Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubbeljakt
2013-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
57:36.345590
86.8p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
57:37.345640
+0
86.8p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
57:41.346060
+4.370
86.6p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
57:43.346290
+7.600
86.6p
5
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
57:50.346990
+14.1300
86.4p
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
59:21.356060
+1:44.10370
84.1p
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
59:22.356170
+1:45.10480
84.1p
8
Edvard Sundman
Åsarna IK
59:23.356220
+1:46.10530
84.1p
9
Peter Nilsson
Lycksele IF
1:00:00.359990
+2:24.14300
83.2p
10
Torben Svensson
Järpens SK
1:00:01.360000
+2:24.14310
83.2p
11
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
1:00:11.361000
+2:34.15310
83.0p
12
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
1:00:23.362250
+2:46.16560
82.7p
13
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:00:40.363980
+3:03.18290
82.3p
14
Henrik Montén
Domnarvets Goif
1:00:41.364050
+3:04.18360
82.3p
15
Oskar Brandt
Grava SK
1:00:42.364160
+3:05.18470
82.2p
16
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
1:00:45.364490
+3:09.18800
82.2p
17
Olov Roos
Stuguns SK
1:00:46.364500
+3:09.18810
82.2p
18
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:00:47.364620
+3:10.18930
82.1p
19
Jens Selahn
Stockviks SF
1:00:47.364650
+3:10.18960
82.1p
20
Erik Marsch
Näsvikens IK
1:00:49.364800
+3:12.19110
82.1p
21
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
1:00:50.364920
+3:13.19230
82.1p
22
Gustav Nilsson
Njutångers IF
1:01:05.366420
+3:28.20730
81.7p
23
Jonatan Forsman
Grava SK
1:01:06.366530
+3:29.20840
81.7p
24
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:01:09.366890
+3:33.21200
81.6p
25
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:01:12.367150
+3:35.21460
81.5p
26
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:01:23.368280
+3:46.22590
81.3p
27
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:01:29.368840
+3:52.23150
81.2p
28
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
1:01:30.368960
+3:53.23270
81.1p
29
Olof Jonsson
Duveds IF
1:01:37.369650
+4:00.23960
81.0p
30
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:01:39.369820
+4:02.24130
80.9p
31
Markus Persson
Hudiksvalls IF
1:01:49.370870
+4:12.25180
80.7p
32
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
1:01:57.371680
+4:20.25990
80.5p
33
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:02:10.372970
+4:33.27280
80.2p
34
Markus Stenberg
Svegs IK
1:02:13.373280
+4:36.27590
80.2p
35
Marcus Grate
Täfteå IK
1:02:14.373330
+4:37.27640
80.2p
36
Emil Persson
Östersunds SK
1:02:18.373700
+4:41.28010
80.1p
37
Sixten Walheim
Högbo GIF
1:02:18.373720
+4:41.28030
80.1p
38
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:02:22.374180
+4:45.28490
80.0p
39
Eddie Edström
Stockviks SF
1:02:35.375460
+4:58.29770
79.7p
40
Erik Persson
Eksjö SOK
1:02:38.375750
+5:01.30060
79.6p
41
Jonathan Engström
Borås GIF
1:02:43.376210
+5:06.30520
79.5p
42
Max Novak
Offerdals SK
1:02:53.377210
+5:16.31520
79.3p
43
Martin Herbert
Sundbybergs IK
1:03:28.380730
+5:51.35040
78.6p
44
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:03:32.381150
+5:55.35460
78.5p
45
Elias Dahl
Offerdals SK
1:03:42.382160
+6:05.36470
78.3p
46
Tobias Karlsson
Kalix SK
1:04:02.384110
+6:25.38420
77.9p
47
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:04:02.384170
+6:25.38480
77.8p
48
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
1:04:03.384250
+6:26.38560
77.8p
49
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:04:21.386010
