370
67.7p
21
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:16:39.819810
+17:11.103010
67.5p
22
Håvard Krogstad
Ørje IL
2:17:20.823930
+17:52.107130
67.1p
23
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:18:17.829640
+18:49.112840
66.5p
24
Erik Karlsson
Tanums IF
2:19:44.838330
+20:16.121530
65.6p
25
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:19:53.839260
+20:25.122460
65.6p
26
Jens Thorild
FK Herkules
2:20:08.840770
+20:40.123970
65.4p
27
Tomas Olsson
Hagfors SF
2:20:33.843280
+21:05.126480
65.2p
28
Simon Tärnlön
OK Nackhe
2:20:52.845150
+21:24.128350
65.0p
29
Jesper Lundström
Omx Technology
2:22:30.854910
+23:02.138110
64.1p
30
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:22:55.857460
+23:27.140660
63.8p
31
Christian Arvidsson
IK Trasten
2:23:46.862530
+24:18.145730
63.4p
32
Simon Lewerentz
Källbottens IK
2:23:48.862720
+24:20.145920
63.4p
33
Niklas Magnusson
Gävle SK
2:24:09.864840
+24:41.148040
63.2p
34
Stefan Karlsson
Björklinge SOK
2:24:26.866580
+24:58.149780
63.0p
35
Magnus Kjellberg
Åsarna IK
2:24:30.866960
+25:02.150160
63.0p
36
Jonas Hagberg
SOK 68
2:24:56.869510
+25:28.152710
62.8p
37
Peter Warlich
Linköpings SK
2:26:51.881090
+27:23.164290
61.8p
38
Magnus Norén
Envikens IF Sverige
2:27:50.886950
+28:22.170150
61.3p
39
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:28:45.892440
+29:17.175640
60.8p
40
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:35.897420
+30:07.180620
60.4p
41
Joakim Hero
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:30:04.900300
+30:36.183500
60.2p
42
Patrik Olsson
Säffle SK
2:30:05.900420
+30:37.183620
60.2p
43
Stefan Larsson
Malmö FK
2:31:58.911720
+32:30.194920
59.3p
44
Per Westlund
Dalregementets IF
2:32:15.913490
+32:47.196690
59.1p
45
Christer Grankvist
Kroppa IF
2:32:42.916160
+33:14.199360
58.9p
46
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:33:18.919750
+33:50.202950
58.6p
47
Olof Persson
Malungs IF
2:34:11.925060
+34:43.208260
58.2p
48
Per Magnusson
Strängnäs-Malmby OL
2:34:36.927540
+35:08.210740
58.0p
49
Henrik Johansson
OK Löftan
2:34:38.927740
+35:10.210940
58.0p
50
Rikard Swedberg
Stockholms-Polisens IF
2:35:01.930050
+35:33.213250
57.9p
51
Jan Evertsson
IK Trasten
2:35:04.930390
+35:36.213590
57.8p
52
Per Carlsson
Granbergsdals IF
2:37:16.943590
+37:48.226790
56.9p
53
Joakim Bellander
Strängnäs-Malmby OL
2:37:34.945300
+38:06.228500
56.7p
54
Björn Martinsson Eidsiva
Energi Norge
2:38:59.953880
+39:31.237080
56.1p
55
Christer Bengtsson
IK Uven
2:39:05.954460
+39:37.237660
56.1p
56
Magnus Wallin
Strängnäs-Malmby OL
2:39:24.956340
+39:56.239540
55.9p
57
Peder Folmanis
Tranemo IF
2:40:11.961000
+40:43.244200
55.6p
58
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:40:29.962800
+41:01.246000
55.5p
59
Johan Nordskott
Broby GOIF
2:42:03.972200
+42:35.255400
54.9p
60
Anders Hammer
Brännebrona SK
2:42:10.972970
+42:42.256170
54.8p
61
Henrik Hedberg
Kroppa IF
2:42:17.973630
+42:49.256830
54.8p
62
Dan Eigil Aurland
Norway
2:42:44.976330
+43:16.259530
54.6p
63
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:42:45.976460
+43:17.259660
54.6p
64
Christian Svenkerud
Braskegreidfoss
2:43:01.978060
+43:33.261260
54.5p
65
Andreas Blåeldh
Väsby SK
2:43:17.979680
+43:49.262880
54.4p
66
Patric Berling
OK Landehof
2:43:23.980230
+43:55.263430
54.3p
67
Michael Alamar
Gamleby OK
2:43:58.983720
+44:30.266920
54.1p
68
Lorand Erös
ASK Växjö
2:45:15.991450
+45:47.274650
53.6p
69
Jyrki Kuusivaara Thorén
Säffle SK
2:46:30.998910
+47:02.282110
53.1p
70
Oskar Sange
Fjärås AIK
2:46:47.1000670
+47:19.283870
53.0p
71
Ken Hakata
Spirit IF
2:46:52.1001120
+47:24.284320
53.0p
72
Christian Bengtsson
Borås GIF
2:46:59.1001820
+47:31.285020
52.9p
73
Jörgen Nilsson
Uis
2:47:01.1002090
+47:33.285290
52.9p
74
Henrik Törnqvist
Garphyttans IF
2:47:37.1005680
+48:09.288880
52.7p
75
Jimmy Gustafsson
Åmåls OK
2:47:41.1006060
+48:13.289260
52.7p
76
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:48:47.1012690
+49:19.295890
52.3p
77
Peter Gylderud
Gävle SK
2:48:52.1013130
+49:24.296330
52.2p
78
Karl Grimberg
Grums SK
2:49:04.1014390
+49:36.297590
52.2p
79
Magnus Bengtsson
Malungs IF
2:49:15.1015480
+49:47.298680
52.1p
80
Henrik Sandkvist
