Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningecrossen
2015-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.8km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
8:03.48200
2
H 16
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
8:09.48800
+6.500
3
H 16
Hugo Eriksson
Husums IF SK
8:17.49600
+14.1300
4
H 16
Anton Niederbach
Hägglunds Ski Team SK
8:24.50300
+21.2000
5
H 16
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
8:27.50600
+24.2300
6
H 16
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
8:29.50800
+26.2500
7
D 20
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
9:01.54000
+58.5700
8
D 20
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
9:38.57700
+1:35.9400
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
4:34.27300
2
H 14
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
4:36.27500
+2.100
3
H 14
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
4:45.28400
+11.1000
4
H 14
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:07.30600
+33.3200
5
D 14
Ida Norman
Kramfors Alliansen
5:10.30900
+36.3500
5
H 14
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
5:10.30900
+36.3500
7
D 14
Ida Wasell
Järpens SK
5:12.31100
+38.3700
8
H 14
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
5:16.31500
+42.4100
9
D 14
Julia Johansson
Skorpeds SK
5:24.32300
+50.4900
9
H 14
Laban Nordin
Vårby IK
5:24.32300
+50.4900
9
D 12
Elsa Eriksson
Husums IF SK
5:24.32300
+50.4900
12
H 14
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
5:26.32500
+52.5100
13
H 12
Johan Söderholm
Anundsjö IF
5:35.33400
+1:01.6000
14
D 14
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
5:37.33600
+1:03.6200
14
H 12
Viktor Olsson
Husums IF SK
5:37.33600
+1:03.6200
16
D 14
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
5:39.33800
+1:05.6400
16
D 12
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
5:39.33800
+1:05.6400
18
D 12
Elin Näslund
Vårby IK
5:41.34000
+1:07.6600
18
D 12
Sanna Berglund
Vårby IK
5:41.34000
+1:07.6600
20
D 14
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
5:48.34700
+1:14.7300
21
H 12
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
5:52.35100
+1:18.7700
22
D 12
Tess Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:01.36000
+1:27.8600
23
H 12
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:02.36100
+1:28.8700
24
D 12
Melina Vestermark
Hägglunds Ski Team SK
6:05.36400
+1:31.9000
25
D 12
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:06.36500
+1:32.9100
25
D 14
Alina Eliasson
Sollefteå Skidor IF
6:06.36500
+1:32.9100
27
D 12
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
6:15.37400
+1:41.10000
28
D 14
Klara Jonsson
Husums IF SK
6:27.38600
+1:53.11200
29
D 12
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
6:40.39900
+2:06.12500
30
D 14
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
6:48.40700
+2:14.13300
31
D 14
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
7:06.42500
+2:32.15100
32
H 12
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
8:05.48400
+3:31.21000
33
D 16
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:16.49500
+3:42.22100
34
H 12
Johan Sundström
Sollefteå Skidor IF
8:25.50400
+3:51.23000
35
D 16
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
9:20.55900
+4:46.28500
36
D 16
Maja Petersson
Vårby IK
9:24.56300
+4:50.28900
37
D 16
Frida Olofsson
Vårby IK
9:54.59300
+5:20.31900
38
D 16
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
9:57.59600
+5:23.32200
39
D 16
Hanna Jonsson
Husums IF SK
10:26.62500
+5:52.35100
40
D 16
Johanna Dahl
Vårby IK
10:39.63800
+6:05.36400
1.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Viking Olsson
Husums IF SK
5:37.33600
2
H 10
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
6:33.39200
+56.5500
3
H 10
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
6:38.39700
+1:01.6000
4
H 10
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
6:58.41700
+1:21.8000
5
H 10
Charlie Eliasson
Sollefteå Skidor IF
7:39.45800
+2:02.12100
6
D 10
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
7:43.46200
+2:06.12500
7
D 10
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
8:10.48900
+2:33.15200
8
D 10
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
8:36.51500
+2:59.17800
9
D 10
Märta Hübenette
Husums IF SK
8:48.52700
+3:11.19000
10
H 10
Emil Mohlin
Forsmo IF
8:53.53200
+3:16.19500
11
H 10
William Sköldebjer
Forsmo IF
8:57.53600
+3:20.19900
12
D 10
Nora Nauclér
Sollefteå Skidor IF
8:59.53800
+3:22.20100
13
D 10
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
9:04.54300
+3:27.20600
14
H 10
Måns Olsson
Forsmo IF
9:13.55200
+3:36.21500
15
D 10
Engla Stenklyft
Forsmo IF
10:20.61900
+4:43.28200
16
D 10
Elvira Frestadius
Forsmo IF
12:17.73600
+6:40.39900
17
D 10
Kajsa Mohlin
Sollefteå Skidor IF
12:32.75100
+6:55.41400
18
D 10
Emilia Angermund
Forsmo IF
13:19.79800
+7:42.46100
19
D 10
Emilia Westermark
Forsmo IF
14:21.86000
+8:44.52300