Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NJC/Scandic Cup Fristil
2015-02-07
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Kalix Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Vebjoern Hegdal
Norway
23:36.141560
88.1p
2
Jon Rolf Skamo Hope
Norway
23:38.141700
+1.40
88.1p
3
Sigurd Roenning
Norway
23:57.143660
+21.2000
87.0p
4
Thomas Helland Larsen
Norway
24:03.144210
+26.2550
86.7p
5
Jørgen Lippert
Norway
24:25.146420
+48.4760
85.5p
6
Zak Ketterson
Usa
24:30.146960
+54.5300
85.2p
7
Aleksi Kuula Parttimaa
Finland
24:39.147800
+1:02.6140
84.7p
8
Max Donaldson
Usa
24:39.147850
+1:02.6190
84.7p
9
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
24:42.148130
+1:05.6470
84.6p
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
24:54.149320
+1:17.7660
84.0p
11
Lassi Kuula Vuorinen
Finland
25:03.150240
+1:26.8580
83.5p
12
Verneri Suhonen
Finland
25:08.150730
+1:31.9070
83.2p
13
TVETER Fredrik
Norway
25:09.150820
+1:32.9160
83.2p
14
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
25:14.151330
+1:37.9670
82.9p
15
Adam Persson
Borås SK
25:20.151940
+1:43.10280
82.6p
16
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:20.151990
+1:44.10330
82.6p
17
Santeri Pirneskoski
Finland
25:22.152130
+1:45.10470
82.5p
18
Turo Sipila
Finland
25:27.152640
+1:50.10980
82.3p
19
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
25:29.152800
+1:52.11140
82.2p
20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
25:29.152860
+1:53.11200
82.2p
21
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
25:31.153050
+1:54.11390
82.1p
22
Martin Luts
Estonia
25:32.153160
+1:56.11500
82.0p
23
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
25:35.153460
+1:59.11800
81.9p
24
John Leander
Åsarna IK
25:36.153520
+1:59.11860
81.9p
24
Lauri Mannila
Finland
25:36.153520
+1:59.11860
81.9p
26
Karl Erik Rabakukk
Estonia
25:37.153640
+2:00.11980
81.8p
27
Elias Olofsson
Vårby IK
25:37.153680
+2:01.12020
81.8p
28
Henry Harmeyer
Usa
25:44.154310
+2:07.12650
81.5p
29
Kaarel Karri
Estonia
25:50.154970
+2:14.13310
81.2p
30
Erik Lieback
Ulricehamns IF
25:53.155200
+2:16.13540
81.1p
31
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:56.155560
+2:20.13900
80.9p
32
Alexander Karlsson
Källbottens IK
25:57.155640
+2:20.13980
80.8p
33
Emil Danielsson
Dala-järna IK
25:57.155670
+2:21.14010
80.8p
34
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
25:58.155730
+2:21.14070
80.8p
34
Anton Elvseth
Norway
25:58.155730
+2:21.14070
80.8p
36
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
25:59.155810
+2:22.14150
80.8p
37
Carl Schogster
Täfteå IK
26:03.156220
+2:26.14560
80.6p
38
Jacob Stark
Stockviks SF
26:08.156730
+2:31.15070
80.3p
38
Husain Kamran
Usa
26:08.156730
+2:31.15070
80.3p
40
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:13.157280
+2:37.15620
80.1p
41
Albert Jónsson
Island
26:15.157430
+2:38.15770
80.0p
42
Gustaf Berglund
Storvreta IK
26:17.157610
+2:40.15950
79.9p
43
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
26:20.157930
+2:43.16270
79.8p
44
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
26:20.157980
+2:44.16320
79.7p
45
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:21.158090
+2:45.16430
79.7p
46
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
26:24.158350
+2:47.16690
79.6p
47
Oscar Johansson
Linköpings SK
26:25.158420
+2:48.16760
79.5p
48
Axel Jutterström
IFK Mora SK
26:29.158830
+2:52.17170
79.4p
49
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
26:30.158900
+2:53.17240
79.3p
50
Paolo Takagi-atilano
Usa
26:32.159100
+2:55.17440
79.2p
51
Simon Stenberg
Kalix SK
26:34.159370
+2:58.17710
79.1p
52
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
26:38.159700
+3:01.18040
79.0p
53
Mackinley Fitzpatrick
Usa
26:39.159800
+3:02.18140
78.9p
54
Arvid Jonsson
Duveds IF
26:39.159830
+3:02.18170
78.9p
55
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
26:44.160330
