Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jämtkraft Ski Marathon
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:15:28.812730
70.1p
2
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:15:29.812870
+1.40
70.1p
3
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:20:16.841500
+4:47.28670
67.0p
4
Therese Svensson
Åsarna IK
2:21:07.846630
+5:38.33800
66.5p
5
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:23:24.860370
+7:56.47540
65.2p
6
Irina Persson
Lierne IL
2:29:33.897250
+14:05.84420
61.7p
7
Ida Indahl
Camp Södergren SC
2:29:43.898270
+14:15.85440
61.7p
8
Monika Lund
Fältjägarnas IF
2:46:45.1000440
+31:17.187610
53.9p
9
Marie Lewholt
Östersunds SK
2:55:28.1052770
+40:00.239940
50.6p
10
Linda Redman
Östersunds SK
2:58:49.1072870
+43:21.260040
49.4p
11
Kristina Franzén
OK Nackhe
3:00:13.1081280
+44:45.268450
49.0p
12
Helena Nilsson
Östersunds SK
3:05:48.1114740
+50:20.301910
47.2p
13
Moa Lönneborg
Östersunds SK
3:07:36.1125530
+52:07.312700
46.7p
14
Linda Lundgren
IK Studenterna
3:07:44.1126390
+52:16.313560
46.6p
15
Linda Arvidsson
Östersunds SK
3:08:46.1132570
+53:18.319740
46.3p
16
Malin Johansson
Offerdals SK
3:10:01.1140080
+54:33.327250
45.9p
17
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:10:50.1144920
+55:21.332090
45.7p
18
Kristina Andersson
Jämtkraft IF
3:11:12.1147150
+55:44.334320
45.6p
19
Viktoria Winberg
Gräftåvallens SK
3:12:05.1152470
+56:37.339640
45.3p
20
Kerry Mcgawley
Östersund Triathlon
3:13:55.1163460
+58:27.350630
44.8p
21
Kajsa Göransson
FK Finn
3:20:13.1201210
+1:04:44.388380
43.2p
22
Gisela Norberg
Östersunds SK
3:25:08.1230790
+1:09:40.417960
41.9p
23
Linda Svensson
Gävle OK
3:30:59.1265830
+1:15:30.453000
40.6p
24
Åsa Bergman
Östersunds SK
3:34:16.1285590
+1:18:48.472760
39.8p
25
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:38:24.1310370
+1:22:56.497540
38.9p
26
Anki Hansson
Bräcke SK
3:41:41.1330070
+1:26:13.517240
38.3p
27
Maria Nilsson
Bräcke SK
3:41:42.1330110
+1:26:13.517280
38.3p
28
Berit Tenggren
Föllinge IK
3:41:51.1331080
+1:26:23.518250
38.2p
29
Monica Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
3:48:39.1371810
+1:33:10.558980
36.9p
30
Karin Nordström
Östersunds SK
3:49:28.1376700
+1:33:59.563870
36.8p
31
Stina Falk
Sos Alert
3:55:32.1413100
+1:40:03.600270
35.7p
32
Marie Østnor
Lierne IL
3:56:12.1417140
+1:40:44.604310
35.6p
33
Sofia Johnels
Jalles Tc Umeå
4:11:33.1509260
+1:56:05.696430
33.1p
-
Josefine Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Johnsson
OK Nackhe
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Wredenberg
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
-
-
Malin Andersson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Rickardsson
Helsinge Ski Team
1:51:58.671790
90.7p
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:52:48.676740
+49.4850
89.8p
3
Arvid Forss
Åsarna IK
1:52:57.677630
+58.5740
89.6p
4
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
1:54:06.684530
+2:07.12640
88.4p
5
Nils Persson
Östersunds SK
1:54:58.689770
+2:59.17880
87.5p
6
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:55:19.691800
+3:20.19910
87.1p
7
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:55:46.694560
+3:47.22670
86.6p
8
Robin Norum
IFK Umeå
1:55:47.694620
+3:48.22730
86.6p
9
Eric Simonsson
Landöns IF
1:57:15.703460
+5:16.31570
85.1p
10
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:57:15.703460
+5:16.31570
85.1p
11
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:57:32.705130
+5:33.33240
84.8p
12
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:57:53.707290
