Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:00:35.363470
86.7p
2
Simon Hallström
Idre SK
1:00:44.364320
+8.750
86.5p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:00:52.365150
+16.1580
86.3p
4
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
1:00:53.365200
+17.1630
86.3p
5
Emil Svensson
Åsarna IK
1:01:23.368230
+47.4660
85.6p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:01:24.368330
+48.4760
85.6p
7
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:02:59.377890
+2:24.14320
83.5p
8
Simon Åslin
Stockviks SF
1:03:25.380470
+2:50.16900
82.9p
9
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:03:30.380930
+2:54.17360
82.8p
10
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
1:03:30.380980
+2:55.17410
82.8p
11
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:03:33.381290
+2:58.17720
82.8p
12
Elias Dahl
Offerdals SK
1:03:54.383380
+3:19.19810
82.3p
13
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:04:06.384520
+3:30.20950
82.1p
14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:04:07.384610
+3:31.21040
82.1p
15
Emil Persson
Östersunds SK
1:04:33.387230
+3:57.23660
81.5p
16
Niklas Eriksson
Hägglunds IOFK
1:04:35.387470
+4:00.23900
81.5p
17
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:06:00.395910
+5:24.32340
79.8p
18
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:06:18.397740
+5:42.34170
79.4p
19
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:06:43.400210
+6:07.36640
78.9p
20
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:06:43.400290
+6:08.36720
78.9p
21
Hannes Stenström
Järpens SK
1:08:14.409380
+7:39.45810
77.2p
22
Daniel Södersten
Orsa SK
1:09:11.415010
+8:35.51440
76.2p
23
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
1:11:05.426470
+10:30.62900
74.2p
24
Jesper Thor
Åsarna IK
1:11:06.426570
+10:31.63000
74.2p
25
Simon Svanebo
Alnö SK
1:12:04.432320
+11:28.68750
73.2p
26
Daniel Hägesten
Remsle SK
1:15:11.451010
+14:35.87440
70.3p
27
Martin Spjut
Hällefors SK
1:17:42.466140
+17:06.102570
68.0p
28
Joakim Kihlberg
Näsvikens IK
1:25:02.510100
+24:26.146530
62.3p
29
Wilhelm Skoglund
Utsikten Östersund
1:30:45.544450
+30:09.180880
58.5p
30
Fredrik Nyman
Ytterhogdals IK
1:31:18.547720
+30:42.184150
58.1p
31
Anders Ericsson
Jämtkraft IF
1:32:11.553050
+31:35.189480
57.6p
32
Åke Jansson
Näldens IF
1:32:57.557620
+32:21.194050
57.1p
33
Fredrik Thyselius
Axa SC
1:33:52.563190
+33:17.199620
56.6p
34
Mikael Jonasson
Östersunds SK
1:37:47.586600
+37:11.223030
54.3p
35
Michael Petersson
No Club
1:38:29.590860
+37:53.227290
54.0p
36
Per Lindborg
Östersund
1:38:48.592760
+38:12.229190
53.8p
37
Johan Lindborg
Krokoms Mck
1:38:52.593140
+38:16.229570
53.7p
38
Bob Persson
Östersunds SK
1:44:17.625600
+43:41.262030
51.0p
39
Lars-g Andersson
Jämtkraft IF
1:55:41.694070
+55:06.330500
46.1p
40
Olle Claesson
Täby
1:58:49.712810
+58:13.349240
44.9p
41
Johan Möllerman
Tullus Sg
2:06:47.760630
+1:06:11.397060
42.1p
42
Lars Dahlberg
Östersund
2:11:19.787810
+1:10:43.424240
40.7p
-
Jakob Jansson
Månkarbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Renner
IK Brånan Boys & Girls
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Kempf
Golds Gym Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Torben Svensson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Degerström
Östersunds Ck
23:59:59.8639800
-