+3:07.18670
78.7p
56
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
26:47.160630
+3:10.18970
78.5p
57
David Larsson
Hudiksvalls IF
26:47.160690
+3:11.19030
78.5p
58
Henrik Roos
Estonia
26:50.160910
+3:13.19250
78.4p
59
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
26:50.160960
+3:14.19300
78.4p
60
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
26:53.161200
+3:16.19540
78.3p
61
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
26:56.161570
+3:20.19910
78.1p
62
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
26:57.161660
+3:21.20000
78.1p
63
Erik Björkman
Täfteå IK
26:59.161870
+3:23.20210
78.0p
64
Tobias Lindman
Stockviks SF
27:00.161950
+3:23.20290
78.0p
65
Petter Persson
Borås SK
27:00.161970
+3:24.20310
77.9p
66
Elias Andersson
Sunderby SK
27:01.162020
+3:24.20360
77.9p
67
Felix Erlander
Norrala SK
27:03.162270
+3:27.20610
77.8p
68
Hugo Eriksson
Vårby IK
27:05.162400
+3:28.20740
77.8p
69
Oscar Lindell
Stockviks SF
27:05.162410
+3:28.20750
77.8p
70
Carl Rotvold
Åsarna IK
27:05.162420
+3:28.20760
77.7p
71
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
27:07.162640
+3:30.20980
77.6p
72
Isak Augustsson
IFK Mora SK
27:13.163220
+3:36.21560
77.4p
73
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
27:15.163420
+3:38.21760
77.3p
74
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
27:16.163550
+3:39.21890
77.3p
75
Eric Jansson
Tranemo IF Skidklubb
27:17.163630
+3:40.21970
77.2p
76
William Westerlund
Falu IK
27:17.163670
+3:41.22010
77.2p
77
Anders Roos
Östersunds SK
27:19.163850
+3:42.22190
77.1p
78
Gabriel Strid
Sunne Slf
27:27.164670
+3:51.23010
76.8p
79
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
27:29.164800
+3:52.23140
76.7p
80
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
27:30.164900
+3:53.23240
76.7p
81
Andreas Hamrin
Alnö SK
27:31.165050
+3:54.23390
76.6p
82
André Mattei
Sävast Ski Team IF
27:31.165070
+3:55.23410
76.6p
83
Albert Carling
Falu IK
27:31.165090
+3:55.23430
76.6p
84
Elis Berg
Sunne Slf
27:37.165640
+4:00.23980
76.4p
85
Jesper Göras
Kvarnsvedens Goif SK
27:37.165650
+4:00.23990
76.4p
86
Anton Eriksson
Stuguns SK
27:40.165970
+4:04.24310
76.2p
87
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
27:41.166010
+4:04.24350
76.2p
87
Filip Halldén
Garphyttans IF
27:41.166010
+4:04.24350
76.2p
89
Karl Ingard
IK Rex
27:43.166200
+4:06.24540
76.1p
90
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
27:48.166770
+4:12.25110
75.9p
91
Arvid Vänn
Stockviks SF
27:51.167090
+4:15.25430
75.7p
92
Jonathan Persson
Domnarvets Goif
27:54.167350
+4:17.25690
75.6p
93
Johan Forslund
Lycksele IF
28:01.168040
+4:24.26380
75.4p
94
Joakim Ståhl
Järbo IF
28:10.168970
+4:34.27310
75.0p
95
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
28:12.169130
+4:35.27470
74.9p
96
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
28:16.169550
+4:39.27890
74.7p
97
Joel Åström
Bodens SK
28:17.169600
+4:40.27940
74.7p
98
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:21.170040
+4:44.28380
74.5p
99
Taavi Valter Taveter
Estonia
28:22.170170
+4:46.28510
74.5p
100
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
28:23.170270
+4:47.28610
74.4p
101
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
28:25.170490
+4:49.28830
74.4p
102
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
28:30.170920
+4:53.29260
74.2p
103
Jens Filipsson
Sunne Slf
28:36.171540
+4:59.29880
73.9p
104
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
28:39.171840
+5:02.30180
73.8p
105
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
28:40.171970
+5:04.30310
73.8p
106
Adam Östling
Sundbybergs IK
28:43.172270
+5:07.30610
73.6p
107
Tobias Olsson
Åsarna IK
28:44.172390
+5:08.30730
73.6p
108
Simon Lundberg
Hagfors SF
28:52.173130
+5:15.31470
73.3p
109
Jack Sjödin
Junsele IF
28:53.173280
+5:17.31620
73.3p
110
Jonatan Phalander
Sellnäs IF
28:56.173510
+5:19.31850
73.2p
111
Albin Persson
