Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel Topprace
2018-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 9
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
1:43.10270
2
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
1:43.10290
+0
3
Hedda Fochsen
Täby IS SK
1:47.10640
+3.270
4
Julia Wikander
Alnö SK
1:47.10680
+4.310
5
Stella Kristoffersson
Vårby IK
2:03.12270
+20.1900
6
Elsa Sahlman
Vårby IK
2:04.12360
+20.1990
7
Emma Gärd
Stockviks SF
2:06.12540
+22.2170
8
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
2:07.12680
+24.2310
9
Lina Nilsson
Näsvikens IK
2:08.12760
+24.2390
10
Minnah Nilsson
Lucksta IF
2:10.12920
+26.2550
11
Moa Persson
Täby IS SK
2:10.12970
+26.2600
12
Märta Mannelqvist
Vårby IK
2:10.12990
+27.2620
13
Alice Bryngelsson
Vårby IK
2:15.13440
+31.3070
14
Emma Byström
Vårby IK
2:16.13540
+32.3170
15
Ebba Hedmark
Täby IS SK
2:22.14180
+39.3810
16
Meja Öberg
Vårby IK
2:24.14320
+40.3950
17
Milia Lockner
Selånger SOK
2:30.14940
+46.4570
-
Olivia Andersson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Alma Näsström
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 10
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viola Grändborn
Trönö IK
1:31.9030
2
Agnes Andersson
Tynderö IK
1:36.9540
+5.410
3
Lovisa Lilja
Matfors SK
1:38.9770
+7.640
4
MY Mikaelsson
Vårby IK
1:39.9820
+7.690
5
Molly Sandin
Stockviks SF
1:39.9850
+8.720
6
Agnes Boström
Kovlands IF
1:40.9970
+9.840
6
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
1:40.9970
+9.840
8
Lina Lingman
Trönö IK
1:52.11170
+21.2040
9
Nora Strid
Stockviks SF
1:54.11370
+23.2240
10
Isadora Ugarph Nordström
Näsvikens IK
2:24.14330
+53.5200
11
Emma Perbo
Vårby IK
2:30.14920
+58.5790
-
Ester Sundberg
Sidensjö IK
23:59:59.8639800
D 11
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nilla Grönborg
Kovlands IF
1:31.9080
2
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
1:33.9280
+2.100
3
Frida Bergkvist
Lucksta IF
1:36.9580
+5.400
4
Marie Pavlovská
Trönö IK
1:36.9590
+5.410
5
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
1:37.9620
+5.440
6
Wilma Lindström
Alnö SK
1:39.9860
+7.680
7
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
1:41.10010
+9.830
8
Alva Strand
Selånger SOK
1:42.10180
+11.1000
9
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
1:44.10350
+12.1170
10
Klara Edström
Stockviks SF
1:45.10420
+13.1240
11
Astrid Forslund
Stockviks SF
1:52.11150
+20.1970
12
Enola Jonsson
Alnö SK
1:54.11340
+22.2160
13
Amanda Karunarathna
Matfors SK
2:01.12040
+29.2860
14
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
2:06.12510
+34.3330
15
Noelia Frank
Alnö SK
2:07.12660
+35.3480
16
Alice Andersson
Täby IS SK
2:45.16410
+1:13.7230
D 12
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
1:12.7110
2
Minna Mikaelsson
Vårby IK
1:19.7870
+7.660
3
Emma Forsgren
Vårby IK
1:27.8660
+15.1450
4
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
1:30.8940
+18.1730
5
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
1:30.8960
+18.1750
6
Ebba Westrin
Trönö IK
1:34.9300
+21.2090
7
Maja Olsson
Lucksta IF
1:35.9480
+23.2270
8
Julia Jonsson
Alnö SK
1:36.9530
+24.2320
9
Penny Spets
Vårby IK
1:39.9830
+27.2620
10
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
1:40.9980
+28.2770
11
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
1:40.9990
+28.2780
12
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
1:46.10540
+34.3330
13
Ellen Thermaenius
Täby IS SK
2:07.12650
+55.5440
14
Joline Landqvist
