Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet fristil
2013-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
35:43.214240
89.4p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
35:53.215280
+10.940
89.0p
3
Markus Ruus
Gillberga SK
35:53.215290
+10.950
89.0p
4
Axel Ekström
Garphyttans IF
35:59.215870
+16.1530
88.7p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
36:36.219580
+53.5240
87.1p
6
Filip Danielsson
Garphyttans IF
36:37.219640
+54.5300
87.0p
7
Jonas Austad
Inderoey IL
36:48.220730
+1:04.6390
86.6p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:52.221160
+1:09.6820
86.4p
9
Ole Joergen Bruvoll
Lierne IL
36:55.221430
+1:11.7090
86.3p
10
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
36:57.221670
+1:14.7330
86.2p
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
37:07.222630
+1:23.8290
85.7p
12
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik IL
37:08.222720
+1:24.8380
85.7p
13
Torleif Syrstad
Lundamo IL
37:10.222960
+1:27.8620
85.6p
14
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
37:12.223130
+1:28.8790
85.5p
15
Even Northug
Strindheim IL
37:31.225040
+1:48.10700
84.7p
16
Olle Olsson Bad
Tullus SG
37:31.225050
+1:48.10710
84.7p
17
Martin Ponsiluoma
Tullus SG
37:36.225530
+1:52.11190
84.5p
18
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
37:38.225760
+1:55.11420
84.4p
19
Anders Johan Sandberg
Skogn IL
37:41.226070
+1:58.11730
84.3p
20
Truls Torvik
IL Varden
37:43.226210
+1:59.11870
84.3p
21
Martin Hovin
Byaasen IL
37:47.226650
+2:04.12310
84.1p
22
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
37:48.226700
+2:04.12360
84.1p
23
Jens Selahn
Stockviks SF
37:52.227120
+2:08.12780
83.9p
24
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
37:59.227810
+2:15.13470
83.6p
25
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
38:03.228200
+2:19.13860
83.5p
26
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
38:11.229010
+2:27.14670
83.1p
27
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
38:13.229220
+2:29.14880
83.0p
28
Martin Herbert
Sundbybergs IK
38:13.229280
+2:30.14940
83.0p
29
Sindre Oewre Haugan
Hommelvik IL
38:14.229320
+2:30.14980
83.0p
30
Anders Troensdal Lyngstad
Inderoey IL
38:14.229380
+2:31.15040
83.0p
31
Simon Åslin
Stockviks SF
38:17.229640
+2:34.15300
82.9p
32
Sindre Groenflaten
Fjelloernen IL
38:18.229780
+2:35.15440
82.8p
33
Sondre Bjoerkli
Hommelvik IL
38:19.229810
+2:35.15470
82.8p
34
Elias Dahl
Offerdals SK
38:27.230650
+2:44.16310
82.5p
35
Jon Fossum Brennmoen
Tolga IL
38:35.231430
+2:51.17090
82.2p
36
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
38:39.231880
+2:56.17540
82.0p
37
Olof Jonsson
Duveds IF
38:42.232160
+2:59.17820
81.9p
38
Viktor Eriksson
Malungs IF
38:44.232350
+3:01.18010
81.8p
39
Eddie Edström
Stockviks SF
38:52.233100
+3:08.18760
81.5p
40
Gustav Sundström
Garphyttans IF
38:56.233540
+3:13.19200
81.4p
41
Olov Roos
Östersunds SK
39:08.234770
+3:25.20430
80.9p
42
Torben Svensson
Järpens SK
39:13.235210
+3:29.20870
80.7p
43
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
39:16.235560
+3:33.21220
80.6p
44
Adam Gillman
Garphyttans IF
39:17.235670
+3:34.21330
80.6p
45
Markus Stenberg
Svegs IK
39:19.235800
+3:35.21460
80.5p
46
Anton Persson
SK Bore
39:22.236120
+3:38.21780
80.4p
47
Erling Engesvold Flataker
Hommelvik IL
39:24.236350
+3:41.22010
80.3p
48
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
39:25.236410
+3:41.22070
80.3p
49
Martin Emilsson
Offerdals SK
39:29.236820
+3:45.22480
80.1p
50
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
39:31.237020
+3:47.22680
80.1p
51
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
39:31.237080
+3:48.22740
80.0p
52
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
39:35.237460
+3:52.23120
79.9p
53
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
39:44.238380
+4:01.24040
79.6p
54
Axel Jonsson
Duveds IF
39:47.238630
+4:03.24290
79.5p
55
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
39:51.239080
+4:08.24740
79.3p
56
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
39:54.239320
+4:10.24980
79.2p
57
Marcus Grate
Täfteå IK
39:54.239330
+4:10.24990
79.2p
58
Hannes Stenström
Järpens SK
39:56.239580
+4:13.25240
79.1p
59
Georg Lande
Terråk il.