Tranemo IF Skidklubb
29:06.174520
+5:29.32860
72.8p
112
Marcus Karlsson
Kalix SK
29:07.174630
+5:30.32970
72.7p
113
Simon Eriksson
Täfteå IK
29:10.174990
+5:34.33330
72.6p
114
Roland Saarepuu
Estonia
29:11.175010
+5:34.33350
72.6p
115
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
29:33.177280
+5:57.35620
71.7p
116
Jesper Matti
Bodens SK
29:42.178160
+6:06.36500
71.4p
117
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
29:45.178490
+6:09.36830
71.3p
118
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
29:49.178860
+6:13.37200
71.1p
119
Victor Santos
Brazil
29:54.179310
+6:17.37650
71.0p
120
Ludvig Karlsson
Järpens SK
29:59.179860
+6:23.38200
70.8p
121
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
30:11.181080
+6:35.39420
70.3p
122
Elis Strömbäck
Husums IF SK
30:55.185440
+7:18.43780
68.8p
123
Lukas Dewolfe
Duveds IF
30:57.185640
+7:20.43980
68.7p
124
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
31:27.188660
+7:51.47000
67.7p
-
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Larsson
Sunderby SK
23:59:59.8639800
-
-
Albin Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
23:59.143840
86.9p
2
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:11.145000
+11.1060
86.2p
3
Marcus Grate
Täfteå IK
24:39.147870
+40.3930
84.7p
4
Henrik Ottosson
Åsarna IK
24:41.148070
+42.4130
84.6p
5
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
24:42.148110
+42.4170
84.6p
6
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
24:46.148570
+47.4630
84.3p
7
Elias Dahl
Offerdals SK
24:58.149790
+59.5850
83.7p
8
Sebastian Olsson
Stockviks SF
25:05.150460
+1:06.6520
83.4p
9
Jens Selahn
Stockviks SF
25:06.150590
+1:07.6650
83.3p
10
Martin Herbert
Sundbybergs IK
25:09.150840
+1:10.6900
83.2p
11
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
25:10.150970
+1:11.7030
83.1p
12
Markus Persson
Hudiksvalls IF
25:15.151490
+1:16.7550
82.9p
13
John Magnus Haugen
Norway
25:22.152110
+1:22.8170
82.6p
14
Anton Persson
SK Bore
25:27.152660
+1:28.8720
82.3p
15
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
25:28.152700
+1:28.8760
82.3p
16
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
25:28.152750
+1:29.8810
82.2p
17
Eddie Edström
Stockviks SF
25:29.152860
+1:30.8920
82.2p
18
Torben Svensson
Järpens SK
25:29.152870
+1:30.8930
82.2p
19
Alfred Buskqvist
IK Stern
25:30.152920
+1:30.8980
82.2p
20
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
25:34.153310
+1:34.9370
82.0p
21
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
25:35.153430
+1:35.9490
81.9p
22
Nils Augustsson
IFK Mora SK
25:35.153480
+1:36.9540
81.9p
23
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
25:37.153650
+1:38.9710
81.8p
24
William Strömberg
Täfteå IK
25:40.153900
+1:40.9960
81.7p
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
25:42.154170
+1:43.10230
81.5p
25
Daniel Södersten
Orsa SK
25:42.154170
+1:43.10230
81.5p
27
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
25:43.154200
+1:43.10260
81.5p
28
Mårten Vänn
Stockviks SF
25:49.154820
+1:49.10880
81.2p
29
Jonatan Forsman
Grava SK
25:51.155010
+1:51.11070
81.1p
30
Emil Persson
Östersunds SK
25:52.155170
+1:53.11230
81.1p
31
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
25:53.155220
+1:53.11280
81.0p
32
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
25:58.155740
+1:59.11800
80.8p
33
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:00.155920
+2:00.11980
80.7p
34
Olof Roos
Östersunds SK
26:01.156010
+2:01.12070
80.7p
35
Felix Hopstadius
Storumans IK
26:08.156710
+2:08.12770
80.3p
36
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
26:09.156890
+2:10.12950
80.3p
37
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
26:10.156970
+2:11.13030
80.2p
38
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
26:13.157200
+2:13.13260
80.1p
39
Simen Ramstad Bratberg
Norway
26:15.157400
+2:15.13460
80.0p
40
Martin Emilsson
Offerdals SK