Matfors SK
2:10.12950
+58.5740
-
Alva Norgren
Selånger SOK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
1:34.9300
2
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
1:43.10200
+9.800
3
Julia Byvall
Matfors SK
1:48.10780
+14.1380
4
Emma Strand
Selånger SOK
1:49.10810
+15.1410
5
Saga Östling
Kovlands IF
1:51.11040
+17.1640
6
Elsa Malmgren
Åsarna IK
1:54.11390
+20.1990
7
Moa Flodin
Alnö SK
1:59.11810
+25.2410
8
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:01.12080
+27.2680
9
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
2:02.12190
+28.2790
10
Alva Perbo
Vårby IK
2:20.13960
+46.4560
-
Ida Bergfors
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Ines Lignell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
D 14
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
1:15.7450
2
Tuva Lundin
Alnö SK
1:32.9180
+17.1630
3
Sara Henriksson
Tynderö IK
1:34.9390
+19.1840
4
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:38.9760
+23.2210
5
Ebba Andersson
Stockviks SF
1:39.9830
+23.2280
6
Belle Spets
Vårby IK
1:45.10470
+30.2920
7
Elsa Granholm
Stockviks SF
1:45.10490
+30.2940
8
Nora Westerlund
Vårby IK
1:46.10530
+30.2980
9
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
1:47.10680
+32.3130
10
Tova Grahn
Alnö SK
1:50.10900
+34.3350
11
Terese Terent
Näsvikens IK
1:53.11220
+37.3670
12
Ylva Sandström
Stockviks SF
1:55.11490
+40.3940
13
Louise Jonsson
Alnö SK
1:58.11710
+42.4160
14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:02.12170
+47.4620
15
Nanna Grönborg
Kovlands IF
2:02.12190
+47.4640
16
Amanda Andersson
Tynderö IK
2:30.14970
+1:15.7420
-
Klara Forslund
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Emma Johansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
D 15
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Torshage
Vårby IK
1:31.9010
2
Tove Eriksson
Stockviks SF
1:32.9140
+1.30
3
Amanda Pallin
Alnö SK
1:40.9980
+9.870
4
Tove Karlsson
Täby IS SK
1:47.10690
+16.1580
5
Elin Forsgren
Vårby IK
1:48.10700
+16.1590
6
Moa Hedman
Valbo Aif
1:56.11560
+25.2450
7
Ebba Englund
Bergeforsens SK
1:57.11640
+26.2530
8
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
2:01.12000
+29.2890
9
Lina Lundgren
Bergeforsens SK
2:01.12020
+30.2910
10
Agnes Westrin
Trönö IK
2:03.12210
+32.3100
11
Maja Andersson
Bergeforsens SK
2:06.12500
+34.3390
12
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
2:09.12850
+38.3740
13
Signe Fannkvist
Stockviks SF
2:17.13620
+46.4510
-
Elsa Eriksson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
23:59:59.8639800
D 16
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Karlsson
Täby IS SK
1:39.9830
2
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
1:41.10050
+2.120
3
Emelie Englund
Bergeforsens SK
1:44.10300
+4.370
4
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
1:46.10580
+7.650
5
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:58.11790
+19.1860
6
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
2:00.11940
+21.2010
7
Tove Lundh
Bergeforsens SK
2:02.12100
+22.2170
8
Julia Nordlander
Stockviks SF
2:21.14080
+42.4150
9
Sanna Sundström
Husums IF SK
2:37.15650
+58.5720
H 9
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oscar Gustafsson
Vårby IK
1:32.9110
2
Erik Ellefors
Sigtuna OK
1:36.9580
+4.370
3
Axel Danielsson Johansson
Stockviks SF
1:38.9740
+6.530
4
Mille Björklund
Alnö SK
1:41.10080
+9.870
5
Felix Dahlin
Kovlands IF
1:47.10620
+15.1410
6
Alexander Dufva
Stockviks SF
1:49.10850
+17.1640
7
