Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet fristil
2013-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
35:43.214240
89.4p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
35:53.215280
+10.940
89.0p
3
Markus Ruus
Gillberga SK
35:53.215290
+10.950
89.0p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
35:59.215870
+16.1530
88.7p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
36:36.219580
+53.5240
87.1p
6
Filip Danielsson
Garphyttans IF
36:37.219640
+54.5300
87.0p
7
Jonas Austad
Inderoey IL
36:48.220730
+1:04.6390
86.6p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:52.221160
+1:09.6820
86.4p
9
Ole Joergen Bruvoll
Lierne IL
36:55.221430
+1:11.7090
86.3p
10
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
36:57.221670
+1:14.7330
86.2p
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
37:07.222630
+1:23.8290
85.7p
12
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
37:08.222720
+1:24.8380
85.7p
13
Torleif Syrstad
Lundamo IL
37:10.222960
+1:27.8620
85.6p
14
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
37:12.223130
+1:28.8790
85.5p
15
Even Northug
Strindheim IL
37:31.225040
+1:48.10700
84.7p
16
Olle Olsson Bad
Tullus SG
37:31.225050
+1:48.10710
84.7p
17
Martin Ponsiluoma
Tullus SG
37:36.225530
+1:52.11190
84.5p
18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
37:38.225760
+1:55.11420
84.4p
19
Anders Johan Sandberg
Skogn IL
37:41.226070
+1:58.11730
84.3p
20
Truls Torvik
IL Varden
37:43.226210
+1:59.11870
84.3p
21
Martin Hovin
Byaasen IL
37:47.226650
+2:04.12310
84.1p
22
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
37:48.226700
+2:04.12360
84.1p
23
Jens Selahn
Stockviks SF
37:52.227120
+2:08.12780
83.9p
24
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
37:59.227810
+2:15.13470
83.6p
25
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
38:03.228200
+2:19.13860
83.5p
26
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
38:11.229010
+2:27.14670
83.1p
27
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
38:13.229220
+2:29.14880
83.0p
28
Martin Herbert
Sundbybergs IK
38:13.229280
+2:30.14940
83.0p
29
Sindre Oewre Haugan
Hommelvik IL
38:14.229320
+2:30.14980
83.0p
30
Anders Troensdal Lyngstad
Inderoey IL
38:14.229380
+2:31.15040
83.0p
31
Simon Åslin
Stockviks SF
38:17.229640
+2:34.15300
82.9p
32
Sindre Groenflaten
Fjelloernen IL
38:18.229780
+2:35.15440
82.8p
33
Sondre Bjoerkli
Hommelvik IL
38:19.229810
+2:35.15470
82.8p
34
Elias Dahl
Offerdals SK
38:27.230650
+2:44.16310
82.5p
35
Jon Fossum Brennmoen
Tolga IL
38:35.231430
+2:51.17090
82.2p
36
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
38:39.231880
+2:56.17540
82.0p
37
Olof Jonsson
Duveds IF
38:42.232160
+2:59.17820
81.9p
38
Viktor Eriksson
Malungs IF
38:44.232350
+3:01.18010
81.8p
39
Eddie Edström
Stockviks SF
38:52.233100
+3:08.18760
81.5p
40
Gustav Sundström
Garphyttans IF
38:56.233540
+3:13.19200
81.4p
41
Olov Roos
Östersunds SK
39:08.234770
+3:25.20430
80.9p
42
Torben Svensson
Järpens SK
39:13.235210
+3:29.20870
80.7p
43
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
39:16.235560
+3:33.21220
80.6p
44
Adam Gillman
Garphyttans IF
39:17.235670
+3:34.21330
80.6p
45
Markus Stenberg
Svegs IK
39:19.235800
+3:35.21460
80.5p
46
Anton Persson
SK Bore
39:22.236120
+3:38.21780
80.4p
47
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
39:24.236350
+3:41.22010
80.3p
48
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
39:25.236410
+3:41.22070
80.3p
49
Martin Emilsson
Offerdals SK
39:29.236820
+3:45.22480
80.1p
50
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
39:31.237020
+3:47.22680
80.1p
51
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:31.237080
+3:48.22740
80.0p
52
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
39:35.237460
+3:52.23120
79.9p
53
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
39:44.238380
+4:01.24040
79.6p
54
Axel Jonsson
Duveds IF
39:47.238630
+4:03.24290
79.5p
55
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
39:51.239080
+4:08.24740
79.3p
56
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
39:54.239320
+4:10.24980
79.2p
57
Marcus Grate
Täfteå IK
39:54.239330
+4:10.24990
79.2p
58
Hannes Stenström
Järpens SK
39:56.239580
+4:13.25240
79.1p
59
Georg Lande
Terråk il.