Gnosjö FK
2:49:46.1018520
+50:18.301720
51.9p
81
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
2:50:00.1019980
+50:32.303180
51.8p
82
Martin Andreasson
Sanne GF
2:50:02.1020140
+50:34.303340
51.8p
83
Jonas Annegård
Solna OK
2:50:33.1023230
+51:05.306430
51.6p
84
Per-Ola Nedstedt
Gnosjö FK
2:51:10.1026950
+51:42.310150
51.4p
85
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:51:43.1030240
+52:15.313440
51.2p
86
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:51:51.1031050
+52:23.314250
51.2p
87
Andreas Kling
Bullarens GOIF
2:52:08.1032700
+52:40.315900
51.1p
88
Henrik Kilman
Ulvsby IF
2:52:52.1037150
+53:24.320350
50.8p
89
Claes Larsson
Björneborgs SK
2:53:25.1040490
+53:57.323690
50.6p
90
Lars Andersson
Nyhammars IF
2:54:09.1044890
+54:41.328090
50.4p
91
Roger Johansson
IF Saab
2:56:11.1057010
+56:43.340210
49.7p
92
Håkan Olsson
Årsunda IF
2:56:42.1060140
+57:14.343340
49.5p
93
Roger Andersson
Gillberga SK
2:57:15.1063440
+57:47.346640
49.3p
94
Magnus Bornäs
Sundbybergs IK
2:57:25.1064450
+57:57.347650
49.3p
95
Peter Alberius
Täby IS SK
2:57:41.1066080
+58:13.349280
49.2p
96
Peder Egnell
Boo IF
2:58:25.1070490
+58:57.353690
49.0p
97
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:58:34.1071310
+59:06.354510
48.9p
98
Mikael Palmqvist
IK Stern
2:59:44.1078380
+1:00:16.361580
48.5p
99
Tomas Gutke
Uddevalla SK
2:59:49.1078840
+1:00:21.362040
48.5p
100
Dennis Hettema
Åmåls OK
2:59:57.1079630
+1:00:29.362830
48.5p
101
Peter Engblom
Peab Fritid
3:00:31.1083090
+1:01:03.366290
48.3p
102
Emil Beer
Hammarby IF SF
3:02:12.1093100
+1:02:44.376300
47.8p
103
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:02:57.1097650
+1:03:29.380850
47.5p
104
Terje Svensson
Säffle SK
3:03:51.1103050
+1:04:23.386250
47.3p
105
Jens Lundqvist
Athletic Viking SK
3:04:04.1104370
+1:04:36.387570
47.2p
106
Mattias Lundin
Nacka Värmdö SK
3:04:15.1105470
+1:04:47.388670
47.1p
107
Anders Carlsson
Istrums SK
3:05:21.1112040
+1:05:53.395240
46.8p
108
Marcus Hansander
Ericsson Kista SK
3:05:29.1112850
+1:06:01.396050
46.8p
109
Asgeir Thoroddsen
IK Stern
3:05:38.1113720
+1:06:10.396920
46.7p
110
Magnus Andersson
SK Granan
3:05:52.1115100
+1:06:24.398300
46.7p
111
Jesper Lindberg
Helsingborgs SOK
3:06:07.1116610
+1:06:39.399810
46.6p
112
Lars Halses
Malungs IF
3:07:24.1124370
+1:07:56.407570
46.2p
113
Kristian Höglind
Göteborgs SK
3:07:28.1124780
+1:08:00.407980
46.2p
114
Jan Sarnet
Björneborgs SK
3:08:33.1131250
+1:09:05.414450
45.9p
115
Pontus Jonsson
Malmö FK
3:08:36.1131540
+1:09:08.414740
45.9p
116
Andreas Hellberg
IK Stern
3:08:40.1131900
+1:09:12.415100
45.9p
117
Joakim Agås
Räddningsskolans IF
3:08:56.1133580
+1:09:28.416780
45.8p
118
Joakim Landström
Åshammars IK
3:09:38.1137740
+1:10:10.420940
45.6p
119
Markus Pudas
Svappavaara Aif
3:09:47.1138660
+1:10:19.421860
45.6p
120
Peter Thysell
Turebergs IF
3:10:28.1142740
+1:11:00.425940
45.4p
121
Per Gustafsson
Hällbybrunns IF
3:10:39.1143860
+1:11:11.427060
45.3p
122
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:11:09.1146810
+1:11:41.430010
45.2p
123
Hans Ljunggren
Överlida IK
3:11:39.1149860
+1:12:11.433060
45.0p
124
Anders Johansson
Karlslunds IF SF
3:12:01.1152070
+1:12:33.435270
44.9p
125
Lars Wärolin
Grava SK
3:12:04.1152380
+1:12:36.435580
44.9p
126
Johannes Wingborg
Länsförsäkringar IF
3:13:47.1162640
+1:14:19.445840
44.5p
127
Fredrik Danielsson
Sya SK
3:13:52.1163150
+1:14:24.446350
44.4p
128
Magnus Bucht
Boo IF
3:14:15.1165430
+1:14:47.448630
44.3p
129
Anders Hellström
Hammarby IF SF
3:14:15.1165490
+1:14:47.448690
44.3p
130
Mathias Nilsson
Hindås SK
3:15:51.1175040
+1:16:23.458240
43.9p
131
Håkan Sörman
Tidaholm SOK Sisu
3:15:54.1175320
+1:16:26.458520
43.9p
132
Björn Flink
Åshammars IK
3:16:27.1178620
+1:16:59.461820
43.8p
133
Morten Gamborg Nielsen
Lima IF
3:17:17.1183690
+1:17:49.466890
43.6p
134
Per-Ola Jansson
Tidaholm SOK Sisu
3:19:14.1195340
+1:19:46.478540
43.1p
135
Ola Bill
Helsingborgs SOK
3:20:45.1204430
+1:21:17.487630
42.7p
136
Niss Jonas Carlsson
Falu IK
3:20:55.1205410
+1:21:27.488610
42.7p
137
Magnus Hoff
Boxholm-Ekeby SK
3:21:14.1207310
+1:21:46.490510
42.6p
138
Ulrik Olsson
Friskis och Svettis
3:21:43.1210200
+1:22:15.493400
42.5p
139