Samuel Walldén
Stockviks SF
1:50.10990
+18.1780
8
Isak Norgren
Selånger SOK
1:53.11210
+21.2000
9
Herman Eliasson
Lucksta IF
2:00.11950
+28.2740
10
Jonas Lind
Stockviks SF
2:00.11960
+28.2750
11
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
2:07.12670
+35.3460
12
Anton Nolberg
Matfors SK
2:14.13390
+42.4180
13
Gustav Sjödin
Stockviks SF
2:21.14050
+49.4840
14
Björn Andersson
Täby IS SK
2:21.14070
+49.4860
-
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
-
David Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Unger
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 10
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Persson
Lucksta IF
1:15.7420
2
Theo Malm
Vreta Skid o Mk
1:17.7670
+2.150
3
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
1:20.7920
+5.400
4
Albin Tuvesson
Stockviks SF
1:30.8920
+15.1400
5
Manne Olsson
Lucksta IF
1:30.8960
+15.1440
6
Ludvig Johansson
Täby IS SK
1:34.9300
+18.1780
7
Oskar Jansson
Stockviks SF
1:34.9380
+19.1860
8
Sigge Saitton
Vårby IK
1:37.9670
+22.2150
9
Hugo Bergström
Selånger SOK
1:40.9920
+25.2400
10
Samuel Nordlund
Alnö SK
1:41.10040
+26.2520
11
Melker Jakobsson
Alnö SK
1:42.10120
+27.2600
12
Isak Engberg
Stockviks SF
1:48.10720
+33.3200
13
Elias Häggström
Vårby IK
1:58.11700
+42.4180
14
Axel Högberg
Täby IS SK
1:58.11790
+43.4270
15
Leo Nordin
Vårby IK
2:07.12600
+51.5080
-
Samuel Henriksson
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
Elias Furestad
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Henning Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 11
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
1:07.6670
2
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
1:18.7720
+10.950
3
Erik Borg
Hudiksvalls IF
1:19.7810
+11.1040
4
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:23.8240
+15.1470
5
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
1:24.8360
+16.1590
6
Pontus Westfal
Alnö SK
1:24.8390
+17.1620
7
Gustav Grändborn
Trönö IK
1:25.8460
+17.1690
8
Vilgot Lundin
Alnö SK
1:27.8690
+20.1920
9
Kalle Birve
Alnö SK
1:29.8830
+21.2060
10
Andreas Walldén
Stockviks SF
1:31.9010
+23.2240
11
Erik Gustafsson
Vårby IK
1:33.9290
+26.2520
12
Einar Ljungdahl
Matfors SK
1:37.9630
+29.2860
13
Axel Tjärnlund
Stockviks SF
1:40.9900
+32.3130
13
Joel Lindqvist
Matfors SK
1:40.9900
+32.3130
15
Jordan Blomqvist
Matfors SK
1:40.9980
+33.3210
16
James Cunningham
Alnö SK
1:42.10120
+34.3350
17
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:42.10160
+34.3390
18
Albert Östlund
Alnö SK
1:43.10260
+35.3490
19
Alex Andersson
Stockviks SF
1:43.10290
+36.3520
20
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
1:46.10570
+39.3800
21
Erik Nordin
Lucksta IF
1:47.10600
+39.3830
22
Alvin Nordensson
Lucksta IF
1:49.10850
+41.4080
23
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
1:49.10860
+41.4090
24
Anton Hedmark
Täby IS SK
1:53.11210
+45.4440
25
Zack Söderholm
Alnö SK
1:53.11270
+46.4500
26
Albin Persson
Täby IS SK
1:54.11310
+46.4540
-
Jonatan Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 12
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Max Zetterberg
Hudiksvalls IF
1:17.7640
2
Oscar Wikander
Alnö SK
1:17.7650
+0
3
Joel Nilsson
Matfors SK
1:20.7910
+2.170
4
Johan Richardsson
Järpens SK
1:25.8440
+8.700
5
Alfred Johansson
Selånger SOK
1:29.8850
+12.1110
6
Max Svensson
Matfors SK
1:29.8870
+12.1130
7
William Forslund
Stockviks SF
1:35.9490
+18.1750
8
August Lilja
Matfors SK
1:36.9500
+18.1760
9
Emil Lundgren
Stockviks SF
