Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup & Scandic Cup sprint
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, inga tider, ingen rankning.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
3
Maja Årebäck
Bolidens SK
4
Gabriella Thors
Malungs IF
5
Louise Lindström
Högbo GIF
6
Ella Georgsson
Högbo GIF
7
Elsa Wallin
Högbo GIF
8
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
9
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
10
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
11
Wilma Björkman
IFK Mora SK
12
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13
Ida Lundgren
IFK Umeå
14
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
15
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
16
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
19
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
21
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
22
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23
Judith Dolleris
IFK Mora SK
24
Sofie Mohn
IFK Mora SK
25
Olivia Lavén
Täby IS SK
26
Karolina Hedenström
Östersunds SK
27
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
28
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
29
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
30
Linnea Johansson
Linköpings SK
31
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
32
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
33
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
34
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
35
Tuva Persson
Tranemo IF
36
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
37
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
38
Elsa Persson
IK Fryken
39
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
40
Kerstin Näslund
SK Bore
41
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
42
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
43
Linnea Sjödin
Rembo IK
44
Emma Olsson
Vassunda IF
45
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
46
Amanda Hedström
IK Fryken
47
Moa Backlund
Högbo GIF
48
Alva Andreasson
IK Fryken
49
Julia Jonsson
Jättendals IF
50
Louise Adolfsson
SK Bore
51
Hanna Carlsson
Falu IK
52
Engla Larsson
Hedesunda IF
53
Maja Eriksson
Högbo GIF
-
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
-
Olivia Norberg
Strömnäs GIF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Linn Svahn
IFK Umeå
2
Josefina Sundman
Åsarna IK
3
Johanna Andersson
IFK Mora SK
4
Ida Gustavsson
IFK Umeå
5
Sofie Oskarsson
SK Leksand
6
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
7
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
8
Maja Petersson
Vårby IK
9
Kristina Axelsson
Sya SK
10
Ida Persson
Högbo GIF
11
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
12
Ida Palmberg
Högbo GIF
13
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
15
Sandra Wiig
Stockviks SF
16
Maria Olofsson
Kalix SK
17
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
18
Vendela Blom
Stockviks SF
19
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
20
Evelina Niemi
Kalix SK
21
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
22
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
23
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
24
Frida Olofsson
Vårby IK
25
Madelene Melin
Malungs IF
26
Carolina Yngvesson
Rembo IK
27
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
28
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
29
Moa Westh
SK Bore
30
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
31
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
32
Matilda Melén
Falu IK
33
Gígja Björnsdóttir
Island
34
Ellen Svensson
Borås SK
35
Gabriella Bengtson
IK Stern
-
Nora Jacobsson
Rembo IK
-
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
D 21
1km, Längdskidor, Fristil
1
Maja Dahlqvist
Ljustorps IF
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
4
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
5
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
7
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
8
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
9
Emma Wikén
Åsarna IK
10
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
11
Elina Rönnlund
IFK Umeå
12
Ida Dahl
IFK Mora SK
13
Sara Wadman
IFK Mora SK
14
Lisa K Svensson
Åsarna IK
15
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
16
Maria Jonasson
Östersunds SK
17
Frida Hallquist
Åsarna IK
18
Sofie Elebro
IFK Umeå
19
Jennie Jirhed
Östersunds SK
20
Sara Hallquist
Åsarna IK
21
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
22
Sandra Olsson
Malungs IF
23
Kristrun Gudnadottir
Island
24
Emma Ivarsson
Årsunda IF
25
Filippa Lindman
Stockviks SF
26
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
27
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
28
Madelene Nord
IFK Mora SK
29
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
30
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
31
Eva Johansson
Linköpings SK
32
Helena Lundkvist
Kalix SK
33