26:19.157830
+2:19.13890
79.8p
41
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
26:22.158140
+2:23.14200
79.7p
42
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
26:25.158420
+2:25.14480
79.5p
43
Jesper Thor
Åsarna IK
26:27.158600
+2:27.14660
79.5p
44
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
26:28.158710
+2:28.14770
79.4p
45
Emil Thyrèn
Trönö IK
26:31.159040
+2:32.15100
79.3p
46
Albert Askengren
Visborgs OK
26:35.159460
+2:36.15520
79.1p
47
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
26:42.160190
+2:43.16250
78.7p
48
Magnus Brander
Åmotfors IF
26:43.160220
+2:43.16280
78.7p
49
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
26:53.161230
+2:53.17290
78.3p
50
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
26:55.161440
+2:56.17500
78.2p
51
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
27:05.162480
+3:06.18540
77.7p
52
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:05.162490
+3:06.18550
77.7p
53
Elias Persson
Storumans IK
27:20.163940
+3:21.20000
77.1p
54
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
27:25.164400
+3:25.20460
76.9p
55
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
27:25.164470
+3:26.20530
76.9p
56
Emil Eriksson
Tierps IF
27:26.164520
+3:26.20580
76.8p
57
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
27:29.164860
+3:30.20920
76.7p
58
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
27:30.164950
+3:31.21010
76.7p
59
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
27:45.166470
+3:46.22530
76.0p
60
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
27:56.167570
+3:57.23630
75.5p
61
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
28:06.168580
+4:07.24640
75.1p
62
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
28:11.169060
+4:12.25120
74.9p
63
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
28:43.172200
+4:43.28260
73.7p
64
Jonas Persson
Trönö IK
28:56.173590
+4:57.29650
73.1p
65
Filip Melander
Matfors SK
29:20.175900
+5:20.31960
72.2p
66
Caio Moreira
Brazil
29:24.176380
+5:25.32440
72.1p
67
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
29:44.178360
+5:45.34420
71.3p
68
Anders Kallings
Visborgs OK
30:01.180030
+6:01.36090
70.7p
69
Vitor Melo
Brazil
30:18.181770
+6:19.37830
70.1p
70
Mikael Gardelin
Visborgs OK
30:38.183710
+6:38.39770
69.4p
71
Olle Strömbäck
Husums IF SK
31:14.187390
+7:15.43450
68.1p
72
Markus Nordmark
Nässjö SF
31:36.189550
+7:37.45610
67.4p
73
Erik Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
32:03.192250
+8:04.48310
66.5p
-
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Engström
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Max Novak
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karoline Simpson-larsen
Norway
13:09.78820
76.8p
2
Eveliina Piippo
Finland
13:11.79060
+2.140
76.6p
3
Hannah Sugar Halvorsen
Usa
13:24.80360
+15.1440
75.3p
4
Alicia Persson
Stockviks SF
13:25.80480
+16.1560
75.2p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
13:32.81100
+22.2180
74.6p
6
Emelie Svenlin
Finland
13:33.81210
+23.2290
74.5p
7
Moa Lundgren
Täfteå IK
13:34.81370
+25.2450
74.3p
8
Martine Engebretsen
Norway
13:39.81860
+30.2940
73.9p
9
Mari Nordlunde
Norway
13:45.82450
+36.3530
73.3p
10
Stine.lise Truu
Estonia
13:46.82590
+37.3670
73.2p
11
Sonja Eskelinen
Finland
13:47.82680
+38.3760
73.1p
12
Emma Thalin
Svegs IK
13:48.82740
+39.3820
73.1p
13
Emmi Lamsa
Finland
13:48.82760
+39.3840
73.1p
14
Sofie Oskarsson
SK Leksand
13:51.83060
+42.4140
72.8p
15
Rebecca Immonen
Finland
13:53.83290
+44.4370
72.6p
16
Emma Backén
Svegs IK
13:56.83530
+47.4610
72.4p
17
Emma Arnesen
Norway
13:56.83570
+47.4650
72.3p
18
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
13:57.83610
+47.4690
72.3p
19
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
13:58.83790
+49.4870
72.1p
20
Josefina Sundman
Åsarna IK
13:59.83840
+50.4920
72.1p
21
Karianne Moe
Norway
14:09.84800
