Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltopploppet
2015-04-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
1:23:09.498800
86.1p
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
1:23:10.498900
+1
86.1p
3
Ole Morten Flataker
Hommelvik IL
1:23:52.503100
+43.4200
85.4p
4
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:24:05.504400
+56.5500
85.2p
5
Geir Kristian Hoås
Lånke IL
1:24:36.507500
+1:27.8600
84.7p
6
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
1:25:09.510800
+2:00.11900
84.2p
7
Kasper Lie
IF Fram
1:25:17.511600
+2:08.12700
84.1p
8
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:25:59.515800
+2:50.16900
83.5p
9
Anders Nyaas
Tynset IL
1:27:04.522300
+3:55.23400
82.5p
10
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
1:27:08.522700
+3:59.23800
82.5p
11
Vegard Stav
Flå IL
1:27:25.524400
+4:16.25500
82.2p
12
John Leander
Åsarna IK
1:27:49.526800
+4:40.27900
81.9p
13
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
1:28:29.530800
+5:20.31900
81.3p
14
Jonas Aasboe
Surnadal IL
1:28:43.532200
+5:34.33300
81.1p
15
Carl Rotvold
Åsarna IK
1:29:02.534100
+5:53.35200
80.9p
16
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:29:13.535200
+6:04.36300
80.7p
17
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:29:23.536200
+6:14.37300
80.6p
18
JO Svinsås
IK Rindals-Troll
1:30:03.540200
+6:54.41300
80.0p
19
Duncan Gibb
British Nordic Ski Team
1:30:15.541400
+7:06.42500
79.9p
20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:30:34.543300
+7:25.44400
79.6p
21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:31:55.551400
+8:46.52500
78.5p
22
Adam Persson
Borås SK
1:33:43.562200
+10:34.63300
77.1p
23
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:34:02.564100
+10:53.65200
76.9p
24
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:34:19.565800
+11:10.66900
76.7p
25
Arvid Aronsson
Matfors SK
1:34:54.569300
+11:45.70400
76.2p
26
Felix Erlander
Norrala IF
1:35:01.570000
+11:52.71100
76.2p
27
Jonas Unsgård
Leik IL
1:35:40.573900
+12:31.75000
75.7p
28
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:35:48.574700
+12:39.75800
75.6p
29
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:36:38.579700
+13:29.80800
75.0p
30
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
1:36:54.581300
+13:45.82400
74.8p
31
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
1:37:04.582300
+13:55.83400
74.7p
32
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
1:38:19.589800
+15:10.90900
73.8p
33
Simon Salomonsson
Tullus Sg
1:39:04.594300
+15:55.95400
73.3p
34
Tobias Olsson
Åsarna IK
1:40:22.602100
+17:13.103200
72.4p
35
Herman Grytbakk Tronsaune
Röros IL
1:40:54.605300
+17:45.106400
72.0p
36
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
1:41:54.611300
+18:45.112400
71.4p
37
Simon Eriksson
Täfteå IK
1:46:36.639500
+23:27.140600
68.5p
38
Ola Nymoen Aas
Röros IL
1:47:15.643400
+24:06.144500
68.1p
39
Adam Östling
Sundbybergs IK
1:51:15.667400
+28:06.168500
65.8p