Fredrik Asplund
Mariefreds SOK
3:22:36.1215550
+1:23:08.498750
42.2p
140
Magnus Ekberg
Hammarby IF SF
3:22:49.1216890
+1:23:21.500090
42.2p
141
Daniel Damm
Storviks IF
3:23:15.1219410
+1:23:47.502610
42.1p
142
Anders Johansen
Vissefjärda GOIF
3:24:00.1223900
+1:24:32.507100
41.9p
143
Niklas Adolfsson
Hindås SK
3:25:41.1234020
+1:26:13.517220
41.5p
144
Stefan Pantzare
Göteborg Energi IF
3:25:41.1234060
+1:26:13.517260
41.5p
145
Magnus Svahn
Brandsbols SK
3:26:39.1239870
+1:27:11.523070
41.3p
146
Tomas Jonsson
IFK Västerås SK
3:28:52.1253120
+1:29:24.536320
40.8p
147
Mats Tell
Götenehus FF
3:32:28.1274700
+1:33:00.557900
40.0p
148
Björn Lerudsmoen
Norway
3:33:06.1278560
+1:33:38.561760
39.9p
149
Jens Nordstrand
OK Grane
3:33:18.1279760
+1:33:50.562960
39.8p
150
Thobias Olsson
Domnarvets GOIF
3:33:32.1281120
+1:34:04.564320
39.8p
151
Johan Staff
Mälarö SOK
3:33:38.1281700
+1:34:10.564900
39.8p
152
Anders Bexenius
Rejlers IF
3:34:34.1287340
+1:35:06.570540
39.6p
153
Markus Birgersson
OK Vallonerna
3:34:36.1287510
+1:35:08.570710
39.6p
154
Fredrik Waern
Åmåls OK
3:35:35.1293450
+1:36:07.576650
39.3p
155
Andreas Lindberg
Vissefjärda GOIF
3:39:13.1315240
+1:39:45.598440
38.6p
156
Daniel Modéus
Boo IF
3:39:22.1316130
+1:39:54.599330
38.6p
157
Claes Måhlén
Seb IF
3:41:07.1326610
+1:41:39.609810
38.2p
158
Jörgen Johansson
Brandsbols SK
3:41:32.1329100
+1:42:04.612300
38.2p
159
Thomas Jon Christiansen
København SK
3:41:59.1331870
+1:42:31.615070
38.1p
160
Erik Fredman
Ellos IF
3:43:27.1340600
+1:43:59.623800
37.8p
161
Niklas Johansson
Överlida IK
3:44:13.1345250
+1:44:45.628450
37.6p
162
Fredrik Bergman
Ibm-Klubben
3:44:17.1345670
+1:44:49.628870
37.6p
163
Roger Andersson
Malungs IF
3:47:11.1363060
+1:47:43.646260
37.1p
164
Stefan Regén
Hässleby SOK
3:48:14.1369370
+1:48:46.652570
36.9p
165
Ola Geide
Boo IF
3:48:49.1372860
+1:49:21.656060
36.8p
166
Adam Hollstensson
Malungs IF
3:50:23.1382210
+1:50:55.665410
36.5p
167
Mikael Ronge
Turebergs IF
3:56:45.1420480
+1:57:17.703680
35.4p
168
Henrik Unosson
OK Gläntan
3:58:36.1431560
+1:59:08.714760
35.1p
169
Björn Alfredsson
Lerums SOK
4:03:04.1458310
+2:03:36.741510
34.4p
170
Tommy Waszkiewicz
Gamleby OK
4:07:56.1487500
+2:08:28.770700
33.6p
171
Tomas Häggblad
IFK Västerås SK
4:09:47.1498660
+2:10:19.781860
33.3p
172
Mattias Isebrink
Clas Ohlson IF
4:09:54.1499360
+2:10:26.782560
33.3p
173
Ola Lindqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
4:10:46.1504500
+2:11:18.787700
33.2p
174
Gunnar Strand
Älvsjö AIK SOK
4:11:03.1506290
+2:11:35.789490
33.1p
175
Lars Sandberg
Johanneshov IF
4:15:36.1533550
+2:16:08.816750
32.5p
176
Christoffer Håkansson
Falu IK
4:18:42.1552170
+2:19:14.835370
32.1p
177
Henrik Olofsson
Sisu Forshaga SK
4:18:46.1552590
+2:19:18.835790
32.0p
178
Magnus Zetterberg
Hindås SK
4:22:42.1576120
+2:23:14.859320
31.5p
179
Asgeir Torfason
Island
4:27:52.1607160
+2:28:24.890360
30.8p
180
Morten Karlsson
Team Ove Skår
4:28:22.1610170
+2:28:54.893370
30.8p
181
Johan Strömberg
Tväråbäcks IK
4:35:04.1650360
+2:35:36.933560
29.9p
182
Joakim Palmér
Falu IK
4:35:04.1650370
+2:35:36.933570
29.9p
183
Joel Sobovich
IK Uven
4:36:52.1661110
+2:37:24.944310
29.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:06:21.758040
74.4p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:08:03.768210
+1:41.10070
73.2p
3
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:08:05.768400
+1:43.10260
73.2p
4
Jan Olm
Sisu Forshaga SK
2:08:35.771400
+2:13.13260
72.8p
5
Mikael Martens
Malungs IF
2:09:18.775700
+2:56.17560
72.3p
6
Mats Larsson
Malungs IF
2:10:46.784560
+4:25.26420
71.3p
7
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:11:16.787570
+4:55.29430
70.9p
8
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:12:17.793600
+5:55.35460
70.3p
9
Vegard Akersveen
Norway
2:15:05.810490
+8:44.52350
68.4p
10
Mikael Drakes
Säters IF SK
2:16:10.816910
+9:48.58770
67.8p
11
Henrik Landström
Säffle SK
2:16:23.818280
+10:02.60140
67.6p
12
Patrik Sonehag
IK Stern
2:16:27.818680
+10:06.60540
67.6p
13
Krister Emanuelsson
Ulricehamns IF
2:16:28.818760
+10:07.60620
67.6p
14
Per-Egil Linna
Kongsvinger IL
2:16:38.819760
+10:17.61620
67.5p
15
Stefan Andersson
Tibro OK
2:16:41.820020
+10:19.61880
