Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Junior Cup
2009-12-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
41:54.251310
88.0p
2
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
42:18.253770
+24.2360
87.2p
3
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
42:19.253810
+25.2400
87.2p
4
David Frisk
IFK Mora SK
42:29.254870
+35.3460
86.8p
5
Markus Ottosson
Skellefteå SK
42:31.255010
+37.3600
86.8p
6
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
42:40.255960
+46.4550
86.5p
7
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
42:44.256340
+50.4930
86.4p
8
Fredrik Byström
Sollefteå SK
42:52.257150
+58.5740
86.1p
9
Bill Impola
Norbergs SK
42:56.257540
+1:02.6130
86.0p
10
David Hedlund
Piteå Elit SK
43:04.258360
+1:10.6950
85.8p
11
Joakim Engström
IFK Mora SK
43:05.258430
+1:11.7020
85.7p
12
Anders Svanebo
Stockviks SF
43:23.260240
+1:29.8830
85.2p
13
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
43:27.260680
+1:33.9270
85.1p
14
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
43:32.261110
+1:38.9700
84.9p
15
Lars Suther
IFK Mora SK
43:32.261150
+1:38.9740
84.9p
16
Anders Solin
IFK Mora SK
43:40.261910
+1:46.10500
84.7p
17
Lars Nelson
Funäsdalens IF
43:45.262450
+1:51.11040
84.5p
18
Peter Jönsson
Ramsele IK
43:53.263260
+1:59.11850
84.3p
19
Tor Larsson
Skellefteå SK
43:56.263580
+2:02.12170
84.2p
20
Magnus Myhr
Åsarna IK
43:57.263670
+2:03.12260
84.2p
21
Gustav Hall
IFK Mora SK
43:59.263870
+2:05.12460
84.1p
22
Andreas Svanebo
Stockviks SF
44:02.264120
+2:08.12710
84.0p
23
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
44:06.264510
+2:12.13100
83.9p
24
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
44:11.265080
+2:17.13670
83.7p
25
Magnus Engström
Stockviks SF
44:14.265360
+2:20.13950
83.7p
26
Martin Rosvall
Lycksele IF
44:22.266160
+2:28.14750
83.4p
27
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
44:31.267060
+2:37.15650
83.2p
28
Anders Jonsson
Stockviks SF
44:32.267140
+2:38.15730
83.1p
29
Hampus Lindblom
Åsarna IK
44:38.267780
+2:44.16370
83.0p
30
Gustav Nordström
Gävle SK
44:43.268200
+2:48.16790
82.8p
31
Klas Nilsson
Skellefteå SK
44:58.269710
+3:04.18300
82.4p
32
Mikael Ojala
Östersunds SK
45:04.270320
+3:10.18910
82.2p
33
Tobias Engblom
Stöde IF
45:14.271310
+3:20.19900
82.0p
34
Daniel Johansson
IFK Umeå
45:22.272150
+3:28.20740
81.7p
35
Daniel Sonntag
Bodens SK
45:25.272480
+3:31.21070
81.6p
36
Jim Åhl
Bodens SK
45:27.272690
+3:33.21280
81.6p
37
Björn Gund
Åsarna IK
45:52.275130
+3:58.23720
80.9p
38
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
46:06.276510
+4:12.25100
80.5p
39
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
46:08.276780
+4:14.25370
80.5p
40
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
46:24.278320
+4:30.26910
80.0p
41
Tomas Persson
Piteå Elit SK
47:23.284220
+5:29.32810
78.5p
42
Anton Södergren
Skellefteå SK
47:25.284400
+5:30.32990
78.5p
43
Kristoffer Linder
IFK Kiruna
47:37.285670
+5:43.34260
78.1p
44
Fredrik Lindström
Lycksele IF
47:43.286260
+5:49.34850
78.0p
45
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
48:53.293270
+6:59.41860
76.2p
46
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
49:18.295700
+7:23.44290
75.7p
47
Rikard Larsson
Näsvikens IK
50:13.301210
+8:19.49800
74.4p
48
Daniel Halvarsson
Bodens SK
51:43.310290
+9:49.58880
72.3p
49
Linus Palolampi
Tynderö IK
52:11.313060
+10:17.61650
71.7p