Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup Oroslavje Sprint
2014-06-22
Deltävling i
World Cup Rollerski 2014
<<< Rollerski World Cup Val di Fiemme Team Sprint
Rollerski World Cup Sollefteå Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Rullskidor, Fristil
1
H 21
Simone Paredi
Italy
2
H 20
Kresimir Crnkovic
Croatia
3
H 20
Jacopo Giardina
Italy
4
H 20
Chris-holger Willert
Tyskland
5
H 20
Daniele DE Zen
Italy
6
H 20
Tomislav Ceskovic
Croatia
7
H 20
Niklas Bender
Tyskland
8
H 21
Victor Karasev
Russia
9
H 21
Alessio Berlanda
Italy
10
H 21
Emanuele Becchis
Italy
11
H 21
Christian-alexander Schmidt
Tyskland
12
H 21
Baptiste Noel
Frankrike
13
H 21
Romain Claudon
Frankrike
14
H 21
Sergey Korsakov
Russia
15
H 20
Jure Petek
Slovakia
16
H 21
Eugenio Bianchi
Italy
17
H 21
Dirk Mannewitz
Tyskland
18
H 21
Richard Tiraboshi
Italy
19
H 21
Marcus Johansson
Sweden
20
H 21
Ivan Solodov
Russia
21
H 21
Clement Mailler
Frankrike
22
H 21
Samuel NorlyRn
Sweden
23
H 21
Vladlen Katrich
Russia
24
H 21
Dejan Mumovic
Bosnia and Herzegovina
25
H 21
Sergio Bonaldi
Italy
26
H 21
Toni Stanoeski
Makedonien
27
H 21
Ales Gros
Slovakia
28
H 21
Nikola Andjelic
Monte Negro
29
D 20
Ana Frincic
Croatia
30
D 21
Elisa Fulcheri
Italy
31
D 21
Nina Broznic
Croatia
32
D 21
Maria Privezentseva
Russia
33
D 21
Ksenia Konokhova
Russia
34
D 21
Tina Willert
Tyskland
35
D 21
Anna Grushina
Russia
36
D 21
Erika Bettineschi
Italy
37
D 20
Lisa Bolzan
Italy
38
D 20
Olga Letucheva
Russia
39
D 20
Kira Claudi
Tyskland
40
D 20
Anna Bolzan
Italy
41
D 20
Tatiana Chvanova
Russia
42
D 20
Yvonne Mrzljak
Croatia
43
D 21
Anastasia Voronina
Russia
44
D 20
Alena Lipatova
Russia
45
D 20
Chiara Gelmi
Italy
46
D 20
Maria Kondratenko
Russia
47
D 20
Anna Rockstroh
Tyskland
48
D 20
Mia Kozic
Croatia
49
D 20
Sanja Kusmuk
Bosnia and Herzegovina
50
H 20
Vitaliy Smirnov
Russia
51
H 20
Marco Longon
Italy
52
H 20
Andrey Nishakov
Russia
53
H 20
Mihael Marsanic
Croatia
54
H 20
Francesco Becchis
Italy
55
H 20
Vadim Andreev
Russia
56
H 20
Alfred Buskqvist
Sweden