+5:55.35400
84.5p
13
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:58:17.709670
+6:18.37780
84.1p
14
Joakim Kanagasharju
Ragunda IF
2:01:06.726590
+9:08.54700
81.4p
15
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
2:01:49.730880
+9:50.58990
80.8p
16
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:02:45.736470
+10:46.64580
80.0p
17
Erik Forsgren
Tullus Sg
2:02:49.736810
+10:50.64920
79.9p
18
Patrik Wikström
Dorotea IF
2:03:02.738130
+11:03.66240
79.7p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
2:04:09.744890
+12:11.73000
78.7p
20
Carl Olander
IK Stern
2:07:10.762970
+15:11.91080
76.3p
21
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:07:44.766310
+15:45.94420
75.8p
22
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:08:54.773310
+16:55.101420
74.9p
23
Patrik Bergman
Svegs IK
2:09:00.773940
+17:01.102050
74.8p
24
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:09:18.775710
+17:19.103820
74.6p
25
Lars Persson
Östersunds SK
2:10:12.781150
+18:13.109260
73.9p
26
Linus Jansson
Häverödals IF
2:10:25.782410
+18:26.110520
73.7p
27
Henrik Forsberg
Biathlon Östersund IF
2:11:13.787230
+19:14.115340
73.1p
28
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:11:31.789080
+19:32.117190
72.9p
29
David Engström
Orsa SK
2:12:19.793800
+20:20.121910
72.4p
30
Daniel Fahlander
Östersunds SK
2:13:51.803060
+21:52.131170
71.3p
31
Per Bixo
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:14:02.804120
+22:03.132230
71.1p
32
Carl Bergsten
New Sweden
2:14:19.805820
+22:20.133930
70.9p
33
Mikael Hultin
Östersunds SK
2:14:22.806180
+22:23.134290
70.9p
34
Jan Persson
Offerdals SK
2:14:25.806440
+22:26.134550
70.9p
35
Petter Kindmalm
Östersunds SK
2:14:54.809300
+22:55.137410
70.5p
36
Erik Hellberg
Östersunds SK
2:15:18.811740
+23:19.139850
70.3p
37
Johan Holmlund
Östersunds SK
2:15:59.815860
+24:00.143970
69.8p
38
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:16:13.817250
+24:14.145360
69.6p
39
Anton Steen
Östersunds SK
2:16:14.817300
+24:15.145410
69.6p
40
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:16:15.817490
+24:17.145600
69.6p
41
Per Persson
Jämtkraft IF
2:17:27.824670
+25:28.152780
68.8p
42
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:17:40.825990
+25:42.154100
68.7p
43
Joel Larsson
Häggenås SK
2:17:50.826910
+25:51.155020
68.6p
44
Per-Eric Jonasson
Vallbo SK
2:17:52.827160
+25:53.155270
68.6p
45
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:17:58.827780
+25:59.155890
68.5p
46
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:18:02.828170
+26:03.156280
68.4p
47
Anders Lindroos
Axa SC
2:18:07.828640
+26:08.156750
68.4p
48
Patrik Finn
Östersunds SK
2:18:41.832070
+26:42.160180
68.0p
49
Niklas Allberg
Östersunds SK
2:19:02.834170
+27:03.162280
67.8p
50
Jonathan Haraldsson
Brunflo IF
2:19:50.838930
+27:51.167040
67.3p
51
Gjert Eide
Brunflo IF
2:19:56.839560
+27:57.167670
67.2p
52
Björn Nilsson
Östersunds SK
2:20:56.845580
+28:57.173690
66.6p
53
Lennart Ivarsson
Rödön SK
2:20:57.845680
+28:58.173790
66.6p
54
Per Steen
Brunflo IF
2:20:59.845880
+29:00.173990
66.6p
55
Sakari Kejllin
Brunflo IF
2:21:35.849480
+29:36.177590
66.2p
56
Tomas Gunnarsson
OK Nackhe
2:23:07.858600
+31:08.186710
65.3p
57
Lennart Wasell
Mörsils IF
2:23:26.860530
+31:27.188640
65.1p
58
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:23:29.860820
+31:30.188930
65.1p
59
Johan Linde
Fallskärmsjägarklubben
2:23:29.860860
+31:30.188970
65.1p
60
Martin Göransson
ÅS IL
2:23:41.862000
+31:42.190110
65.0p
61
Mikael Bodne
Gräftåvallens SK