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
34
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
35
Mathilda Björn
Östersunds SK
36
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
37
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
38
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
39
Mathilda Ruus
Åsarna IK
40
Ellionore Bäckman
Hede SK
41
Elin Karlsson
OK Borgen
42
Hanna Fritz
Filipstads SF
43
Ida Hallquist
Åsarna IK
44
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
45
Malin Jonsson
IK Stern
46
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
H 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
4
Petter Dahl
IF Strategen
5
William Poromaa
Åsarna IK
6
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
7
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
8
Emil Hagström
Garphyttans IF
9
Erik Engelin
Offerdals SK
10
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
11
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
12
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
13
Emil Danielsson
Högbo GIF
14
Simon Åstot
IFK Umeå
15
Malte Stefansson
Oxbergs IF
16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
17
Mårten Gedda
OK Landehof
18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
19
Joel Andersson
IFK Mora SK
20
Jonathan Edman
IFK Umeå
21
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
22
David Sjöberg
Gimo IF SK
23
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
24
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
25
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
26
Truls Gisselman
Rehns BK
27
Martin Mickels
Bålsta SK
28
William Karlsson
Källbottens IK
29
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
30
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
31
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
32
Per Jutterström
IFK Mora SK
33
Filip Öberg
Kalix SK
34
Erik Granström
Strömnäs GIF
35
Viktor Wiig
IF Strategen
36
Benjamin Terent
Rehns BK
37
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
38
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
39
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
40
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
41
Isak Lieback
Ulricehamns IF
42
Alexander Melin
Sundbybergs IK
43
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
44
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
45
Anton Björk
Orsa SK
46
Arvid Värmsjö
SK Bore
47
Adam Boman
Tranemo IF
48
Arvid Schön
Storvreta IK
49
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
50
Edvard Nilsson
Filipstads SF
51
Sven Leander
Åsarna IK
52
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
53
David Höglund
IFK Mora SK
54
Linus Nilsson
IFK Umeå
55
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
56
Nils Kylborn
Almby IK
57
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
58
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
59
Albin Lundqvist
Gillberga SK
60
Albin Berger
Domnarvets GOIF
61
Thomas Fällgren
Arvika IS
62
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
63
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
64
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
65
Oskar Åslund
Östersunds SK
66
Linus Jonsson
Årjängs IF
67
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
68
Martin Elmvall
Högbo GIF
69
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
70
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
71
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
72
Axel Åslund
Hedesunda IF
73
Karl Stark
Vaggeryds SOK
74
Rasmus Rudberg
Sya SK
75
Kasper Wiken
Åsarna IK
76
Hampus Östlin
Sunderby SK
77
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
78
Erik Backlund
Äspereds IF
79
Love Kreij
IF Strategen
80
Anton Mäkinen
Högbo GIF
81
Andreas Albinsson
SK Bore
82
Anton Andersson
Garphyttans IF
83
Ask Abrahamsson
IK Stern
84
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
85
Nils Wastegård
IK Stern
-
Samuel Oskarsson
SK Leksand
-
William Schultz
IFK Umeå
-
Georg Ersson
IF Strategen
-
Eric Carlsson
IFK Umeå
-
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
-
Harald Östensen
IFK Skövde SK
-
Alfons Peterson
Borås GIF
-
Anton Karlsson
Tanums IF
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
H 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Simon Stenberg
Kalix SK
2
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
3
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
4
Emil Talsi
Åsarna IK
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
7
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
8
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
9
Oskar Årebäck
Bolidens SK
10
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
11
Carl Rotvold
Åsarna IK
12
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
13
Tobias Lindman
Stockviks SF
14
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
15
Adam Westman
Hudiksvalls IF
16
Axel Jutterström
IFK Mora SK
17
Albin Johansson
Sätra IF
18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
