Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gräftåprovet
2013-03-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Carl Quicklund
Östersunds SK
13:15.79440
91.7p
2
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
13:16.79540
+1
91.6p
3
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
13:16.79560
+1.20
91.6p
4
H 21
Fredrik Lindström
Anundsjö IF
13:16.79590
+1.50
91.5p
5
H 21
Ted Armgren
Vilhelmina IK
13:37.81660
+22.2120
89.3p
6
H 21
Torstein Stenersen
Ramundberget Ssk
13:43.82230
+27.2690
88.7p
7
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
13:46.82590
+31.3050
88.3p
8
H 21
Johnny Gode
Stöde IF
13:58.83780
+43.4240
87.1p
9
H 20
Elias Alvebro
Häggenås SK
14:10.84910
+54.5370
86.0p
10
H 21
Henrik Forsberg
Biathlon Östersund IF
14:12.85120
+56.5580
85.8p
11
H 20
Olle Olsson Bad
Tullus Sg
14:12.85170
+57.5630
85.7p
12
H 21
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
14:24.86370
+1:09.6830
84.6p
13
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
14:26.86590
+1:11.7050
84.4p
14
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
14:29.86810
+1:13.7270
84.2p
15
H 20
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
14:33.87240
+1:18.7700
83.8p
16
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
14:37.87660
+1:22.8120
83.4p
17
H 20
Nils Persson
Östersunds SK
14:49.88850
+1:34.9310
82.3p
18
H 20
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
14:51.89000
+1:35.9460
82.2p
19
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
14:52.89120
+1:36.9580
82.1p
20
H 20
Martin Emilsson
Offerdals SK
14:57.89680
+1:42.10140
81.6p
21
H 20
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
15:00.89910
+1:44.10370
81.4p
22
H 21
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
15:00.89930
+1:44.10390
81.3p
23
H 20
Mattias Bångman
Offerdals SK
15:14.91360
+1:59.11820
80.1p
24
H 21
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
15:16.91540
+2:01.12000
79.9p
25
H 20
Elias Dahl
Offerdals SK
15:18.91700
+2:02.12160
79.8p
26
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
15:33.93250
+2:18.13710
78.5p
27
H 21 Motion
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
15:35.93430
+2:19.13890
78.4p
28
H 20
Jon Lund-kempe
Kramfors Alliansen
15:37.93680
+2:22.14140
78.2p
29
H 20
Oliver Gabrielsson
Biathlon Östersund IF
15:48.94790
+2:33.15250
77.3p
30
D 21
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
15:49.94870
+2:34.15330
77.2p
31
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:57.95640
+2:42.16100
76.6p
32
H 20
Max Novak
Offerdals SK
15:58.95790
+2:43.16250
76.5p
33
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
16:00.95920
+2:44.16380
76.4p
34
H 20
Emil Thyrèn
Trönö IK
16:05.96400
+2:49.16860
76.0p
35
H 20
Andreas Karlstrand
Tullus Sg
16:06.96570
+2:51.17030
75.9p
36
D 21
Jenny Hansson
Åre Längdskidklubb
16:08.96720
+2:52.17180
75.8p
37
H 20
Jesper Thor
Åsarna IK
16:17.97620
+3:01.18080
75.1p
38
H 20
John Leander
Åsarna IK
16:20.97910
+3:04.18370
74.9p
39
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
16:29.98800
+3:13.19260
74.2p
40
H 21 Motion
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
16:30.98990
+3:15.19450
74.1p
41
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
16:35.99450
+3:20.19910
73.8p
42
H 21