2:23:50.862930
+31:51.191040
64.9p
62
Magnus Österberg
ÅS IL
2:24:00.863910
+32:01.192020
64.8p
63
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:24:13.865230
+32:14.193340
64.7p
64
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:24:16.865550
+32:17.193660
64.7p
65
Björn Haring
Östersunds SK
2:24:39.867800
+32:40.195910
64.4p
66
Pär Gustafsson
No Club
2:24:56.869560
+32:57.197670
64.3p
67
Fredrik Rosberg
Helsingborgs SOK
2:24:57.869630
+32:58.197740
64.3p
68
Henrik Enebjörk
Axa SC
2:25:34.873360
+33:35.201470
63.9p
69
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:25:36.873530
+33:37.201640
63.9p
70
Erik Gustafsson
Ntnui Langrenn
2:25:41.874050
+33:42.202160
63.8p
71
Tobias Rönneblad
Brunflo IF
2:25:43.874290
+33:45.202400
63.8p
72
Erik Ederwall
Trångsvikens IF
2:25:53.875270
+33:54.203380
63.7p
73
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:26:07.876610
+34:08.204720
63.6p
74
Emil Wallin
Deloitte
2:26:10.876990
+34:12.205100
63.6p
75
Ralf Andersson
Hotings IF
2:26:20.877910
+34:21.206020
63.5p
76
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:26:42.880170
+34:43.208280
63.3p
77
Christian Torgerzon
Axa SC
2:26:56.881580
+34:57.209690
63.1p
78
Lars Norlander
Östersunds SK
2:27:29.884870
+35:30.212980
62.8p
79
Börje Cato Moen
Lierne IL
2:28:43.892220
+36:44.220330
62.2p
80
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
2:28:43.892270
+36:44.220380
62.2p
81
BO Göransson
Åsarna IK
2:28:45.892440
+36:46.220550
62.2p
82
Anders Karlberg
Sas-Klubben
2:29:03.894270
+37:04.222380
62.0p
83
Trond Dahl
IL Markabygda
2:29:13.895240
+37:14.223350
61.9p
84
Patrik Lundgren
Aspås IF
2:29:50.898920
+37:51.227030
61.6p
85
Göran Svensk
Östersunds SK
2:30:50.904910
+38:51.233020
61.1p
86
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:31:16.907530
+39:17.235640
60.9p
87
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:31:53.911270
+39:54.239380
60.5p
88
David Nordman
Frösö IF
2:32:00.911950
+40:01.240060
60.5p
89
Dan Nilsson
IK Trenne
2:32:03.912290
+40:05.240400
60.5p
90
Markus Åsberg
Trevål IF
2:32:10.912990
+40:12.241100
60.4p
91
Henrik Öhrberg
Lettja IF
2:32:44.916300
+40:45.244410
60.1p
92
Henrik Svaland Aas
Ntnui Langrenn
2:33:25.920430
+41:26.248540
59.8p
93
Björn Mossberg
Östersunds SK
2:33:27.920630
+41:28.248740
59.8p
94
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
2:33:30.920950
+41:31.249060
59.7p
95
Sven Ingvar Svensson
Östersunds SK
2:33:33.921230
+41:34.249340
59.7p
96
Patrik Hakonen
Axa SC
2:33:51.923080
+41:52.251190
59.6p
97
Erik Olofsson
Gräftåvallens SK
2:34:01.924000
+42:02.252110
59.5p
98
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritid IF
2:34:04.924370
+42:05.252480
59.5p
99
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:34:13.925260
+42:14.253370
59.4p
100
Jan Wermelin
Ökk
2:35:09.930870
+43:10.258980
58.9p
101
Mikael Nilsson
Tullus Sg
2:35:16.931570
+43:17.259680
58.9p
102
Niklas Wikholm
Indals-Lidens SK
2:35:23.932260
+43:24.260370
58.8p
103
Mattias Kjell
Främmestads IK
2:36:47.940660
+44:48.268770
58.2p
104
Johan Forssen
Frösö IF
2:37:14.943320
+45:15.271430
58.0p
105
Nils-Göran Sundberg
Jämtkraft IF
2:37:37.945660
+45:38.273770
57.8p
106
Lasse Söderberg
Rödön SK
2:38:06.948560
+46:07.276670
57.6p
107
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:38:08.948720
+46:09.276830
57.6p
108
Stig Jönsson
Aspås IF
2:38:13.949230
+46:14.277340
57.5p
109
Tomas Johansson
Östersunds SK
2:38:14.949310
+46:15.277420
57.5p
110
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:38:23.950220
+46:24.278330
57.4p
111