39:56.239580
+4:13.25240
79.1p
60
Martin Johansson
Linköpings SK
39:59.239810
+4:15.25470
79.1p
61
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
40:08.240730
+4:24.26390
78.7p
62
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
40:09.240830
+4:25.26490
78.7p
63
Jakob Jansson
Månkarbo IF
40:14.241320
+4:30.26980
78.5p
64
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
40:19.241890
+4:36.27550
78.3p
65
Emil Thyrèn
Trönö IK
40:28.242750
+4:45.28410
78.0p
66
August Spik
SK Leksand
40:33.243200
+4:49.28860
77.9p
67
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
40:33.243230
+4:49.28890
77.8p
68
Theo Thåli
Falu IK
40:34.243380
+4:51.29040
77.8p
69
Magnus Telebond
Klaebu IL
40:35.243440
+4:52.29100
77.8p
70
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
40:39.243890
+4:56.29550
77.6p
71
Oscar Johansson
Linköpings SK
40:52.245100
+5:08.30760
77.2p
72
Sindre Johansen Strandheim
Fjelloernen IL
40:55.245420
+5:11.31080
77.1p
73
John Gunnar Hoaas
Laanke IL
40:56.245540
+5:13.31200
77.0p
74
Morten Torvik
IL Varden
40:56.245570
+5:13.31230
77.0p
75
Aleksander Riseth
Byaasen IL
41:01.246070
+5:18.31730
76.9p
76
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
41:10.246980
+5:27.32640
76.6p
77
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
41:35.249470
+5:52.35130
75.7p
78
Erik Marsch
Näsvikens IK
41:44.250370
+6:01.36030
75.4p
79
Olle Axelsson
Borås SK
41:52.251110
+6:08.36770
75.2p
80
Jon Kristian Troeen
Aalen IL
41:53.251210
+6:09.36870
75.2p
81
Andreas Karlstrand
Tullus SG
42:15.253490
+6:32.39150
74.4p
82
Per Bennermo
Hybo AIK
42:21.254060
+6:38.39720
74.2p
83
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
42:44.256310
+7:00.41970
73.5p
84
Anders Reitan
Aalen IL
42:44.256340
+7:01.42000
73.5p
85
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
42:55.257440
+7:12.43100
73.2p
86
Duncan Gibb
Gbr
43:24.260340
+7:41.46000
72.3p
87
Oskar Åström
Stockviks SF
43:31.261050
+7:48.46710
72.1p
88
Harry Nicholls
Gbr
43:36.261520
+7:52.47180
72.0p
89
Viktor Karlsson
Storumans IK
43:43.262260
+8:00.47920
71.7p
90
Emil Bennermo
Hybo AIK
44:05.264430
+8:21.50090
71.1p
91
August Nilsson
Östersunds SK
44:10.264960
+8:27.50620
70.9p
92
Gregor Young
Gbr
44:29.266820
+8:45.52480
70.4p
93
Jonas Persson
Trönö IK
45:40.273970
+9:57.59630
68.4p
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Olsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Frantisek Jakl
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Martin Lank
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Darell Lurvik
Ranheim SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Zabka
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Kvasnicka
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
-
Martin Aune
Skogn IL
23:59:59.8639800
-
-
Aleksander Wisloeff
Ranheim Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Riseth
Byaasen IL
23:59:59.8639800
-
-
Svein Berg Fines
Strindheim IL
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
33:47.202640
95.1p
2
Calle Halvarsson
Falun Borlänge SK
33:52.203170
+5.430
94.8p
3
Marc Jean Gaillard
Douanes - Pays Rochois
33:59.203880
+12.1140
94.5p
4
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
34:02.204170
+15.1430
94.3p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
34:11.205070
+24.2330
93.9p
6
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:13.205230
+25.2490
93.8p
7
Adrien Backscheider
