Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2014-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linn Svahn
Västerbotten
3:32.21160
2
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
3:33.21240
+0
3
Frida Karlsson
Ångermanland
3:35.21490
+3.230
4
Johanna Gustavsson
Norrbotten
3:41.22040
+8.780
5
Ella Halvarsson
Dalarna
3:43.22240
+10.980
6
Nora Jacobsson
Dalarna
3:51.23030
+18.1770
7
Maja Petersson
Ångermanland
3:51.23060
+19.1800
8
Sofia Eriksson
Dalarna
3:52.23160
+20.1900
9
Klara Ask
Västergötland
3:54.23360
+22.2100
10
Ida Persson
Gästrikland
3:55.23400
+22.2140
11
Kristina Axelsson
Östergötland
3:55.23460
+23.2200
12
Sara Thyni
Norrbotten
3:56.23520
+23.2260
13
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
3:56.23520
+23.2260
14
Eleonora Olsmats
Stockholm
3:58.23760
+26.2500
15
Frida Olofsson
Ångermanland
3:59.23890
+27.2630
16
Lovisa Henning
Ångermanland
4:02.24130
+29.2870
17
Emma Blixt
Gästrikland
4:06.24550
+33.3290
18
Elin Blomberg
Västerbotten
4:06.24560
+34.3300
19
Patricia Ivansson
Jämtland Härjedalen
4:08.24740
+35.3480
20
Jenny Movitz
Västergötland
4:08.24780
+36.3520
21
Tilda Jacobsson
Dalarna
4:09.24830
+36.3570
22
Sara Toreheim
Uppland
4:10.24930
+37.3670
23
Nora Bäckström
Västerbotten
4:10.24930
+37.3670
24
Elivira Öberg
Norrbotten
4:11.25090
+39.3830
25
Ellen Holmgren
Norrbotten
4:13.25220
+40.3960
26
Alina Bruksås Nybjörk
Medelpad
4:14.25330
+41.4070
27
Sofia Berglund
Uppland
4:18.25790
+46.4530
28
Alva Karlsson
Uppland
4:19.25810
+46.4550
29
Tuva Carlsson Wallum
Göteborg
4:24.26320
+51.5060
30
Emma Bouvin
Medelpad
4:25.26430
+52.5170
31
Emma Nordberg
Västergötland
4:27.26690
+55.5430
32
Sanna Ångström
Jämtland Härjedalen
4:29.26810
+56.5550
33
Klara Axelsson
Västergötland
4:29.26830
+56.5570
34
Alva Wesslén
Uppland
4:31.27030
+58.5770
35
Gabriella Bengtson
Göteborg
4:34.27310
+1:01.6050
36
Emma Hållström
Gästrikland
4:37.27640
+1:04.6380
37
Felicia Konradsson
Västerbotten
4:40.27960
+1:08.6700
38
Julia Andersson
Uppland
4:44.28320
+1:11.7060
39
Lisa Jonsson
Göteborg
4:44.28330
+1:11.7070
40
Frida Svensson
Värmland
4:45.28410
+1:12.7150
41
Emma Wilkenson
Gästrikland
4:46.28500
+1:13.7240
42
Nora Nordlund
Hälsingland
4:46.28560
+1:14.7300
43
Sanna Lindström
Småland
5:07.30630
+1:34.9370
44
Meta Nordesjö
Uppland
5:08.30700
+1:35.9440
45
Mikela Johnson
Värmland
5:13.31210
+1:40.9950
46
Klara Rödén
Gotland
5:28.32740
+1:55.11480
47
Matilda Karlsson
Småland
6:17.37650
+2:44.16390
-
Evelina Lindeberg
Värmland
23:59:59.8639800
-
Anna Herbert
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Ida Palmberg
Gästrikland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Västerbotten
3:23.20290
2
Alicia Persson
Medelpad
3:25.20430
+1.40
3
Tua Dahlgren
Jämtland Härjedalen
3:37.21640
+13.1250
4
Johanna Hagström
Västergötland
3:38.21740
+14.1350
5
Sofie Oskarsson
Dalarna
3:38.21770
+14.1380
6
Emma Larsson
Dalarna
3:40.21980
+16.1590
7
Johanna Albertsson
Jämtland Härjedalen
3:42.22130
+18.1740
8
Wilma Lindgren
Norrbotten
3:43.22210
+19.1820
9
Ida Gustavsson
Norrbotten
3:43.22230
+19.1840
9
Maria Olofsson
Norrbotten
3:43.22230
+19.1840
11
Lisa Johansson
Västergötland
3:43.22240
+19.1850
12
Tilda Johansson
Jämtland Härjedalen
3:43.22260
+19.1870
13
Sanna Sjödén
Dalarna
3:43.22290
+20.1900
14
Sandra Wiig
Medelpad
3:48.22750
+24.2360
15
Sarah Persson
Östergötland