+59.5880
71.3p
22
Leah Brams
Usa
14:10.84990
+1:01.6070
71.1p
23
Wilma Jönsson
Östersunds SK
14:11.85090
+1:02.6170
71.0p
24
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:14.85320
+1:05.6400
70.8p
25
Anni Alakoski
Finland
14:16.85540
+1:07.6620
70.6p
26
Johanna Albertsson
Stuguns SK
14:17.85670
+1:08.6750
70.5p
27
Lauren Jortberg
Usa
14:18.85750
+1:09.6830
70.5p
28
Johanna Andersson
Falu IK
14:22.86140
+1:13.7220
70.1p
29
Nicole Schneider
Usa
14:22.86150
+1:13.7230
70.1p
30
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
14:26.86540
+1:17.7620
69.8p
31
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:26.86550
+1:17.7630
69.8p
32
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
14:28.86720
+1:19.7800
69.6p
33
Mariel Merlii Pulles
Estonia
14:28.86760
+1:19.7840
69.6p
34
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:28.86790
+1:19.7870
69.6p
35
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
14:29.86810
+1:19.7890
69.6p
36
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:29.86860
+1:20.7940
69.5p
37
Tilda Johansson
Duveds IF
14:31.87030
+1:22.8110
69.4p
38
Johanna Treier
Estonia
14:34.87330
+1:25.8410
69.1p
39
Maja Hagström
Anundsjö IF
14:35.87470
+1:26.8550
69.0p
40
Abigail Drach
Usa
14:36.87550
+1:27.8630
69.0p
41
Fanny Johansson
Stockviks SF
14:39.87860
+1:30.8940
68.7p
42
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
14:44.88390
+1:35.9470
68.3p
43
Wilma Lindgren
Kalix SK
14:51.89030
+1:42.10110
67.8p
44
Nicolina Lindqvist
Hede SK
14:56.89540
+1:47.10620
67.4p
45
Emma Jonsson
Åsarna IK
14:58.89770
+1:49.10850
67.2p
46
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
14:59.89820
+1:50.10900
67.2p
46
Hanna Britt Laursoo
Estonia
14:59.89820
+1:50.10900
67.2p
48
Maria Olofsson
Kalix SK
14:59.89840
+1:50.10920
67.2p
49
Anette Kasemets
Estonia
15:02.90100
+1:52.11180
67.0p
50
Johanna Engström
Kalix SK
15:03.90250
+1:54.11330
66.9p
51
Emma Persson
Hudiksvalls IF
15:03.90290
+1:54.11370
66.8p
52
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:04.90300
+1:54.11380
66.8p
53
Hulda Forsberg
Kramfors-alliansen
15:04.90370
+1:55.11450
66.8p
54
Ilona Lust
Åsarna IK
15:05.90430
+1:56.11510
66.7p
55
Hanna Fritz
Filipstads SF
15:07.90650
+1:58.11730
66.6p
56
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
15:08.90780
+1:59.11860
66.5p
57
Vendela Blom
Stockviks SF
15:10.90910
+2:00.11990
66.4p
58
Kathleen O Connell
Usa
15:10.90980
+2:01.12060
66.3p
59
Amanda Mikko
IFK Kiruna
15:12.91190
+2:03.12270
66.2p
60
Sandra Wiig
Stockviks SF
15:13.91240
+2:04.12320
66.1p
61
Ellionore Bäckman
Hede SK
15:15.91420
+2:06.12500
66.0p
62
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:19.91880
+2:10.12960
65.7p
63
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
15:21.92020
+2:12.13100
65.5p
64
Madelene Melin
Malungs IF
15:28.92710
+2:18.13790
65.1p
65
Karoliine Kuus
Estonia
15:30.92950
+2:21.14030
64.9p
66
Matilda Vidén
IFK Grängesberg SK
15:32.93160
+2:23.14240
64.7p
67
Hanna Claréus
Östersunds SK
15:36.93560
+2:27.14640
64.4p
68
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
15:38.93790
+2:29.14870
64.3p
69
Elsa Andersson
Domnarvets Goif
15:40.93950
+2:31.15030
64.2p
70
Linda-marie Tillstam
Sävast Ski Team IF
15:47.94660
+2:38.15740
63.7p
71
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
15:51.95060
+2:42.16140
63.4p
72
Evelina Lax
Nässjö Ski
15:55.95420
+2:46.16500
63.2p
73
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
16:10.96970
+3:01.18050
62.1p
74
Hedda Berglund
Vårby IK
16:15.97470
+3:06.18550
61.8p
75
Matilda Melén
Falu IK
16:17.97680
+3:08.18760
61.7p
76
Moa West
SK Bore
16:20.97910
+3:10.18990
61.5p
77
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
16:27.98640
+3:18.19720
61.1p
78
Jessica Johansson
Falu IK
16:28.98700
+3:18.19780
61.0p
79
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
16:31.99000
+3:21.20080
60.8p
80
Ellen Svensson