Lars Edlund
Brunflo IF
2:38:25.950420
+46:26.278530
57.4p
112
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:39:17.955680
+47:18.283790
57.0p
113
Johan Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
2:39:24.956390
+47:26.284500
57.0p
114
Per Hjalmarsson
Hammerdal IF
2:39:41.958090
+47:43.286200
56.8p
115
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:40:18.961780
+48:19.289890
56.6p
116
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:40:21.962040
+48:22.290150
56.6p
117
Bo Hjalmarsson
IK Trenne
2:40:22.962110
+48:23.290220
56.6p
118
Roger Salomon
Östersunds SK
2:40:53.965210
+48:54.293320
56.3p
119
Johan Ekström
Memnon IF
2:41:15.967410
+49:16.295520
56.2p
120
Göte Kjellström
Åre SLK
2:42:06.972540
+50:07.300650
55.8p
121
Daniel Sandgren
Östersunds SK
2:44:28.986720
+52:29.314830
54.8p
122
Fredrik Bernsten
No Club
2:44:52.989120
+52:53.317230
54.6p
123
Pär Jonsson
Graninge-Alliansen
2:44:53.989250
+52:54.317360
54.6p
124
Stefan Othberg
Östersunds SK
2:44:59.989810
+53:00.317920
54.6p
125
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:45:18.991730
+53:19.319840
54.5p
126
Jens Olsén
Hestra IF
2:46:32.999150
+54:33.327260
54.0p
127
Peter Jansson
Östersunds SK
2:46:34.999350
+54:35.327460
53.9p
128
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:46:34.999390
+54:36.327500
53.9p
129
Arne Nordin
Brunflo IF
2:46:40.999940
+54:41.328050
53.9p
130
Mårten Lund
Litsbygdens SK
2:46:43.1000240
+54:44.328350
53.9p
131
Johnny Nordman
Aspås IF
2:46:44.1000370
+54:45.328480
53.9p
132
Tommy Johnsson
OK Nackhe
2:47:28.1004790
+55:30.332900
53.6p
133
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:48:26.1010590
+56:28.338700
53.2p
134
Bengt Hemingsson
Bodsjö
2:48:37.1011640
+56:38.339750
53.1p
135
Stefan Andersson
Brunflo IF
2:48:39.1011880
+56:40.339990
53.1p
136
Joakim Ohlzon
Östersunds SK
2:49:08.1014730
+57:09.342840
52.9p
137
Tobias Finnsson
No Club
2:49:32.1017100
+57:33.345210
52.8p
138
Henrik Jonsson
Intersport Östersund
2:50:01.1020040
+58:02.348150
52.6p
139
Viktor Spirin
Russian Federation
2:50:39.1023880
+58:40.351990
52.4p
140
Mats Eriksson
Skanska IF
2:50:44.1024360
+58:45.352470
52.3p
141
Peter Lodén
Jämtkraft IF
2:50:54.1025300
+58:55.353410
52.3p
142
Jörgen Johansson
Skorpeds SK
2:50:56.1025580
+58:57.353690
52.2p
143
Tim Persson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:51:18.1027780
+59:19.355890
52.1p
144
Kalle Lennartsson
Vattudalens Ldk
2:51:33.1029210
+59:34.357320
52.0p
145
Petter Mahrs
Östersunds SK
2:51:42.1030150
+59:43.358260
52.0p
146
Henrik Sekander
Gäddede SK
2:51:44.1030340
+59:45.358450
52.0p
147
Niklas Hillgren
Jämtkraft IF
2:51:46.1030520
+59:47.358630
51.9p
148
Michael Westin
Öbacka Löparklubb
2:51:49.1030860
+59:50.358970
51.9p
149
David Engström
OK Orion
2:51:55.1031420
+59:56.359530
51.9p
150
Joakim Fredriksson
Axa SC
2:52:18.1033720
+1:00:19.361830
51.7p
151
Herman Petrusson
Myssjö-Ovikens IF
2:52:40.1035960
+1:00:41.364070
51.6p
152
Bengt Nilzén
Myssjö-Ovikens IF
2:52:56.1037540
+1:00:57.365650
51.5p
153
Ola Johnels
Memnon IF
2:54:57.1049660
+1:02:58.377770
50.8p
154
Thomas Holm
Ope IF Skidor
2:54:58.1049730
+1:02:59.377840
50.8p
155
Andreas Lindström
Östersunds SK
2:55:18.1051770
+1:03:19.379880
50.7p
156
Håkan Franzén
OK Nackhe
2:56:07.1056600
+1:04:08.384710
50.4p
157
Jörgen Olsson
Myssjö-Ovikens IF
2:56:08.1056730
+1:04:09.384840
50.4p
158
Mattias Svensson
Siksjöns SL
2:56:33.1059260
+1:04:34.387370
50.2p
159
John Arne Krøke
Skatval Skilag
2:56:49.1060890
+1:04:51.389000
50.1p
160
Ola Nicklasson
Östersunds Telemarkskl.
