Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
2:10:54.785300
59.1p
2
Elin Blomfeldt
Gävle SK
2:17:04.822300
+6:10.36900
56.1p
3
Kristin Larsson
Överkalix IF
2:32:03.912200
+21:09.126800
49.9p
4
Helene Sandberg
Garphyttans IF
2:33:14.919300
+22:20.133900
49.5p
5
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
2:37:01.942000
+26:07.156600
48.1p
6
Emma Fransson
Karlslunds IF SF
2:48:48.1012700
+37:54.227300
44.4p
7
Rut Svensson
Norabygdens SK
2:50:41.1024000
+39:47.238600
43.8p
8
Hanna Kask
Karlslunds IF SF
2:51:16.1027500
+40:22.242100
43.7p
9
Anette Karlsson
Strömtorps IK
2:53:42.1042100
+42:48.256700
43.0p
10
Ellen Eckerbom
IFK Sävsjö SK
3:00:31.1083000
+49:37.297600
41.2p
11
Anette Olsson
Östervåla IF
3:02:27.1094600
+51:33.309200
40.7p
12
Cecilia Ageman
Boo IF
3:07:09.1122800
+56:15.337400
39.6p
13
Karin Winblad
Skogsluffarnas OK
3:13:00.1157900
+1:02:06.372500
38.3p
14
Matilda Enlund
Accenture IF
3:32:58.1277700
+1:22:04.492300
34.4p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:35:55.575400
85.3p
2
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:35:57.575600
+2.100
85.2p
3
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:40:47.604600
+4:52.29100
80.3p
4
Anders Johansson
Högsäters GF
1:42:02.612100
+6:07.36600
79.2p
5
Tobias Westman
Ragunda IF
1:44:09.624800
+8:14.49300
77.2p
6
Tryggve Malm
Garphyttans IF
1:45:17.631600
+9:22.56100
76.3p
7
John Karlsson
K3 IF
1:45:26.632500
+9:31.57000
76.1p
8
Magnus Gadefors
Väsby SK
1:49:51.659000
+13:56.83500
72.5p
9
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:50:02.660100
+14:07.84600
72.4p
10
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:50:41.664000
+14:46.88500
71.9p
11
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
1:51:04.666300
+15:09.90800
71.6p
12
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
1:51:36.669500
+15:41.94000
71.2p
13
Lennart Holmström
IF Åland
1:52:15.673400
+16:20.97900
70.7p
14
Ola Jäderberg
Leksands SK
1:53:16.679500
+17:21.104000
69.9p
15
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:53:33.681200
+17:38.105700
69.7p
16
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:54:37.687600
+18:42.112100
69.0p
17
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
1:55:33.693200
+19:38.117700
68.3p
18
Henric Malmqvist
Saltsjöbadens SLK
1:55:39.693800
+19:44.118300
68.3p
19
Andreas Pettersson
Kumla SF
1:56:08.696700
+20:13.121200
67.9p
20
Erik Malm
Karlslunds IF SF
1:57:16.703500
+21:21.128000
67.2p
21
Magnus Graas
OK Linné
1:57:24.704300
+21:29.128800
67.1p
22
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
1:58:00.707900
+22:05.132400
66.7p
23
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
1:59:09.714800
+23:14.139300
65.9p
24
Tobias Thorsson
IK Trenne
1:59:32.717100
+23:37.141600
65.7p
25
Staffan Johansson
Grytgöls IK
2:00:24.722300
+24:29.146800
65.1p
26
Royne Myrman
Nävekvarn GOIF
2:00:31.723000
+24:36.147500
65.1p
27