Gerardmer
34:15.205470
+28.2730
93.7p
8
Ivan Perrillat Boiteux
Defense Emhm Grand Bornand
34:28.206780
+41.4040
93.0p
9
Petr Novak
LK Slovan Karlovy Vary
34:31.207060
+44.4320
92.9p
10
Lars Nelson
Åsarna IK
34:34.207340
+47.4600
92.7p
11
Robin Duvillard
Defense Emhm - Villard DE Lans
34:35.207440
+48.4700
92.7p
12
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
34:41.208010
+53.5270
92.4p
13
Bill Impola
SK Bore
34:45.208460
+58.5720
92.2p
14
Daniel Svensson
IFK Mora SK
34:45.208490
+58.5750
92.2p
15
Bastien Poirrier
Markstein Ranspach
34:46.208540
+59.5800
92.1p
16
Mathias Wibault
Cnisag Chamonix
34:48.208790
+1:01.6050
92.0p
17
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
34:51.209000
+1:03.6260
91.9p
18
Carl Quicklund
Östersunds SK
34:53.209220
+1:05.6480
91.8p
19
Jens Eriksson
Dala-floda IF
34:59.209890
+1:12.7150
91.5p
20
Karl-johan Westberg
Borås SK
35:10.210960
+1:23.8220
91.0p
21
Jakub Graef
Dukla Liberec
35:12.211120
+1:24.8380
90.9p
22
Paul Goalabre
Defense Emhm Queyras
35:15.211480
+1:28.8740
90.7p
23
Imanol Rojo
Alpino Uzturre-rfedi
35:17.211680
+1:30.8940
90.6p
24
Benoit Chauvet
Douanes Megève
35:22.212180
+1:35.9440
90.4p
25
Robin Norum
IFK Umeå
35:23.212220
+1:35.9480
90.4p
26
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:23.212220
+1:35.9480
90.4p
27
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
35:27.212650
+1:40.9910
90.2p
28
Javier Gutierrez
Club Esqui Solvay
35:27.212680
+1:40.9940
90.2p
29
Mickael Philipot
Pays Rochois
35:34.213320
+1:46.10580
89.9p
30
Gerard Agnellet
LA Clusaz
35:36.213590
+1:49.10850
89.7p
31
Erik Andersson
Malungs IF
35:38.213700
+1:50.10960
89.7p
32
Jan Srail
SK Nove Mesto NM
35:42.214120
+1:54.11380
89.5p
33
Christophe Perrillat Collomb
Douane Grand-bornand
35:46.214590
+1:59.11850
89.3p
34
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
35:47.214610
+1:59.11870
89.3p
35
Martin Moeller
Dan
35:47.214640
+2:00.11900
89.3p
36
Brian Mckeever
Foothills Nordic Ski Club
35:50.214980
+2:03.12240
89.1p
37
Lars Suther
Lima IF
35:53.215230
+2:05.12490
89.0p
38
Oscar Persson
SK Bore
35:54.215330
+2:06.12590
88.9p
39
Ioseba Rojo
Club Alpino Uzturre
35:57.215640
+2:10.12900
88.8p
40
Viktor Brännmark
Bodens SK
35:58.215770
+2:11.13030
88.7p
41
Miroslav Rypl
Dukla Liberec
36:02.216120
+2:14.13380
88.6p
42
Johan Riseth Hammer
Boersa IL
36:02.216140
+2:15.13400
88.6p
43
Remy Borgeot
Megeve
36:04.216360
+2:17.13620
88.5p
44
Callum Watson
Cooma Ski Club
36:10.216910
+2:22.14170
88.2p
45
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
36:14.217310
+2:26.14570
88.1p
46
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
36:14.217320
+2:26.14580
88.1p
47
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
36:20.217970
+2:33.15230
87.8p
48
Martin Bergström
Piteå Elit SK
36:22.218150
+2:35.15410
87.7p
49
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
36:23.218210
+2:35.15470
87.7p
50
David Frisk
IFK Mora SK
36:29.218890
+2:42.16150
87.4p
51
Janis Paipals
Gulbene
36:34.219310
+2:46.16570
87.2p
52
Hampus Lindblom
Åsarna IK
36:36.219550
+2:49.16810
87.1p
53
Magnus Stensaas
Lundamo IL
36:41.220010
+2:53.17270
86.9p
54
Jens Andersson
Kalix SK
36:45.220480
+2:58.17740
86.7p
55
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
36:47.220690
+3:00.17950
86.6p
56
Per Olav Holm Oedegaard
Byaasen IL
36:48.220780
+3:01.18040
86.5p
57
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
