Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski marathon
2015-01-25
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
ICA-Loppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:55:51.695020
91.4p
2
H 21
Oskar Kardin
Östersunds SK
1:55:51.695067
+0
91.4p
3
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:55:52.695188
+1.68
91.3p
4
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
1:56:33.699218
+41.4098
90.7p
5
H 21
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur
2:00:47.724669
+4:56.29549
86.8p
6
H 21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
2:03:54.743339
+8:03.48219
84.2p
7
H 21
Simon Persson
IFK Umeå
2:04:37.747661
+8:46.52541
83.6p
8
H 21
André Jakobsson
Östersunds SK
2:06:26.758513
+10:34.63393
82.2p
9
H 21
Erik Strindlund
Östersunds SK
2:07:08.762734
+11:17.67614
81.6p
10
H 35
Joakim Kangsharju
Ragunda IF
2:07:50.766956
+11:59.71836
81.1p
11
H 35
Lars-Åke Stenmark
Junsele IF
2:10:12.781156
+14:21.86036
79.3p
12
H 21
Petter Berggrund
Skidcenter
2:10:54.785344
+15:03.90224
78.8p
13
H 21
Sven Emil Wallin
Trångsvikens IF
2:12:14.793387
+16:23.98267
77.8p
14
H 21
Lorents Ola Aasvold
Snåsa IL
2:12:20.793951
+16:29.98831
77.8p
15
H 21
Jon Arne Gaundal
Snåsa Il-team Nava
2:12:45.796450
+16:54.101330
77.5p
16
H 21
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2:13:44.802333
+17:53.107213
76.8p
17
H 21
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:13:57.803630
+18:06.108510
76.7p
18
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:14:03.804207
+18:11.109087
76.6p
19
H 21
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:14:19.805838
+18:28.110718
76.4p
20
D 21
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
2:15:21.812093
+19:30.116973
75.7p
21
H 35
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:15:22.812167
+19:31.117047
75.7p
22
H 21
Audun Thonstad
Team Nava
2:15:58.815773
+20:07.120653
75.3p
23
H 21
Börje Cato Moen
Team MN Bybbservice
2:16:19.817882
+20:28.122762
75.1p
24
H 35
Jörgen Roos
Östersunds SK
2:16:41.820050
+20:50.124930
74.8p
25
H 35
Torbjörn Eid
Heimdal Ski
2:16:47.820683
+20:56.125563
74.8p
26
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:16:55.821420
+21:04.126300
74.7p
27
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:17:18.823732
+21:27.128612
74.5p
28
H 21
Christian Lejon
Stöcke TS Järnet
2:18:27.830609
+22:35.135489
73.7p
29
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:18:27.830689
+22:36.135569
73.7p
30
H 35
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
2:18:35.831493
+22:44.136373
73.6p
31
H 50
Jan Persson
Offerdals SK
2:18:56.833568
+23:05.138448
73.4p
32
H 50
Ola Berget
Skauga
2:19:04.834355
+23:13.139235
73.3p
33
H 35
Niklas Allberg
Östersunds SK
2:20:15.841470
+24:24.146350
72.6p
34
H 21
Anders Önegård
Offerdals SK
2:20:32.843156
+24:41.148036
72.4p
35
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
2:21:26.848512
+25:34.153392
71.9p
36
H 50
Brent Landsem
Strindheim IL
2:21:44.850375
+25:53.155255
71.7p
37
H 50
Per Persson
Jämtkraft IF
2:22:49.856866
+26:58.161746
71.1p
38
H 35
Thomas Tänglander
Östersunds SK
2:23:00.857925
+27:09.162805
71.0p
39
H 50
Peter Spångberg
IF Berguven
2:23:23.860260
+27:32.165140
70.7p
40
H 35
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
2:23:27.860673
+27:36.165553
70.7p
41
H 35
Harald Vinsnesbakk
Heimdal Ski
2:23:38.861796
+27:47.166676