3:54.23390
+31.3000
16
Jonna Marsch
Hälsingland
3:55.23400
+31.3010
17
Hulda Forsberg
Ångermanland
3:55.23450
+31.3060
18
Cordelia Melén Olsson
Uppland
3:56.23590
+33.3200
19
Maja Hagström
Ångermanland
3:57.23610
+33.3220
20
Jenny Adelsson
Västerbotten
3:57.23630
+33.3240
20
Fanny Johansson
Medelpad
3:57.23630
+33.3240
22
Emma Wasell
Jämtland Härjedalen
3:57.23660
+33.3270
23
Karin Österberg
Ångermanland
3:59.23810
+35.3420
24
Carolina Olsson
Dalarna
3:59.23890
+36.3500
25
Vendela Blom
Medelpad
4:03.24220
+39.3830
26
Evelina Lax
Småland
4:05.24400
+41.4010
27
Hedda Berglund
Ångermanland
4:07.24680
+43.4290
28
Sophia Björnlinger
Småland
4:08.24790
+45.4400
29
Agnes Berglund
Västergötland
4:13.25210
+49.4820
30
Ellen Svensson
Västergötland
4:20.25900
+56.5510
30
Frida Lögdberg
Uppland
4:20.25900
+56.5510
32
Moa Westh
Värmland
4:21.26010
+57.5620
33
Tilda Magnusson
Gästrikland
4:23.26230
+59.5840
34
Emma Pettersson
Östergötland
4:27.26660
+1:03.6270
35
Hanna Holmgren
Göteborg
4:30.26980
+1:06.6590
36
Elin Granstedt
Småland
4:36.27550
+1:12.7160
37
Johanna Börjesson
Gästrikland
4:46.28540
+1:22.8150
38
Hilma Markinhuhta
Göteborg
4:52.29140
+1:28.8750
39
Jennie Börjesson
Gästrikland
4:56.29550
+1:32.9160
40
Olivia Ullman
Göteborg
5:10.30930
+1:46.10540
41
Alma Bergqwist
Småland
5:55.35480
+2:31.15090
-
Maja Majbäck
Norrbotten
23:59:59.8639800
H 15
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Stockholm
3:07.18610
2
Gustav Johnsson
Södermanland
3:18.19720
+11.1010
3
Samuel Björn
Dalarna
3:20.19920
+13.1210
4
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
3:20.19960
+13.1250
5
David Ljunglund
Dalarna
3:20.19980
+13.1270
6
Simon Karlsson
Västerbotten
3:22.20110
+15.1400
7
Adam Westman
Medelpad
3:22.20140
+15.1430
8
Elias Andersson
Småland
3:22.20180
+15.1470
9
Andreas Karlsson
Norrbotten
3:25.20410
+18.1700
10
Viktor Barkegren
Dalarna
3:25.20430
+18.1720
10
Anton Laine
Norrbotten
3:25.20430
+18.1720
12
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
3:26.20570
+19.1860
13
Leo Johansson
Småland
3:27.20650
+20.1940
14
Edvin Nordström
Uppland
3:28.20700
+20.1990
15
Olle Grywenz
Uppland
3:28.20790
+21.2080
16
Alfred Nilsson
Värmland
3:29.20840
+22.2130
17
Christian Olsson
Värmland
3:30.20930
+23.2220
18
Oscar Olsson
Hälsingland
3:31.21060
+24.2350
19
Anton Murto
Norrbotten
3:31.21090
+24.2380
20
Anton Swedberg
Västergötland
3:33.21290
+26.2580
21
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
3:35.21430
+28.2720
22
Olle Westin
Göteborg
3:35.21440
+28.2730
23
Sebastian Jonsson
Dalarna
3:35.21460
+28.2750
24
Linus Nygren
Västergötland
3:37.21650
+30.2940
25
Johan Samuelsson
Ångermanland
3:38.21740
+31.3030
26
Axel Höglund
Småland
3:38.21780
+31.3070
27
William Westerlund
Västerbotten
3:39.21880
+32.3170
27
Filip Kyrö
Gästrikland
3:39.21880
+32.3170
29
Emrik Nordgren
Västerbotten
3:39.21890
+32.3180
30
Isak Stenvall
Västerbotten
3:41.22070
+34.3360
31
Martin Granberg
Norrbotten
3:42.22160
+35.3450
32
Oliver Angelsiöö
Uppland
3:42.22180
+35.3470
33
Albin Sehlberg
Ångermanland
3:43.22290
+36.3580
34
Mathias Modin
Ångermanland
3:45.22430
+38.3720
35
Victor Svensson
Uppland
3:46.22520
+39.3810
36
Kasper Nordenram
Östergötland
3:47.22630
+40.3920
37
Viktor Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:49.22830
+42.4120
37
Richard Engholm
Medelpad
3:49.22830
+42.4120
39