36:51.221040
+3:04.18300
86.4p
58
Martin Lopota
Dukla Liberec
36:52.221120
+3:04.18380
86.4p
59
Erik Carleton
Rocky Mountain Racers
36:54.221360
+3:07.18620
86.3p
60
Adam Fenix Fellner
Ski Team Jesenik
36:56.221510
+3:08.18770
86.2p
61
Johannes Ringsby
SK Bore
36:56.221570
+3:09.18830
86.2p
62
Pavel Fenix Ondrasek
Ski Team Jesenik
37:03.222260
+3:16.19520
85.9p
63
Juris Germanis
A2
37:03.222270
+3:16.19530
85.9p
64
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:04.222330
+3:16.19590
85.9p
65
Emilien LE Buisson
Grand Bornand
37:05.222400
+3:17.19660
85.8p
66
Lasse Moelgaard
Copenhagen SC
37:08.222770
+3:21.20030
85.7p
67
Daniel Maka
Dukla Liberec
37:09.222800
+3:21.20060
85.7p
68
Valentin LE Gaillard
Grand Bornand
37:11.223050
+3:24.20310
85.6p
69
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
37:16.223570
+3:29.20830
85.4p
70
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
37:21.224090
+3:34.21350
85.1p
71
Oeysten Solligaard
Orkdal IL
37:25.224460
+3:38.21720
85.0p
72
Axel Bergsten
Axa SC
37:36.225510
+3:48.22770
84.5p
73
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:38.225780
+3:51.23040
84.4p
74
Bob Impola
SK Bore
37:40.225950
+3:53.23210
84.4p
75
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
37:42.226110
+3:54.23370
84.3p
76
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
37:45.226440
+3:58.23700
84.2p
77
Joakim Engström
IFK Mora SK
37:49.226810
+4:01.24070
84.0p
78
Lars Bakken Roeen
Rindal IL
37:50.226980
+4:03.24240
83.9p
79
Oskar Lund
IF Hallby SOK
37:53.227260
+4:06.24520
83.8p
80
Johan Persson
Järpens SK
37:55.227470
+4:08.24730
83.7p
81
Rasmus Blom
Högsäters GF
37:58.227770
+4:11.25030
83.6p
82
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
37:59.227820
+4:11.25080
83.6p
83
Samuel Norlén
IK Stern
38:01.228020
+4:13.25280
83.5p
84
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
38:07.228660
+4:20.25920
83.3p
85
Johan Herrman
SK Ringen
38:10.228950
+4:23.26210
83.2p
86
Markus Jönsson
Tranemo IF Skidklubb
38:14.229330
+4:26.26590
83.0p
87
Johan Lövgren
Vännäs SK
38:14.229360
+4:27.26620
83.0p
88
Erik Braaten
Kjelsaas IL
38:15.229440
+4:28.26700
83.0p
89
Lasse Hulgaard
Copenhagen Skiing Club
38:16.229510
+4:28.26770
82.9p
90
Patrik Tallbom
Östersunds SK
38:19.229810
+4:31.27070
82.8p
91
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
38:21.230030
+4:33.27290
82.7p
92
Pontus Olsson
Bodens SK
38:27.230600
+4:39.27860
82.5p
93
Adam Steen
Falun Borlänge SK
38:31.231010
+4:43.28270
82.3p
94
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
38:33.231280
+4:46.28540
82.2p
95
Per Egil Bjoergen
IL Troender-lyn
38:35.231460
+4:48.28720
82.2p
96
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
38:39.231800
+4:51.29060
82.0p
97
Sverre Solligaard
Orkdal IL
38:43.232260
+4:56.29520
81.9p
98
Per Harald Skogstad
Lundamo IL
38:44.232370
+4:57.29630
81.8p
99
Kristian Johansen
Jevnaker IF
38:50.232990
+5:03.30250
81.6p
100
Nicolas Vieville
Chamonix
38:51.233070
+5:04.30330
81.6p
101
Anton Ringen Killi
Selbu IL
38:52.233190
+5:05.30450
81.5p
102
Oscar Bergström
IFK Mora SK
38:55.233430
+5:07.30690
81.4p
103
Daniel Holmgren
IFK Umeå
39:05.234480
+5:18.31740
81.0p
104
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
39:07.234620
+5:19.31880
81.0p
105
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
39:08.234740
+5:21.32000
80.9p
106
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