+6:44.40320
77.5p
50
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:04:21.386090
+6:45.40400
77.5p
51
Martin Johansson
Linköpings SK
1:04:22.386100
+6:45.40410
77.4p
52
August Spik
Leksands SK
1:04:31.387050
+6:54.41360
77.3p
53
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:04:41.388050
+7:04.42360
77.1p
54
Daniel Södersten
Orsa SK
1:05:01.390000
+7:24.44310
76.7p
55
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
1:05:01.390030
+7:24.44340
76.6p
56
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:05:08.390720
+7:31.45030
76.5p
57
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:05:10.390930
+7:33.45240
76.5p
58
Magnus Brander
Köla AIK
1:05:18.391770
+7:41.46080
76.3p
59
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
1:05:39.393810
+8:02.48120
75.9p
60
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:05:43.394230
+8:06.48540
75.8p
61
Oliver Hallberg
Domnarvets Goif
1:05:45.394440
+8:08.48750
75.8p
62
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:05:48.394780
+8:11.49090
75.7p
63
Olle Axelsson
Borås SK
1:05:49.394870
+8:12.49180
75.7p
64
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
1:06:26.398500
+8:49.52810
75.0p
65
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
1:06:26.398530
+8:49.52840
75.0p
66
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
1:06:27.398620
+8:50.52930
75.0p
67
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:06:32.399130
+8:55.53440
74.9p
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:06:34.399380
+8:57.53690
74.8p
69
Albert Askengren
Visborgs OK
1:07:07.402620
+9:30.56930
74.2p
70
Jesper Thor
Åsarna IK
1:07:10.402910
+9:33.57220
74.1p
71
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:07:37.405660
+10:00.59970
73.6p
72
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
1:07:59.407820
+10:22.62130
73.2p
73
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:08:02.408190
+10:26.62500
73.2p
74
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:08:15.409420
+10:38.63730
72.9p
75
Ola Jonsson
Storumans IK
1:08:22.410100
+10:45.64410
72.8p
76
Emil Eriksson
Tierps IF
1:08:23.410290
+10:46.64600
72.8p
77
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
1:09:14.415310
+11:37.69620
71.9p
78
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
1:09:14.415340
+11:37.69650
71.9p
79
Daniel Hägesten
Remsle Skidklubb
1:10:06.420580
+12:29.74890
71.0p
80
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:10:08.420720
+12:31.75030
70.9p
81
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:10:31.423030
+12:54.77340
70.5p
82
Jonas Persson
Trönö IK
1:11:25.428430
+13:48.82740
69.6p
83
Erik Wickberg
Hägglunds Iofk
1:11:43.430290
+14:06.84600
69.3p
84
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:12:21.434060
+14:44.88370
68.7p
85
Martin Edman
Eds SK
1:12:45.436410
+15:08.90720
68.3p
86
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
1:14:26.446540
+16:49.100850
66.8p
87
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:14:44.448360
+17:07.102670
66.5p
88
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
1:15:05.450460
+17:28.104770
66.2p
89
Jonas Ingard
IK Rex
1:16:47.460690
+19:10.115000
64.7p
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Olle Strömbäck
Remsle Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Spjut
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Elias Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Kallings
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Simon Lageson
Hägglunds Iofk
56:36.339570
88.3p
2
Markus Ruus
Gillberga SK
56:45.340490
+9.820
88.1p
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