70.6p
42
H 21
Martin Landgren
Falköpings AIK
2:24:06.864523
+28:15.169403
70.3p
43
H 50
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:24:21.866077
+28:30.170957
70.2p
44
H 35
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:25:44.874300
+29:52.179180
69.4p
45
D 21
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:26:02.876130
+30:11.181010
69.2p
46
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:26:02.876166
+30:11.181046
69.2p
47
H 50
Ove Nesterud
Östersunds SK
2:26:51.881053
+31:00.185933
68.8p
48
H 35
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
2:27:20.883951
+31:29.188831
68.5p
49
H 50
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
2:27:24.884318
+31:32.189198
68.5p
50
H 21
Eric Wåglin
Axa Sportsclub
2:27:24.884330
+31:33.189210
68.5p
51
H 21
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:27:49.886864
+31:58.191744
68.3p
52
H 21
Kasper Fjellner
Åre SLK
2:27:55.887433
+32:04.192313
68.2p
53
H 21
Tommy Olsson
Mörsils IF
2:28:09.888821
+32:18.193701
68.1p
54
H 35
Ralf Andersson
Hotings IF
2:28:38.891756
+32:47.196636
67.8p
55
H 50
Lars Persson
Östersunds SK
2:28:48.892725
+32:57.197605
67.7p
56
H 50
Bengt-Olof Hagström
Hägglunds Ski Team SK
2:29:13.895224
+33:22.200104
67.5p
57
H 21
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:29:54.899301
+34:02.204181
67.2p
58
H 35
Patrik Finn
Östersunds SK
2:30:05.900423
+34:14.205303
67.1p
59
H 35
Marcus Pernevill
IFK Helsingborg
2:30:06.900562
+34:15.205442
67.0p
60
H 21
Johan Karlsson
Mariestadcyklisten
2:32:34.915390
+36:43.220270
65.8p
61
H 35
Dan Leo L Totland
Team MN Byggservice
2:32:41.916094
+36:50.220974
65.7p
62
H 35
Lars Norlander
Östersunds SK
2:32:43.916261
+36:52.221141
65.7p
63
H 21
Per Almqvist
Axa SC
2:32:47.916637
+36:56.221517
65.7p
64
H 21
Robert Bergman
Östersund SK
2:33:28.920741
+37:37.225621
65.3p
65
H 35
Tommy Anjevall
Östersunds SK
2:33:37.921658
+37:46.226538
65.3p
66
D 21
Anna Maria Nilsson
Biathlon Östersund
2:34:01.924075
+38:10.228955
65.1p
67
H 35
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:34:27.926625
+38:36.231505
64.9p
68
H 35
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:35:35.933476
+39:44.238356
64.3p
69
H 21
Stefan Ajax
Rörsjöns IK
2:36:10.936962
+40:19.241842
64.0p
70
H 35
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:37:02.942169
+41:11.247049
63.6p
71
H 35
Erik Persson
Östersunds SK
2:37:35.945461
+41:44.250341
63.4p
72
H 35
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:37:49.946845
+41:58.251725
63.3p
73
H 35
Brant Gjertsås
Lierne IL
2:38:25.950477
+42:34.255357
63.0p
74
H 35
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:38:58.953748
+43:07.258628
62.7p
75
H 35
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:39:27.956694
+43:36.261574
62.5p
76
H 21
Niklas Persson
Hede SK
2:39:39.957874
+43:48.262754
62.4p
77
H 50
Mats Jonsson
Duveds IF
2:40:12.961158
+44:21.266038
62.2p
78
H 21
Martin Jonsson
Marieby IF
2:40:13.961200
+44:21.266080
62.2p
79
H 35
Staffan Abrahamsson
Axa SC
2:40:27.962664
+44:36.267544
62.1p
80
H 21
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:40:29.962826
+44:38.267706
62.0p
81
H 21
Emil Binsell-gerdin
Njord
2:40:31.963022
+44:40.267902
62.0p
82
H 35
Håkan Sjöqvist
Östersunds SK
2:41:06.966525
+45:15.271405
61.8p
83
H 35
Johan Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
2:42:05.972456
