Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Junior Cup
2009-12-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
41:54.251310
88.0p
2
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
42:18.253770
+24.2360
87.2p
3
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
42:19.253810
+25.2400
87.2p
4
David Frisk
IFK Mora SK
42:29.254870
+35.3460
86.8p
5
Markus Ottosson
Skellefteå SK
42:31.255010
+37.3600
86.8p
6
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
42:40.255960
+46.4550
86.5p
7
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
42:44.256340
+50.4930
86.4p
8
Fredrik Byström
Sollefteå SK
42:52.257150
+58.5740
86.1p
9
Bill Impola
Norbergs SK
42:56.257540
+1:02.6130
86.0p
10
David Hedlund
Piteå Elit SK
43:04.258360
+1:10.6950
85.8p
11
Joakim Engström
IFK Mora SK
43:05.258430
+1:11.7020
85.7p
12
Anders Svanebo
Stockviks SF
43:23.260240
+1:29.8830
85.2p
13
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
43:27.260680
+1:33.9270
85.1p
14
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
43:32.261110
+1:38.9700
84.9p
15
Lars Suther
IFK Mora SK
43:32.261150
+1:38.9740
84.9p
16
Anders Solin
IFK Mora SK
43:40.261910
+1:46.10500
84.7p
17
Lars Nelson
Funäsdalens IF
43:45.262450
+1:51.11040
84.5p
18
Peter Jönsson
Ramsele IK
43:53.263260
+1:59.11850
84.3p
19
Tor Larsson
Skellefteå SK
43:56.263580
+2:02.12170
84.2p
20
Magnus Myhr
Åsarna IK
43:57.263670
+2:03.12260
84.2p
21
Gustav Hall
IFK Mora SK
43:59.263870
+2:05.12460
84.1p
22
Andreas Svanebo
Stockviks SF
44:02.264120
+2:08.12710
84.0p
23
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
44:06.264510
+2:12.13100
83.9p
24
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
44:11.265080
+2:17.13670
83.7p
25
Magnus Engström
Stockviks SF
44:14.265360
+2:20.13950
83.7p
26
Martin Rosvall
Lycksele IF
44:22.266160
+2:28.14750
83.4p
27
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
44:31.267060
+2:37.15650
83.2p
28
Anders Jonsson
Stockviks SF
44:32.267140
+2:38.15730
83.1p
29
Hampus Lindblom
Åsarna IK
44:38.267780
+2:44.16370
83.0p
30
Gustav Nordström
Gävle SK
44:43.268200
+2:48.16790
82.8p
31
Klas Nilsson
Skellefteå SK
44:58.269710
+3:04.18300
82.4p
32
Mikael Ojala
Östersunds SK
45:04.270320
+3:10.18910
82.2p
33
Tobias Engblom
Stöde IF
45:14.271310
+3:20.19900
82.0p
34
Daniel Johansson
IFK Umeå
45:22.272150
+3:28.20740
81.7p
35
Daniel Sonntag
Bodens SK
45:25.272480
+3:31.21070
81.6p
36
Jim Åhl
Bodens SK
45:27.272690
+3:33.21280
81.6p
37
Björn Gund
Åsarna IK
45:52.275130
+3:58.23720
80.9p
38
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
46:06.276510
+4:12.25100
80.5p
39
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
46:08.276780
+4:14.25370
80.5p
40
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
46:24.278320
+4:30.26910
80.0p
41
Tomas Persson
Piteå Elit SK
47:23.284220
+5:29.32810
78.5p
42
Anton Södergren
Skellefteå SK
47:25.284400
+5:30.32990
78.5p
43
Kristoffer Linder
IFK Kiruna
47:37.285670
+5:43.34260
78.1p
44
Fredrik Lindström
Lycksele IF
47:43.286260
+5:49.34850
78.0p
45
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
48:53.293270
+6:59.41860
76.2p
46
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
49:18.295700
+7:23.44290
75.7p
47
Rikard Larsson
Näsvikens IK
50:13.301210
+8:19.49800
74.4p
48
Daniel Halvarsson
Bodens SK
51:43.310290
+9:49.58880
72.3p
49
Linus Palolampi
Tynderö IK
52:11.313060
+10:17.61650
71.7p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
31:03.186250
76.1p
2
Mia Eriksson
Väsby SK
31:34.189320
+30.2970
74.7p
3
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
