Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubbeljakt
2013-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Simon Lageson
Hägglunds Iofk
56:36.339570
88.3p
2
Markus Ruus
Gillberga SK
56:45.340490
+9.820
88.1p
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
56:48.340790
+12.1120
88.0p
4
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
56:55.341420
+18.1750
87.9p
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
57:36.345590
+1:00.5920
86.8p
6
Karl-johan Dyvik
Leksands SK
57:52.347100
+1:15.7430
86.4p
7
Elias Alvebro
Häggenås SK
57:57.347620
+1:20.7950
86.2p
8
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
58:16.349550
+1:39.9880
85.8p
9
Jens Burman
Åsarna IK
58:18.349750
+1:41.10080
85.7p
10
Simeon Deyanov
Järpens SK
58:24.350320
+1:47.10650
85.6p
11
Håkan Emilsson
Offerdals SK
58:42.352110
+2:05.12440
85.1p
12
Victor Hallquist
Åsarna IK
58:45.352420
+2:08.12750
85.0p
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
58:48.352780
+2:12.13110
85.0p
14
Harald Kempe
Tynderö IK
59:18.355710
+2:41.16040
84.2p
15
Jacob Engström
Kalix SK
59:22.356140
+2:45.16470
84.1p
16
Simon Öberg
Kalix SK
59:22.356150
+2:45.16480
84.1p
17
Emil Svensson
Åsarna IK
59:23.356250
+2:46.16580
84.1p
18
Nils Persson
Östersunds SK
59:30.356930
+2:53.17260
83.9p
19
Ulrik Nordberg
Sävast Ski Team IF
59:48.358720
+3:11.19050
83.5p
20
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:00:19.361860
+3:42.22190
82.8p
21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
1:00:20.361910
+3:43.22240
82.8p
22
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
1:00:20.361990
+3:44.22320
82.7p
23
Pierre Ohlson
Filipstads SF
1:00:31.363010
+3:54.23340
82.5p
24
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
1:01:09.366840
+4:32.27170
81.6p
25
Anton Åström
Bodens SK
1:01:32.369110
+4:55.29440
81.1p
26
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
1:01:33.369250
+4:56.29580
81.1p
27
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:01:33.369260
+4:56.29590
81.1p
28
Johan Bergman
Remsle Skidklubb
1:01:33.369280
+4:57.29610
81.1p
29
Robert Sjöström
I 21 IF
1:01:38.369720
+5:01.30050
81.0p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:01:38.369750
+5:01.30080
81.0p
31
Gustav Lundholm
Remsle Skidklubb
1:02:12.373110
+5:35.33440
80.2p
32
Viktor Forsblom
Falu IK
1:02:13.373280
+5:37.33610
80.2p
33
Simon Fors
Domnarvets Goif
1:02:14.373310
+5:37.33640
80.2p
34
Albin Jonsson
Högbo GIF
1:02:16.373540
+5:39.33870
80.1p
35
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:02:32.375100
+5:55.35430
79.8p
36
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:02:32.375120
+5:55.35450
79.8p
37
Adam Nelin
Hestra IF
1:03:00.377980
+6:24.38310
79.2p
38
Mikael Edström
Strömnäs GIF
1:03:07.378680
+6:31.39010
79.0p
39
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
1:03:19.379870
+6:43.40200
78.7p
40
August Nilsson
Östersunds SK
1:03:39.381830
+7:02.42160
78.3p
41
Elias Öhgren
Högbo GIF
1:03:47.382630
+7:10.42960
78.2p
42
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:03:48.382720
+7:11.43050
78.1p
43
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
1:03:48.382790
+7:12.43120
78.1p
44
Joel Lager
Garphyttans IF
1:03:56.383540
+7:19.43870
78.0p
45
Daniel Johansson
Hägglunds Iofk
1:03:56.383570
+7:20.43900
78.0p
46
Simon Svanebo
Alnö SK
1:04:09.384810
+7:32.45140
77.7p
47
Theo Thåli
Falu IK
1:04:23.386210
+7:46.46540
77.4p
48
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
1:04:37.387630
+8:00.47960
77.1p
49
Gustav Wikman
Alnö SK
1:04:40.387910
+8:03.48240
77.1p
50
Viktor Ranerfors
Rembo IK
1:04:40.387920
+8:03.48250
77.1p
51
Jonas Wikström
IFK Mora SK
1:05:04.390310
+8:27.50640
76.6p
52
Jonathan Ström
Hägglunds Iofk
1:05:56.395500
+9:19.55830
75.6p
53
Per Bennermo
Hybo AIK
1:05:58.395770
+9:22.56100
75.5p
54
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
1:06:03.396200
+9:26.56530
75.4p
55
Erik Öman
Hägglunds Iofk
1:06:04.396340
+9:27.56670
75.4p
56
Anton Mattsson
SK Bore
1:08:03.408230
+11:26.68560
73.2p
57
David Thorell
IK Stern
1:08:58.413780
+12:22.74110
72.2p
58
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
1:10:02.420190
+13:26.80520
71.0p
59
Jonas Björklund
Alnö SK
1:10:04.420370
+13:28.80700
71.0p
60
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:11:45.430480
+15:09.90810
69.3p
61
Björn Svensson
OK Landehof
1:13:27.440660
+16:50.100990
67.7p
-
Niclas Eriksson
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Axelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Karlsson
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Svensson
Marhults Sport O FK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Andreé
Årjängs IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:58.8639700
-
-
Kristoffer Fallgren
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-