2:56:52.1061110
+1:04:53.389220
50.1p
161
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
2:56:54.1061330
+1:04:55.389440
50.1p
162
Anders Andersson
Trångsvikens IF
2:57:46.1066520
+1:05:47.394630
49.8p
163
Henrik Juhlin
Jämtkraft IF
2:57:55.1067410
+1:05:56.395520
49.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
164
Hans-Olof Eriksson
Jämtkraft IF
2:57:57.1067600
+1:05:58.395710
49.7p
165
Magnus Bergström
Östersunds SK
2:58:12.1069170
+1:06:13.397280
49.7p
166
Hans Tenggren
Föllinge IK
2:59:08.1074710
+1:07:09.402820
49.3p
167
Erik Ohlsson
Östersunds SK
3:00:00.1079960
+1:08:01.408070
49.1p
168
Magnus Färggren
Trångsvikens IF
3:01:25.1088480
+1:09:26.416590
48.6p
169
Magnus Rönnerfjäll
Tandsbyns IF
3:01:57.1091600
+1:09:58.419710
48.4p
170
Niklas Svensson
Östersunds SK
3:02:40.1095970
+1:10:41.424080
48.2p
171
Fredrik Lundkvist
Hotings IF
3:02:59.1097860
+1:11:00.425970
48.1p
172
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
3:03:47.1102650
+1:11:48.430760
47.8p
173
Pär-erik Petrusson
Jämtkraft IF
3:04:04.1104390
+1:12:06.432500
47.7p
174
Magnus Redman
Östersunds SK
3:05:18.1111760
+1:13:19.439870
47.4p
175
Martin Andersson
Östersunds SK
3:06:23.1118220
+1:14:24.446330
47.0p
176
Tomas Tedgård
Memnon IF
3:06:50.1120980
+1:14:51.449090
46.9p
177
Stefan Arnström
Memnon IF
3:06:53.1121200
+1:14:54.449310
46.9p
178
Jonas Lindholm
Lättja IF
3:07:01.1122010
+1:15:02.450120
46.8p
179
Lars Frank
Frösön
3:07:19.1123880
+1:15:20.451990
46.7p
180
Lars Nilsson
Östersunds Ck
3:07:29.1124820
+1:15:30.452930
46.7p
181
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:07:42.1126110
+1:15:43.454220
46.6p
182
Torulf Bäckman
Frösö IF
3:09:13.1135250
+1:17:14.463360
46.2p
183
Anders Blomqvist
No Club
3:09:18.1135760
+1:17:19.463870
46.2p
184
Lennart Johansson
ÅS IL
3:09:25.1136440
+1:17:26.464550
46.1p
185
Jan Molde
Östersunds SK
3:09:27.1136610
+1:17:28.464720
46.1p
186
Olof Wallgren
Östersunds SK
3:10:41.1144040
+1:18:42.472150
45.8p
187
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:10:42.1144130
+1:18:43.472240
45.7p
188
Thomas Norlander
Aspås IF
3:12:17.1153690
+1:20:19.481800
45.3p
189
Jan Eriksson
Östersunds SK
3:12:39.1155810
+1:20:40.483920
45.2p
190
David Kunze
IFK Strömsund
3:12:44.1156390
+1:20:46.484500
45.2p
191
Martin Dahlberg
Axa SC
3:13:35.1161440
+1:21:36.489550
44.9p
192
Lars Nordström
Gällö SK
3:13:50.1162930
+1:21:51.491040
44.9p
193
Kjelle Bergstrand
Östersunds SK
3:14:29.1166830
+1:22:30.494940
44.7p
194
Marcus Ärlebrandt
Östersunds SK
3:14:48.1168770
+1:22:49.496880
44.6p
195
Mikael Stenbäck
Östersunds SK
3:15:43.1174230
+1:23:44.502340
44.3p
196
Stefan Andersson
Jämtland
3:16:59.1181840
+1:25:00.509950
44.0p
197
Johan Wahlund
Axa SC
3:17:49.1186850
+1:25:50.514960
43.8p
198
Andreas Haglund
Axa SC
3:18:02.1188150
+1:26:03.516260
43.7p
199
Kjell Enarsson
Östersunds OK
3:19:18.1195700
+1:27:19.523810
43.4p
200
Kent Sjögren
Ope IF Skidor
3:19:29.1196820
+1:27:30.524930
43.3p
201
Erik Svensson
Anundsjö IF
3:19:59.1199840
+1:28:00.527950
43.2p
202
Emil Kristiansson