67.5p
16
Anders Samuelsson
Mullsjö SOK
2:16:47.820670
+10:26.62530
67.4p
17
Nils Fisketjönn
Norway
2:16:49.820860
+10:28.62720
67.4p
18
Jörn Erik Smörböl
Magnor Ul
2:17:19.823830
+10:57.65690
67.1p
19
Jan Lillestu
Engerdal IL
2:18:32.831160
+12:11.73020
66.3p
20
Martin Mattsson
Uddevalla Roddklubb
2:20:11.841020
+13:49.82880
65.4p
21
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:20:13.841270
+13:52.83130
65.4p
22
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:20:15.841430
+13:53.83290
65.3p
23
Mikael Andersson
Istrums SK
2:20:45.844440
+14:24.86300
65.1p
24
Anders Magnusson
FK Friskus Varberg
2:21:11.847000
+14:49.88860
64.8p
25
Nicklas Bergström
Täby OK
2:21:43.850260
+15:22.92120
64.5p
26
Lars Persson
Sisu Forshaga SK
2:21:49.850840
+15:28.92700
64.5p
27
Kalle Östgren
OK Kåre
2:21:50.850920
+15:28.92780
64.5p
28
Roger Rönningen
Björneborgs SK
2:22:17.853640
+15:56.95500
64.2p
29
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:22:20.853990
+15:59.95850
64.2p
30
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:23:10.858900
+16:48.100760
63.7p
31
Jan Willman
Xg Ice
2:23:10.858940
+16:49.100800
63.7p
32
Henrik Hellman Paperin
Korsnäs IF SK
2:23:55.863400
+17:33.105260
63.3p
33
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:24:51.869070
+18:30.110930
62.8p
34
Johan Skoglund
Hällefors SK
2:26:23.878220
+20:01.120080
62.0p
35
Tommy Björndalen
Magnor Ul
2:26:44.880340
+20:23.122200
61.8p
36
Jukka Loukva
Nacka Värmdö SK
2:27:15.883450
+20:54.125310
61.6p
37
John Nygård
Norway
2:27:37.885680
+21:16.127540
61.4p
38
Vidar Moen
Norway
2:27:59.887890
+21:38.129750
61.2p
39
Stefan Eriksson
Dalregementets IF
2:30:15.901490
+23:54.143350
60.1p
40
Hans Huse
Norway
2:31:34.909340
+25:13.151200
59.4p
41
Jan Nilsson
OK Nackhe
2:32:03.912260
+25:42.154120
59.2p
42
Conny Olsson
Sellnäs IF
2:32:17.913640
+25:56.155500
59.1p
43
Håkan Danielsson
ASK Växjö
2:32:23.914280
+26:02.156140
59.1p
44
Thomas Tellåsen
Sisu Forshaga SK
2:35:07.930600
+28:45.172460
57.8p
45
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
2:37:14.943300
+30:52.185160
56.9p
46
John Kristian Solbrekke
Rödnäs IS
2:37:23.944280
+31:02.186140
56.8p
47
Per Belke
Ibm-Klubben
2:37:45.946430
+31:23.188290
56.7p
48
Tommy Köhn
Gävle SK
2:38:57.953690
+32:36.195550
56.1p
49
Sven-Erik Ericsson
Säffle SK
2:39:17.955610
+32:55.197470
56.0p
50
Janne Sätterberg
IK Fryken
2:39:22.956180
+33:01.198040
56.0p
51
Mikael Antonsen
Oslo Ski
2:39:31.957000
+33:09.198860
55.9p
52
Robert Gren
Munkedals SOK
2:39:46.958540
+33:25.200400
55.8p
53
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:40:06.960520
+33:44.202380
55.7p
54
Henrik Ottosson
Norra Dals SK
2:40:08.960710
+33:46.202570
55.6p
55
Björn Nordvik
Norway
2:40:40.963940
+34:19.205800
55.4p
56
Mikael Jansson
Hällbybrunns IF
2:40:48.964770
+34:27.206630
55.4p
57
Mats Söderlindh
Spikbodarnas IK
2:41:01.966010
+34:39.207870
55.3p
58
Erik Andersson
Arvika SLK
2:41:08.966730
+34:46.208590
55.2p
59
Robert Lundén
Sunne SLF
2:42:20.973940
+35:59.215800
54.7p
60
Jonny Persson
OK Gipen
2:42:37.975690
+36:16.217550
54.6p
61
Kenneth Johansson
Ekshärads SF
2:43:09.978880
+36:48.220740
54.4p
62
Daniel Svanström
Täby OK
2:43:14.979380
+36:53.221240
54.4p
63
Håkan Bylenius
Sisu Forshaga SK
2:43:16.979510
+36:54.221370
54.4p
64
Bo Jensen
Danmark
2:43:29.980840
+37:08.222700
54.3p
65
Ola Björklund
Bjursås IK
2:43:43.982230
+37:21.224090
54.2p
66
Jan Ove Kristiansen
Norway
2:44:30.986940
+38:09.228800
53.9p
67
Urban Ödlund
Ryda SK
2:44:49.988820
+38:27.230680
53.8p
68
Örjan Andersson
Säffle SK
2:44:57.989610
+38:35.231470
53.7p
69
Peter Larsson
Sälens IF
2:47:00.1001960
+40:39.243820
52.9p
70
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:48:29.1010850
+42:08.252710
52.4p
71
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
2:48:35.1011490
+42:14.253350
52.3p
72
Thomas Andersson
Hällefors SK
2:49:23.1016290
+43:02.258150
52.0p
73
Anders Lundqvist
Sundborns GOIF
2:49:52.1019150
+43:31.261010
51.9p
74
Erik Åberg
Korsnäs IF SK
2:50:31.1023090
+44:10.264950
51.6p
75
Niklas Andrén
Räddningsskolans IF
2:50:47.1024610
+44:25.266470
51.5p
76
Jan Sverre Moen
Åsnen Finnskog IL
2:51:07.1026660
+44:46.268520
51.4p
77
