Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup Oroslavje Sprint
2014-06-22
Deltävling i
World Cup Rollerski 2014
<<< Rollerski World Cup Val di Fiemme Team Sprint
Rollerski World Cup Sollefteå Sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
Rullskidor, Fristil
1
Lisa Bolzan
Italy
2
Olga Letucheva
Russia
3
Kira Claudi
Tyskland
4
Anna Bolzan
Italy
5
Tatiana Chvanova
Russia
6
Yvonne Mrzljak
Croatia
7
Ana Frincic
Croatia
8
Alena Lipatova
Russia
9
Chiara Gelmi
Italy
10
Maria Kondratenko
Russia
11
Anna Rockstroh
Tyskland
12
Mia Kozic
Croatia
13
Sanja Kusmuk
Bosnia and Herzegovina
D 21
Rullskidor, Fristil
1
Anastasia Voronina
Russia
2
Elisa Fulcheri
Italy
3
Nina Broznic
Croatia
4
Maria Privezentseva
Russia
5
Ksenia Konokhova
Russia
6
Tina Willert
Tyskland
7
Anna Grushina
Russia
8
Erika Bettineschi
Italy
H 20
Rullskidor, Fristil
1
Vitaliy Smirnov
Russia
2
Marco Longon
Italy
3
Andrey Nishakov
Russia
4
Mihael Marsanic
Croatia
5
Francesco Becchis
Italy
6
Vadim Andreev
Russia
7
Alfred Buskqvist
Sweden
8
Jure Petek
Slovakia
9
Kresimir Crnkovic
Croatia
10
Jacopo Giardina
Italy
11
Chris-holger Willert
Tyskland
12
Daniele DE Zen
Italy
13
Tomislav Ceskovic
Croatia
14
Niklas Bender
Tyskland
H 21
Rullskidor, Fristil
1
Victor Karasev
Russia
2
Alessio Berlanda
Italy
3
Emanuele Becchis
Italy
4
Christian-alexander Schmidt
Tyskland
5
Baptiste Noel
Frankrike
6
Romain Claudon
Frankrike
7
Sergey Korsakov
Russia
8
Simone Paredi
Italy
9
Eugenio Bianchi
Italy
10
Dirk Mannewitz
Tyskland
11
Richard Tiraboshi
Italy
12
Marcus Johansson
Sweden
13
Ivan Solodov
Russia
14
Clement Mailler
Frankrike
15
Samuel NorlyRn
Sweden
16
Vladlen Katrich
Russia
17
Dejan Mumovic
Bosnia and Herzegovina
18
Sergio Bonaldi
Italy
19
Toni Stanoeski
Makedonien
20
Ales Gros
Slovakia
21
Nikola Andjelic
Monte Negro