1:37.9630
+19.1890
10
Oskar Holmlund
Alnö SK
1:40.9990
+23.2250
11
Nico Larsson Taja
Jättendals IF
1:41.10010
+23.2270
12
Isak Jeppling
Alnö SK
1:47.10640
+30.2900
13
Joel Byström
Vårby IK
1:52.11180
+35.3440
14
Tom Hammar
Täby IS SK
2:21.14030
+1:03.6290
-
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
H 13
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
1:14.7360
2
Hugo Nordlander
Stockviks SF
1:25.8460
+11.1000
3
Viking Olsson
Husums IF SK
1:27.8640
+12.1180
4
Simon Nordlander
Stockviks SF
1:27.8690
+13.1230
5
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
1:28.8770
+14.1310
6
Tomas Holmgren
Matfors SK
1:28.8790
+14.1330
7
Elis Liukkonen
Stockviks SF
1:34.9300
+19.1840
8
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
1:34.9360
+20.1900
9
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
1:35.9490
+21.2030
10
Mattias Larsson
Matfors SK
1:36.9580
+22.2120
11
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
1:37.9660
+23.2200
12
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
1:40.9950
+25.2490
13
Elias Bengtsson
Tynderö IK
1:43.10230
+28.2770
14
Hampus Bergkvist
Matfors SK
1:43.10250
+28.2790
15
Jason Blomqvist
Matfors SK
1:45.10440
+30.2980
16
Knut Saitton
Vårby IK
1:45.10450
+30.2990
17
Helmer Nordvall
Matfors SK
1:52.11150
+37.3690
18
Viktor Serneborg
Matfors SK
2:27.14650
+1:12.7190
-
David Palmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
H 14
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hilmer Grenedal
Hudiksvalls IF
1:11.7070
2
Johan Borg
Hudiksvalls IF
1:12.7160
+0
3
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
1:20.7930
+8.760
4
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
1:20.7970
+9.800
5
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
1:20.7980
+9.810
6
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
1:24.8350
+12.1180
7
Erik Byström
Vårby IK
1:24.8380
+13.1210
8
Carl Gustafsson
Vårby IK
1:27.8600
+15.1430
9
Valter Ljungdahl
Matfors SK
1:30.8930
+18.1760
10
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
1:31.9020
+19.1850
11
Viggo Östlund
Kovlands IF
1:36.9540
+24.2370
12
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
1:44.10370
+33.3200
13
Vigor Aastrup
Täby IS SK
2:00.11910
+48.4740
-
Erik Sundberg
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Walther
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Elis Olsson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
H 15
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
August Rosén
Jättendals IF
1:21.8080
2
Viktor Olsson
Husums IF SK
1:26.8560
+4.380
3
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:27.8680
+6.500
4
Nils Norberg
Lucksta IF
1:32.9160
+10.980
5
Axel Karlsson
Täby IS SK
1:34.9330
+12.1150
6
Arve Lignell
Lucksta IF
1:35.9400
+13.1220
7
Axel Mannelqvist
Vårby IK
1:35.9410
+13.1230
8
Oskar Vikström
Stockviks SF
1:38.9700
+16.1520
9
Arvid Jönsson
Svegs IK
1:50.10920
+28.2740
10
Teo Eikelboom
Vårby IK
2:06.12570
+44.4390
H 16
0.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
1:10.6910
2
Laban Nordin
Vårby IK
1:17.7610
+7.600
3
Melker Eklund
Vårby IK
1:22.8150
+12.1140
4
Jonas Lenz
Matfors SK
1:22.8170
+12.1160
5
Axel Lundgren
Stockviks SF
1:23.8290
+13.1280
6
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:28.8720
+18.1710
7
Axel Saitton
Vårby IK
1:34.9390
+24.2380
8
Adam Näslund
Bergeforsens SK
1:53.11250
+43.4240
-
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Jonne Liukkonen
Stockviks SF
23:59:59.8639800