Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Norling
OK Landehof
2:03:23.740200
63.3p
2
Peter Ström
Kopparbergs IF
2:10:52.785100
+7:29.44800
59.2p
3
David Håkanson
Ulricehamns IF
2:17:36.825500
+14:13.85200
55.9p
4
Johan Williamson
Gustavsvik Gk
2:23:33.861200
+20:10.120900
53.2p
5
Johan Andersson
No Club
2:24:04.864300
+20:41.124000
53.0p
6
Jörgen Karlsson
Järnvägsmännens IF
2:26:48.880700
+23:25.140400
51.9p
7
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
2:29:01.894000
+25:38.153700
51.0p
8
Jonas Jalmsjö
FK Herkules
2:30:54.905300
+27:31.165000
50.3p
9
Robert Visti
Länsförsäkringar IF
2:32:58.917700
+29:35.177400
49.6p
10
Arne Hellström
Svennevads IF
2:33:16.919500
+29:53.179200
49.4p
11
Jörgen Berg
Oxvretens SK
2:33:53.923200
+30:30.182900
49.2p
12
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:34:06.924500
+30:43.184200
49.1p
13
Roger Carlson
Norabygdens SK
2:35:53.935200
+32:30.194900
48.5p
14
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
2:37:04.942300
+33:41.202000
48.1p
15
Krister Nyrén
Heds IF
2:37:23.944200
+34:00.203900
48.0p
16
Torbjörn Bäck
Ernst & Young SK
2:38:51.953000
+35:28.212700
47.5p
17
Jonas Öhling
Karlslunds IF SF
2:39:04.954300
+35:41.214000
47.4p
18
Peter Gustavsson
Linköpings SK
2:39:32.957100
+36:09.216800
47.3p
19
Emanuel Karlsson
Nerikes Kils SK
2:40:00.959900
+36:37.219600
47.1p
20
Svante Ivarsson
Karlslunds IF SF
2:40:07.960600
+36:44.220300
47.1p
21
Robert Granath
Nerikes Kils SK
2:41:08.966700
+37:45.226400
46.7p
22
Fredrik Dahlsberg
Strömtorps IK
2:41:37.969600
+38:14.229300
46.6p
23
Anders Magnusson
Storsjö IF
2:41:43.970200
+38:20.229900
46.6p
24
Magnus Antonsson
Linköpings SK
2:42:57.977600
+39:34.237300
46.2p
25
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:43:47.982600
+40:24.242300
45.9p
26
Suzanna Karlberg
Karlslunds IF SF
2:45:26.992500
+42:03.252200
45.4p
27
Sten Fransson
Örebro Sotarn
2:47:11.1003000
+43:48.262700
44.9p
28
Marcus Silander
Folksamkamraterna
2:50:01.1020000
+46:38.279700
44.0p
29
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
2:50:09.1020800
+46:46.280500
44.0p
30
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:50:46.1024500
+47:23.284200
43.8p
31
David Ludvigsson
Karlslunds IF SF
2:50:56.1025500
+47:33.285200
43.8p
32
Roger Bengtsson
Karlslunds IF SF
2:51:51.1031000
+48:28.290700
43.5p
33
Göran Westerberg
IFK Lindesberg
2:54:39.1047800
+51:16.307500
42.7p
34
Johnnie Blom
IFK Västerås SK
2:54:44.1048300
+51:21.308000
42.7p
35
Kenneth Svensson
Linköpings SK
2:55:01.1050000
+51:38.309700
42.6p
36
Simon Lunöe Pihl
IFK Västerås SK
2:55:06.1050500
+51:43.310200
42.6p
37
Allan Alriksson
Karlslunds IF SF
2:55:19.1051800
+51:56.311500
42.6p
38
Tomas Hägg
Karlslunds IF SF
2:55:39.1053800
+52:16.313500
42.5p
39
Ulf Nordzell
OK Djerf
2:58:44.1072300
+55:21.332000
41.7p
40
Roland Pettersson
Arboga SK