Östersunds SK
3:20:51.1205060
+1:28:52.533170
43.0p
203
Ola Persson
Ösis
3:22:58.1217770
+1:30:59.545880
42.5p
204
Hans Olsén
Hestra IF
3:23:21.1220090
+1:31:23.548200
42.4p
205
Emil Lövgren
Häverödals IF
3:26:39.1239840
+1:34:40.567950
41.6p
206
Per Persson
Frösö IF
3:26:45.1240450
+1:34:46.568560
41.5p
207
Stefan Söderberg
Östersunds SK
3:26:52.1241150
+1:34:53.569260
41.5p
208
Erik Willen
Östersunds OK
3:28:31.1251070
+1:36:32.579180
41.1p
209
Lars Gregorsson
Intersport Östersund
3:30:09.1260840
+1:38:10.588950
40.8p
210
Emil Göransson
FK Finn
3:30:13.1261230
+1:38:14.589340
40.7p
211
Per Enzell
Rödön SK
3:31:13.1267270
+1:39:14.595380
40.5p
212
Tobias Persson
Axa SC
3:32:00.1271960
+1:40:01.600070
40.3p
213
Emil Nilsson
Axa SC
3:32:21.1274090
+1:40:23.602200
40.3p
214
Jörn Eriksson
Östersunds SK
3:33:46.1282590
+1:41:48.610700
39.9p
215
Bert Olsson
Östersunds SK
3:34:12.1285110
+1:42:13.613220
39.8p
216
Mats Åsell
Jämtkraft IF
3:34:17.1285690
+1:42:19.613800
39.8p
217
Ulrich Compes
Tåsjö IF
3:34:40.1287980
+1:42:41.616090
39.7p
218
Christian Eriksson
No Club
3:35:52.1295100
+1:43:53.623210
39.5p
219
LG Lundberg
Spikbodarnas IK
3:35:54.1295390
+1:43:56.623500
39.5p
220
Tobias Lundberg
Östersund-frösö SLK
3:37:01.1302090
+1:45:03.630200
39.2p
221
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:37:02.1302100
+1:45:03.630210
39.2p
222
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
3:37:31.1305080
+1:45:32.633190
39.1p
223
Hans Gerremo
Sälens IF
3:39:56.1319500
+1:47:57.647610
38.6p
224
Mats Stigenius
Handelsbankens IF
3:39:58.1319700
+1:47:59.647810
38.6p
225
Dag Wiklund
Jämtkraft IF
3:43:50.1342950
+1:51:51.671060
37.8p
226
Tobias Hall
Östersund
3:59:56.1439500
+2:07:57.767610
34.9p
227
Niclas Berglin
Jämtland
4:13:01.1518050
+2:21:02.846160
32.9p
228
Seved Hallerström
Bräcke SK
4:24:24.1586320
+2:32:25.914430
31.2p
229
Tommy Göransson
FK Finn
4:25:43.1594220
+2:33:44.922330
31.1p
-
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Finn Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Jakobsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Almqvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Arvidsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Lindblad
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Auvo Dufva
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Robert Holmström
No Club
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:06:44.400310
78.9p
2
Julia Jansson
Sollefteå SK
1:15:37.453660
+8:53.53250
69.9p
3
Sara Hallquist
Åsarna IK
1:18:26.470590
+11:42.70180
67.4p
4
Sara Norén
ÅS IL
1:22:38.495740
+15:54.95330
64.1p
5
Sara Hägesten
Remsle SK
1:23:19.499850
+16:35.99440
63.6p
6
Emma Åsberg
Duveds IF
1:25:41.514080
+18:57.113670
61.8p
7
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
1:25:59.515810
+19:15.115400
61.6p
8
Lina Hallquist
Åsarna IK
1:30:22.542180
+23:38.141770
58.7p
9
Jenny Olsson
Trångsvikens IF
1:34:22.566110
+27:38.165700
56.3p
10
Lisa EK
Ställbergs IK
1:35:57.575640
+29:13.175230
55.4p
11
Maria Jonasson
Östersunds SK
1:37:46.586590