39:09.234840
+5:22.32100
80.9p
107
Jonas Thor Olsen
Dan
39:15.235430
+5:27.32690
80.7p
108
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
39:21.236020
+5:33.33280
80.4p
109
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
39:24.236310
+5:36.33570
80.3p
110
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:31.237040
+5:44.34300
80.1p
111
Emil Ekman
Ulricehamns IF
39:38.237720
+5:50.34980
79.8p
112
Andre Larsson
Svegs IK
39:50.238910
+6:02.36170
79.4p
113
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
39:54.239310
+6:06.36570
79.2p
114
Jesper Brofjärd
Borås SK
40:07.240690
+6:20.37950
78.7p
115
Jo-inge Sandvik
Svorkmo Noi
40:11.241050
+6:24.38310
78.6p
116
Albin Jonsson
Högbo GIF
40:13.241280
+6:26.38540
78.5p
117
Sven Tore Toerres
Roeros IL
40:43.244230
+6:55.41490
77.5p
118
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
40:50.244920
+7:02.42180
77.3p
119
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
40:51.245050
+7:04.42310
77.2p
120
Erik Ohlström
IK Rex
41:28.248740
+7:41.46000
76.0p
121
Alexander Westberg
Borås SK
41:41.250060
+7:54.47320
75.5p
122
Daniel Abrahamsson
Borås SK
41:51.251050
+8:04.48310
75.2p
123
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
42:11.253070
+8:24.50330
74.6p
124
Simon Svanebo
Tynderö IK
42:30.254950
+8:43.52210
74.0p
125
Emil Lagergren
Tynderö IK
43:07.258610
+9:19.55870
72.8p
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Andersson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
-
Dejan Krsmanovic
Zlatibor
23:59:59.8639800
-
-
Emir Hrkalovic
Sjenica
23:59:59.8639800
-
-
Nicola Morandini
GS Castello DI Fiemme
23:59:59.8639800
-
-
Thibault Osterberger
Chamonix
23:59:59.8639800
-
-
Pavels Ribakovs
Cpskrsk
23:59:59.8639800
-
-
Milanko Petrovic
SK Lavina
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:35.159430
80.1p
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
27:35.165420
+59.5890
77.0p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
27:37.165600
+1:01.6070
76.9p
4
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
27:44.166370
+1:09.6840
76.5p
5
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
28:04.168390
+1:29.8860
75.5p
6
Magni Smedås
Nansen IL
28:08.168730
+1:33.9200
75.4p
7
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
28:22.170170
+1:47.10640
74.7p
8
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
28:23.170210
+1:47.10680
74.7p
9
Elina Rönnlund
IFK Umeå
28:46.172580
+2:11.13050
73.6p
10
Linnea Stark
Stockviks SF
28:52.173110
+2:16.13580
73.3p
11
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
29:07.174600
+2:31.15070
72.7p
12
Isabelle Persson
Stockviks SF
29:13.175210
+2:37.15680
72.4p
13
Kristin Haugland
Strindheim IL
29:13.175280
+2:38.15750
72.4p
14
Mathilda Ruus
Gillberga SK
29:26.176540
+2:51.17010
71.8p
15
Anna Emilie Kant
Hernes IL
29:30.176900
+2:54.17370
71.6p
16
Sandra Olsson
Malungs IF
29:46.178540
+3:11.19010
70.9p
17
Julia Nyström
Nordingrå SK
29:49.178890
+3:14.19360
70.8p
18
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
29:53.179270
+3:18.19740
70.6p
19
Wenche Aune Snildalsli
Krokstadøra IL
29:57.179650
+3:22.20120
70.5p
20
Ida Dahl
Östersunds SK
30:05.180490
+3:30.20960
70.1p
21
Solveig Torsvik
Lsk
30:08.180780
+3:33.21250
70.0p
22
Linda Ström
Hägglunds SK
30:11.181000
+3:35.21470
69.9p
23
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
30:12.181100
+3:36.21570
69.9p
24
Ida Kihlén
Malungs IF
