Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeboloppet
2015-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
6:53.41220
2
Elias Danielsson
Högbo GOIF
7:00.41970
+7.650
3
Albin Gezelius
IFK Mora SK
7:11.43050
+18.1730
4
Christoffer Lindgren
Falu IK
7:19.43870
+26.2550
5
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
7:21.44050
+28.2730
6
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
7:29.44870
+36.3550
7
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
7:30.44940
+37.3620
8
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7:33.45280
+40.3960
9
Jacob Larsson
IFK Mora SK
7:39.45890
+46.4570
10
Fabian Nordgren
Falu IK
7:43.46230
+50.4910
11
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:47.46660
+54.5340
12
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
7:48.46780
+55.5460
13
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
7:51.47030
+58.5710
14
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
7:51.47050
+58.5730
15
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:51.47070
+58.5750
16
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
7:54.47310
+1:00.5990
17
Bosse Lövgren
Falu IK
7:54.47340
+1:01.6020
18
Axel Karlsson
Täby IS SK
7:56.47520
+1:03.6200
19
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
8:00.47970
+1:07.6650
20
Alfred Hedlund
SK Leksand
8:04.48320
+1:11.7000
21
Erik Franzén
Idre SK
8:04.48330
+1:11.7010
22
Markus Melén
Falu IK
8:07.48660
+1:14.7340
23
Loke Sköld
Häverödals IF
8:08.48790
+1:15.7470
24
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
8:11.49010
+1:17.7690
25
Lukas Karlberg
IK Rex
8:14.49350
+1:21.8030
26
Albin Björk
Högbo GOIF
8:19.49880
+1:26.8560
27
Anton Andersson
Falu IK
8:20.49940
+1:27.8620
28
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
8:20.49980
+1:27.8660
29
Markus Almgren
Orsa SK
8:21.50030
+1:28.8710
30
Alfons Wedin
Garphyttans IF
8:22.50100
+1:28.8780
31
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
8:24.50360
+1:31.9040
32
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
8:28.50780
+1:35.9460
33
Lucas Wanner
Rembo IK
8:32.51160
+1:39.9840
34
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:32.51170
+1:39.9850
35
Kalle Sörling
Hedesunda IF
8:42.52120
+1:49.10800
36
Anton Fors
Dala-Järna IK
9:17.55640
+2:24.14320
37
Frode Fredriksen
Norrbärke SK
9:40.57900
+2:46.16580
38
Anders Björk
IK Rex
9:44.58330
+2:51.17010
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)