31:49.190830
+45.4480
74.0p
4
Eva Svensson
IFK Mora SK
32:03.192250
+1:00.5900
73.4p
5
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
32:09.192860
+1:06.6510
73.1p
6
Carolin Andersson
Gellivare SK
32:18.193700
+1:14.7350
72.7p
7
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
32:27.194680
+1:24.8330
72.3p
8
Emma Wikén
Åsarna IK
32:33.195280
+1:30.8930
72.1p
9
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
32:37.195660
+1:34.9310
71.9p
10
Sanna Hallberg
Åsarna IK
32:41.196060
+1:38.9710
71.7p
11
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
32:54.197360
+1:51.11010
71.2p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
33:04.198360
+2:01.12010
70.8p
13
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
33:19.199800
+2:15.13450
70.2p
14
Jennie Öberg
Kalix SK
33:19.199820
+2:15.13470
70.2p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
33:22.200120
+2:18.13770
70.1p
16
Hanna Seppas
Eksjö SOK
33:32.201170
+2:29.14820
69.7p
17
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
33:35.201410
+2:31.15060
69.6p
18
Terese Andersson
Stockviks SF
33:51.203040
+2:47.16690
68.9p
19
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
34:09.204800
+3:05.18450
68.2p
20
Erica Ahnberg
Gellivare SK
34:11.205040
+3:07.18690
68.2p
21
Jennie Jirhed
ÅS IL
34:28.206710
+3:24.20360
67.5p
22
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
34:49.208850
+3:46.22500
66.7p
23
Amanda Mattsson
Stockviks SF
35:06.210550
+4:03.24200
66.1p
24
Lisa K Svensson
Åsarna IK
35:12.211140
+4:08.24790
65.9p
25
Sofie Ekberg
Gellivare SK
35:12.211180
+4:09.24830
65.9p
26
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
35:24.212320
+4:20.25970
65.5p
27
Katja Schwartz
Åsarna IK
36:52.221170
+5:49.34820
62.5p
28
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
38:24.230310
+7:20.43960
59.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jack Impola
Domnarvets GOIF
29:18.175720
81.4p
2
Carl Quicklund
Östersunds SK
29:30.176910
+11.1090
80.8p
3
Martin Bergström
Strömnäs GIF
29:37.177660
+19.1840
80.4p
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
29:58.179770
+40.3950
79.3p
5
Mathias Jonasson
Östersunds SK
30:22.182110
+1:03.6290
78.1p
6
Oscar Persson
SK Bore
30:22.182170
+1:04.6350
78.1p
7
Niklas Persson
Falu IK
30:25.182470
+1:07.6650
77.9p
8
Daniel Svensson
IFK Mora SK
30:26.182550
+1:08.6730
77.9p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
30:40.183990
+1:22.8170
77.2p
10
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
30:52.185120
+1:34.9300
76.7p
11
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
30:54.185330
+1:36.9510
76.6p
12
Bob Impola
Domnarvets GOIF
30:54.185350
+1:36.9530
76.5p
13
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
30:56.185580
+1:38.9760
76.4p
14
Håkan Emilsson
Offerdals SK
31:10.186990
+1:52.11170
75.8p
15
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
31:18.187710
+1:59.11890
75.4p
16
David Nordström
Täfteå IK
31:19.187800
+2:00.11980
75.4p
17
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:23.188210
+2:04.12390
75.2p
18
Per Sandberg
Filipstads SF
31:29.188890
+2:11.13070
74.9p
19
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
31:31.189080
+2:13.13260
74.8p
20
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
31:35.189460
+2:17.13640
74.6p
21
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
31:49.190840
+2:31.15020
74.0p
22
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
31:54.191300
+2:35.15480
73.8p
23
Roman Masalskiy
Russian Federation
32:01.192020
+2:43.16200
73.5p