Tomas Stenberg
Skogspojkarnas OK
2:51:50.1030950
+45:29.272810
51.2p
78
Kjell Pettersen
Granbergsdals IF
2:52:24.1034360
+46:03.276220
51.0p
79
Syver Ekbrant
Köla AIK
2:52:39.1035830
+46:17.277690
50.9p
80
Anders Önerud
OK Ravinen
2:53:19.1039850
+46:58.281710
50.7p
81
Wilhelm Nyberg
Spikbodarnas IK
2:53:21.1040000
+46:59.281860
50.6p
82
Mats Ohlsson
IK Stern
2:53:24.1040300
+47:02.282160
50.6p
83
Claes Andersson
Tranemo IF
2:53:49.1042870
+47:28.284730
50.5p
84
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
2:53:57.1043690
+47:36.285550
50.4p
85
Johan Peters
Gagnefs IF
2:54:28.1046720
+48:06.288580
50.3p
86
Magnus Karlsson
Kroppa IF
2:55:31.1053090
+49:10.294950
49.9p
87
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:56:26.1058550
+50:05.300410
49.6p
88
Anders Älvegran
Dalaporten OL
2:56:37.1059680
+50:16.301540
49.5p
89
Jörgen Tristen
Danderyds SK
2:57:01.1062040
+50:40.303900
49.4p
90
Daniel Lidbom
IK Trasten
2:57:18.1063720
+50:56.305580
49.3p
91
Jonny Widén
Säffle SK
2:57:33.1065230
+51:11.307090
49.2p
92
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:58:36.1071540
+52:15.313400
48.9p
93
Jonas Lundberg
Malungs IF
2:59:09.1074880
+52:48.316740
48.7p
94
Thomas Svensson
Vissefjärda GOIF
3:01:00.1085980
+54:39.327840
48.1p
95
Micke Larsson
Malungs IF
3:01:02.1086140
+54:41.328000
48.1p
96
Sten Inge Eriksson
Sunnansjö IK
3:01:05.1086420
+54:43.328280
48.1p
97
Mikael Alvarsson
Töcksfors IF
3:03:24.1100350
+57:03.342210
47.4p
98
Lars-Göran Fagerlind
Finnskogarnas SK
3:04:33.1107200
+58:11.349060
47.1p
99
Johan Mellqvist
Axa SC
3:04:36.1107500
+58:14.349360
47.0p
100
Conny Gunnarsson
Grums SK
3:06:10.1116950
+59:49.358810
46.6p
101
Lennart Olsson
Hagfors SF
3:06:13.1117280
+59:52.359140
46.6p
102
Martin Cleve
No Club
3:09:37.1137660
+1:03:16.379520
45.6p
103
Mats Millqvist
Falköpings AIK SK
3:12:41.1156050
+1:06:20.397910
44.8p
104
Peter Norrhall
IK Ulven
3:12:52.1157130
+1:06:30.398990
44.7p
105
Thomas Andersson
Stora Enso Fors SK
3:13:03.1158260
+1:06:42.400120
44.7p
106
Peter Svahn
Brandsbols SK
3:13:20.1159910
+1:06:58.401770
44.6p
107
Fredrik Hörstedt
Tranemo IF
3:13:35.1161430
+1:07:13.403290
44.5p
108
Patrik Ståhl
OK Gläntan
3:13:45.1162430
+1:07:23.404290
44.5p
109
Anders Sandbecker
Borås GIF
3:13:59.1163860
+1:07:38.405720
44.4p
110
Fritiof Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:14:21.1166090
+1:08:00.407950
44.3p
111
Dan Bodinger
Storfors SK
3:14:48.1168770
+1:08:27.410630
44.2p
112
Anders Ågren
Åmåls OK
3:14:57.1169670
+1:08:36.411530
44.2p
113
Mikael Eriksson
OK Tyr
3:15:06.1170570
+1:08:45.412430
44.1p
114
Bjarre Asbahr
Danmark
3:15:12.1171100
+1:08:50.412960
44.1p
115
Tomas Isaksson
IF Nornan
3:15:51.1175080
+1:09:30.416940
43.9p
116
Per Näslund
OK Landehof
3:16:29.1178820
+1:10:07.420680
43.8p
117
Anders Åkerman
Sisu Forshaga SK
3:16:29.1178850
+1:10:08.420710
43.8p
118
Per Ola Enander
Lidköpings VSK
3:19:16.1195530
+1:12:54.437390
43.1p
119
Peter Christoffersson
Club Ski & Run
3:19:21.1196090
+1:13:00.437950
43.0p
120
Håkan Palmqvist
Hällefors SK
3:21:04.1206330
+1:14:42.448190
42.6p
121
Ola Ölme
Sisu Forshaga SK
3:21:26.1208570
+1:15:05.450430
42.5p
122
Jan Larsson
Kils SF
3:21:43.1210220
+1:15:21.452080
42.5p
123
Peter Almqvist
Tockarps IK
3:22:01.1212080
+1:15:40.453940
42.4p
124
Johan Jerkgård
Sollerö IF
3:22:12.1213140
+1:15:51.455000
42.3p
125
Erik Nillius
Aspeboda SK
3:22:43.1216230
+1:16:21.458090
42.2p
126
Hans Nyström
Åf SK
3:22:46.1216570
+1:16:25.458430
42.2p
127
Ulrik Aronsson
Istrums SK
3:22:48.1216780
+1:16:27.458640
42.2p
128
Peter Thelin
Idkerberget Rämshyttan
3:23:53.1223290
+1:17:32.465150
41.9p
129
Gunnar Robertsson
Malungs IF
3:25:27.1232670
+1:19:06.474530
41.6p
130
Lars Danielsson
Fjärdhundra SK
3:26:17.1237690
+1:19:56.479550
41.4p
131
Mikael Nordstedt
IFK Skövde SK
3:26:33.1239230
+1:20:11.481090
41.3p
132
Jan Johansson
Storviks IF
3:26:41.1240020
+1:20:19.481880
41.3p
133
Ronny Sandal
Heby Allmänna IF
3:27:09.1242840
+1:20:48.484700
41.2p
134
Christer Lindberg
IF Nornan
3:27:54.1247300
+1:21:32.489160
41.0p
135
Torbjörn Saxmo
Granbergsdals IF
3:28:23.1250280
+1:22:02.492140
40.9p
136
Anders Gustafsson
Sisu Forshaga SK
3:28:33.1251250
+1:22:12.493110