30:15.181470
+3:40.21940
69.7p
25
Mari Muan
Meldal IL
30:20.181960
+3:45.22430
69.5p
26
Frida Gustavsson
Tullus Sg
30:24.182390
+3:49.22860
69.3p
27
Jenny Fellman
IF Åland
30:26.182560
+3:51.23030
69.3p
28
Karianne Forsberg
Biathlon Östersund IF
30:37.183680
+4:02.24150
68.8p
29
Pauline Sjoevold
Röros IL
30:46.184540
+4:11.25010
68.5p
30
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
30:48.184700
+4:12.25170
68.4p
31
Sara Wadman
IFK Mora SK
30:53.185200
+4:17.25670
68.2p
32
Sarah Hale
IFK Mora SK
31:01.186040
+4:26.26510
67.9p
33
Therese Axelsson
SK Bore
31:02.186130
+4:27.26600
67.8p
34
Emma Thalin
Svegs IK
31:05.186410
+4:29.26880
67.7p
35
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
31:10.186930
+4:35.27400
67.5p
36
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
31:17.187600
+4:41.28070
67.3p
37
Helene Albertsen Dahlen
Varden Il,
31:31.189070
+4:56.29540
66.7p
38
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
31:37.189620
+5:01.30090
66.5p
39
Silje Gloetheim
Röros IL
32:05.192480
+5:30.32950
65.5p
40
Frida Lövgren
IFK Mora SK
32:45.196480
+6:10.36950
64.0p
41
Josefin Jonsson
Delsbo IF
33:30.200990
+6:55.41460
62.5p
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Emma Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Anja Ilic
Serbien
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Sutro
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Karolína Preislerova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Petra HYNCICOVA
Dukla Liberec
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
24:34.147330
87.3p
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
25:32.153180
+58.5750
83.7p
3
Coraline Hugue
Defense Emhm - Crevoux
25:38.153780
+1:04.6350
83.3p
4
Seraina Boner
SC Klosters
25:53.155220
+1:18.7790
82.5p
5
Aurore Jean
Douanes Skieurs Rousselands
25:53.155270
+1:19.7840
82.5p
6
Anna Haag
IFK Mora SK
25:56.155590
+1:22.8160
82.3p
7
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
25:57.155620
+1:22.8190
82.3p
8
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
26:00.155910
+1:25.8480
82.1p
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
26:05.156490
+1:31.9060
81.8p
10
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
26:06.156570
+1:32.9140
81.7p
11
Anouk Faivre Picon
Defense Emhm -pontarlier
26:09.156830
+1:35.9400
81.6p
12
Hanna Erikson
Åsarna IK
26:09.156850
+1:35.9420
81.6p
13
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
26:24.158330
+1:50.10900
80.7p
14
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
26:26.158530
+1:52.11100
80.6p
15
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
26:32.159130
+1:58.11700
80.3p
16
Emma Wikén
Åsarna IK
26:34.159370
+2:00.11940
80.2p
17
Celia Bourgeois
Guc Grenoble Ski
26:34.159380
+2:00.11950
80.2p
18
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:38.159760
+2:04.12330
80.0p
19
Helene Söderlund
IFK Mora SK
26:47.160690
+2:13.13260
79.5p
20
Laura Orgue
Cefuc-rfedi
26:53.161250
+2:19.13820
79.2p
21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
26:54.161350
+2:20.13920
79.1p
22
Maria Nordström
Ulricehamns IF
27:00.161960
+2:26.14530
78.8p
23
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
27:00.161960
+2:26.14530
78.8p
24
Kari Eie
IL Varden
27:01.162000
+2:26.14570
78.8p
25
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
27:04.162320
+2:29.14890
78.6p
26
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