56:48.340790
+12.1120
88.0p
4
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
56:55.341420
+18.1750
87.9p
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
57:36.345590
+1:00.5920
86.8p
6
Karl-johan Dyvik
Leksands SK
57:52.347100
+1:15.7430
86.4p
7
Elias Alvebro
Häggenås SK
57:57.347620
+1:20.7950
86.2p
8
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
58:16.349550
+1:39.9880
85.8p
9
Jens Burman
Åsarna IK
58:18.349750
+1:41.10080
85.7p
10
Simeon Deyanov
Järpens SK
58:24.350320
+1:47.10650
85.6p
11
Håkan Emilsson
Offerdals SK
58:42.352110
+2:05.12440
85.1p
12
Victor Hallquist
Åsarna IK
58:45.352420
+2:08.12750
85.0p
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
58:48.352780
+2:12.13110
85.0p
14
Harald Kempe
Tynderö IK
59:18.355710
+2:41.16040
84.2p
15
Jacob Engström
Kalix SK
59:22.356140
+2:45.16470
84.1p
16
Simon Öberg
Kalix SK
59:22.356150
+2:45.16480
84.1p
17
Emil Svensson
Åsarna IK
59:23.356250
+2:46.16580
84.1p
18
Nils Persson
Östersunds SK
59:30.356930
+2:53.17260
83.9p
19
Ulrik Nordberg
Sävast Ski Team IF
59:48.358720
+3:11.19050
83.5p
20
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:00:19.361860
+3:42.22190
82.8p
21
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
1:00:20.361910
+3:43.22240
82.8p
22
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
1:00:20.361990
+3:44.22320
82.7p
23
Pierre Ohlson
Filipstads SF
1:00:31.363010
+3:54.23340
82.5p
24
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
1:01:09.366840
+4:32.27170
81.6p
25
Anton Åström
Bodens SK
1:01:32.369110
+4:55.29440
81.1p
26
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
1:01:33.369250
+4:56.29580
81.1p
27
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:01:33.369260
+4:56.29590
81.1p
28
Johan Bergman
Remsle Skidklubb
1:01:33.369280
+4:57.29610
81.1p
29
Robert Sjöström
I 21 IF
1:01:38.369720
+5:01.30050
81.0p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:01:38.369750
+5:01.30080
81.0p
31
Gustav Lundholm
Remsle Skidklubb
1:02:12.373110
+5:35.33440
80.2p
32
Viktor Forsblom
Falu IK
1:02:13.373280
+5:37.33610
80.2p
33
Simon Fors
Domnarvets Goif
1:02:14.373310
+5:37.33640
80.2p
34
Albin Jonsson
Högbo GIF
1:02:16.373540
+5:39.33870
80.1p
35
Mattias Bångman
Offerdals SK
1:02:32.375100
+5:55.35430
79.8p
36
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:02:32.375120
+5:55.35450
79.8p
37
Adam Nelin
Hestra IF
1:03:00.377980
+6:24.38310
79.2p
38
Mikael Edström
Strömnäs GIF
1:03:07.378680
+6:31.39010
79.0p
39
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
1:03:19.379870
+6:43.40200
78.7p
40
August Nilsson
Östersunds SK
1:03:39.381830
+7:02.42160
78.3p
41
Elias Öhgren
Högbo GIF
1:03:47.382630
+7:10.42960
78.2p
42
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:03:48.382720
+7:11.43050
78.1p
43
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
1:03:48.382790
+7:12.43120
78.1p
44
Joel Lager
Garphyttans IF
1:03:56.383540
+7:19.43870
78.0p
45
Daniel Johansson
Hägglunds Iofk
1:03:56.383570
+7:20.43900
78.0p
46
Simon Svanebo
Alnö SK
1:04:09.384810
+7:32.45140
77.7p
47
Theo Thåli
Falu IK
1:04:23.386210
+7:46.46540
77.4p
48
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
1:04:37.387630
+8:00.47960
77.1p
49
Gustav Wikman
Alnö SK
1:04:40.387910
+8:03.48240
77.1p
50
Viktor Ranerfors
Rembo IK
1:04:40.387920
+8:03.48250
77.1p
51
Jonas Wikström
IFK Mora SK
1:05:04.390310
+8:27.50640
76.6p
52
Jonathan Ström
Hägglunds Iofk
1:05:56.395500
+9:19.55830
75.6p
53
Per Bennermo
Hybo AIK
1:05:58.395770
+9:22.56100
75.5p
54
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
1:06:03.396200
+9:26.56530
75.4p
55
Erik Öman
Hägglunds Iofk
1:06:04.396340
+9:27.56670
75.4p
56
Anton Mattsson