+31:02.186180
54.3p
12
Maria Halvarsson
Östersunds SK
1:41:02.606190
+34:18.205780
52.6p
13
Kicki Huss
Östersund
1:41:48.610770
+35:04.210360
52.2p
14
Lina EL Kott Helander
Dancehall
1:41:55.611470
+35:11.211060
52.2p
15
Kerstin Arnemo
Jämtkraft IF
1:42:03.612260
+35:19.211850
52.1p
16
Frida Grahn
Jämtkraft IF
1:43:02.618120
+36:18.217710
51.6p
17
Sara Johansson
Hultsfreds Lk
1:43:13.619220
+36:29.218810
51.5p
18
Anna-karin Enghult
Frösö IF
1:44:20.625990
+37:36.225580
51.0p
19
Alina Jakobsson
Östersunds SK
1:45:09.630800
+38:24.230390
50.6p
20
Ann Fahlander
Östersunds SK
1:47:17.643630
+40:33.243220
49.6p
21
Eva Bohm
Ragunda IF
1:47:48.646720
+41:04.246310
49.4p
22
Sanna EL Kott Helander
Dancehall
1:47:53.647210
+41:09.246800
49.3p
23
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
1:47:59.647840
+41:15.247430
49.3p
24
Cecilia Rosberg
No Club
1:54:45.688430
+48:01.288020
46.4p
25
Emelie Lindström
Högforsen Fritid IF
1:55:06.690560
+48:22.290150
46.3p
26
Emma Svensson
Sweden
1:56:07.696610
+49:23.296200
45.9p
27
Elin Lindström
Högforsen Fritid IF
2:02:17.733670
+55:33.333260
43.6p
28
Kristina Kristoffersson
Vemdalens IF
2:03:13.739250
+56:29.338840
43.3p
29
Åsa Hedin Remen
Vemdalens IF
2:03:27.740620
+56:43.340210
43.2p
30
Stina Pihlström
Lillhärdals IF
2:04:10.744970
+57:26.344560
43.0p
31
Malin Hansson
OK Forsarna
2:08:04.768370
+1:01:20.367960
41.7p
32
Ulrika Willen
Östersunds OK
2:08:48.772770
+1:02:04.372360
41.4p
33
Siv Nilsson-mäki
Frösö IF
2:12:35.795430
+1:05:51.395020
40.3p
34
Susanne Leijon
Axa SC
2:13:33.801270
+1:06:49.400860
40.0p
35
Ellen Nilsson
Frösön
2:14:07.804660
+1:07:23.404250
39.8p
36
Ellen Kristiansson
Östersund
2:19:43.838270
+1:12:59.437860
38.2p
37
Susanna Eriksson
No Club
2:28:21.890010
+1:21:37.489600
36.0p
38
Michaela Rizell
Axa SC
2:35:16.931560
+1:28:32.531150
34.5p
39
Barbro Claesson
Täby
2:39:52.959180
+1:33:08.558770
33.5p
40
Jessica Åberg Olsson
No Club
2:45:05.990400
+1:38:20.589990
32.4p
-
Marie Nordlander
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Sylvia Nord
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Grahn
Jämtkraft IF
23:59:59.8639800
-
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:00:35.363470
86.7p
2
Simon Hallström
Idre SK
1:00:44.364320
+8.750
86.5p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:00:52.365150
+16.1580
86.3p
4
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
1:00:53.365200
+17.1630
86.3p
5
Emil Svensson
Åsarna IK
1:01:23.368230
+47.4660
85.6p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:01:24.368330
+48.4760
85.6p
7
Edvard Sundman
Åsarna IK
1:02:59.377890
+2:24.14320
83.5p
8
Simon Åslin
Stockviks SF
1:03:25.380470
+2:50.16900
82.9p
9
Henrik Ottosson
Åsarna IK
1:03:30.380930
+2:54.17360
82.8p
10
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
1:03:30.380980
+2:55.17410
82.8p
11
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:03:33.381290
+2:58.17720
82.8p
12
Elias Dahl
Offerdals SK
1:03:54.383380
+3:19.19810
82.3p
13
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:04:06.384520