40.9p
137
Mats Sjögren
Sundborns GOIF
3:29:33.1257260
+1:23:12.499120
40.6p
138
Niklas Rabakko
IK Trasten
3:30:08.1260760
+1:23:47.502620
40.5p
139
Ola Pettersson
Täby IS SK
3:30:15.1261490
+1:23:54.503350
40.5p
140
Per Jemth
Jössefors IK
3:30:27.1262690
+1:24:06.504550
40.4p
141
Juha Takkinen
Linköpings SK
3:30:43.1264290
+1:24:22.506150
40.4p
142
Anders Isaksson
Bullarens GOIF
3:30:48.1264740
+1:24:27.506600
40.4p
143
Carl-Johan Albinsson
Sisu Forshaga SK
3:31:17.1267690
+1:24:56.509550
40.3p
144
Örjan Pettersson
Nybro Ski
3:31:44.1270390
+1:25:23.512250
40.2p
145
Jan Olof Olsson
Nybro Ski
3:32:31.1275000
+1:26:09.516860
40.0p
146
Hans Forsberg
Garphyttans IF
3:33:56.1283570
+1:27:35.525430
39.7p
147
Martin Weimarck
IK Stern
3:34:13.1285200
+1:27:51.527060
39.6p
148
Tomas Martinsson
Häljebodas IF
3:35:20.1291930
+1:28:58.533790
39.4p
149
Anders Bergdahl
Lidköpings VSK
3:35:59.1295830
+1:29:37.537690
39.3p
150
Håkan Gedda
SK Hylte
3:36:37.1299650
+1:30:16.541510
39.1p
151
Magnus Svensson
Tidaholm SOK Sisu
3:37:16.1303590
+1:30:55.545450
39.0p
152
Peter Persson
Sunne SLF
3:37:25.1304420
+1:31:03.546280
39.0p
153
Christer Holm
OK Flundrehof
3:40:04.1320310
+1:33:42.562170
38.4p
154
Lennart Hellsten
Linköpings SK
3:46:24.1358330
+1:40:02.600190
37.2p
155
Allan Egetoft
Danmark
3:48:47.1372640
+1:42:26.614500
36.8p
156
Mikael Johansson
IF Saab
3:49:42.1378140
+1:43:21.620000
36.6p
157
Jan Hellinge
Sisu Forshaga SK
3:51:46.1390560
+1:45:25.632420
36.3p
158
Magnus Kallin
Grava SK
3:52:38.1395740
+1:46:17.637600
36.1p
159
Fredrik Almlöv
IK Rex
3:57:09.1422820
+1:50:47.664680
35.3p
160
Dan Hillskär
Sjövalla FK
3:59:17.1435680
+1:52:56.677540
35.0p
161
Håkan Eskilsson
Brännebrona SK
4:15:14.1531320
+2:08:52.773180
32.5p
162
Tomas Strandberg
Karlslunds IF SF
4:17:27.1544650
+2:11:06.786510
32.2p
163
Ola Andersson
Uppland
4:18:01.1548010
+2:11:39.789870
32.1p
164
Jörgen Nilsson
Säffle SK
4:18:25.1550410
+2:12:03.792270
32.1p
165
Robert Ohlsson
IK Stern
4:21:21.1568090
+2:15:00.809950
31.7p
166
Sören Edvinsson
SK Hylte
4:28:09.1608880
+2:21:48.850740
30.8p
167
Fredrik Lindberg
Nymans IF
4:30:49.1624860
+2:24:28.866720
30.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Dag Nylund
Norway
2:04:48.748770
75.6p
2
Björn Albinsson
Tanums IF
2:09:04.774360
+4:15.25490
72.4p
3
Mikael Almén
Ryda SK
2:10:49.784870
+6:01.36000
71.2p
4
Kent Andersson
Sunne SLF
2:12:18.793700
+7:29.44830
70.2p
5
Lars Sarenmark
Brudpiga RK
2:14:32.807180
+9:44.58310
68.8p
6
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:14:40.807960
+9:51.59090
68.7p
7
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:14:56.809560
+10:07.60690
68.5p
8
Geir Hammer
Grue Finnskog IL
2:15:31.813030
+10:42.64160
68.2p
9
Karl Elfengrén
Alta
2:16:33.819220
+11:44.70350
67.5p
10
Leif Thorn
Bengtsfors Bois
2:17:15.823480
+12:27.74610
67.1p
11
Torgny Eriksson
Granbergsdals IF
2:18:34.831380
+13:46.82510
66.3p
12
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
2:19:34.837330
+14:45.88460
65.7p
13
Gert Larsson
Arvika IS
2:19:34.837380
+14:46.88510
65.7p
14
Janne Persson
IF Rigor
2:20:01.840060
+15:12.91190
65.5p
15
Jonas Åhström
Råda IK
2:20:19.841800
+15:30.92930
65.3p
16
Sten Börresen
Norway
2:21:27.848630
+16:38.99760
64.7p
17
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:22:08.852730
+17:19.103860
64.3p
18
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:23:47.862600
+18:58.113730
63.4p
19
Jorma Öljymäki
Hällefors SK
2:23:53.863280
+19:05.114410
63.3p
20
Kjell Invar Granheim
Magnor Ul
2:24:02.864110
+19:13.115240
63.2p
21
Dietmar Aiff
Alvesta SOK
2:24:25.866490
+19:37.117620
63.0p
22
Glenn Lövgren
Ulricehamns IF
2:24:34.867320
+19:45.118450
63.0p
23
Peter Norrmén
Karlslunds IF SF
2:24:38.867740
+19:49.118870
62.9p
24
Colin Melntyre
Räddningsskolans IF
2:24:59.869820
+20:10.120950
62.7p
25
Björn Henning Grandal
Norway
2:25:18.871730
+20:29.122860
62.6p
26
Anders Sundén
Lesjöfors SK
2:26:29.878820
+21:40.129950
62.0p
27
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
2:26:59.881890
+22:11.133020
61.7p
28
Mats Lagerblad
Växjöpolisens IF o Psk
2:27:38.885770
+22:50.136900
61.4p
29
Torbjörn Söderlund
Leksands SK
2:28:39.891880
+23:51.143010
60.9p