Per-anders Östberg
Landöns IF
16:46.100590
+3:31.21050
73.0p
43
D 21
Terese Andersson
IFK Umeå
16:57.101600
+3:41.22060
72.2p
44
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
17:14.103340
+3:59.23800
71.1p
45
D 20
Frida Gustavsson
Tullus Sg
17:38.105730
+4:22.26190
69.5p
45
D 20
Lina Kardin
Biathlon Östersund IF
17:38.105730
+4:22.26190
69.5p
47
H 20
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
18:05.108480
+4:50.28940
67.8p
48
D 20
Ida Dahl
Östersunds SK
18:16.109560
+5:01.30020
67.1p
49
H 21 Motion
Fredrik Göransson
Sweden
18:20.109960
+5:05.30420
66.9p
50
H 21
Christian Holm
Karlslunds IF SF
18:21.110030
+5:05.30490
66.8p
51
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:42.112140
+5:27.32600
65.6p
52
H 21 Motion
Andre Hedlund
No Club
18:44.112360
+5:29.32820
65.5p
53
D 21 Motion
Ida Näs
Myssjö-Ovikens IF
18:47.112690
+5:32.33150
65.3p
54
H 21 Motion
Simon Jaktlund
No Club
19:00.113970
+5:45.34430
64.6p
55
H 21 Motion
Patrik Norberg
Sweden
19:12.115160
+5:57.35620
63.9p
56
H 21 Motion
Martin Olsson
Rödön SK
19:13.115260
+5:58.35720
63.9p
57
H 21 Motion
Christian Thorgerzon
Sweden
19:22.116170
+6:07.36630
63.4p
58
H 21 Motion
Lars-erik Lindborg
Sweden
19:37.117650
+6:22.38110
62.6p
59
D 21 Motion
Elisabet Eklund
Åsarna IK
20:03.120200
+6:47.40660
61.3p
60
H 21 Motion
BO Göransson
Sweden
20:05.120470
+6:50.40930
61.2p
61
H 21 Motion
Hans-åke Falkeström
Gräftåvallens SK
20:23.122200
+7:07.42660
60.3p
62
H 21 Motion
Pär Hedlund
No Club
20:28.122700
+7:12.43160
60.1p
63
D 21 Motion
Lina Hallquist
Åsarna IK
20:33.123220
+7:17.43680
59.9p
64
D 20
Stina Widmark
Tullus Sg
21:08.126780
+7:53.47240
58.2p
65
H 21 Motion
Bengt Nilzén
Sweden
21:08.126790
+7:53.47250
58.2p
66
H 21 Motion
Magnus Larsson
No Club
21:30.128990
+8:15.49450
57.2p
67
H 21 Motion
Patrick Sjöö
Sweden
21:36.129550
+8:21.50010
57.0p
68
D 20
Amanda Torgrimsson
I21 IF
21:37.129610
+8:21.50070
57.0p
69
H 21 Motion
Jörgen Svedin
Sweden
21:44.130300
+8:28.50760
56.7p
70
D 21 Motion
Lina EL Kott Helander
Sweden
21:50.130990
+8:35.51450
56.4p
71
D 21 Motion
Sanna EL Kott Helander
Sweden
21:51.131000
+8:35.51460
56.4p
72
H 21
Johan Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
22:35.135440
+9:20.55900
54.6p
73
D 21 Motion
Linnea Bångman
Offerdals SK
22:55.137440
+9:40.57900
53.8p
74
H 21 Motion
Örjan Sandler
Sweden
22:56.137500
+9:40.57960
53.8p
75
H 21 Motion
Mats-erik Danielsson
Östersund
24:52.149100
+11:36.69560
49.7p
76
H 21 Motion
Jonas Thelander
Sweden
24:59.149810
+11:43.70270
49.4p
77
D 21 Motion
Frida Körberg
Gräftåvallens SK
26:16.157510
+13:00.77970
47.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Tobias Engberg
Mörsils IF
3:50.22900
2
H 14
Sven Leander
Åsarna IK
4:12.25160
+22.2160
3
H 12
Anton Nilzén
Myssjö-Ovikens IF
5:04.30320
+1:14.7320
4
H 14
Erik Orrell
IFK Strömsund
5:08.30780
+1:18.7780
5
D 14
Magdalena Mixter-schönningsson
Spikbodarnas IK
5:43.34200
+1:53.11200
6
H 12
Tor Rönnestrand
ÅS IL
6:07.36690
+2:17.13690
7
H 10
Björn Rönnestrand
ÅS IL
6:14.37350
+2:24.14350
8
H 10
Alfons Wedin
Garphyttans IF
6:18.37730
+2:28.14730
9
D 12
Bianca Jangenmalm
IFK Strömsund
7:23.44250
+3:33.21250
10
H 10
Jacob Torgrimsson
Östersunds SK
8:30.50930
+4:40.27930
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)