+3:30.20950
82.1p
14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:04:07.384610
+3:31.21040
82.1p
15
Emil Persson
Östersunds SK
1:04:33.387230
+3:57.23660
81.5p
16
Niklas Eriksson
Hägglunds IOFK
1:04:35.387470
+4:00.23900
81.5p
17
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:06:00.395910
+5:24.32340
79.8p
18
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:06:18.397740
+5:42.34170
79.4p
19
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
1:06:43.400210
+6:07.36640
78.9p
20
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:06:43.400290
+6:08.36720
78.9p
21
Hannes Stenström
Järpens SK
1:08:14.409380
+7:39.45810
77.2p
22
Daniel Södersten
Orsa SK
1:09:11.415010
+8:35.51440
76.2p
23
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
1:11:05.426470
+10:30.62900
74.2p
24
Jesper Thor
Åsarna IK
1:11:06.426570
+10:31.63000
74.2p
25
Simon Svanebo
Alnö SK
1:12:04.432320
+11:28.68750
73.2p
26
Daniel Hägesten
Remsle SK
1:15:11.451010
+14:35.87440
70.3p
27
Martin Spjut
Hällefors SK
1:17:42.466140
+17:06.102570
68.0p
28
Joakim Kihlberg
Näsvikens IK
1:25:02.510100
+24:26.146530
62.3p
29
Wilhelm Skoglund
Utsikten Östersund
1:30:45.544450
+30:09.180880
58.5p
30
Fredrik Nyman
Ytterhogdals IK
1:31:18.547720
+30:42.184150
58.1p
31
Anders Ericsson
Jämtkraft IF
1:32:11.553050
+31:35.189480
57.6p
32
Åke Jansson
Näldens IF
1:32:57.557620
+32:21.194050
57.1p
33
Fredrik Thyselius
Axa SC
1:33:52.563190
+33:17.199620
56.6p
34
Mikael Jonasson
Östersunds SK
1:37:47.586600
+37:11.223030
54.3p
35
Michael Petersson
No Club
1:38:29.590860
+37:53.227290
54.0p
36
Per Lindborg
Östersund
1:38:48.592760
+38:12.229190
53.8p
37
Johan Lindborg
Krokoms Mck
1:38:52.593140
+38:16.229570
53.7p
38
Bob Persson
Östersunds SK
1:44:17.625600
+43:41.262030
51.0p
39
Lars-g Andersson
Jämtkraft IF
1:55:41.694070
+55:06.330500
46.1p
40
Olle Claesson
Täby
1:58:49.712810
+58:13.349240
44.9p
41
Johan Möllerman
Tullus Sg
2:06:47.760630
+1:06:11.397060
42.1p
42
Lars Dahlberg
Östersund
2:11:19.787810
+1:10:43.424240
40.7p
-
Jakob Jansson
Månkarbo IF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Renner
IK Brånan Boys & Girls
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Kempf
Golds Gym Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Torben Svensson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Degerström
Östersunds Ck
23:59:59.8639800
-
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Matilda Andersson
Häggenås SK
33:37.201630
77.8p
2
Ann-mari Darj
Fortum Fritidsförening
50:08.300710
+16:30.98980
52.2p
3
Kajsa Fernström
Öbs
1:08:14.409320
+34:36.207590
38.3p
4
Lena Book
Marieby GIF
1:09:42.418190
+36:05.216460
37.5p
-
Åsa Kvarnlöf
Intersport Östersund
23:59:59.8639800
-
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Timan
Östersunds SK
39:24.236330
66.4p
2
Petter Salmonsson
Jämtland Basket
48:28.290750
+9:04.54320
54.0p
3
Lucas Ternqvist
Jämtland Basket
50:54.305310
+11:29.68880
51.4p
4
Håkan Broman
IK Jogg
51:58.311700
+12:33.75270
50.4p
5
Viktor Book
Marieby GIF
1:09:34.417320
+30:09.180890
37.6p