Johan Nyman
SOL Tranås
2:01:12.727100
+25:17.151600
64.6p
28
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:01:25.728400
+25:30.152900
64.5p
29
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:01:55.731400
+26:00.155900
64.2p
30
Daniel Nordström
Karlslunds IF SF
2:01:57.731600
+26:02.156100
64.2p
31
Tommy Holgersson
Forsa IF
2:02:28.734700
+26:33.159200
63.9p
32
Björn Strandell
Karlslunds IF SF
2:02:56.737500
+27:01.162000
63.6p
33
Peter Åhlen
SK Skinnsberg
2:03:52.743100
+27:57.167600
63.0p
34
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:04:59.749800
+29:04.174300
62.4p
35
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:05:11.751000
+29:16.175500
62.3p
36
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:05:58.755700
+30:03.180200
61.8p
37
Jaakko Oinonen
Torshälla-Nyby IS
2:06:01.756000
+30:06.180500
61.8p
38
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:06:31.759000
+30:36.183500
61.5p
39
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
2:06:38.759700
+30:43.184200
61.4p
40
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:06:43.760200
+30:48.184700
61.4p
41
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:07:05.762400
+31:10.186900
61.2p
42
Pontus Rygh
Mariestads FK
2:07:17.763600
+31:22.188100
61.1p
43
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:07:22.764100
+31:27.188600
61.0p
44
Tomas Johannesson
Karlslunds IF SF
2:07:33.765200
+31:38.189700
60.9p
45
Mattias Nestor
Vreta Skid o Mk
2:08:11.769000
+32:16.193500
60.6p
46
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:08:48.772700
+32:53.197200
60.2p
47
Magnus Dahlgren
Linköpings SK
2:09:36.777500
+33:41.202000
59.8p
48
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:10:04.780300
+34:09.204800
59.6p
49
Staffan Juliusson
Karlslunds IF SF
2:11:19.787800
+35:24.212300
58.9p
50
Tobias Almqvist
FK Vittus
2:11:22.788100
+35:27.212600
58.9p
51
Robert Nyman
SOL Tranås
2:11:41.790000
+35:46.214500
58.7p
52
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:12:52.797100
+36:57.221600
58.1p
53
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:13:32.801100
+37:37.225600
57.8p
54
Patrik Gustafsson
Vreta Skid o Mk
2:14:20.805900
+38:25.230400
57.4p
55
Ove Thorsson
IK Trenne
2:14:27.806600
+38:32.231100
57.3p
56
Göran Isaksson
Nyköpings OK
2:16:07.816600
+40:12.241100
56.5p
57
Mattias Petersson
OK Denseln
2:16:10.816900
+40:15.241400
56.5p
58
Peter Lundin
Östervåla IF
2:17:09.822800
+41:14.247300
56.1p
59
Oskar Arlebo
Karlslunds IF SF
2:18:19.829800
+42:24.254300
55.5p
60
Johan Thalin
Heby Allmänna IF
2:18:37.831600
+42:42.256100
55.4p
61
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:19:28.836700
+43:33.261200
55.0p
62
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:19:55.839400
+44:00.263900
54.8p
63
Jan-Ingvar Gyulai
Sundbybergs IK
2:20:02.840100
+44:07.264600
54.8p
64
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:20:06.840500