24
Johan Forsberg
Agnäs IK
32:02.192190
+2:44.16370
73.4p
25
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
32:04.192360
+2:46.16540
73.3p
26
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
32:07.192620
+2:49.16800
73.2p
27
Alexey Vavilov
Russian Federation
32:08.192740
+2:50.16920
73.2p
28
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
32:08.192790
+2:50.16970
73.1p
29
Niklas Niska
Pajala IF
32:09.192800
+2:50.16980
73.1p
30
Ivan Sikov
Russian Federation
32:09.192860
+2:51.17040
73.1p
31
Alexander Engström
Nätra SK
32:10.192910
+2:51.17090
73.1p
32
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
32:10.192920
+2:52.17100
73.1p
33
Johan Häggström
Kalix SK
32:14.193300
+2:55.17480
72.9p
34
Elias Alvebro
Häggenås SK
32:27.194670
+3:09.18850
72.3p
35
Erik Stark
Nordingrå SK
32:28.194730
+3:10.18910
72.3p
36
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
32:35.195400
+3:16.19580
72.0p
37
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
32:38.195750
+3:20.19930
71.9p
38
Pierre Ohlson
Filipstads SF
32:41.196090
+3:23.20270
71.7p
39
Erik Skoglund
Lucksta IF
32:42.196180
+3:24.20360
71.7p
40
Harald Kempe
Tynderö IK
32:43.196250
+3:25.20430
71.7p
41
Mattias Bångman
Offerdals SK
32:44.196350
+3:26.20530
71.6p
42
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
32:54.197320
+3:36.21500
71.2p
43
Jakob Sundin
Nordingrå SK
32:55.197470
+3:37.21650
71.2p
44
Joakim Eriksson
Tierps IF
33:04.198380
+3:46.22560
70.8p
45
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
33:06.198560
+3:48.22740
70.7p
46
Gustav Larsson
Näsvikens IK
33:17.199610
+3:58.23790
70.3p
47
Axel Svedlund
Norbergs SK
33:20.199960
+4:02.24140
70.1p
48
Santeri Uusitalo
Pellon Ponsi
33:23.200240
+4:05.24420
70.0p
49
Dmitry Zaitsev
Russian Federation
33:25.200480
+4:07.24660
69.9p
50
Ilya Linkov
Russian Federation
33:35.201480
+4:17.25660
69.5p
51
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
33:44.202370
+4:26.26550
69.2p
52
Nikolay Sikov
Russian Federation
33:45.202450
+4:27.26630
69.2p
53
Johan Byström
Täfteå IK
33:49.202870
+4:31.27050
69.0p
54
Victor Olsson
Söderala AIK
33:56.203520
+4:38.27700
68.7p
55
Anthony Sorsa
Gellivare SK
33:56.203580
+4:38.27760
68.7p
56
Per Gunnarsson
Lycksele IF
33:58.203770
+4:40.27950
68.6p
57
Zackarias Toresson
OK Nackhe
34:02.204180
+4:44.28360
68.5p
58
Johan Montén
Domnarvets GOIF
34:09.204820
+4:50.29000
68.2p
59
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
34:09.204830
+4:51.29010
68.2p
60
Tim Pettersson
SK Järven
34:16.205590
+4:58.29770
67.9p
61
Dmitry Medvedkov
Russian Federation
34:19.205850
+5:01.30030
67.9p
61
Isak Landström
IFK Umeå
34:19.205850
+5:01.30030
67.9p
63
Anton Hammar
IFK Strömsund
34:20.205980
+5:02.30160
67.8p
64
Martin Norberg
Malmbergets Aif
34:30.206930
+5:12.31110
67.4p
65
Olle Lindfors
Hägersta GF
34:38.207700
+5:19.31880
67.2p
66
Viktor Forsblom
Falu IK
34:43.208290
+5:25.32470
66.9p
67
Carl Andersson
Stockviks SF
34:46.208530
+5:28.32710
66.9p
68
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
34:52.209120
+5:33.33300
66.6p
69
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
34:58.209760
+5:40.33940
66.4p
70
Albin Jonsson
Högbo GOIF
35:00.209940
+5:42.34120
66.3p
71
Anders Sveder
Hällefors SK
35:04.210300
+5:45.34480
66.2p
72
Kim Nilsson
Töcksfors IF
35:05.210460
+5:47.34640
66.2p
73
Henric Öberg
Strömnäs GIF
35:18.211750
+6:00.35930
65.7p
74
Anton Svensson
Åsarna IK
35:21.212020
+6:02.36200
65.6p
75
Tobias Palolampi
Tynderö IK
35:21.212050
+6:03.36230
65.6p
76
Jonas Langman
Leksands SK
35:27.212680
+6:09.36860