30
Åke Svensson
Räddningsskolans IF
2:29:34.897330
+24:45.148460
60.4p
31
Per Axelsson
Annebergs GOIF
2:29:48.898770
+25:00.149900
60.3p
32
Anders Jorholm
Ulvsby IF
2:30:00.899960
+25:11.151090
60.2p
33
Kent Andersson
Åmåls OK
2:30:07.900660
+25:18.151790
60.1p
34
Anders Gruving
Vasaloppsklubben Hedemora
2:31:18.907780
+26:30.158910
59.6p
35
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:31:21.908060
+26:32.159190
59.5p
36
Kjell Eriksson
Hagfors SF
2:34:47.928610
+29:58.179740
58.0p
37
Mats Erikanders
IK Jarl Rättvik
2:35:02.930140
+30:13.181270
57.8p
38
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:35:58.935720
+31:09.186850
57.4p
39
Stefan Hernebrant
Trollhättans SOK
2:36:20.937960
+31:31.189090
57.3p
40
Lars Larsson
Ekshärads SF
2:37:38.945730
+32:49.196860
56.7p
41
Leif Larsson
Åmåls OK
2:39:12.955100
+34:23.206230
56.0p
42
Sven-Gunnar Svensson
OK Kroppefjäll
2:39:20.955980
+34:32.207110
56.0p
43
Tommy Johansson
Hagfors SF
2:40:15.961440
+35:26.212570
55.6p
44
Tore Vestbekken
Austmarka IL
2:40:41.964010
+35:52.215140
55.4p
45
Per Ekman
Nacka Värmdö SK
2:42:17.973600
+37:28.224730
54.8p
46
Finn Einar Graff
Norway
2:42:47.976680
+37:59.227810
54.6p
47
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
2:42:57.977650
+38:08.228780
54.5p
48
Kjell Svensson
Sik Oxelesund
2:44:38.987720
+39:49.238850
53.8p
49
Joakim Sandberg
Brännebrona SK
2:45:33.993250
+40:44.244380
53.5p
50
Anders Carlsson
Ekshärads SF
2:45:37.993690
+40:49.244820
53.5p
51
Sören Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:46:00.995930
+41:11.247060
53.3p
52
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:46:35.999460
+41:46.250590
53.1p
53
Lennart Nilsson
Brandsbols SK
2:46:49.1000840
+42:00.251970
53.0p
54
Peter Lindgren
Svenskt Näringslivs IF
2:47:39.1005890
+42:51.257020
52.7p
55
Bo Ristvall
Sisu Forshaga SK
2:48:43.1012240
+43:54.263370
52.3p
56
Åke Roos
Sellnäs IF
2:49:32.1017130
+44:43.268260
52.0p
57
Ola Eriksson
Mariefreds SOK
2:51:53.1031270
+47:05.282400
51.2p
58
Jerry Lundin
Borås SK
2:53:30.1040940
+48:41.292070
50.6p
59
Björn Reger
Creator SK
2:53:55.1043460
+49:06.294590
50.4p
60
Anders Hellsten
Linköpings SK
2:54:43.1048240
+49:54.299370
50.2p
61
Michael Öhr
Ikj Haninge
2:55:18.1051790
+50:30.302920
50.0p
62
Mats Åsling
Karlslunds IF SF
2:56:20.1057900
+51:31.309030
49.6p
63
Bo Jönsson
ASK Växjö
2:56:50.1060900
+52:01.312030
49.5p
64
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:56:55.1061400
+52:06.312530
49.4p
65
Vidar Stensåsen
Kluddinge SK
2:58:00.1067990
+53:12.319120
49.1p
66
Lars Hammarlund
IK Stern
2:59:18.1075790
+54:30.326920
48.7p
67
Lars Jerméus
Göteborg Energi IF
2:59:35.1077420
+54:46.328550
48.6p
68
Öjvind Sandbakk
IL Trysilgutten Norge
2:59:36.1077580
+54:48.328710
48.6p
69
Stefan Johansson
OK Vivill
3:04:19.1105840
+59:30.356970
47.1p
70
Henrik Hamnered
Linköpings SK
3:05:30.1112980
+1:00:42.364110
46.8p
71
Göran Corander
Täby OK
3:06:01.1116030
+1:01:12.367160
46.6p
72
Christer Axelsson
Granbergsdals IF
3:07:51.1127090
+1:03:03.378220
46.1p
73
Carl Johan Olsson
Motala Aif SK
3:08:36.1131510
+1:03:47.382640
45.9p
74
Kent Bäckström
Främmestads IK
3:11:06.1146520
+1:06:17.397650
45.2p
75
Benny Bladin
Åshammars IK
3:11:20.1147950
+1:06:31.399080
45.1p
76
Kent Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:11:59.1151840
+1:07:10.402970
45.0p
77
Göran Johansson
Peab Fritid
3:13:16.1159550
+1:08:27.410680
44.6p
78
Thomas Modig Sannum
OK Alehof
3:13:51.1163030
+1:09:02.414160
44.5p
79
Anders Alfreus
SOK 68
3:16:32.1179140
+1:11:43.430270
43.8p
80
Perb Olsson
Stennäsets IF
3:16:33.1179250
+1:11:44.430380
43.7p
81
Peter Danielsson
Malungs IF
3:17:18.1183770
+1:12:30.434900
43.6p
82
Tommy Munter
Kvarnsvedens GOIF SK
3:17:36.1185510
+1:12:47.436640
43.5p
83
Thomas Johansson
Bovallstrands SK
3:19:36.1197580
+1:14:48.448710
43.0p
84
Roger Norgren
IFK Sala
3:22:11.1213020
+1:17:22.464150
42.3p
85
Conny Henriksson
Sveaskogs IF
3:23:14.1219300
+1:18:25.470430
42.1p
86
Thomas Larsson
Uddevalla SK
3:23:31.1221070
+1:18:43.472200
42.0p
87
Claes Orsbeck
Volvo IF
3:25:30.1232960
+1:20:41.484090
41.6p
88
Tommy Olsson
Bengtsfors Bois
3:26:11.1237080
+1:21:23.488210
41.4p
89
Janne Jacobsson