+44:11.265000
54.7p
65
Roland Robertsson
Hällbybrunns IF
2:20:48.844700
+44:53.269200
54.4p
66
Alfred Duse
Svenskt Näringslivs IF
2:20:52.845100
+44:57.269600
54.4p
67
Erik Olsson
SOK 68
2:20:57.845600
+45:02.270100
54.3p
68
Nils-Arne Arvidsson
Storådalens SK
2:21:09.846800
+45:14.271300
54.3p
69
Patrick Malmberg
Karlslunds IF SF
2:22:24.854300
+46:29.278800
53.7p
70
Mats Bergvall
Östansjö SK
2:22:28.854700
+46:33.279200
53.7p
71
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:23:45.862400
+47:50.286900
53.1p
72
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
2:23:49.862800
+47:54.287300
53.1p
73
Tor Nordqvust
Handelsbankens IF
2:23:56.863500
+48:01.288000
53.1p
74
Patrik Permats
Stockholm Speedskaters
2:26:11.877000
+50:16.301500
52.1p
75
Johan Pettersson
Riksbankens IF
2:27:02.882100
+51:07.306600
51.8p
76
Bo Granstedt
IK Hakarpspojkarna
2:27:10.882900
+51:15.307400
51.8p
77
Tobias Engström
Linköpings SK
2:27:25.884400
+51:30.308900
51.7p
78
Ove Karlsson
OK Denseln
2:28:04.888300
+52:09.312800
51.4p
79
Christer Brånn
Kumla SF
2:29:00.893900
+53:05.318400
51.0p
80
Gunnar Jansson
Kilsmo IK
2:29:13.895200
+53:18.319700
51.0p
81
Johan Olsson
SOK 68
2:29:28.896700
+53:33.321200
50.9p
82
Tommy Larsson
Kilafors SK
2:29:36.897500
+53:41.322000
50.8p
83
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:29:38.897700
+53:43.322200
50.8p
84
Björn Bergqvist
Garphyttans IF
2:29:59.899800
+54:04.324300
50.7p
85
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
2:30:01.900000
+54:06.324500
50.6p
86
Mats Eriksson
Sensus Stockholm
2:30:06.900500
+54:11.325000
50.6p
87
Victor Hein
Sas-Klubben
2:30:30.902900
+54:35.327400
50.5p
88
Johan Hein
Svenskt Näringslivs IF
2:30:31.903000
+54:36.327500
50.5p
89
Krister Anttila Egeryd
Meritor FK
2:30:40.903900
+54:45.328400
50.4p
90
Manne Freyland
SOK Aneby
2:31:30.908900
+55:35.333400
50.1p
91
David Jonsson
Karlslunds IF SF
2:31:37.909600
+55:42.334100
50.0p
92
Thomas Almqvist
FK Vittus
2:31:39.909800
+55:44.334300
50.0p
93
Leif Åhman
Hägersta GF
2:31:47.910600
+55:52.335100
50.0p
94
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
2:32:09.912800
+56:14.337300
49.9p
95
Per-Emil Eliasson
Abb IF SK
2:32:32.915100
+56:37.339600
49.7p
96
Lars Larsson
Nybro Ski
2:33:57.923600
+58:02.348100
49.2p
97
Johan Lindholm
Karlslunds IF SF
2:34:05.924400
+58:10.348900
49.1p
98
Jon Orvendal
Heby Allmänna IF
2:34:11.925000
+58:16.349500
49.1p
99
Kent Rubensson
SOL Tranås
2:35:45.934400
+59:50.358900
48.6p
100
Robert Nilsson
Skandia Kamratförening IF
2:36:32.939100
+1:00:37.363600
48.3p
101
Anders Kihl
Östervåla IF
2:38:24.950300
+1:02:29.374800
47.6p
102
Henrik Lundström
Östervåla IF
2:38:25.950400
+1:02:30.374900
47.6p
103
Ola S Gustafsson
SOK Aneby
2:39:05.954400
+1:03:10.378900
47.4p
104
Magnus Fransson
SOK Aneby
2:39:07.954600
+1:03:12.379100
47.4p
105
Yngve Ernst Larsen
Grebo Smk
2:39:27.956600
+1:03:32.381100
47.3p
106