2:59:11.1075000
+55:48.334700
41.6p
41
Karl Arne Löthgren
Grönbo IF
3:00:13.1081200
+56:50.340900
41.3p
42
Lars Jauring
Medåkers IF
3:01:39.1089800
+58:16.349500
40.9p
43
Ronny Orvendal
Heby Allmänna IF
3:02:30.1094900
+59:07.354600
40.7p
44
Kjell Alm
Storsjö IF
3:05:08.1110700
+1:01:45.370400
40.1p
45
Mattias Dahlqvist
OK Skogshjortarna
3:05:12.1111100
+1:01:49.370800
40.1p
46
Anders Zandén
OK Skogshjortarna
3:05:12.1111100
+1:01:49.370800
40.1p
47
Robert Stade
Hammarkinds SK
3:05:28.1112700
+1:02:05.372400
40.0p
48
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
3:07:21.1124000
+1:03:58.383700
39.6p
49
Mats Eriksson
IFK Västerås SK
3:07:30.1124900
+1:04:07.384600
39.5p
50
Stefan Jonsson
Kumla SF
3:07:53.1127200
+1:04:30.386900
39.4p
51
Niclas Camarstrand
Falu IK
3:09:21.1136000
+1:05:58.395700
39.1p
52
Mikael Wester
Vingåkers OK
3:10:11.1141000
+1:06:48.400700
38.9p
53
Hans Rimmerfors
Karlslunds IF SF
3:10:27.1142600
+1:07:04.402300
38.9p
54
Erik Prytz
Garphyttans IF
3:10:38.1143700
+1:07:15.403400
38.8p
55
Mikael Lindell
Sya SK
3:11:15.1147400
+1:07:52.407100
38.7p
56
Stefan Sedin
Malmköpings Alpina SK
3:12:20.1153900
+1:08:57.413600
38.4p
57
Jonathan Hammander
Kfum Örebro
3:14:10.1164900
+1:10:47.424600
38.0p
58
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:17:32.1185100
+1:14:09.444800
37.3p
59
Christina Rygh
Mariestads FK
3:17:38.1185700
+1:14:15.445400
37.3p
60
Anders Andersen
Lycksele IF
3:17:53.1187200
+1:14:30.446900
37.3p
61
Peter Haraldson
Karlslunds IF SF
3:20:28.1202700
+1:17:05.462400
36.7p
62
Per Sonnerby
Hammarby IF SF
3:20:37.1203600
+1:17:14.463300
36.7p
63
Boje Ericson
IFK Tumba SOK
3:21:21.1208000
+1:17:58.467700
36.6p
64
Anders Karlsson
No Club
3:22:59.1217800
+1:19:36.477500
36.2p
65
Johanna Fälth
Karlslunds IF SF
3:24:16.1225500
+1:20:53.485200
36.0p
66
Patrik Gäreskog
Storvreta IK
3:26:42.1240100
+1:23:19.499800
35.5p
67
Andreas Mohlin
Kumla SF
3:26:57.1241600
+1:23:34.501300
35.5p
68
Thomas Stade
Hammarkinds SK
3:27:04.1242300
+1:23:41.502000
35.5p
69
Rolf Eriksson
Kristinehamns OK
3:28:56.1253500
+1:25:33.513200
35.1p
70
Göte Dahlberg
Visborgs OK
3:30:22.1262100
+1:26:59.521800
34.9p
71
Rickard Zaxin
Pålsboda GOIF
3:31:40.1269900
+1:28:17.529600
34.6p
72
Tero Tauriainen
Stora Sundby GOIF
3:31:53.1271200
+1:28:30.530900
34.6p
73
Jan-Ingvar Dahlgren
Tunafors SK
3:31:59.1271800
+1:28:36.531500
34.6p
74
Vesa Hiltula
IFK Mora SK
3:37:20.1303900
+1:33:57.563600
33.6p
75
Jonas Schening
Axa SC
3:38:01.1308000
+1:34:38.567700
33.5p
76
Henrik Lundberg
Axa SC
3:38:04.1308300
+1:34:41.568000
33.5p
77
Mats Åström
Wedevågs IF
3:41:50.1330900
+1:38:27.590600
32.9p
78
Åsa Hammander
Mif-Örebro
3:41:59.1331800
+1:38:36.591500
32.9p
79
Stina Johansson
Lycksele IF
3:47:28.1364700
+1:44:05.624400
32.0p
80
Johan Möllerström
Storvreta IK
4:02:16.1453500
+1:58:53.713200
29.9p