39:56.239580
+4:13.25240
79.1p
60
Martin Johansson
Linköpings SK
39:59.239810
+4:15.25470
79.1p
61
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
40:08.240730
+4:24.26390
78.7p
62
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
40:09.240830
+4:25.26490
78.7p
63
Jakob Jansson
Månkarbo IF
40:14.241320
+4:30.26980
78.5p
64
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
40:19.241890
+4:36.27550
78.3p
65
Emil Thyrèn
Trönö IK
40:28.242750
+4:45.28410
78.0p
66
August Spik
SK Leksand
40:33.243200
+4:49.28860
77.9p
67
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
40:33.243230
+4:49.28890
77.8p
68
Theo Thåli
Falu IK
40:34.243380
+4:51.29040
77.8p
69
Magnus Telebond
Klaebu IL
40:35.243440
+4:52.29100
77.8p
70
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
40:39.243890
+4:56.29550
77.6p
71
Oscar Johansson
Linköpings SK
40:52.245100
+5:08.30760
77.2p
72
Sindre Johansen Strandheim
Fjelloernen IL
40:55.245420
+5:11.31080
77.1p
73
John Gunnar Hoaas
Laanke IL
40:56.245540
+5:13.31200
77.0p
74
Morten Torvik
IL Varden
40:56.245570
+5:13.31230
77.0p
75
Aleksander Riseth
Byaasen IL
41:01.246070
+5:18.31730
76.9p
76
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
41:10.246980
+5:27.32640
76.6p
77
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
41:35.249470
+5:52.35130
75.7p
78
Erik Marsch
Näsvikens IK
41:44.250370
+6:01.36030
75.4p
79
Olle Axelsson
Borås SK
41:52.251110
+6:08.36770
75.2p
80
Jon Kristian Troeen
Aalen IL
41:53.251210
+6:09.36870
75.2p
81
Andreas Karlstrand
Tullus SG
42:15.253490
+6:32.39150
74.4p
82
Per Bennermo
Hybo AIK
42:21.254060
+6:38.39720
74.2p
83
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:44.256310
+7:00.41970
73.5p
84
Anders Reitan
Aalen IL
42:44.256340
+7:01.42000
73.5p
85
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
42:55.257440
+7:12.43100
73.2p
86
Duncan Gibb
Gbr
43:24.260340
+7:41.46000
72.3p
87
Oskar Åström
Stockviks SF
43:31.261050
+7:48.46710
72.1p
88
Harry Nicholls
Gbr
43:36.261520
+7:52.47180
72.0p
89
Viktor Karlsson
Storumans IK
43:43.262260
+8:00.47920
71.7p
90
Emil Bennermo
Hybo AIK
44:05.264430
+8:21.50090
71.1p
91
August Nilsson
Östersunds SK
44:10.264960
+8:27.50620
70.9p
92
Gregor Young
Gbr
44:29.266820
+8:45.52480
70.4p
93
Jonas Persson
Trönö IK
45:40.273970
+9:57.59630
68.4p
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Frantisek Jakl
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Martin Lank
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Darell Lurvik
Ranheim SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Zabka
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Kvasnicka
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Martin Aune
Skogn IL
23:59:59.8639800
-
-
Aleksander Wisloeff
Ranheim Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Riseth
Byaasen IL
23:59:59.8639800
-
-
Svein Berg Fines
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-