Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup sprint
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, inga tider, ingen rankning.
Visa vanlig resultatlista
H 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
4
Petter Dahl
IF Strategen
5
William Poromaa
Åsarna IK
6
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8
Emil Hagström
Garphyttans IF
9
Erik Engelin
Offerdals SK
10
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
11
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13
Emil Danielsson
Högbo GIF
14
Simon Åstot
IFK Umeå
15
Malte Stefansson
Oxbergs IF
16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
17
Mårten Gedda
OK Landehof
18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
19
Joel Andersson
IFK Mora SK
20
Jonathan Edman
IFK Umeå
21
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
22
David Sjöberg
Gimo IF SK
23
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
24
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
25
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
26
Truls Gisselman
Rehns BK
27
Martin Mickels
Bålsta SK
28
William Karlsson
Källbottens IK
29
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
30
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
31
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
32
Per Jutterström
IFK Mora SK
33
Filip Öberg
Kalix SK
34
Erik Granström
Strömnäs GIF
35
Viktor Wiig
IF Strategen
36
Benjamin Terent
Rehns BK
37
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
38
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
39
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
40
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
41
Isak Lieback
Ulricehamns IF
42
Alexander Melin
Sundbybergs IK
43
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
44
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
45
Anton Björk
Orsa SK
46
Arvid Värmsjö
SK Bore
47
Adam Boman
Tranemo IF
48
Arvid Schön
Storvreta IK
49
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
50
Edvard Nilsson
Filipstads SF
51
Sven Leander
Åsarna IK
52
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
53
David Höglund
IFK Mora SK
54
Linus Nilsson
IFK Umeå
55
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
56
Nils Kylborn
Almby IK
57
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
58
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
59
Albin Lundqvist
Gillberga SK
60
Albin Berger
Domnarvets GOIF
61
Thomas Fällgren
Arvika IS
62
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
63
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
64
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
65
Oskar Åslund
Östersunds SK
66
Linus Jonsson
Årjängs IF
67
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
68
Martin Elmvall
Högbo GIF
69
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
70
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
71
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
72
Axel Åslund
Hedesunda IF
73
Karl Stark
Vaggeryds SOK
74
Rasmus Rudberg
Sya SK
75
Kasper Wiken
Åsarna IK
76
Hampus Östlin
Sunderby SK
77
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
78
Erik Backlund
Äspereds IF
79
Love Kreij
IF Strategen
80
Anton Mäkinen
Högbo GIF
81
Andreas Albinsson
SK Bore
82
Anton Andersson
Garphyttans IF
83
Ask Abrahamsson
IK Stern
84
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
85
Nils Wastegård
IK Stern
-
Samuel Oskarsson
SK Leksand
-
William Schultz
IFK Umeå
-
Georg Ersson
IF Strategen
-
Eric Carlsson
IFK Umeå
-
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
-
Alfons Peterson
Borås GIF
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF