Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2010-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 17 Motion
Lars Suther
IFK Mora SK
10:10.60950
79.3p
2
H 17 Motion
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
10:47.64640
+36.3590
74.8p
3
H 17 Motion
Johanna Edin
Kovlands IF
10:58.65780
+48.4730
73.5p
4
H 16
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
11:18.67750
+1:08.6700
5
H 16
Simon Fors
Domnarvets GOIF
11:27.68610
+1:16.7560
6
H 16
Mats Hases
IFK Hedemora SK
11:51.71050
+1:41.10000
7
H 16
Viktor Ranerfors
Rembo IK
11:57.71670
+1:47.10620
8
D 16
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:27.74640
+2:16.13590
9
D 16
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
12:55.77460
+2:45.16410
10
D 16
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
13:30.80940
+3:19.19890
11
D 17 Motion
Malin Hansson
IFK Mora SK
13:38.81720
+3:27.20670
59.1p
12
D 16
Erika Mickelson
Rembo IK
13:45.82440
+3:34.21390
13
H 16
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
14:15.85420
+4:04.24370
14
D 16
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
14:25.86490
+4:15.25440
15
D 16
Matilda Forsman
Kvarnsvedens GOIF SK
15:40.93920
+5:29.32870
16
D 16
Johanna Karlsson
IFK Hedemora SK
16:18.97790
+6:08.36740
17
H 16
Kling Victor Lyttbacka
IFK Hedemora SK
17:06.102570
+6:56.41520
18
H 16
Oscar Montin
Domnarvets GOIF
17:59.107830
+7:48.46780
2.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Hugo Jacobsson
Rembo IK
7:03.42290
2
H 14
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
7:08.42700
+4.310
3
H 14
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:08.42720
+4.330
4
D 14
Mathilda Björn
Norbergs SK
7:38.45700
+34.3310
5
D 14
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
7:40.45920
+36.3530
6
D 14
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
7:40.45950
+36.3560
7
D 14
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
7:49.46830
+45.4440
8
D 14
Anna Lång
Domnarvets GOIF
7:52.47190
+49.4800
9
H 14
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
8:13.49220
+1:09.6830
10
D 12
Johanna Sömskar
Norbergs SK
8:17.49680
+1:13.7290
11
H 12
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:26.50520
+1:22.8130
12
D 12
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:27.50610
+1:23.8220
13
H 12
Samuel Björn
Norbergs SK
8:33.51200
+1:29.8810
14
H 14
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
8:35.51470
+1:31.9080
15
H 12
Albert Carling
Falu IK
8:47.52600
+1:43.10210
16
D 12
Tova Olsson
Sågmyra SK
9:02.54170
+1:58.11780
17
H 12
Zackarias Björn
Norbergs SK
9:07.54640
+2:03.12250
18
D 14
Lovisa Lyttbacka Kling
IFK Hedemora SK
9:08.54750
+2:04.12360
19
H 12
Sebastian Eriksson
Korsnäs IF SK
9:08.54780
+2:04.12390
20
D 14
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
9:15.55400
+2:11.13010
21
D 12
Tilda Jacobsson
Rembo IK
9:22.56120
+2:18.13730
22
D 12
Clara Lundmark
Norbergs SK
9:26.56560
+2:22.14170
23
D 12
Nora Jacobsson
Rembo IK
9:35.57410
+2:31.15020
24
H 14
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
9:49.58860
+2:45.16470
25
H 12
Edvin Malmqvist
Rembo IK
9:51.59060
+2:47.16670
26
H 12
Martin Haals
Brovallens IF
9:53.59200
+2:49.16810
27
D 12
Kristin Gruving
IFK Hedemora SK
10:00.59900
+2:56.17510
28
D 12
Emilia Söder
Rembo IK
10:14.61360
+3:10.18970
29
D 12
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
10:31.63080
+3:27.20690
30
H 12
Filip Andersson
Korsnäs IF SK
10:33.63200
+3:29.20810
31
D 12
Isabelle Kruskopf
Falu IK
10:38.63700
+3:34.21310
32
H 12
Andreas Kvarnström
Brovallens IF
10:48.64730
+3:44.22340
33
H 12
Jonatan Palander
Sellnäs IF
10:48.64770
+3:44.22380
34
D 12
Jenny Perérs
Korsnäs IF SK
10:59.65890
+3:56.23500
35
D 12
Wilma Palander
Sellnäs IF
11:03.66260
+3:59.23870
36
D 12
Stålvinge Matilda Grund
IFK Hedemora SK
12:32.75160
+5:28.32770
37
D 14
Evelina Ahlgren
Brovallens IF
12:55.77470
+5:51.35080
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Ella Olsson
Sågmyra SK
6:52.41190
2
H 10
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
7:01.42000
+8.710
3
H 10
Max Andersson
Domnarvets GOIF
7:20.43960
+27.2670
4
H 10
William Samuelsson
IFK Hedemora SK
7:26.44570
+33.3280
5
H 10
Petter Hagberg
Rembo IK
7:53.47200
+1:00.5910
6
D 10
Emilia Engström
Rembo IK
8:01.48000
+1:08.6710
7
D 10
Linnea Sjödin
Rembo IK
8:04.48390
+1:12.7100
8
D 10
Ebba Eriksson
Korsnäs IF SK
8:06.48570
+1:13.7280
9
D 10
Frida Rundgren
Domnarvets GOIF
8:21.50000
+1:28.8710
10
H 10
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
8:26.50510
+1:33.9220
11
H 10
Dennis Sjöberg
Rembo IK
8:26.50540
+1:33.9250
12
H 10
Albin Berger
Domnarvets GOIF
8:27.50620
+1:34.9330
13
D 10
Ella Wallin
Norbergs SK
8:39.51880
+1:46.10590
14
D 10
Wilma Svedberg
Norbergs SK
8:53.53240
+2:00.11950
15
D 10
Axelina Jonsson
Rembo IK
9:15.55490
+2:23.14200
16
D 10
Saga Schrader
IFK Hedemora SK
9:29.56860
+2:36.15570
17
D 10
Ester Frisk
IFK Hedemora SK
10:46.64500
+3:53.23210
18
D 10
Tessie Toth
IFK Hedemora SK
10:54.65300
+4:01.24010
19
H 10
Charlie Eliasson
Rembo IK
11:21.68060
+4:28.26770
20
H 10
Viktor Blom
IFK Hedemora SK
12:08.72740
+5:15.31450
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)