+46:14.277336
61.3p
84
D 21
Johanna Åström
Lucksta IF
2:42:25.974468
+46:34.279348
61.2p
85
H 50
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:42:31.975042
+46:40.279922
61.1p
86
H 21
Joakim Olsson
Brunflo IF
2:42:55.977432
+47:04.282312
61.0p
87
H 21
Erik Memmi
Halmstad OK
2:43:05.978472
+47:14.283352
60.9p
88
H 35
Håkan Stenskog
Indals-Lidens SK
2:43:24.980314
+47:32.285194
60.8p
89
D 35
Marie Ohlsson
Fältjägarnas IF
2:43:53.983259
+48:02.288139
60.6p
90
H 50
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:43:53.983264
+48:02.288144
60.6p
91
H 35
Johan Forssen
Frösö IF
2:44:15.985424
+48:24.290304
60.4p
92
H 35
Dan Leo L Sunnerheim
Järpens SK
2:45:10.990993
+49:19.295873
60.0p
93
H 35
Gunnar Neselius
Linköpings SK
2:45:18.991745
+49:27.296625
60.0p
94
H 35
Morten Jakobsen
Byggklima
2:45:47.994606
+49:55.299486
59.8p
95
H 50
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:45:47.994620
+49:56.299500
59.8p
96
H 35
Wilhelm Skoglund
Utsikten
2:45:54.995372
+50:03.300252
59.7p
97
H 35
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:46:24.998394
+50:33.303274
59.5p
98
H 35
Mårten Eneberg
Spikbodarnas IK
2:46:32.999175
+50:41.304055
59.4p
99
H 50
Stefan Othberg
Östersunds SK
2:46:46.1000561
+50:55.305441
59.4p
100
D 21
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
2:49:01.1014000
+53:09.318880
58.5p
101
H 21
Hannes Bäckbro
Ösk Motion
2:49:46.1018597
+53:55.323477
58.2p
102
H 50
Per Hörnell
Östersunds SK
2:51:06.1026503
+55:14.331383
57.6p
103
H 35
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:52:34.1035345
+56:43.340225
57.1p
104
H 21
Fredrik Bäckman
Biathlon Östersund
2:52:36.1035548
+56:45.340428
57.1p
105
H 35
Tony Svensson
Stöde IF
2:52:42.1036188
+56:51.341068
57.0p
106
H 35
Karl-Arne Nordström
Erikslunds SK
2:53:09.1038870
+57:18.343750
56.9p
107
H 35
Karl-Johan Andersson
Östersunds SK
2:55:37.1053640
+59:46.358520
55.9p
108
H 21
Anders Memmi
Halmstad OK
2:55:52.1055150
+1:00:01.360030
55.9p
109
H 50
Pär Hylback
Östersunds SK
2:56:36.1059571
+1:00:45.364451
55.6p
110
H 21
Fredrik Brodin
IK Stern
2:56:38.1059797
+1:00:47.364677
55.6p
111
H 35
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:56:54.1061398
+1:01:03.366278
55.5p
112
H 35
Daniel Ivarsson
Jämtkraft IF
2:57:15.1063457
+1:01:24.368337
55.4p
113
H 50
Lars Ledin
Själevad SK IF
2:58:16.1069555
+1:02:25.374435
55.0p
114
H 21
Henrik Sekander
Gäddede SK
2:58:38.1071702
+1:02:46.376582
54.9p
115
H 21
Jacob Vackdahl
Ösk
2:58:54.1073383
+1:03:03.378263
54.8p
116
H 35
Markus Flinkberg
Östersunds SK
2:59:26.1076543
+1:03:35.381423
54.6p
117
H 21
Jesper Rudberg
Vålådalens SK
2:59:50.1078965
+1:03:59.383845
54.5p
118
H 50
Göran Nilsson
Ragunda IF
3:02:49.1096876
+1:06:58.401756
53.5p
119
H 35
Tobias Lundqvist
Fjällframfart SK
3:03:27.1100675
+1:07:36.405555
53.2p
120
H 35
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
3:03:42.1102101
+1:07:50.406981
53.2p
121
D 21
Amanda Torgrimsson
I 21 IF
3:03:49.1102872
+1:07:58.407752
53.1p
122
H 35
Mikael Eriksson
Östersunds SK
3:05:04.1110305
+1:09:12.415185
52.7p
123
H 21
Anders Toutin
ÅS IF
3:06:22.1118182
+1:10:31.423062
52.3p
124
H 35
Gunell Herbert
Västerås Skidklubb
3:07:59.1127881
+1:12:08.432761
51.8p
125
H 50
Staffan Näslund
Östersunds SK
3:08:32.1131162
+1:12:41.436042
51.6p
126
H 35
Niklas Svensson
Östersunds SK
3:08:55.1133489
+1:13:04.438369
51.5p
127
H 35
Dan Oskar Stensen