SK Bore
1:08:03.408230
+11:26.68560
73.2p
57
David Thorell
IK Stern
1:08:58.413780
+12:22.74110
72.2p
58
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
1:10:02.420190
+13:26.80520
71.0p
59
Jonas Björklund
Alnö SK
1:10:04.420370
+13:28.80700
71.0p
60
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:11:45.430480
+15:09.90810
69.3p
61
Björn Svensson
OK Landehof
1:13:27.440660
+16:50.100990
67.7p
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Andreé
Årjängs IF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Svensson
Marhults Sport O FK
23:59:58.8639700
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Karlsson
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Axelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Eriksson
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Fallgren
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
33:39.201870
72.4p
2
Ida Dahl
Östersunds SK
33:49.202860
+9.890
72.1p
3
Frida Hagström
Anundsjö IF
33:55.203400
+15.1430
71.9p
4
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets Goif
34:14.205320
+34.3350
71.1p
5
Karin Björnlinger
IK Vista
34:17.205620
+37.3650
71.0p
6
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
34:17.205660
+37.3690
71.0p
7
Maria Jonasson
Östersunds SK
34:29.206880
+50.4910
70.6p
8
Jenny Solin
Remsle Skidklubb
34:42.208120
+1:02.6150
70.1p
9
Elina Rönnlund
IFK Umeå
34:47.208660
+1:07.6690
69.9p
10
Sandra Olsson
SK Bore
34:57.209640
+1:17.7670
69.6p
11
Linnea Stark
Stockviks SF
35:10.210910
+1:30.8940
69.1p
12
Vilma Funck
IFK Kiruna
35:34.213360
+1:54.11390
68.3p
13
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
35:38.213770
+1:58.11800
68.1p
14
Evelina Sutro
IFK Mora SK
36:09.216880
+2:30.14910
67.1p
15
Josefin Jonsson
Delsbo IF
36:12.217150
+2:32.15180
67.0p
16
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
36:14.217350
+2:34.15380
67.0p
17
Klara Svensson
Äspereds IF
36:31.219030
+2:51.17060
66.4p
18
Ida Kihlén
Domnarvets Goif
36:31.219070
+2:51.17100
66.4p
19
Clara Lundgren
Täfteå IK
36:33.219210
+2:53.17240
66.3p
20
Elin Bryne
IK Fryken
36:33.219270
+2:53.17300
66.3p
21
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
36:35.219400
+2:55.17430
66.3p
22
Olivia Hansson
Garphyttans IF
36:37.219660
+2:57.17690
66.2p
23
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
36:38.219730
+2:58.17760
66.2p
24
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
36:38.219750
+2:58.17780
66.2p
25
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
36:40.219940
+3:00.17970
66.1p
26
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
36:41.220040
+3:01.18070
66.1p
27
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
36:41.220080
+3:02.18110
66.1p
28
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
37:19.223870
+3:39.21900
64.9p
29
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
37:25.224400
+3:45.22430
64.7p
30
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
37:29.224820
+3:49.22850
64.6p
31
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
37:30.224900
+3:50.22930
64.6p
32
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
37:47.226640
+4:07.24670
64.0p
33
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
37:59.227830
+4:19.25860
63.7p
34
Maja Vestin
Hägglunds Iofk
38:08.228740
+4:28.26770
63.4p
35
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
38:19.229810
+4:39.27840
63.1p
36
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
38:25.230490
+4:46.28520
62.9p
37
Stina Widmark
Tullus SG
38:31.231010
+4:51.29040
62.8p
38
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
38:50.232980
+5:11.31010
62.2p
39
Sara Östling
Svegs IK
39:07.234690
+5:28.32720
61.7p