65.4p
77
Carl Rapp
Linköpings SK
36:21.218000
+7:02.42180
63.6p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
28:33.171260
83.9p
2
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
29:06.174570
+33.3210
82.1p
3
Anton Lindblad
OK Landehof
29:18.175700
+44.4340
81.5p
4
Simon Sveder
Högbo GOIF
29:38.177750
+1:04.6390
80.4p
5
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
29:39.177860
+1:06.6500
80.3p
6
Oscar Quicklund
Östersunds SK
29:47.178660
+1:14.7300
79.9p
7
Tom Impola
Domnarvets GOIF
29:56.179590
+1:23.8230
79.4p
8
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
30:00.179990
+1:27.8630
79.2p
9
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
30:07.180610
+1:33.9250
78.9p
10
Emil Linell
Högbo GOIF
30:08.180770
+1:35.9410
78.8p
11
Anton Karlsson
Alnö SK
30:16.181550
+1:42.10190
78.4p
12
Per Lindgren
Strömnäs GIF
30:19.181820
+1:45.10460
78.3p
13
Erik Söderman
Stockviks SF
30:26.182500
+1:52.11140
77.9p
14
Henrik Rosén
Lucksta IF
30:28.182700
+1:54.11340
77.8p
15
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
30:38.183700
+2:04.12340
77.3p
16
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
30:41.184020
+2:07.12660
77.2p
17
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
30:50.184940
+2:16.13580
76.7p
18
Erik Simberg
SK Bore
30:56.185530
+2:22.14170
76.5p
19
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
31:05.186440
+2:31.15080
76.0p
20
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
31:16.187500
+2:42.16140
75.5p
21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
31:17.187600
+2:43.16240
75.5p
22
Johan Lövgren
Vännäs SK
31:20.187900
+2:46.16540
75.3p
23
Tobias Nilsson
IFK Umeå
31:39.189870
+3:06.18510
74.4p
24
Marcus Johansson
Borås GIF
31:40.189900
+3:06.18540
74.4p
25
Andreas Kårström
Norrala IF
31:42.190110
+3:08.18750
74.3p
26
Johan Ilhamn
Östersunds SK
31:45.190480
+3:12.19120
74.2p
27
Linus Öberg
Bergeforsens SK
31:46.190500
+3:12.19140
74.2p
28
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
32:00.191940
+3:26.20580
73.5p
29
Torsten Kempe
Tynderö IK
32:04.192360
+3:31.21000
73.3p
30
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
32:07.192640
+3:33.21280
73.2p
31
Hampus Ohlström
IK Rex
32:10.192940
+3:36.21580
73.1p
32
Linus Persson
Hudiksvalls IF
32:13.193290
+3:40.21930
72.9p
33
Carl Olander
OK Landehof
32:16.193520
+3:42.22160
72.8p
34
Emil Ekman
Nässjö SF
32:16.193550
+3:42.22190
72.8p
35
Ronny Wedin
Norbergs SK
32:17.193650
+3:43.22290
72.8p
36
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
32:18.193700
+3:44.22340
72.7p
37
Johan Lindblad
Alnö SK
32:19.193820
+3:45.22460
72.7p
38
Daniel Olsson
Falu IK
32:23.194210
+3:49.22850
72.5p
39
Emil Lagergren
Tynderö IK
32:23.194260
+3:50.22900
72.5p
40
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
32:39.195810
+4:05.24450
71.8p
41
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
32:41.196090
+4:08.24730
71.7p
42
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
32:56.197580
+4:23.26220
71.1p
42
Douglas Amos
Usa
32:56.197580
+4:23.26220
71.1p
44
Erik Johansson
Tranemo IF
32:58.197740
+4:24.26380
71.0p
45
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
32:59.197860
+4:26.26500
71.0p
46
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
33:11.199060
+4:38.27700
70.5p
47
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
33:20.199970
+4:47.28610
70.1p
48
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
33:21.200040
+4:47.28680
70.1p
49
Tobias Ryberg
Leksands SK
33:36.201520
+5:02.30160
69.5p
50
Magnus Björk
IK Rex
33:43.202290