Amanbas
3:09:43.1138235
+1:13:52.443115
51.3p
128
H 35
Jan Lindblad
ÅS IL
3:09:47.1138641
+1:13:56.443521
51.2p
129
H 35
Joel Larsson
Åsele IK
3:12:09.1152899
+1:16:18.457779
50.5p
130
H 35
Tony Nilsson Johansson
Axa SC
3:12:52.1157125
+1:17:01.462005
50.3p
131
H 35
Arne Mårtensson
Åsarna IK
3:13:45.1162467
+1:17:54.467347
50.1p
132
H 21
Michael Ärfström
Funäsdalens IF
3:13:52.1163127
+1:18:01.468007
50.0p
133
H 50
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
3:14:05.1164410
+1:18:13.469290
50.0p
134
H 35
Björn Stenecker
Sundbybergs IK
3:14:15.1165460
+1:18:24.470340
49.9p
135
H 35
Göran Tronde
Jämtkraft IF
3:14:17.1165603
+1:18:25.470483
49.9p
136
H 50
Jan-Olof Berglin
Brånan
3:14:20.1165919
+1:18:28.470799
49.9p
137
H 35
Brodie Donaldson
Asa
3:15:15.1171459
+1:19:24.476339
49.6p
138
H 50
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:15:26.1172553
+1:19:35.477433
49.6p
139
D 35
Malin Bernhardsson
No Club
3:15:37.1173677
+1:19:46.478557
49.5p
140
D 21
Marie Ostnor
Team MN Byggservice
3:15:47.1174642
+1:19:56.479522
49.5p
141
H 21
Magnus Svedberg
Ösk
3:15:58.1175736
+1:20:07.480616
49.4p
142
H 35
Erik Fransén
IF Ski Team Skåne
3:16:02.1176161
+1:20:11.481041
49.4p
143
H 35
Kalle Eneland
Frösö IF
3:16:16.1177597
+1:20:25.482477
49.3p
144
D 21
Malin Johansson
Östersunds SK
3:18:18.1189749
+1:22:27.494629
48.8p
145
H 35
Christian Andersson
Spikbodarnas IK
3:18:30.1190999
+1:22:39.495879
48.7p
146
D 50
Iréne Burman
Jämtkraft IF
3:20:42.1204156
+1:24:51.509036
48.1p
147
H 35
Jonas Norling
ÅS IL
3:21:50.1210949
+1:25:59.515829
47.8p
148
H 35
David Kunze
Vattudalens Ldk
3:22:37.1215689
+1:26:46.520569
47.6p
149
H 21
Petter Mahrs
Ösk
3:22:48.1216742
+1:26:57.521622
47.6p
150
H 21
Lars Frank
Content Innovation
3:23:33.1221259
+1:27:42.526139
47.4p
151
H 35
Björn Ollars
Östersunds SK
3:24:41.1228097
+1:28:50.532977
47.1p
152
H 35
Pär Fransson
Skellefteå SK
3:25:14.1231314
+1:29:22.536194
46.9p
153
D 35
Ida Sjölund
Östersunds SK
3:25:50.1234911
+1:29:58.539791
46.8p
154
H 50
Jan Molde
Östersunds SK
3:25:50.1234912
+1:29:58.539792
46.8p
155
H 21
Robert Dahlin
Brunflo IF
3:26:33.1239261
+1:30:42.544141
46.6p
156
H 35
Kristoffer Åkerlund
Östersunds SK
3:29:02.1254159
+1:33:11.559039
46.0p
157
D 35
Maria Grund
Offerdals SK
3:31:23.1268245
+1:35:32.573125
45.4p
158
H 35
Daniel Falk
Semså Fritid
3:34:12.1285183
+1:38:21.590063
44.7p
159
H 35
Karl-Erik Johansson
ÅS IL
3:36:07.1296600
+1:40:15.601480
44.3p
160
H 35
Bengt Gryckdal
ÅS IL
3:36:58.1301731
+1:41:07.606611
44.1p
161
D 35
Pia Gryckdal
ÅS IL
3:36:58.1301738
+1:41:07.606618
44.1p
162
D 21
Olga Dobrodnjova
Östersunds SK
3:40:33.1323293
+1:44:42.628173
43.3p
163
H 35
Jimmy Persson
Brunflo IF
3:45:43.1354252
+1:49:52.659132
42.2p
164
H 35
Anders V Aloandersson
Trevål IF
3:46:07.1356631
+1:50:16.661511
42.1p
165
D 35
Anna Wikstrand
No Club
3:47:31.1365088
+1:51:40.669968
41.9p
166
H 35
Niklas Persson
Axa SC
3:48:37.1371679
+1:52:46.676559
41.6p
167
H 35
Björn Andersson
Östersunds SK
3:52:35.1395465
+1:56:44.700345
40.9p
168
D 35
Veronica Bäckman
Brunflo IF
3:55:34.1413356
+1:59:43.718236
40.3p
169
H 21
David Roos
Axa Sports Club
4:05:22.1472159
+2:09:31.777039
38.5p
170
H 21
Fredrik Forsling
Hede Skidklubb
23:59:58.8639700
-
170
H 21
Gustav Grimbe
ÅS IF
23:59:58.8639700
-
170
H 21
Nicklas Hillgren
Jämtkraft IF
23:59:58.8639700
-
170
