Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Avestaloppet
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Suzzie Hammarin Johnsson
Rembo IK
14:31.87000
2
D 21 Motion
Maria Hammarström
Rembo IK
24:07.144600
+9:36.57500
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
3
H 20
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
25:16.151500
+10:45.64400
76.4p
4
H 18
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
25:23.152200
+10:52.65100
76.1p
5
H 20
Fredric Björk
Rembo IK
25:55.155400
+11:24.68300
74.5p
6
H 18
Daniel Holmgren
IFK Umeå
26:02.156100
+11:31.69000
74.2p
6
H 20
Ronny Wedin
Norbergs SK
26:02.156100
+11:31.69000
74.2p
8
H 18
Jesper Arnesson
Idre SK
26:12.157100
+11:41.70000
73.7p
9
H 18
Axel Svedlund
Norbergs SK
26:33.159200
+12:02.72100
72.7p
10
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
26:45.160400
+12:14.73300
72.2p
11
H 18
Joakim Eriksson
Tierps IF
27:35.165400
+13:04.78300
70.0p
12
H 20
Erik Nordkvist
Gagnefs IF
27:36.165500
+13:05.78400
70.0p
13
H 20
Marcus Svalsjö
OK Landehof
27:47.166600
+13:16.79500
69.5p
14
H 20
Oskar Djärv
Rembo IK
28:37.171600
+14:06.84500
67.5p
15
D 18
Julia Svan
Vansbro AIK SK
28:48.172700
+14:17.85600
67.1p
16
H 21
David Hellberg
Sågmyra SK
29:07.174600
+14:36.87500
66.3p
17
D 18
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
29:48.178700
+15:17.91600
64.8p
18
H 20
Emil Woupio
Axa SC
30:53.185200
+16:22.98100
62.5p
19
D 18
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
33:21.200000
+18:50.112900
57.9p
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
9:35.57400
2
H 14
Fredrik Bergstrand
IFK Grängesberg SK
9:42.58100
+7.600
3
H 13
Hugo Jacobsson
Rembo IK
9:50.58900
+15.1400
4
D 14
Mathilda Björn
Norbergs SK
10:25.62400
+50.4900
5
H 13
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
10:29.62800
+54.5300
6
D 14
Jennifer Forsmark
Rembo IK
10:36.63500
+1:01.6000
7
D 14
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
10:39.63800
+1:04.6300
8
D 14
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
10:50.64900
+1:15.7400
9
D 14
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
10:51.65000
+1:16.7500
10
D 14
Anna Lång
Domnarvets GOIF
10:58.65700
+1:23.8200
11
D 14
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
11:09.66800
+1:34.9300
12
H 12
Isak Ekström
Garphyttans IF
11:14.67300
+1:39.9800
13
D 14
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
11:19.67800
+1:44.10300
14
H 12
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
11:20.67900
+1:45.10400
15
H 13
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
11:22.68100
+1:47.10600
16
H 13
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
11:32.69100
+1:57.11600
17
H 11
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
11:34.69300
+1:59.11800
18
H 13
Emil Danielson
Dala-Järna IK
11:37.69600
+2:02.12100
19
H 12
Per Karlsson
Svennevads IF
11:41.70000
+2:06.12500
19
D 12
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:41.70000
+2:06.12500
21
D 14
Emma Persson
Korsnäs IF SK
11:44.70300
+2:09.12800
21
D 12
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:44.70300
+2:09.12800
23
H 14
Andreas Blomqvist
Kvarnsvedens GOIF SK
11:45.70400
+2:10.12900
24
D 13
Ebba Einarsson
Källbottens IK
11:53.71200
+2:18.13700
25
H 11
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
11:57.71600
+2:22.14100