+5:10.30930
69.2p
51
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
33:50.202970
+5:17.31610
69.0p
52
Johan Sjödin
Lycksele IF
34:26.206530
+5:52.35170
67.6p
53
Max Själin
Storumans IK
34:35.207410
+6:01.36050
67.3p
54
Isak Nordqvist
Kalix SK
34:48.208770
+6:15.37410
66.8p
55
Daniel Karlsson
Östersunds SK
35:02.210110
+6:28.38750
66.3p
56
Mikael Johansson
Högsäters GF
35:23.212270
+6:50.40910
65.5p
57
Henrik Dahlén
Tynderö IK
35:38.213720
+7:04.42360
65.0p
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
16:13.97290
69.8p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
16:29.98860
+15.1470
68.6p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
16:29.98880
+15.1490
68.6p
4
Maja Falk
Ulricehamns IF
16:43.100290
+30.2900
67.5p
5
Stina Nilsson
Malungs IF
17:00.101990
+47.4600
66.3p
6
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
17:13.103240
+59.5850
65.4p
7
Lisa Dahl
Offerdals SK
17:18.103760
+1:04.6370
65.0p
8
Julia Jansson
Månkarbo IF
17:23.104230
+1:09.6840
64.7p
9
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
17:26.104540
+1:12.7150
64.5p
10
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
17:27.104680
+1:13.7290
64.4p
11
Maria Sundström
Strömnäs GIF
17:30.104990
+1:17.7600
64.2p
12
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
17:37.105660
+1:23.8270
63.7p
13
Evelina Bångman
Offerdals SK
17:39.105880
+1:25.8490
63.6p
14
Lovisa Modig
Bergnäsets AIK
17:40.105900
+1:26.8510
63.6p
15
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
17:46.106550
+1:32.9160
63.2p
16
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
17:50.106990
+1:37.9600
62.9p
17
Viktoria Brink
Njutångers IF
17:55.107420
+1:41.10030
62.6p
18
Katarina Olsson
Fränsta IK
17:57.107640
+1:43.10250
62.5p
19
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
18:05.108410
+1:51.11020
62.0p
20
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
18:07.108690
+1:54.11300
61.8p
21
Ida Clareus
Offerdals SK
18:17.109660
+2:03.12270
61.2p
22
Caroline Lundgren
Vidsels IK
18:19.109850
+2:05.12460
61.1p
23
Frida Erkers
Leksands SK
18:20.109960
+2:06.12570
61.0p
24
Janita Luttunen
Finland
18:24.110320
+2:10.12930
60.8p
25
Jennifer Lindblom
Svegs IK
18:24.110380
+2:10.12990
60.8p
26
Jenny Landström
Malungs IF
18:25.110480
+2:11.13090
60.7p
27
Alicia Kallin
IFK Mora SK
18:31.111090
+2:18.13700
60.3p
28
Lovisa Sundin
Delsbo IF
18:40.111940
+2:26.14550
59.8p
29
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
18:50.112910
+2:36.15520
59.3p
30
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
18:52.113160
+2:38.15770
59.1p
31
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
18:56.113530
+2:42.16140
58.9p
32
Isabelle Persson
Stöde IF
18:59.113850
+2:45.16460
58.7p
33
Emma Bergström
Kalix SK
19:02.114110
+2:48.16720
58.6p
34
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
19:02.114160
+2:48.16770
58.6p
35
Lina Karlsson
Östersunds SK
19:02.114180
+2:48.16790
58.5p
36
Yuliana Akbulatova
Russian Federation
19:03.114230
+2:49.16840
58.5p
37
Moa Strömquist
Östersunds SK
19:04.114340
+2:50.16950
58.5p
38
Alexandra Persson
IFK Tärendö
19:07.114610
+2:53.17220
58.3p
39
Olivia Lundström
Stockviks SF
19:09.114810
+2:55.17420
58.2p
40
Sara Hallquist
Åsarna IK
19:15.115470
+3:01.18080
57.8p
41
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
19:21.116040
+3:07.18650
57.5p
42
Monica Wiklund
Ramsjö SK
19:21.116090
+3:08.18700
57.5p
43
Felice Hedberg
Norbergs SK
19:37.117640
+3:23.20250
56.7p
44
Malin Fredriksson
Lycksele IF
19:38.117750
+3:24.20360
56.6p
45