27:05.162470
+2:31.15040
78.5p
27
Sanna Hallberg
Åsarna IK
27:07.162650
+2:33.15220
78.4p
28
Sofie Elebro
IFK Umeå
27:11.163040
+2:37.15610
78.2p
29
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
27:13.163280
+2:39.15850
78.1p
30
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
27:17.163690
+2:43.16260
77.9p
31
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
27:18.163730
+2:44.16300
77.9p
32
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
27:24.164310
+2:49.16880
77.6p
33
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
27:25.164440
+2:51.17010
77.5p
34
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
27:30.164970
+2:56.17540
77.2p
35
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:30.164980
+2:56.17550
77.2p
36
Evelina Bångman
Offerdals SK
27:31.165020
+2:56.17590
77.2p
37
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
27:35.165450
+3:01.18020
77.0p
38
Lisa Dahl
Offerdals SK
27:36.165560
+3:02.18130
76.9p
39
Lisa K Svensson
Åsarna IK
27:48.166760
+3:14.19330
76.3p
40
Annika Löfström
Årsunda IF
27:56.167520
+3:21.20090
76.0p
41
Jennie Jirhed
Östersunds SK
28:15.169450
+3:41.22020
75.0p
42
Emma Ivarsson
Årsunda IF
28:16.169550
+3:42.22120
75.0p
43
Klara Moravcova
Ski Klub Jablonec NN
28:18.169730
+3:44.22300
74.9p
44
Frida Erkers
Sundbybergs IK
28:22.170120
+3:47.22690
74.7p
45
Natalia Mueller
Sarsura Zernez
28:22.170120
+3:47.22690
74.7p
46
Fiona-elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski C
28:29.170870
+3:55.23440
74.4p
47
Iris LE Pessey
Grand Bornand
28:33.171210
+3:58.23780
74.2p
48
Natalija Kocergina
Ltu
28:42.172130
+4:08.24700
73.8p
49
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
28:52.173140
+4:18.25710
73.3p
50
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
29:12.175120
+4:37.27690
72.4p
51
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
29:24.176320
+4:49.28890
71.9p
52
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
29:28.176740
+4:54.29310
71.7p
53
Julia Dahl
IFK Mora SK
29:29.176810
+4:54.29380
71.7p
54
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
29:30.176910
+4:55.29480
71.6p
55
Katja Schwartz
Åsarna IK
29:31.177020
+4:56.29590
71.6p
56
Eva Johansson
Linköpings SK
29:33.177270
+4:59.29840
71.5p
57
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:42.178100
+5:07.30670
71.1p
58
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
29:46.178580
+5:12.31150
70.9p
59
Sarka Klaclova
SK Nove Mesto NA Morave
30:04.180350
+5:30.32920
70.2p
60
Natalija Paulauskaite
Vilimeksas
30:04.180360
+5:30.32930
70.2p
61
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
30:07.180640
+5:33.33210
70.1p
62
Marie Kromer
Praz DE Lys Sommand
30:10.180970
+5:36.33540
69.9p
63
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
30:12.181180
+5:38.33750
69.8p
64
Lovisa Sundin
Delsbo IF
30:21.182030
+5:47.34600
69.5p
65
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
30:50.184930
+6:16.37500
68.3p
66
Anna Wikström
IFK Mora SK
31:01.186030
+6:27.38600
67.9p
67
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
31:18.187770
+6:44.40340
67.2p
68
Lena Wiklund
Högbo GIF
32:53.197210
+8:18.49780
63.8p
69
Ingrid Leas
University OF New Mexico Ski Team
33:57.203680
+9:23.56250
61.6p
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Marika Backman
Hede SK
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Laila Kveli
Lierne IL
23:59:59.8639800
-