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
170
H 21
Albin Alfredsson
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
170
H 35
Dániel Alverlind
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
170
H 35
Roger Hållstrand
Åre Längdskidklubb
23:59:58.8639700
-
170
H 35
Andreas Wikman
ÅS IL
23:59:58.8639700
-
170
H 35
Erik Flodin
Timrå SOK
23:59:58.8639700
-
170
H 50
Per Steen
Brunflo IF
23:59:58.8639700
-
170
H 50
Krister Haraldsson
Brunflo IF
23:59:58.8639700
-
170
D 35
Marie Eriksson
Hallens SK
23:59:58.8639700
-
182
H 21
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
182
D 21
Gunnel Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
182
H 35
Magnus Bergström
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
56:04.336385
90.4p
2
H 21
Max Novak
Offerdals SK
57:18.343772
+1:13.7287
88.4p
3
H 21
Emil Svensson
Åsarna IK
57:32.345149
+1:27.8664
88.0p
4
H 21
Olov Roos
Östersunds SK
57:53.347231
+1:48.10746
87.5p
5
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
58:12.349192
+2:08.12707
87.0p
6
H 21
Carl Olander
IK Stern
1:00:02.360141
+3:57.23656
84.2p
7
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:00:10.360935
+4:05.24450
84.1p
8
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:00:12.361166
+4:07.24681
84.0p
9
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:01:29.368825
+5:24.32340
82.2p
10
H 21
Carl Rotvold
Åsarna IK
1:01:41.370094
+5:37.33609
81.9p
11
H 21
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
1:01:50.370931
+5:45.34446
81.7p
12
H 21
Anders Roos
Östersunds SK
1:01:57.371680
+5:52.35195
81.6p
13
H 21
Andreas Grann
Sunne Slf
1:02:47.376694
+6:43.40209
80.4p
14
H 21
John Leander
Åsarna IK
1:02:49.376816
+6:44.40331
80.4p
15
H 21
Arvid Jonsson
Duveds IF
1:02:50.376900
+6:45.40415
80.4p
16
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
1:02:50.376958
+6:45.40473
80.4p
17
H 21
Axel Jonsson
Duveds IF
1:04:37.387690
+8:33.51205
78.1p
18
H 21
Elias Olofsson
Vårby IK
1:05:47.394675
+9:42.58190
76.7p
19
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
1:06:08.396786
+10:04.60301
76.2p
20
H 21
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
1:07:21.404041
+11:16.67556
74.8p
21
H 21
Anton Eriksson
Stuguns SK
1:07:25.404419
+11:20.67934
74.8p
22
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
1:09:22.416191
+13:18.79706
72.6p
23
H 21
Jack Sjödin
Junsele IF
1:10:06.420512
+14:01.84027
71.8p
24
D 21
Alicia Persson
Stockviks SF
1:12:26.434565
+16:21.98080
69.4p
25
H 21
Magnus Nordlander
IK Nocout.se
1:13:33.441202
+17:28.104717
68.4p
26
D 21
Johanna Andersson
Falu IK
1:13:34.441339
+17:29.104854
68.4p
27
D 21
Isabelle Persson
Stockviks SF
1:14:27.446651
+18:22.110166
67.5p
28
H 21
Leandro Lutz
Brazil Cross Country Ski Team
1:14:33.447243
+18:28.110758
67.4p
29
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
1:15:16.451511
+19:11.115026
66.8p
30
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
1:16:00.455976
+19:55.119491
66.1p
31
D 21
Sofie Björklund
Järpens SK
1:17:18.463742
+21:13.127257
65.0p
32
H 21
Marcus Hjortsfeldt
Östersund
1:19:50.478930
+23:45.142445
62.9p
33
D 21
Emma Hansson
Edsbyns SK
1:21:50.490995
+25:46.154510
61.3p
34
H 21
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
1:21:51.491062
+25:46.154577
61.3p
35
H 21
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:23:25.500482
+27:20.163997
60.1p
36
D 21
Marie Simonsson