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
19:41.118030
+3:27.20640
56.5p
46
Louise Persson
Stöde IF
19:45.118400
+3:31.21010
56.3p
47
Polina Guschina
Russian Federation
19:46.118580
+3:32.21190
56.2p
48
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
19:55.119480
+3:41.22090
55.7p
49
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
20:00.119910
+3:46.22520
55.5p
50
Linnea Nyström
Kågedalens SK
20:02.120170
+3:48.22780
55.4p
51
Sofie Svensson
IK Vista
20:18.121790
+4:05.24400
54.6p
52
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
20:24.122370
+4:10.24980
54.3p
53
Elena Glyzina
Russian Federation
20:39.123860
+4:25.26470
53.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Gävle SK
16:30.98950
68.5p
2
Ida Indahl
Brunflo IF
16:36.99530
+5.480
68.1p
3
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
16:49.100860
+19.1810
67.1p
4
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
17:03.102210
+32.3160
66.1p
5
Malin Nilsson
Malungs IF
17:14.103320
+43.4270
65.3p
6
Kristina Lycke
Malungs IF
17:14.103330
+43.4280
65.3p
7
Josefin Halvarsson
Bodens SK
17:20.103950
+50.4900
64.9p
8
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
17:24.104320
+53.5270
64.6p
9
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
17:25.104490
+55.5440
64.5p
10
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
17:28.104790
+58.5740
64.3p
11
Emmy Thelberg
Valbo Aif
17:30.104960
+1:00.5910
64.2p
12
Anja Ahnberg
Gellivare SK
17:33.105260
+1:03.6210
64.0p
13
Malin Eriksson
Tierps IF
17:34.105360
+1:04.6310
63.9p
14
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
17:41.106040
+1:10.6990
63.5p
15
Vendela Eriksson
Husums IF SK
17:42.106130
+1:11.7080
63.4p
16
Hanna Larsson
Hybo AIK
17:43.106210
+1:12.7160
63.4p
17
Maria Nordström
Brunflo IF
17:49.106850
+1:19.7800
63.0p
18
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
17:49.106890
+1:19.7840
62.9p
19
Eva Johansson
Linköpings SK
17:57.107660
+1:27.8610
62.4p
20
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
17:57.107690
+1:27.8640
62.4p
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
18:01.108050
+1:31.9000
62.2p
22
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
18:02.108110
+1:31.9060
62.2p
23
Malin Eriksson
Söderala AIK
18:03.108220
+1:32.9170
62.1p
24
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:03.108280
+1:33.9230
62.0p
25
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
18:08.108730
+1:37.9680
61.8p
26
Anna Nystedt
Stockviks SF
18:10.108980
+1:40.9930
61.6p
27
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
18:11.109070
+1:41.10020
61.6p
28
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
18:23.110260
+1:53.11210
60.8p
29
Erika Oskarsson
Östersunds SK
18:28.110750
+1:58.11700
60.5p
30
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
18:35.111470
+2:05.12420
60.1p
31
Emelie Stark
Nordingrå SK
18:36.111500
+2:05.12450
60.1p
32
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:46.112580
+2:16.13530
59.5p
33
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
18:55.113480
+2:25.14430
58.9p
34
Emma Bergman
Månkarbo IF
18:56.113570
+2:26.14520
58.9p
35
Evelina Johansson
Ramsjö SK
19:10.114940
+2:39.15890
58.1p
36
Caroline Blombacke
Gellivare SK
19:18.115770
+2:48.16720
57.7p
37
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
19:29.116800
+2:58.17750
57.1p
38
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
19:36.117550
+3:06.18500
56.7p
39
Erica Rönnqvist
Kalix SK
19:41.118060
+3:11.19010
56.5p
40
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
22:28.134730
+5:57.35680
48.9p