Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningecrossen
2015-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicross
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
9:01.54000
2
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
9:38.57700
+37.3600
H 16
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Sehlberg
Hägglunds Ski Team SK
8:03.48200
2
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
8:09.48800
+6.500
3
Hugo Eriksson
Husums IF SK
8:17.49600
+14.1300
4
Anton Niederbach
Hägglunds Ski Team SK
8:24.50300
+21.2000
5
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
8:27.50600
+24.2300
6
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
8:29.50800
+26.2500
D 12
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elsa Eriksson
Husums IF SK
5:24.32300
2
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
5:39.33800
+15.1400
3
Sanna Berglund
Vårby IK
5:41.34000
+17.1600
3
Elin Näslund
Vårby IK
5:41.34000
+17.1600
5
Tess Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:01.36000
+37.3600
6
Melina Vestermark
Hägglunds Ski Team SK
6:05.36400
+41.4000
7
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
6:06.36500
+42.4100
8
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
6:15.37400
+51.5000
9
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
6:40.39900
+1:16.7500
D 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Norman
Kramfors Alliansen
5:10.30900
2
Ida Wasell
Järpens SK
5:12.31100
+2.100
3
Julia Johansson
Skorpeds SK
5:24.32300
+14.1300
4
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
5:37.33600
+27.2600
5
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
5:39.33800
+29.2800
6
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
5:48.34700
+38.3700
7
Alina Eliasson
Sollefteå Skidor IF
6:06.36500
+56.5500
8
Klara Jonsson
Husums IF SK
6:27.38600
+1:17.7600
9
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
6:48.40700
+1:38.9700
10
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
7:06.42500
+1:56.11500
D 16
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:16.49500
2
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
9:20.55900
+1:04.6300
3
Maja Petersson
Vårby IK
9:24.56300
+1:08.6700
4
Frida Olofsson
Vårby IK
9:54.59300
+1:38.9700
5
Sofia Pahlin
Sollefteå Skidor IF
9:57.59600
+1:41.10000
6
Hanna Jonsson
Husums IF SK
10:26.62500
+2:10.12900
7
Johanna Dahl
Vårby IK
10:39.63800
+2:23.14200
H 12
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Söderholm
Anundsjö IF
5:35.33400
2
Viktor Olsson
Husums IF SK
5:37.33600
+2.100
3
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
5:52.35100
+17.1600
4
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:02.36100
+27.2600
5
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
8:05.48400
+2:30.14900
6
Johan Sundström
Sollefteå Skidor IF
8:25.50400
+2:50.16900
H 14
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
4:34.27300
2
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
4:36.27500
+2.100
3
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
4:45.28400
+11.1000
4
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:07.30600
+33.3200
5
Viktor Lukka
Hägglunds Ski Team SK
5:10.30900
+36.3500
6
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
5:16.31500
+42.4100
7
Laban Nordin
Vårby IK
5:24.32300
+50.4900
8
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
5:26.32500
+52.5100
D 10
1.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
7:43.46200
2
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
8:10.48900
+27.2600
3
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
8:36.51500
+53.5200
4
Märta Hübenette
Husums IF SK
8:48.52700
+1:05.6400
5
Nora Nauclér
Sollefteå Skidor IF
8:59.53800
+1:16.7500
6
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
9:04.54300
+1:21.8000
7
Engla Stenklyft
Forsmo IF
10:20.61900
+2:37.15600
8
Elvira Frestadius
Forsmo IF
12:17.73600
+4:34.27300
9
Kajsa Mohlin
Sollefteå Skidor IF
12:32.75100
+4:49.28800
10
Emilia Angermund
Forsmo IF
13:19.79800
+5:36.33500
11
Emilia Westermark
Forsmo IF
14:21.86000
+6:38.39700
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
1.3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viking Olsson
Husums IF SK
5:37.33600
2
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
6:33.39200
+56.5500
3
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
6:38.39700
+1:01.6000
4
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
6:58.41700
+1:21.8000
5
Charlie Eliasson
Sollefteå Skidor IF
7:39.45800
+2:02.12100
6
Emil Mohlin
Forsmo IF
8:53.53200
+3:16.19500
7
William Sköldebjer
Forsmo IF
8:57.53600
+3:20.19900
8
Måns Olsson
Forsmo IF
9:13.55200
+3:36.21500