Martin Zetterström
Täby IS SK
2:39:33.957200
+1:03:38.381700
47.3p
107
Michael Johansson
Sya SK
2:39:40.957900
+1:03:45.382400
47.2p
108
Urban Ståhl
Täby OK
2:39:52.959100
+1:03:57.383600
47.2p
109
Henrik Ramstedt
Kimstad GOIF
2:40:31.963000
+1:04:36.387500
46.9p
110
Philip Schröderheim
Nacka Värmdö SK
2:40:52.965100
+1:04:57.389600
46.8p
111
Fredrik Millertsson
Karlslunds IF SF
2:41:48.970700
+1:05:53.395200
46.5p
112
Lars R. Johnsson
Hällbybrunns IF
2:43:05.978400
+1:07:10.402900
46.1p
113
Per Lindgren
OK Denseln
2:43:40.981900
+1:07:45.406400
45.9p
114
Ulf Malmborg
Skogsluffarnas OK
2:45:14.991300
+1:09:19.415800
45.5p
115
Max Bergström
IK Stern
2:45:32.993100
+1:09:37.417600
45.4p
116
Per Jansson
Kilsmo IK
2:46:05.996400
+1:10:10.420900
45.2p
117
Lars Israels
Kuddby IF
2:46:05.996400
+1:10:10.420900
45.2p
118
Magnus Johansson
Åby SOK
2:48:20.1009900
+1:12:25.434400
44.5p
119
Anders Olsson
Jm-Konc IF
2:49:09.1014800
+1:13:14.439300
44.3p
120
Mikael Brage
Sya SK
2:50:27.1022600
+1:14:32.447100
43.9p
121
Mikael Söderblom
Herrljunga Skid o OL
2:50:48.1024700
+1:14:53.449200
43.8p
122
Matts Olsén
Linköpings SK
2:52:04.1032300
+1:16:09.456800
43.5p
123
Magnus Callavik
Abb IF SK
2:53:51.1043000
+1:17:56.467500
43.0p
124
Jörgen Larsson
Forserums SOK
2:54:39.1047800
+1:18:44.472300
42.7p
125
Erik Landergren
Stenkyrka IF
2:55:00.1049900
+1:19:05.474400
42.6p
126
Mikael Lehto
Kumla SF
2:55:06.1050500
+1:19:11.475000
42.6p
127
Daniel Joelsson
Brännans IF
2:56:35.1059400
+1:20:40.483900
42.2p
128
Per Andersson
Sya SK
2:57:15.1063400
+1:21:20.487900
42.1p
129
Lars Starrin
Brännans IF
2:57:36.1065500
+1:21:41.490000
42.0p
130
Holger Pettersson
Björke SK
2:58:05.1068400
+1:22:10.492900
41.8p
131
Johan Eriksson
Karlslunds IF SF
3:00:13.1081200
+1:24:18.505700
41.3p
132
Per Kungsberger
Östansjö SK
3:00:30.1082900
+1:24:35.507400
41.2p
133
Mattias Agerhall
Sya SK
3:01:19.1087800
+1:25:24.512300
41.0p
134
Fredrik Hedberg
Accenture IF
3:02:48.1096700
+1:26:53.521200
40.6p
135
Fredrik Holtenius
Uppsala Studenters IF
3:04:05.1104400
+1:28:10.528900
40.3p
136
Fredrik Blomkvist
Högsjö GF
3:04:56.1109500
+1:29:01.534000
40.1p
137
Fredrik Andersson
Sya SK
3:05:09.1110800
+1:29:14.535300
40.1p
138
Kalle Norrby
OK Skogshjortarna
3:07:33.1125200
+1:31:38.549700
39.5p
139
Niclas Westholm
Karlslunds IF SF
3:09:08.1134700
+1:33:13.559200
39.2p
140
Fredrik Lundin
Karlslunds IF SF
3:10:53.1145200
+1:34:58.569700
38.8p
141
Kjell Holtenius
Sunnersta Aif
3:16:32.1179100
+1:40:37.603600
37.5p
142
Risto Sunell
Täby IS SK
3:17:18.1183700
+1:41:23.608200
37.4p
143
Gunnar Eriksson
Linköpings SK
3:18:11.1189000
+1:42:16.613500
37.2p
144
Hans Peterson
Kimstad GOIF
3:21:48.1210700
+1:45:53.635200
36.5p
145
Mattias Karlsson
Handelsbankens IF
3:29:57.1259600
+1:54:02.684100
34.9p
146
Karl Andersson
Axa SC
3:36:32.1299100
+2:00:37.723600
33.8p
147
Reino Stenqvist
Riddarhytte SK
3:42:02.1332100
+2:06:07.756600
32.9p