19
Anton Laine
Kalix SK
20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
21
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
22
Alfred Nilsson
Filipstads SF
23
Elis Berg
Sunne SLF
24
Nick Berg
Orsa SK
25
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
26
Arvid Jonsson
Duveds IF
27
Philip Kristoffersson
Hudiksvalls IF
28
Zackarias Björn
Rembo IK
29
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
30
Albin Persson
Tranemo IF
31
Olle Westin
IK Stern
32
Andreas Karlsson
Kalix SK
33
Emrik Nordgren
IFK Umeå
34
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
35
Erik Lieback
Ulricehamns IF
36
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
37
Jonatan Palander
Sellnäs IF
38
Petter Persson
Borås SK
39
Dagur Benediktsson
Island
40
Filip Kyrö
Högbo GIF
41
Karl Ingard
IK Rex
42
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
43
Axel Svensson
Landsbro IF SK
44
Sebastian Nilsson
OK Landehof
45
Karl Hjalmarsson
IK Stern
46
Gösta Malmström
IK Stern
47
Adrian Lundberg
SK Bore
48
Jon Zachrisson
Svegs IK
49
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
-
Johan Herbert
IFK Mora SK
-
Olle Stefansson
IK Stern
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
1km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Häggström
Piteå Elit SK
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3
Karl Johan Dyvik
IFK Mora SK
4
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
5
Pontus Hermansson
SK Bore
6
Anton Lindblad
Hudiksvalls IF
7
Simon Persson
IFK Umeå
8
Erik Silfver
IFK Umeå
9
Johannes Ringsby
SK Bore
10
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
11
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
12
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
13
Gustav Nordström
Borås SK
14
Marcus Grate
IFK Umeå
15
Axel Ekström
Garphyttans IF
16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
17
Jonathan Engström
Borås SK
18
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
19
Adam Gillman
Garphyttans IF
20
Gustav Rotvold
Åsarna IK
21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
22
Gabriel Thorn
SK Bore
23
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
24
Viktor Axelsson
Borås SK
25
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
26
Robin Norum
IFK Umeå
27
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
28
Petter Hedman
IFK Umeå
29
Daniel Södersten
Orsa SK
30
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
31
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
32
Simon Lageson
Åsarna IK
33
Martin Herbert
IFK Mora SK
34
Sivert Bergan Halfdan
Norway
35
Marcus Ruus
Åsarna IK
36
Niklas Henriksson
Gellivare Skidallians IK
37
Nils Persson
Östersunds SK
38
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
39
Ludvig Holmberg
Ulricehamns IF
40
Alfred Buskqvist
IK Stern
41
Max Novak
Offerdals SK
42
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
43
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
44
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
45
Emil Persson
Östersunds SK
46
Johan Forsberg
IFK Umeå
47
Jakob Jansson
Östersunds SK
48
Gabriel Strid
IFK Mora SK
49
Ludwig Tärning
SK Bore
50
Erik Persson
IF Hallby SOK
51
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
52
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
53
Jens Andersson
Kalix SK
54
Patrik Tallbom
Östersunds SK
55
Daniel Svensson
IFK Mora SK
56
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
57
Petter Engdahl
Östersunds SK
58
Sebastian Olsson
Stockviks SF
59
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
60
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
61
Mattias Bångman
Offerdals SK
62
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
63
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
64
John Leander
Åsarna IK
65
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
66
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
67
Edvard Sundman
Åsarna IK
68
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
69
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
70
Joakim Ståhl
Järbo IF
71
Håkan Emilsson
Offerdals SK
72
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
73
Joel Lager
Garphyttans IF
74
Måns Sunesson
Sellnäs IF
75
Tim Magnusson
IFK Mora SK
76
Albert Jónsson
Island
77
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
78
Oscar Lindell
Stockviks SF
79
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
80
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
81
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
82
Carl Olander
IK Stern
83
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
84
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
85
William Westerlund
Falu IK
86
Jesper Thor
Åsarna IK
87
Ragnar Sigurgeirsson
Island
88
Erik Björkman
Täfteå IK
89
Andreas Viker
IK Stern
90
Simon Svanebo
Tynderö IK
91
Markus Nordmark
Nässjö SF
92
Samuel Hahnsson
Gävle SK
93
Samir AZZIMANI
Morocco
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
-
David Thorell
IK Stern