40
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
39:10.234950
+5:30.32980
61.6p
41
Jennifer Forsmark
Rembo IK
39:21.236040
+5:41.34070
61.3p
42
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
39:58.239780
+6:19.37810
60.3p
43
Emma Åsberg
Duveds IF
40:21.242010
+6:41.40040
59.7p
44
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
40:23.242210
+6:43.40240
59.7p
45
Rebecca Widman
Bolidens SK
42:14.253360
+8:34.51390
56.9p
46
Lina Åslund
Hedesunda IF
45:07.270630
+11:27.68660
53.1p
-
Emma Rusth
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Emmalisa Strömberg
Remsle Skidklubb
23:59:58.8639700
-
-
Linnea Nyström
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:58.8639700
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Mimmi Björn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Sarenmark
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Karlsson
OK Borgen
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
31:42.190190
77.2p
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
32:09.192840
+26.2550
76.1p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
32:24.194340
+41.4050
75.4p
4
Anna Dyvik
Leksands SK
32:46.196510
+1:03.6220
74.5p
5
Maja Dahlkvist
Domnarvets Goif
33:11.199000
+1:28.8710
73.5p
6
Sofie Elebro
IFK Umeå
33:17.199640
+1:34.9350
73.3p
7
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
33:56.203580
+2:13.13290
71.8p
8
Emma Bergström
Kalix SK
34:12.205150
+2:29.14860
71.2p
9
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
34:13.205280
+2:30.14990
71.1p
10
Marika Backman
Hede SK
34:16.205570
+2:33.15280
71.0p
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
34:16.205590
+2:34.15300
71.0p
12
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
34:19.205800
+2:36.15510
71.0p
13
Katarina Olsson
Fränsta IK
34:20.205930
+2:37.15640
70.9p
14
Frida Hedman
Lycksele IF
34:38.207720
+2:55.17430
70.3p
15
Sara Hallquist
Åsarna IK
34:55.209470
+3:12.19180
69.6p
16
Lovisa Sundin
Delsbo IF
35:02.210100
+3:19.19810
69.4p
17
Helena Lundkvist
Kalix SK
35:06.210500
+3:23.20210
69.3p
18
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
35:10.210960
+3:27.20670
69.1p
19
Ida Jonsson
Duveds IF
35:33.213250
+3:50.22960
68.3p
20
Matilda Andersson
Häggenås SK
35:41.214030
+3:58.23740
68.1p
21
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
35:50.214950
+4:07.24660
67.7p
22
Julia Nyström
Hägglunds Iofk
36:19.217830
+4:36.27540
66.8p
23
Frida Persson
Eksjö SOK
36:29.218800
+4:46.28510
66.5p
24
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
36:30.218900
+4:47.28610
66.4p
25
Isabella Dannberg
Högbo GIF
36:41.220070
+4:58.29780
66.1p
26
Emma Dahlgren
Filipstads SF
36:42.220140
+4:59.29850
66.1p
27
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
36:44.220380
+5:01.30090
66.0p
28
Sara Hägesten
Remsle Skidklubb
37:01.222010
+5:18.31720
65.5p
29
Linn Högman
Malmbergets Aif
37:33.225220
+5:50.34930
64.5p
30
Elsa Eriksson
Sya SK
39:00.233900
+7:17.43610
61.9p
31
Magdalena Eliasson
Graninge-alliansen
39:34.237310
+7:51.47020
61.0p
32
Ulrika Axelsson
Sya SK
39:57.239640
+8:14.49350
60.4p
33
Elin Blick
OK Alehof
39:58.239720
+8:15.49430
60.4p
34
Carolina Nilsson
IK Fryken
39:59.239800
+8:16.49510
60.3p
35
Marika Vikberg-elmkvist
Svegs IK
41:23.248210
+9:40.57920
58.2p
36
Kristin Persson
Hedesunda IF
41:51.251000
+10:08.60710
57.5p
-
Linnea Björn
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Dahl
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Svensson
IK Vista
23:59:59.8639800
-
-
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Gunnars
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Märta Jakobsson
Remsle Skidklubb
23:59:59.8639800
-