148
Anders Persson
Sjövalla FK
3:54:58.1409700
+2:19:03.834200
30.9p
149
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
4:12:02.1512100
+2:36:07.936600
28.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Norling
OK Landehof
2:03:23.740200
63.3p
2
Peter Ström
Kopparbergs IF
2:10:52.785100
+7:29.44800
59.2p
3
David Håkanson
Ulricehamns IF
2:17:36.825500
+14:13.85200
55.9p
4
Johan Williamson
Gustavsvik Gk
2:23:33.861200
+20:10.120900
53.2p
5
Johan Andersson
No Club
2:24:04.864300
+20:41.124000
53.0p
6
Jörgen Karlsson
Järnvägsmännens IF
2:26:48.880700
+23:25.140400
51.9p
7
Per-Henry Persson
Norabygdens SK
2:29:01.894000
+25:38.153700
51.0p
8
Jonas Jalmsjö
FK Herkules
2:30:54.905300
+27:31.165000
50.3p
9
Robert Visti
Länsförsäkringar IF
2:32:58.917700
+29:35.177400
49.6p
10
Arne Hellström
Svennevads IF
2:33:16.919500
+29:53.179200
49.4p
11
Jörgen Berg
Oxvretens SK
2:33:53.923200
+30:30.182900
49.2p
12
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
2:34:06.924500
+30:43.184200
49.1p
13
Roger Carlson
Norabygdens SK
2:35:53.935200
+32:30.194900
48.5p
14
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
2:37:04.942300
+33:41.202000
48.1p
15
Krister Nyrén
Heds IF
2:37:23.944200
+34:00.203900
48.0p
16
Torbjörn Bäck
Ernst & Young SK
2:38:51.953000
+35:28.212700
47.5p
17
Jonas Öhling
Karlslunds IF SF
2:39:04.954300
+35:41.214000
47.4p
18
Peter Gustavsson
Linköpings SK
2:39:32.957100
+36:09.216800
47.3p
19
Emanuel Karlsson
Nerikes Kils SK
2:40:00.959900
+36:37.219600
47.1p
20
Svante Ivarsson
Karlslunds IF SF
2:40:07.960600
+36:44.220300
47.1p
21
Robert Granath
Nerikes Kils SK
2:41:08.966700
+37:45.226400
46.7p
22
Fredrik Dahlsberg
Strömtorps IK
2:41:37.969600
+38:14.229300
46.6p
23
Anders Magnusson
Storsjö IF
2:41:43.970200
+38:20.229900
46.6p
24
Magnus Antonsson
Linköpings SK
2:42:57.977600
+39:34.237300
46.2p
25
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:43:47.982600
+40:24.242300
45.9p
26
Suzanna Karlberg
Karlslunds IF SF
2:45:26.992500
+42:03.252200
45.4p
27
Sten Fransson
Örebro Sotarn
2:47:11.1003000
+43:48.262700
44.9p
28
Marcus Silander
Folksamkamraterna
2:50:01.1020000
+46:38.279700
44.0p
29
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
2:50:09.1020800
+46:46.280500
44.0p
30
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:50:46.1024500
+47:23.284200
43.8p
31
David Ludvigsson
Karlslunds IF SF
2:50:56.1025500
+47:33.285200
43.8p
32
Roger Bengtsson
Karlslunds IF SF
2:51:51.1031000
+48:28.290700
43.5p
33
Göran Westerberg
IFK Lindesberg
2:54:39.1047800
+51:16.307500
42.7p
34
Johnnie Blom
IFK Västerås SK
2:54:44.1048300
+51:21.308000
42.7p
35
Kenneth Svensson
Linköpings SK
2:55:01.1050000
+51:38.309700
42.6p
36
Simon Lunöe Pihl
IFK Västerås SK
2:55:06.1050500
+51:43.310200
42.6p
37
Allan Alriksson
Karlslunds IF SF
2:55:19.1051800
+51:56.311500
42.6p
38
Tomas Hägg
Karlslunds IF SF
2:55:39.1053800
+52:16.313500
42.5p
39
Ulf Nordzell