Landöns SK
1:24:13.505226
+28:08.168741
59.5p
37
D 21
Natali Forss
Östersunds SK
1:25:30.512938
+29:25.176453
58.6p
38
D 21
Ann-lie Åslund
Åsarna IK
1:26:27.518616
+30:22.182131
58.0p
39
D 21
Sanna EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
1:27:23.524274
+31:18.187789
57.3p
40
D 21
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
1:27:25.524450
+31:20.187965
57.3p
41
D 21
Lisa EK
Åre SLK
1:28:37.531639
+32:32.195154
56.5p
42
D 21
Lina EL Kott Helander
Juristfirma Mats EL Kott
1:29:23.536223
+33:18.199738
56.0p
43
H 21
Joel Mohlin
Jämtkraft IF
1:29:53.539248
+33:48.202763
55.7p
44
H 21
Magnus Mattsson
Örnsköldsvik OK
1:29:59.539833
+33:54.203348
55.6p
45
D 21
Emma Åsberg
Duveds IF
1:30:33.543262
+34:28.206777
55.3p
46
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
1:33:20.559935
+37:15.223450
53.6p
47
H 21
Robert Onsander
Östersunds SK
1:33:24.560398
+37:20.223913
53.5p
48
H 21
Per Erik Olsson
Jämtkraft IF
1:35:28.572784
+39:23.236299
52.4p
49
D 21
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:35:37.573642
+39:32.237157
52.3p
50
H 21
Nicklas Israelsson
Dikanäs IF
1:38:54.593322
+42:49.256837
50.5p
51
H 21
Tommy Lahdenperä
Undersåkers IF
1:39:00.593931
+42:55.257446
50.5p
52
D 21
Kerstin Arnemo
Östersunds SK
1:40:02.600167
+43:57.263682
49.9p
53
D 21
Gunnel Karlsson
Järpens SK
1:40:04.600314
+43:59.263829
49.9p
54
D 21
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:41:24.608314
+45:19.271829
49.3p
55
D 21
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:41:24.608334
+45:19.271849
49.2p
56
D 21
Carolina Stensen
Amanbas
1:43:57.623679
+47:52.287194
48.0p
57
D 21
Eivor Lindgren
Fåker IK
1:46:48.640775
+50:43.304290
46.7p
58
H 21
Mats Åsell
Jämtkraft IF
1:47:08.642773
+51:03.306288
46.6p
59
D 21
Ellinor Sjöstad
No Club
1:48:00.647900
+51:55.311415
46.2p
60
H 21
Fredrik Bergström
Jämtkraft IF
1:50:28.662748
+54:23.326263
45.1p
61
H 21
Johan Fågelin
Östersund
1:50:43.664263
+54:38.327778
45.0p
62
D 21
Olaug Inderdal
MN Byggservice AS
1:50:49.664897
+54:45.328412
45.0p
63
D 21
Katarina Skylare
Ösk
1:52:53.677226
+56:48.340741
44.2p
64
H 21
Kjell-ivan Olofsson
Jämtkraft IF
1:53:55.683402
+57:50.346917
43.8p
65
D 21
Ida Eriksson
Jämtkraft IF
1:54:07.684625
+58:02.348140
43.7p
66
D 21
Gisela Johansson
No Club
1:54:30.686959
+58:25.350474
43.5p
67
H 21
Linus Eriksson
*
1:54:30.686967
+58:25.350482
43.5p
68
D 21
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
1:54:48.688794
+58:44.352309
43.4p
69
D 21
Nora Jonsson
Aspås IF
2:02:23.734243
+1:06:18.397758
40.7p
70
H 21
Lars G Andersson
Jämtkraft IF
2:03:03.738207
+1:06:58.401722
40.5p
71
D 21
Karin Waernebo Pettersson
Jämtkraft IF
2:04:05.744497
+1:08:01.408012
40.1p
72
D 21
Christina Abelson
Friskis O Svettis
2:09:38.777705
+1:13:33.441220
38.4p
73
D 21
Amanda Venczel
No Club
2:10:20.781922
+1:14:15.445437
38.2p
74
H 21
Hans Jonsson
Aspås IF
2:14:17.805639
+1:18:12.469154
37.0p
75
D 21
Ninni Skyttner
Hammerdals IF
2:26:20.877911
+1:30:15.541426
33.9p
76
D 21
Karolina Holmqvist
Hammerdals IF
2:27:44.886300
+1:31:39.549815
33.6p
77
H 21
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
77
D 21
Stina Bolö
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
79
H 21
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
79
H 21
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
79
D 21
Emily Fornas
No Club
23:59:59.8639800
-