Oskar Årebäck
Västerbotten
3:50.22960
+43.4250
40
Timor Sandberg
Hälsingland
3:52.23100
+44.4390
41
Felix Axelsson
Västergötland
3:53.23230
+46.4520
42
Axel Svensson
Småland
3:53.23250
+46.4540
43
Albin Alsiö
Västergötland
3:57.23610
+50.4900
44
David Nykvist
Värmland
3:59.23840
+52.5130
45
Oscar Persson
Gästrikland
3:59.23850
+52.5140
46
Viktor Gustafsson
Värmland
3:59.23860
+52.5150
47
Hugo Björklund
Södermanland
3:59.23890
+52.5180
48
Jon Zachrisson
Jämtland Härjedalen
4:03.24250
+56.5540
49
Carl Lindell
Medelpad
4:04.24390
+57.5680
50
Gösta Malmström
Göteborg
4:25.26420
+1:18.7710
51
Simon Buskas
Gotland
6:09.36890
+3:02.18180
-
Philip Kristoffersson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Love Persson
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Johan Herbert
Stockholm
23:59:59.8639800
H 16
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jesper Svensk
Dalarna
3:07.18610
2
Joel Åström
Norrbotten
3:10.18910
+3.200
3
Martin Johansson
Dalarna
3:11.19020
+4.310
4
Simon Stenberg
Norrbotten
3:13.19230
+6.520
5
Adam Persson
Småland
3:13.19270
+6.560
6
Fredrik Andersson
Ångermanland
3:15.19450
+8.740
7
Erik Lieback
Västergötland
3:15.19490
+8.780
8
Ludvig Svenningsson
Västergötland
3:18.19740
+11.1030
9
Jonathan Modin
Ångermanland
3:19.19890
+12.1180
10
Lukas Adolfsson
Västerbotten
3:20.19910
+13.1200
11
Gustaf Berglund
Uppland
3:20.19940
+13.1230
12
Eric Jansson
Västergötland
3:20.19960
+13.1250
13
Oskar Danielson Frost
Dalarna
3:21.20050
+14.1340
14
Eric Rosjö
Småland
3:21.20080
+14.1370
15
Jesper Matti
Norrbotten
3:22.20120
+15.1410
16
Alexander Karlsson
Dalarna
3:22.20160
+15.1450
17
Simon Jonsson
Småland
3:22.20180
+15.1470
18
Viktor Strömberg
Västerbotten
3:22.20180
+15.1470
19
Mattias Wedin
Medelpad
3:23.20210
+16.1500
20
Albin Eriksson
Ångermanland
3:23.20250
+16.1540
21
Linus Lillsjö
Södermanland
3:23.20280
+16.1570
22
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
22
Anton Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
24
Albin Persson
Västergötland
3:24.20300
+16.1590
25
Simon Eriksson
Västerbotten
3:24.20330
+17.1620
26
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
3:26.20550
+19.1840
27
Erik Bertilsson
Småland
3:28.20780
+21.2070
28
Jacob Stark
Medelpad
3:28.20790
+21.2080
29
Albin Larsson
Norrbotten
3:29.20860
+22.2150
30
Emil Sångberg
Hälsingland
3:30.20910
+23.2200
31
Elis Berg
Värmland
3:30.20950
+23.2240
32
William Eriksson
Västerbotten
3:32.21150
+25.2440
33
Adam Östling
Stockholm
3:32.21190
+25.2480
34
Carl Rotvold
Jämtland Härjedalen
3:34.21320
+27.2610
35
Hugo Eriksson
Ångermanland
3:36.21500
+28.2790
36
Arvid Vänn
Medelpad
3:37.21640
+30.2930
37
Tobias Lindman
Medelpad
3:39.21840
+32.3130
38
Simon Lundberg
Värmland
3:39.21880
+32.3170
39
Elias Edvinsson
Värmland
3:40.21900
+32.3190
40
Adam Axelsson
Småland
3:42.22140
+35.3430
41
Sebastian Nilsson
Göteborg
3:44.22370
+37.3660
41
Karl Ingard
Uppland
3:44.22370
+37.3660
43
Karl Hjalmarsson
Göteborg
3:45.22420
+38.3710
44
Rasmus Konradsson
Medelpad
3:47.22690
+40.3980
45
Jacob Persson
Uppland
3:50.22930
+43.4220
46
Philip Bouvin
Medelpad
3:51.23000
+43.4290
47
Axel Ekström
Uppland
4:09.24850
+1:02.6140
-
Felix Erlander
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Andreas Persson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Jacob Nystedt
Stockholm
23:59:59.8639800