Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NJC/Scandic Cup Fristil
2015-02-07
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Kalix Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karoline Simpson-larsen
Norway
13:09.78820
76.8p
2
Eveliina Piippo
Finland
13:11.79060
+2.140
76.6p
3
Hannah Sugar Halvorsen
Usa
13:24.80360
+15.1440
75.3p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
13:25.80480
+16.1560
75.2p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
13:32.81100
+22.2180
74.6p
6
Emelie Svenlin
Finland
13:33.81210
+23.2290
74.5p
7
Moa Lundgren
Täfteå IK
13:34.81370
+25.2450
74.3p
8
Martine Engebretsen
Norway
13:39.81860
+30.2940
73.9p
9
Mari Nordlunde
Norway
13:45.82450
+36.3530
73.3p
10
Stine.lise Truu
Estonia
13:46.82590
+37.3670
73.2p
11
Sonja Eskelinen
Finland
13:47.82680
+38.3760
73.1p
12
Emma Thalin
Svegs IK
13:48.82740
+39.3820
73.1p
13
Emmi Lamsa
Finland
13:48.82760
+39.3840
73.1p
14
Sofie Oskarsson
SK Leksand
13:51.83060
+42.4140
72.8p
15
Rebecca Immonen
Finland
13:53.83290
+44.4370
72.6p
16
Emma Backén
Svegs IK
13:56.83530
+47.4610
72.4p
17
Emma Arnesen
Norway
13:56.83570
+47.4650
72.3p
18
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:57.83610
+47.4690
72.3p
19
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
13:58.83790
+49.4870
72.1p
20
Josefina Sundman
Åsarna IK
13:59.83840
+50.4920
72.1p
21
Karianne Moe
Norway
14:09.84800
+59.5880
71.3p
22
Leah Brams
Usa
14:10.84990
+1:01.6070
71.1p
23
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:11.85090
+1:02.6170
71.0p
24
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:14.85320
+1:05.6400
70.8p
25
Anni Alakoski
Finland
14:16.85540
+1:07.6620
70.6p
26
Johanna Albertsson
Stuguns SK
14:17.85670
+1:08.6750
70.5p
27
Lauren Jortberg
Usa
14:18.85750
+1:09.6830
70.5p
28
Johanna Andersson
Falu IK
14:22.86140
+1:13.7220
70.1p
29
Nicole Schneider
Usa
14:22.86150
+1:13.7230
70.1p
30
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
14:26.86540
+1:17.7620
69.8p
31
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:26.86550
+1:17.7630
69.8p
32
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
14:28.86720
+1:19.7800
69.6p
33
Mariel Merlii Pulles
Estonia
14:28.86760
+1:19.7840
69.6p
34
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:28.86790
+1:19.7870
69.6p
35
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
14:29.86810
+1:19.7890
69.6p
36
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:29.86860
+1:20.7940
69.5p
37
Tilda Johansson
Duveds IF
14:31.87030
+1:22.8110
69.4p
38
Johanna Treier
Estonia
14:34.87330
+1:25.8410
69.1p
39
Maja Hagström
Anundsjö IF
14:35.87470
+1:26.8550
69.0p
40
Abigail Drach
Usa
14:36.87550
+1:27.8630
69.0p
41
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:39.87860
+1:30.8940
68.7p
42
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
14:44.88390
+1:35.9470
68.3p
43
Wilma Lindgren
Kalix SK
14:51.89030
+1:42.10110
67.8p
44
Nicolina Lindqvist
Hede SK
14:56.89540
+1:47.10620
67.4p
45
Emma Jonsson
Åsarna IK
14:58.89770
+1:49.10850
67.2p
46
Hanna Britt Laursoo
Estonia
14:59.89820
+1:50.10900
67.2p
46
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
14:59.89820
+1:50.10900
67.2p
48
Maria Olofsson
Kalix SK
14:59.89840
+1:50.10920
67.2p
49
Anette Kasemets
Estonia
15:02.90100
+1:52.11180
67.0p
50
Johanna Engström
Kalix SK
15:03.90250
+1:54.11330
66.9p
51
Emma Persson
Hudiksvalls IF
15:03.90290
+1:54.11370
66.8p
52
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:04.90300
+1:54.11380
66.8p
53
Hulda Forsberg
Kramfors-alliansen
15:04.90370
+1:55.11450
66.8p
54
Ilona Lust
Åsarna IK
15:05.90430
+1:56.11510
66.7p
55
Hanna Fritz
Filipstads SF
15:07.90650
+1:58.11730
66.6p
56
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
15:08.90780
+1:59.11860
66.5p
57
Vendela Blom
Stockviks SF
15:10.90910
+2:00.11990
66.4p
58
Kathleen O Connell
Usa
15:10.90980
+2:01.12060
66.3p
59
Amanda Mikko
IFK Kiruna
15:12.91190
+2:03.12270
66.2p
60
Sandra Wiig
Stockviks SF
15:13.91240
+2:04.12320
66.1p
61
Ellionore Bäckman
Hede SK
15:15.91420
+2:06.12500
66.0p
62
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:19.91880
+2:10.12960
65.7p
63
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
15:21.92020
+2:12.13100
65.5p
64
Madelene Melin
Malungs IF
15:28.92710
+2:18.13790
65.1p
65
Karoliine Kuus
Estonia
15:30.92950
+2:21.14030
64.9p
66
Matilda Vidén
IFK Grängesberg SK
15:32.93160
+2:23.14240
64.7p
67
Hanna Claréus
Östersunds SK
15:36.93560
+2:27.14640
64.4p
68
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
15:38.93790
+2:29.14870
64.3p
69
Elsa Andersson
Domnarvets Goif
15:40.93950
+2:31.15030
64.2p
70
Linda-marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
15:47.94660
+2:38.15740
63.7p
71
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
15:51.95060
+2:42.16140
63.4p
72
Evelina Lax
Nässjö Ski
15:55.95420
+2:46.16500
63.2p
73
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
16:10.96970
+3:01.18050
62.1p
74
Hedda Berglund
Vårby IK
16:15.97470
+3:06.18550
61.8p
75
Matilda Melén
Falu IK
16:17.97680
+3:08.18760
61.7p
76
Moa West
SK Bore
16:20.97910
+3:10.18990
61.5p
77
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
16:27.98640
+3:18.19720
61.1p
78
Jessica Johansson
Falu IK
16:28.98700
+3:18.19780
61.0p
79
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
16:31.99000
+3:21.20080
60.8p
80
Ellen Svensson
Äspereds IF
16:34.99320
+3:25.20400
60.6p
81
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
16:34.99390
+3:25.20470
60.6p
82
Frida Lindkvist
Hagfors SF
16:39.99830
+3:30.20910
60.3p
83
Madeleine Forsell
Linköpings SK
16:44.100300
+3:34.21380
60.0p
84
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
17:32.105120
+4:23.26200
57.2p
85
Ida Carling
Falu IK
17:51.107090
+4:42.28170
56.2p
-
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Gustavsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Marthe Lindmoen
Norway
23:59:59.8639800
-