OK Djerf
2:58:44.1072300
+55:21.332000
41.7p
40
Roland Pettersson
Arboga SK
2:59:11.1075000
+55:48.334700
41.6p
41
Karl Arne Löthgren
Grönbo IF
3:00:13.1081200
+56:50.340900
41.3p
42
Lars Jauring
Medåkers IF
3:01:39.1089800
+58:16.349500
40.9p
43
Ronny Orvendal
Heby Allmänna IF
3:02:30.1094900
+59:07.354600
40.7p
44
Kjell Alm
Storsjö IF
3:05:08.1110700
+1:01:45.370400
40.1p
45
Mattias Dahlqvist
OK Skogshjortarna
3:05:12.1111100
+1:01:49.370800
40.1p
46
Anders Zandén
OK Skogshjortarna
3:05:12.1111100
+1:01:49.370800
40.1p
47
Robert Stade
Hammarkinds SK
3:05:28.1112700
+1:02:05.372400
40.0p
48
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
3:07:21.1124000
+1:03:58.383700
39.6p
49
Mats Eriksson
IFK Västerås SK
3:07:30.1124900
+1:04:07.384600
39.5p
50
Stefan Jonsson
Kumla SF
3:07:53.1127200
+1:04:30.386900
39.4p
51
Niclas Camarstrand
Falu IK
3:09:21.1136000
+1:05:58.395700
39.1p
52
Mikael Wester
Vingåkers OK
3:10:11.1141000
+1:06:48.400700
38.9p
53
Hans Rimmerfors
Karlslunds IF SF
3:10:27.1142600
+1:07:04.402300
38.9p
54
Erik Prytz
Garphyttans IF
3:10:38.1143700
+1:07:15.403400
38.8p
55
Mikael Lindell
Sya SK
3:11:15.1147400
+1:07:52.407100
38.7p
56
Stefan Sedin
Malmköpings Alpina SK
3:12:20.1153900
+1:08:57.413600
38.4p
57
Jonathan Hammander
Kfum Örebro
3:14:10.1164900
+1:10:47.424600
38.0p
58
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:17:32.1185100
+1:14:09.444800
37.3p
59
Christina Rygh
Mariestads FK
3:17:38.1185700
+1:14:15.445400
37.3p
60
Anders Andersen
Lycksele IF
3:17:53.1187200
+1:14:30.446900
37.3p
61
Peter Haraldson
Karlslunds IF SF
3:20:28.1202700
+1:17:05.462400
36.7p
62
Per Sonnerby
Hammarby IF SF
3:20:37.1203600
+1:17:14.463300
36.7p
63
Boje Ericson
IFK Tumba SOK
3:21:21.1208000
+1:17:58.467700
36.6p
64
Anders Karlsson
No Club
3:22:59.1217800
+1:19:36.477500
36.2p
65
Johanna Fälth
Karlslunds IF SF
3:24:16.1225500
+1:20:53.485200
36.0p
66
Patrik Gäreskog
Storvreta IK
3:26:42.1240100
+1:23:19.499800
35.5p
67
Andreas Mohlin
Kumla SF
3:26:57.1241600
+1:23:34.501300
35.5p
68
Thomas Stade
Hammarkinds SK
3:27:04.1242300
+1:23:41.502000
35.5p
69
Rolf Eriksson
Kristinehamns OK
3:28:56.1253500
+1:25:33.513200
35.1p
70
Göte Dahlberg
Visborgs OK
3:30:22.1262100
+1:26:59.521800
34.9p
71
Rickard Zaxin
Pålsboda GOIF
3:31:40.1269900
+1:28:17.529600
34.6p
72
Tero Tauriainen
Stora Sundby GOIF
3:31:53.1271200
+1:28:30.530900
34.6p
73
Jan-Ingvar Dahlgren
Tunafors SK
3:31:59.1271800
+1:28:36.531500
34.6p
74
Vesa Hiltula
IFK Mora SK
3:37:20.1303900
+1:33:57.563600
33.6p
75
Jonas Schening
Axa SC
3:38:01.1308000
+1:34:38.567700
33.5p
76
Henrik Lundberg
Axa SC
3:38:04.1308300
+1:34:41.568000
33.5p
77
Mats Åström
Wedevågs IF
3:41:50.1330900
+1:38:27.590600
32.9p
78
Åsa Hammander
Mif-Örebro
3:41:59.1331800
+1:38:36.591500
32.9p
79
Stina Johansson
Lycksele IF
3:47:28.1364700
+1:44:05.624400
32.0p
80
Johan Möllerström
Storvreta IK
4:02:16.1453500
+1:58:53.713200
29.9p