Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2014-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jesper Svensk
Dalarna
3:07.18610
2
Joel Åström
Norrbotten
3:10.18910
+3.200
3
Martin Johansson
Dalarna
3:11.19020
+4.310
4
Simon Stenberg
Norrbotten
3:13.19230
+6.520
5
Adam Persson
Småland
3:13.19270
+6.560
6
Fredrik Andersson
Ångermanland
3:15.19450
+8.740
7
Erik Lieback
Västergötland
3:15.19490
+8.780
8
Ludvig Svenningsson
Västergötland
3:18.19740
+11.1030
9
Jonathan Modin
Ångermanland
3:19.19890
+12.1180
10
Lukas Adolfsson
Västerbotten
3:20.19910
+13.1200
11
Gustaf Berglund
Uppland
3:20.19940
+13.1230
12
Eric Jansson
Västergötland
3:20.19960
+13.1250
13
Oskar Danielson Frost
Dalarna
3:21.20050
+14.1340
14
Eric Rosjö
Småland
3:21.20080
+14.1370
15
Jesper Matti
Norrbotten
3:22.20120
+15.1410
16
Alexander Karlsson
Dalarna
3:22.20160
+15.1450
17
Simon Jonsson
Småland
3:22.20180
+15.1470
18
Viktor Strömberg
Västerbotten
3:22.20180
+15.1470
19
Mattias Wedin
Medelpad
3:23.20210
+16.1500
20
Albin Eriksson
Ångermanland
3:23.20250
+16.1540
21
Linus Lillsjö
Södermanland
3:23.20280
+16.1570
22
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
22
Anton Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
24
Albin Persson
Västergötland
3:24.20300
+16.1590
25
Simon Eriksson
Västerbotten
3:24.20330
+17.1620
26
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
3:26.20550
+19.1840
27
Erik Bertilsson
Småland
3:28.20780
+21.2070
28
Jacob Stark
Medelpad
3:28.20790
+21.2080
29
Albin Larsson
Norrbotten
3:29.20860
+22.2150
30
Emil Sångberg
Hälsingland
3:30.20910
+23.2200
31
Elis Berg
Värmland
3:30.20950
+23.2240
32
William Eriksson
Västerbotten
3:32.21150
+25.2440
33
Adam Östling
Stockholm
3:32.21190
+25.2480
34
Carl Rotvold
Jämtland Härjedalen
3:34.21320
+27.2610
35
Hugo Eriksson
Ångermanland
3:36.21500
+28.2790
36
Arvid Vänn
Medelpad
3:37.21640
+30.2930
37
Tobias Lindman
Medelpad
3:39.21840
+32.3130
38
Simon Lundberg
Värmland
3:39.21880
+32.3170
39
Elias Edvinsson
Värmland
3:40.21900
+32.3190
40
Adam Axelsson
Småland
3:42.22140
+35.3430
41
Sebastian Nilsson
Göteborg
3:44.22370
+37.3660
41
Karl Ingard
Uppland
3:44.22370
+37.3660
43
Karl Hjalmarsson
Göteborg
3:45.22420
+38.3710
44
Rasmus Konradsson
Medelpad
3:47.22690
+40.3980
45
Jacob Persson
Uppland
3:50.22930
+43.4220
46
Philip Bouvin
Medelpad
3:51.23000
+43.4290
47
Axel Ekström
Uppland
4:09.24850
+1:02.6140
-
Felix Erlander
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Andreas Persson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Jacob Nystedt
Stockholm
23:59:59.8639800