26
H 14
Emil Grund Stålvinge
IFK Hedemora SK
12:02.72100
+2:27.14600
27
D 12
Johanna Sömskar
Norbergs SK
12:03.72200
+2:28.14700
28
H 11
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
12:07.72600
+2:32.15100
28
D 13
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
12:07.72600
+2:32.15100
30
H 11
Samuel Björn
Norbergs SK
12:08.72700
+2:33.15200
31
D 13
Sandra Näslund
Västerås SOK
12:16.73500
+2:41.16000
32
H 14
Emil Eriksson
Tierps IF
12:39.75800
+3:04.18300
33
D 11
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
12:43.76200
+3:08.18700
34
H 11
Zackarias Björn
Norbergs SK
12:47.76600
+3:12.19100
35
H 11
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
12:56.77500
+3:21.20000
36
D 13
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
13:01.78000
+3:26.20500
37
D 14
Minna Sunesson
Sellnäs IF
13:03.78200
+3:28.20700
38
D 12
Kajsa Högberg
Sellnäs IF
13:07.78600
+3:32.21100
39
D 11
Nora Jacobsson
Rembo IK
13:11.79000
+3:36.21500
39
D 11
Clara Lundmark
Norbergs SK
13:11.79000
+3:36.21500
41
H 13
Christoffer Karlsson
IFK Hedemora SK
13:29.80800
+3:54.23300
42
H 11
Edwin Kloo
Norbergs SK
13:32.81100
+3:57.23600
43
D 11
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
14:03.84200
+4:28.26700
44
H 12
Filip Andersson
Korsnäs IF SK
14:20.85900
+4:45.28400
45
H 12
Edvin Malmqvist
Rembo IK
14:23.86200
+4:48.28700
46
H 11
Alexander Sjödin
Rembo IK
14:26.86500
+4:51.29000
47
D 11
Carolina Yngvesson
Rembo IK
14:27.86600
+4:52.29100
48
D 13
Emma Djärv
Rembo IK
14:40.87900
+5:05.30400
49
H 12
Martin Haals
Brovallens IF
14:45.88400
+5:10.30900
50
D 11
Emilia Söder
Rembo IK
15:11.91000
+5:36.33500
51
H 12
Andreas Kvarnström
Brovallens IF
15:14.91300
+5:39.33800
52
D 14
Linnea Molander
Korsnäs IF SK
15:17.91600
+5:42.34100
53
D 12
Stålvinge Matilda Grund
IFK Hedemora SK
18:34.111300
+8:59.53800
54
D 13
Evelina Ahlgren
Brovallens IF
19:48.118700
+10:13.61200
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Alicia Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:58.47700
2
H 10
Jonatan Karlsson
IFK Hedemora SK
8:09.48800
+11.1000
3
H 9
Andreas Näslund
Västerås SOK
8:22.50100
+24.2300
4
D 10
Anna Säll
Bjursås IK
8:27.50600
+29.2800
4
H 10
William Samuelsson
IFK Hedemora SK
8:27.50600
+29.2800
6
D 9
Maja Hedlund
Korsnäs IF SK
8:50.52900
+52.5100
7
H 10
Johan Syrjä
Korsnäs IF SK
8:57.53600
+59.5800
8
H 9
Dennis Sjöberg
Rembo IK
9:09.54800
+1:11.7000
9
H 9
Fredrik Säll
Bjursås IK
9:16.55500
+1:18.7700
10
H 10
John Granath
Korsnäs IF SK
9:24.56300
+1:26.8500
11
H 9
Kalle Johansson
Korsnäs IF SK
9:44.58300
+1:46.10500
11
H 9
Petter Hagberg
Rembo IK
9:44.58300
+1:46.10500
13
D 10
Emilia Engström
Rembo IK
9:45.58400
+1:47.10600
14
D 10
Ella Wallin
Norbergs SK
9:49.58800
+1:51.11000
15
H 9
Erik Lindgren
Gävle SK
9:50.58900
+1:52.11100
16
H 9
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
10:20.61900
+2:22.14100
17
D 10
Jonna Larsson
Rembo IK
10:27.62600
+2:29.14800
18
D 10
Martina Yngvesson
Rembo IK
10:30.62900
+2:32.15100
19
H 9
Tobias Kvarnström
Brovallens IF
10:33.63200
+2:35.15400
20
D 9
Linnea Sjödin
Rembo IK
10:54.65300
+2:56.17500
21
D 10
Axelina Jonsson
Rembo IK
12:15.73400
+4:17.25600
22
D 9
Ester Frisk
IFK Hedemora SK
12:49.76800
+4:51.29000
23
H 9
Charlie Eliasson
Rembo IK
13:27.80600
+5:29.32800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)