Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ungdomsvasan
2017-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 573 av 573[
1
2
]
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
69
D 10
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
15:43.94200
+4:53.29200
70
H 10
Axel Söndmör
No Club
15:48.94700
+4:58.29700
71
H 10
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
15:49.94800
+4:59.29800
72
H 10
Vincent Leijon
Tumba-mälarhöjden OK
15:53.95200
+5:03.30200
73
H 10
Måns Sahlberg
Trönö IK
15:55.95400
+5:05.30400
74
D 10
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
15:57.95600
+5:07.30600
75
D 10
Elin Fors
Dala-järna IK
16:00.95900
+5:10.30900
76
D 10
Elin Olsson
Lillhärdals IF
16:01.96000
+5:11.31000
77
D 10
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
16:05.96400
+5:15.31400
78
H 10
Olle Villman
Dala-Järna IK
16:08.96700
+5:18.31700
79
H 10
Axel Högberg
Täby IS SK
16:09.96800
+5:19.31800
79
D 10
Svea Mopers
IFK Mora SK
16:09.96800
+5:19.31800
81
H 10
David Jonforsen
Hallstahammars SK SOFK
16:12.97100
+5:22.32100
82
H 10
Sven Niederhauser
Lg
16:23.98200
+5:33.33200
83
D 10
Hanna Höglund
No Club
16:35.99400
+5:45.34400
84
D 10
Elsa Mattsson
Lima IF
16:37.99600
+5:47.34600
85
D 10
Alva Boman
Häverödals SK
16:40.99900
+5:50.34900
86
D 10
Julia Sjödin
Nynäs IK
16:41.100000
+5:51.35000
87
D 10
Elina Karlsson
Tunafors SK
16:43.100200
+5:53.35200
88
H 10
Felix Almgren
IFK Mora SK
16:44.100300
+5:54.35300
89
D 10
Elsa Norgren
Domnarvets Goif
16:46.100500
+5:56.35500
90
H 10
Samuel Gustavsson
Västerås Skidklubb
16:49.100800
+5:59.35800
91
D 10
Lina Jernberg
Källbottens IK
16:51.101000
+6:01.36000
92
H 10
Oskar Kaipe
Falu IK
17:00.101900
+6:10.36900
93
H 10
Oscar Johansson
No Club
17:12.103100
+6:22.38100
94
H 10
Alfred Conradson
Orsa SK
17:19.103800
+6:29.38800
94
D 10
Simone Moverare
Ikj Haninge
17:19.103800
+6:29.38800
96
D 10
Miriam Moverare
Ikj Haninge
17:44.106300
+6:54.41300
97
D 10
Thea Tidlund
Nacka Värmdö SK
17:46.106500
+6:56.41500
98
H 10
Philip Castel
No Club
17:47.106600
+6:57.41600
98
D 10
Allis Palmér
Hällbybrunns IF
17:47.106600
+6:57.41600
100
H 10
Anton Ivarsson
Vindrarps SK
17:48.106700
+6:58.41700
101
H 10
Alvar Lange
No Club
17:57.107600
+7:07.42600
101
D 10
Elsa Stjernsten
Rembo IK
17:57.107600
+7:07.42600
103
D 10
Elin Nisén
Orsa SK
18:10.108900
+7:20.43900
104
D 10
Viola Grändborn
Trönö IK
18:11.109000
+7:21.44000
105
D 10
Anastasija Broman
IFK Mora SK
18:15.109400
+7:25.44400
106
D 10
Tilde Larsson
Orsa SK
18:18.109700
+7:28.44700
106
D 10
Ella Sand
IFK Grängesberg SK
18:18.109700
+7:28.44700
108
H 10
Liam Zidek
Lillhärdals IF
18:24.110300
+7:34.45300
109
D 10
Hedvig EL Hayek
Ärla IF
18:35.111400
+7:45.46400
109
D 10
Ellen Forsgren
Norrbärke SK
18:35.111400
+7:45.46400
111
D 10
Amilia Moverare
No Club
18:43.112200
+7:53.47200
112
D 10
Lina Lingman
Trönö IK
18:48.112700
+7:58.47700
113
D 10
Frida Brudin
IFK Mora SK
18:53.113200
+8:03.48200
114
D 10
Maya Wikman
No Club
18:59.113800
+8:09.48800
115
D 10
Amanda Lind
Rembo IK
19:02.114100
+8:12.49100
116
D 10
Wilma Törnqvist
Väsby SK
19:16.115500
+8:26.50500
117
D 10
Ingvild Ryen
No Club
19:46.118500
+8:56.53500
118
H 10
Frans Larsson
No Club
19:50.118900
+9:00.53900
119
H 10
Vilhelm Petersson
Elmhults SC
19:56.119500
+9:06.54500
120
D 10
Linnea Sandström
OK
20:04.120300
+9:14.55300
121
D 10
Sanna Rådahl
Vindrarps SK
20:24.122300
+9:34.57300
122
H 10
Love Eng
Bergeforsens SK
20:49.124800
+9:59.59800
123
D 10
Alicia Aalo
No Club
20:54.125300
+10:04.60300
123
D 10
Amalie Skåret
No Club
20:54.125300
+10:04.60300
125
H 10
Ludwig Hermansson
No Club
20:59.125800
+10:09.60800
126
H 10
Oliver Svensson
Vattholma IF
21:24.128300
+10:34.63300
127
H 10
Joakim Göstas
No Club
21:30.128900
+10:40.63900
127
H 10
Dante Meijer
IFK Mora SK
21:30.128900
+10:40.63900
129
D 10
Olivia Ulfvin
No Club
21:52.131100
+11:02.66100
130
D 10
Svea Lindgren
No Club
22:19.133800
+11:29.68800
131
D 10
Klara Landin
No Club
22:45.136400
+11:55.71400
132
H 10
Troy Seljeson
Surahammars SOK
22:51.137000
+12:01.72000
133
D 10
Matilda Ekberg
Telia IoFF
23:23.140200
+12:33.75200
134
D 10
Johanna Runfors
IS Skanne
23:51.143000
+13:01.78000
135
D 10
Amanda Landin
No Club
24:38.147700
+13:48.82700
136
D 10
Julia Runnerström
Axa SC
24:44.148300
+13:54.83300
137
D 10
Ebba Skogs Johansson
No Club
25:25.152400
+14:35.87400
138
D 10
Ärla Mandahl
No Club
27:10.162900
+16:20.97900
138
D 10
Ida Eidegren
No Club
27:10.162900
+16:20.97900
140
D 10
Ines Sundberg
No Club
28:33.171200
+17:43.106200
141
D 10
Amanda Kagerud
No Club
1:03:22.380100
+52:32.315100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 573 av 573[
1
2
]