OK Gläntan
3:26:42.1240180
+1:21:54.491310
41.3p
90
Christer Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
3:26:55.1241400
+1:22:06.492530
41.2p
91
Michael Ottosson
Oxvretens SK
3:29:59.1259850
+1:25:10.510980
40.5p
92
Per-Olof Bergkvist
Korsnäs IF SK
3:32:09.1272860
+1:27:20.523990
40.1p
93
Andreas Ulriksson
Täby Slalomklubb
3:33:41.1282020
+1:28:52.533150
39.7p
94
Peter Gylling
Toshiba SK
3:35:37.1293670
+1:30:49.544800
39.3p
95
Bengt Rytty
Team Oslo
3:35:51.1295070
+1:31:03.546200
39.3p
96
Carl Johan Willman
Tidaholm SOK Sisu
3:40:10.1320930
+1:35:21.572060
38.4p
97
Jonas Myrehed
Sunne SLF
3:45:19.1351840
+1:40:30.602970
37.4p
98
Magnus Dagerhorn
Sisu Forshaga SK
3:46:10.1356910
+1:41:21.608040
37.3p
99
Jörgen Andersson
Helsingborgs SOK
3:48:27.1370660
+1:43:38.621790
36.8p
100
Tommy Godborg
Norway
3:53:22.1400140
+1:48:33.651270
36.0p
101
Jan Hedestam
Nymans IF
3:56:02.1416160
+1:51:13.667290
35.5p
102
Mats Karlsson
Munkedals SOK
4:00:47.1444610
+1:55:58.695740
34.7p
103
Harry Nordberg
Ericsson IK
4:06:54.1481380
+2:02:06.732510
33.8p
104
Per Wennerlund
Abb IF SK
4:11:20.1507960
+2:06:31.759090
33.1p
105
Kent Källström
Spirit IF
4:17:25.1544490
+2:12:37.795620
32.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:09:12.775100
72.4p
2
Tommy Jönsson
IFK Mora SK
2:11:17.787650
+2:05.12450
70.9p
3
Lasse Olsson
Arvika IS
2:17:54.827370
+8:42.52170
66.7p
4
Ulf Björklund
Falu IK
2:18:09.828850
+8:57.53650
66.6p
5
Anders Ottosson
Örserums IK
2:18:18.829730
+9:06.54530
66.5p
6
Håvard Nyhus
Norway
2:19:21.836000
+10:09.60800
65.9p
7
Eino Koskinen
Sågmyra SK
2:19:22.836180
+10:10.60980
65.9p
8
Lars Janlöv
IF Åland
2:21:04.846340
+11:52.71140
64.9p
9
Lars Ericson
Malungs IF
2:23:20.859900
+14:08.84700
63.6p
10
Örjan Wångdahl
OK Gipen
2:24:11.865060
+14:59.89860
63.2p
11
Clas Göran Öster
Uddevalla SK
2:24:35.867400
+15:23.92200
63.0p
12
Lasse Samuelsson
Bålsta SK
2:24:37.867620
+15:25.92420
62.9p
13
Håkan Pärsson
Helsingborgs SOK
2:25:06.870580
+15:54.95380
62.7p
14
Åke Eriksson
Orsa SK
2:26:35.879430
+17:23.104230
61.9p
15
Sven Nilsson
Järnvägsmännens IF
2:28:06.888540
+18:54.113340
61.1p
16
Bo Andersson
Uddevalla SK
2:28:45.892410
+19:33.117210
60.8p
17
Dan Johansson
Stångenäs Ais
2:29:24.896370
+20:12.121170
60.5p
18
Ulf Hedman
IFK Mora SK
2:31:11.907030
+21:59.131830
59.6p
19
Gunnar Leidholt
Karlslunds IF SF
2:31:16.907520
+22:04.132320
59.6p
20
Arild Nygaard
Norway
2:32:14.913370
+23:02.138170
59.1p
21
Torfinn Sandbakk
Trysil IL
2:33:07.918680
+23:55.143480
58.7p
22
Lars Elfving
OK Gipen
2:35:17.931670
+26:05.156470
57.7p
23
Thomas Pettersson
Stångenäs Ais
2:35:52.935160
+26:40.159960
57.5p
24
Freddy Wegelius
Bredareds IF
2:36:40.939970
+27:28.164770
57.1p
25
Gunnar Franzun
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:44:06.984580
+34:54.209380
54.0p
26
Peter Fridell
Borås GIF
2:44:17.985650
+35:05.210450
54.0p
27
Christer Sålder
Sälens IF
2:45:48.994760
+36:36.219560
53.4p
28
Lennart Hägg
Hofors Aif
2:46:04.996380
+36:52.221180
53.3p
29
Jörgen Nilsson
SK Bore
2:46:33.999290
+37:21.224090
53.1p
30
Tor Halland
Rödbergs IF
2:47:45.1006470
+38:33.231270
52.6p
31
Staffan Söderström
Ernst & Young SK
2:48:18.1009720
+39:06.234520
52.4p
32
Gunnar Lukerstuen
Austmarka IL
2:50:23.1022270
+41:11.247070
51.7p
33
Christer Karlsson
Säffle SK
2:50:56.1025580
+41:44.250380
51.5p
34
Willy Kolboholen
Norway
2:52:02.1032120
+42:50.256920
51.1p
35
Lasse Blom
OK Linné
2:53:47.1042610
+44:35.267410
50.5p
36
Ulf Hjalmarsson
Länsförsäkringar IF
2:54:02.1044100
+44:50.268900
50.4p
37
Ronny Andersson
Evertsbergs SK
2:54:27.1046640
+45:15.271440
50.3p
38
Zvonko Mlakar
Volvo IF
2:55:09.1050800
+45:57.275600
50.0p
39
Bastian Johansen
Norway
2:56:20.1057990
+47:08.282790
49.6p
40
Torbjörn Kjellén
Östansjö SK
2:58:26.1070580
+49:14.295380
49.0p
41
Jonny Johansen
Ilseng IL
2:59:37.1077610
+50:25.302410
48.6p
42
Gerhard Svensson
Granbergsdals IF
3:00:30.1082990
+51:18.307790
48.3p
43
Geir Haram
Hoviksjoggen
3:00:51.1085060
+51:39.309860
48.2p
44
Mats Paulsson
OK Landehof
3:01:48.1090710
+52:36.315510
47.9p
45
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
3:03:20.1099950
+54:08.324750
47.4p
Visar resultat 1 till 500 av 1169[
1
2
3
]