Äspereds IF
16:34.99320
+3:25.20400
60.6p
81
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
16:34.99390
+3:25.20470
60.6p
82
Frida Lindkvist
Hagfors SF
16:39.99830
+3:30.20910
60.3p
83
Madeleine Forsell
Linköpings SK
16:44.100300
+3:34.21380
60.0p
84
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
17:32.105120
+4:23.26200
57.2p
85
Ida Carling
Falu IK
17:51.107090
+4:42.28170
56.2p
-
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Gustavsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Ruus
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Marthe Lindmoen
Norway
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
13:39.81890
73.9p
2
Linnea Stark
Stockviks SF
13:40.81910
+0
73.8p
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
13:44.82380
+4.390
73.4p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
13:45.82400
+5.410
73.4p
5
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
13:50.82970
+10.980
72.9p
6
Sandra Olsson
Malungs IF
13:50.82980
+10.990
72.9p
7
Frida Hagström
Anundsjö IF
13:51.83070
+11.1080
72.8p
8
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
13:52.83120
+12.1130
72.7p
9
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13:56.83550
+16.1560
72.3p
10
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
13:59.83890
+20.1900
72.0p
11
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:04.84350
+24.2360
71.6p
12
Frida Gustavsson
Tullus Sg
14:10.84900
+30.2910
71.2p
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:13.85220
+33.3230
70.9p
14
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
14:29.86850
+49.4860
69.5p
15
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
14:38.87740
+58.5750
68.8p
16
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
14:39.87820
+59.5830
68.8p
17
Ellen Sarenmark
SK Leksand
14:39.87860
+59.5870
68.7p
18
Ida Kihlén
Malungs IF
14:39.87880
+59.5890
68.7p
19
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:39.87890
+1:00.5900
68.7p
20
Vilma Funck
IFK Kiruna
14:40.87980
+1:00.5990
68.6p
21
Josefin Nilsson
IK Fryken
14:44.88360
+1:04.6370
68.3p
22
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
14:45.88440
+1:05.6450
68.3p
23
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
14:48.88740
+1:08.6750
68.0p
24
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
14:49.88880
+1:09.6890
67.9p
25
Klara Svensson
Äspereds IF
14:54.89350
+1:14.7360
67.6p
26
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
14:58.89730
+1:18.7740
67.3p
27
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
14:59.89810
+1:19.7820
67.2p
28
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
14:59.89850
+1:19.7860
67.2p
29
Stefania Corradini
SK Leksand
15:02.90100
+1:22.8110
67.0p
30
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
15:04.90320
+1:24.8330
66.8p
31
Elin Bryne
IK Fryken
15:06.90590
+1:27.8600
66.6p
32
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
15:15.91430
+1:35.9440
66.0p
33
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
15:15.91460
+1:35.9470
66.0p
34
Sara Östling
Svegs IK
15:19.91880
+1:39.9890
65.7p
35
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
15:24.92370
+1:44.10380
65.3p
36
Jennifer Forsmark
Malungs IF
15:27.92620
+1:47.10630
65.1p
37
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
15:31.93000
+1:51.11010
64.8p
38
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
15:40.93960
+2:00.11970
64.2p
39
Elin Karlsson
OK Borgen
15:43.94210
+2:03.12220
64.0p
40
Olivia Hansson
Garphyttans IF
15:43.94290
+2:04.12300
63.9p
41
Elin Fjellström
Karlslunds IF SF
16:53.101260
+3:13.19270
59.5p
42
Gabriela Neres
Brazil
17:00.101900
+3:20.19910
59.1p
43
Agnes Carlsson
Visborgs OK
17:14.103310
+3:34.21320
58.3p
44
Rebecka Widman
Bolidens SK
19:42.118170
+6:02.36180
50.8p
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
-
Mimmi Björn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-